MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

194276

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

26 Oktoober 2007
Näpistan pisut aega isetegija jaoks ja mõtlesin, et panen ka kirja, kuidas teha kiiluga kindaid. Eile lugesin siin kinnaste teemat ja huvilisi nagu oli, aga kuskilt ei leidnud konkreetset viidet või linki õpetusele. Tõlgitud jällegi Soome käsitöö ajakirjast Novita

VASAKU KÄE KINNAS
* Koo esmalt kinda randme osa, kas siis soonikuna, mustrilisena või vastavalt tujule ja soovile nii pikaks, kui just parasjagu tahtmist on. Mina koon enamasti 8-10cm.
* Kui randme osa valmis, hakatakse kohe kiilu tegema. Soonikulise randme puhul soovitav 1 rida parempidist vahele kududa.
* Koo kuni II varda lõpuni on jäänud 4 s. Tee kasvatus vastavalt soovile : tekkiva augurea jaoks ( nagu minu kinnaste puhul ) võta eelmise rea kahe silmuse vaheline lõng vardale ja koo paremp läbi, koo järgmised 2 s paremp, võta jällegi lõng eelmise rea kahe silmuse vahelt vardale ja koo paremp läbi, jäävad lõpuks 2 s järgi ja koo ka need paremp.
: kui augurida ei soovi, siis võta samuti eelmise rea kahe silmuse vaheline lõng vardale, aga koo keerdsilmusena paremp., koo järgm 2 s paremp, võta jällegi lõng eelmise rea kahe silmuse vahelt vardale ja koo keerdsilmusena paremp, jäävad lõpuks 2 s, mis tuleb paremp. kududa. NB! Jälgi keerdude puhul, et algul jääks keerd suunaga päripäeva ja teise puhul vastupäeva. Mhmmm......ei oska paremini seletadagi, ehk saite ikka aru, mida öelda tahtsin. Mõlemad keerud ei tohiks tulla ühte pidi.
* Edasi koo 3 rida ilma kasvatusteta
* 4.real tuleb jällegi kasvatada samamoodi nagu eespool kirjeldatud. Jälgi, et alati peab varda lõppu jääma 2 paremp silmust ja kahe kasvatuse vahe suureneb 2 silma võrra. Kui esimesel kasvatusreal jäi kahe kasvatuse vahele 2 paremp s, siis järgneval jääb 4 s, siis 6 s, siis 8 s, siis 10 s ja viimasel kasvatusreal 12 s. IGA kasvatusrea vahele koo 3 rida kasvatuseta!
* Kui kõik kasvatused on tehtud, koo 1 rida ilma kasvatuseta
* Koo I varras, koo II varda algus kuni kiiluni, korja kõik 14 kiilu silma abivardale või -lõngale ootama, tee kiilu kohale 2 uut silma ( mina tegin 3s ja kolandal real kudusin hiljem 2 s kokku ) ja koo edasi tavapärast kudet ringselt kuni labaosa on valmis, koo kinda ots omale meelepärasel viisil ( kas silmustereaga või ilma )
* Nüüd võta abilõngal olevad 14 silma uuesti töösse, lisa 4 s = 18 s ( mina lisasin 5 ja hiljem ei kahandanud = 19 s ), jaga need 3-le vardale ja koo ringselt kuni pöidla küün on pooleldi peidus.
* Koo pöidla ots kahandades iga varda lõpus 2 paremp kokku, kuni on jäänud alles 4 s, katkesta lõng, vea silmustest läbi, peida otsad ja VALMIS!

PAREMA KÄE KINNAS

Koo samamoodi, ainult, et kiil tehakse III varda algusesse.

Head kudumist!
Jansa posted @ 11:03 - Link - kommentaarid (4)