MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

194299

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

16 Juuli 2007
Sain siis eile hilisõhtul oma topikesega ühele poole ja sulistasin kohe ka vee alt läbi. Terve tänane päev on ta kenasti horisontaalis kuivanud, kuid siiski veel pisut niiske, et selga tõmmata. Pildid seljas tulevad lähiajal.
Ei tea miks, aga ükski töö ei valmi mul nii, et alustan ja lõpetan. Ikka juhtub, et pean vähemal või rohkemal määral harutama. Nii ka nüüd. Plaan oli teha originaalile võimalikult lähedane top, aga välja kukkus hoopis miskit muud omapärast. Aga see meeldib mulle isegi rohkem, kui algvariant. Heegeldatud on see ringselt, alustatud topi kehaosa lillest. Vastava suuruse saavutanud, tuli edasi heegeldada poolkaartena. Paras töö oli, sest kord kiskus alumine, kord ülemine äär viltu. Mõõtsin küll pidevalt suure hoole ja armastusega, aga ikka tuli küljeõmblust kokku õmmeldes üks serv pikem. Ja mitte vähe, lausa 3 cm! Kuidas, sellest pole ma siiani aru saanud. Nüüd oli vaja siis ruttu ruttu uut mõttevälgatust või ootas järjekordne kriis kogu top üles harutada. Aga välja mõtlesin! heegeldasin samasuguseid lilekesi allaäärde nii, et kogu äär oleks lõppkokkuvõttes kenasti sirgu. Ka topi ülaosa on kõvasti muundatud. Õlapaelad ei jookse otse taha, vaid on asetatud risti ja kanditud pitsiga. Ka taha allaäärde tegin pisikese pitsi. Pitsid on nii ülal kui all samad, ainult ülaosal on ära jäetud lillekesi ümbritsevad kaared.
Ja kõige tipuks sai mu top kannatada ka natuke. Nimelt tõmbasin heegeldamise ajal kohvi juues tassi kaela. Ühel päeval koperdas poja mu jalgadesse, käes limpsitops. Ka selle võttis kenasti mu topike vastu Õnneks sain plekid veega kenasti maha ja nüüd näeb ta välja nagu uus.
Panen siis ka originaali pildi ja pitsimustri, äkki keegi tahab ka proovida.
Originaal: siin ja õpetus vene keeles: siin
Minu variant eest:
Tagant:
Ja tagant lähemalt:

Vot sellised lood, kuidas ebaõnnestunud topist sai mulle hoopis teistsugune ja hoopis armsam ese. Loodan homme ka kallimast fotomeest teha, et saaks parema ülevaate, kuidas asi seljas istub.

Unustasin lisada äärepitsi mustri. Allservas taga kasutatud siis kogu mustrit ja ülaserv üle tehtud kinnissilmustega ja ainult mustri lilleline osa. Muster: siin
Jansa posted @ 19:49 - Link - kommentaarid (17)