MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

194250

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

01 November 2008
Oktoobrikuu - PRUUN

Kui nutud nutetud, siis pärast seda paistab ikka päike. Järjekordsel Anttila külaskäigul pidin pettuma, sest lõnga polnud. Otsisin üles teenindaja, et küsida vähemalt, et kas mul on üldse lootust seda lõnga veel kunagi saada. Vastuseks sain, et siia ei tooda niipea. Mhmm....pettumus missugune! Minu kurblikku ja mõtlikku meelt märkas ka teenindaja ning tuli küsima, et kui väga mul seda lõnga siis vaja oleks. Loomulikult VÄGA! Seepeale otsis teenindaja arvutist välja Anttila, kus alles veel 11 tokki minu soovitud lõnga. Suured tänud ja autole hääled sisse
Poes pidin järjekordselt peaaegu pettumuse osaliseks saama, sest lõngalettidelt ma soovitud kerasid ei näinud. Otsisin aga teenindaja üles ja küsisin otse, et siin poes peab olema vähemalt 11 tokki Sofie tumepruuni lõnga. Asusime koos otsima. Siis turgatas teenindajale pähe, et äkki on aluste peal kinniste kaantega plastikkarpides midagi. Ja oh imet, minu lõngad. Lausa rõõmuspisar tekkis silmanurka
Olin ju oodanud ja otsinud oma lõnga kokku 2 nädalat. Seetõttu kuluski tuunika heegeldamiseks kuu aega, millest pool materjali otsimisele. Aga lõpp hea, kõik hea. Minu tuunika on nüüd täies pikkuses valmis ja ise olen oi-oi kui rahul. Saan kanda polode, pluuside peal või hoopis ilma millegita. Ja mis kõige tähtsam: minu kõhuke mahub sinna usinasti kasvama Täna mul seljas pilti esitleda ei ole, sest pikast päevast väsinud ja ei ole ilus oma väsinud läppus nägu ekraanile tuua, aga lähipäevil püüan mehelt või pojalt fotograafi abi.
Heegeldatud siis 100% merseriseeritud puuvillasest shokolaadipruunist lõngast Sofie. Kulus täpselt 10 tokki = 500 g + lillekesele ja vöö keerutamiseks mõned lisameetrid. Konksuks oli nr 3. Valged kaunistusääred on Kotiväkist ja nr 2 heegelnõelaga.
Tuunika originaal on täitsa olemas koosheegeldamise all " Heegeldame koos tuunika" - see valge, eest pikema osaga. Mina muutsin selles tuunikas kõik mustrid endale meelepärastele nagu mul ikka kombeks on. Harva kui teen originaalist koopia. Ainus sarnasus on tegumood. Tagant ei teinud pikenevat osa, vaid õige pisut kaarja, ei meeldinud, kui tagaosa oli ka puhvis ja pikem.
Lilleke on lihtne 2-realine ja kaunistavad valged ääred ümber. Tundub, et võiks veel üks valge pärl südameks olla, aga kahjuks kodustes varudes ei leidunud. Vöö on keerutatud valgest jämedamast Novita Oliviast ja samast pruunist lõngast. Päris huvitav tulemus jäi.
Tuunika pikk ajalugu on nüüd räägitud ja käes on näitamise aeg.


Ülemine osa


Tuunika eesmine alumine osa ehk kõhuosa


Tuunika alumise osa muster külgedel. Muster on pisut reljeefne, st sammaste keskmised read on kõrgemad


Uus kuu on käes, uued tuuled puhumas ja seekord plaan ka teha ja näidata mitu asja. Uute tegudeni!
Jansa posted @ 17:07 - Link - kommentaarid (16)