MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

194299

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

15 Juuli 2007
Tere! Olen juba mitu päeva hiilinud teiste blogides ringi ja lugenud küll kiiksudest ja faktidest. Vahva! Pole märganud, et oleksin kiiksu- või faktijärje endale saanud, aga mis sest ikka. Algul mõtlesin, et kui järg minuni ei jõua, siis ma ei viitsigi oma kiiksusi ja fakte mõtlema hakata, aga siin on olukord nii põnevaks läinud, et kohe mitte ei saanud enda omadele mõtlemata jätta.
Esmalt 7 fakti:
1. Olen 29 a. ja kahe imearmsa poisikluti ( 4a ja 1a 4k) ema.
2. Minu elus on alati esimesel kohal lapsed ja perekond. Armastann neid kogu südamest ja püüan võimalikult palju aega neile pühendada.
3. Hommikukohvi hakkasin jooma pärast teise lapse sündi, enne ei joonud üldse ??:
4. Elu on meid elama asutanud Soome, aga pole hüljanud ka Eesti kodu, sealseid sõpru ja tuttavaid ning oma pere.
5. Olen hea kuulaja, enamasti rahulik inimene, kuid kui vihastun siis korralikult. Kui vihahoog möödas, olen jälle endine rahuu ise. Vahest on ju vaja end maha laadida.
6. Käsitööhullus käib hoogudena nagu haigus. "Haigusel" lasen võimust võtta siis kui laste, mehe ning kodu- ja majapidamistööde kõrvalt aega saan. Enamasti juhtub see hilisõhtul, kui lapsed magama sätitud ja siis nokitsen seni, kuni silm kinni vajub.
7. Tv-d vaatan peale laste sündi väga minimaalselt, polegi nagu aega ja tahtmist. Lastega vaatan vahest nende saateid. Suurem poiss ei saa veel keelest nii palju aru ja siis on ju tõlkijat vaja. Aga meditsiinialaseid seeriaid ja saateid ( Grey anatoomia, kiirabihaigla jne ) vaatan alati, kui juhtun teadma millal nad eetrisse tulevad. Olen ka erialalt meedik. Teadsin juba lasteaias, et minust saab arst, aga päris arst ma pole ja med.õde ka mitte, kuid olen rahul oma elukutse valikuga.
8. Olen merehaige ja alati on reisitabletid taskus.

Äkki lisan siis korraga oma kiiksud ka
KOKKAMISES:
* Poest toitu ostes vaatan alati säilimiskuupäevi, eriti piimatoodetel. Mulle meeldib osta suuremas koguses pikemaks ajaks toitu ette. Mu 100l sügavkülm on pea alati punnis, sest siis on mida võtta. Külmutada saab ju pea kõike! Vahest on ootamatuid külalisi oodata ja mees parasjagu tööl, siis hea midagi kapist võtta. Mees muigab alati, et naine valmistub sõjaks või näljaperioodiks
* Nõusid ei pese ma kunagi kohe pärast söömist, sest toit tahab rahulikku seedimist. Pesen koheselt vaid külaliste ajal, sest muidu kuhjuks jube virn ja seda ma ei salli.
* Süüa teen ülepäeviti. Teen korraga nii palju, et järgmine päev ei peaks tegema. Ei armasta kuuma pliiti, meeletut auru ja igapäevast vaaritamist, kui saab ka lihtsamalt läbi. Keedukartuleid saab ju järmine päev näit. ahjus koos juustuga soojendada ja ongi nagu uus toit olemas.
* Toitule lisan minimaalselt soola ( laste ja miks ka mitte enda pärast ) ning külalised küsivad alati soolatopsi.
* Kui tuleb magusahullus, siis võin paki kommi või 100g shokolaadi kinni pista nii, et ei saa isegi aru, kuhu kõik nii kiirelt kadus.
* Hapukoor, banaanid ja jogurt peavad meil alati külmikus olema. Hapukoor seepärast, et seda lisatakse pea kõikjale toitudesse, kuhu võimalik ja ka seepärast, et suuremal poisil on piimaallergia ja kastmed jm teen kõik hapukoorega. Banaanid ja jogurt seepärast, et suurem poiss oskab juba nõuda. Võib juhtuda, et öösel kell 22 avastab tema enne hambapesu, et tema tahab banaani või jogurtit, siis peab ta seda saama.

MAJAPIDAMISES:
* Majapidamises on mul pidevalt rahakott ja telefon kadunud. Oma arust panen nad alati kapi peale, aga kui võtma lähen, on need jalutama läind.
* Ei ole eriline triikija. Triigin nii vähe kui võimalik ja vahetult enne kandmist. Suuri voodipesusi ei tule mõttesegi triikida.
* Puhtuse armastaja olen, aga mitte liiast. Vahest harva üürikese aja naudin segasummat, siis ärritun ja koristan ära.
* Kõik arved saavad mul õigeaegselt tasutud, aga vot tel. arve mitte. Alati saadab tele2 telefoni väljalülitamise kohta hoiatava sõnumi ja siis torman kähku hanzanetti. On juhtunud ka paar korda, et ka siis on jäänud maksmata ja ühel hetkel imestan, mis telefonil viga, et helistada ei saa

MUUS:
* Olen hirmus autosõitja, heas mõttes. Meil tekib mehega pea alati diskussioon, kes nüüd rooli taha istub. Aga pidusse või külla minnes olen 100% kindel, et kui sinna sõita ei saa, siis tagasitee on kindlustatud. Teadagi miks.... Vahest võtab ka suurem poiss sõna ja ütleb, et täna on roolis vot see.
* Nagu paljudel, käib ka mul käsitöö ajal küll nööpnõelad, vardad, heegelnõel ja teab veel mis muud suust ja hammaste vahelt läbi.
* Poodi minnes võtan alati kaasa kilekotte, mitte ei kuhja neid kappi. Mees seevastu ei võta, neid peab talle pihku toppima. Ja kui ei topi, siis ostab jälle uued.
* Kardan närilisi, ka puurirotte, hamstreid, merisigu jne. Ei salli ööliblikaid ( või koiliblikad) no neid hallikaspruune erinevas suuruses. Samuti kõrgust, karusselle, lennukiga lendamist - pole seda viimast seepärast kunagi teinud.
No praeguseks vast aitab ka.

Käsitööst rääkides, siis 13. juuni postituses näidatud topi ülaosa on leidnud uue tee uues topis. Top on peaaegu valmis, veidi tahab veel nokitsemist ja viimistlemist ning siis tuleb juba täiesti uus ja enneolematu lihtne kaunistustega top esitlusele. Antud top sobib ideaalselt värvide poolest kokku minu uue puna-valge-oranzikirju seelikuga. Varsti näete!
Jansa posted @ 10:47 - Link - kommentaarid (1)