MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

193652

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

25 September 2008
Teine vest

Täna lõpetasin ka teise lubatud vesti. Lõng ja selle värv on samad, ka alumise osa muster on sama. ja varda nr. on ka sama Muudetud on ülemise osa mustrit, pisut värvide vaheldust ja valge lõngaga tehtud äärepitse, krae kuju ja lillekest rinnal. Vesti ülemise osa esi - ja tagatükid on ühesuguse mustriga, mitte nii nagu eelmisel, et esi- ja tagatükk olid erinevad. Aga valmis ta sai ja laupäeval saan mõlemad kudumid ka üle anda.
Siin siis 10 a neiu vest


Vest tagant


Vest eest


Järgmiste tegemisteni!
Jansa posted @ 16:00 - Link - kommentaarid (8)

22 September 2008
Esimene vest

Tüdrukud soovivad ikka oma garderoobi täiendada kas roosakate või punaste toonidega. Ka minu tulevased ristitütred valisid punaka tooni. Värv ei ole päris tumeroosa, ei ole ka tumepunane, vaid pigem tume vaarikapunane. Veste tuleb mul kududa kokku 2. Esimene neist on nüüd valmis. Selle saab omale armas 5-aastane tüdruk. Loodan, et talle meeldib.
Kootud on see Novita Anni lõngast. Päris hea ja mõnus lõng on ning kudum jäi üsna pehme ja ei tundu kare. Saab näha Vardad nr. 4. Kuigi oleks võinud vabalt ka nr 5 võtta, sest lõng tundub veidi jämedam kui 7-veljestä, aga soovitus oli nr. 4 ja nii ka tegin. Ei kahetse. Kootud jällegi nii nagu mulle viimasel ajal hirmsasti meeldib, et ülemine ja alumine osa eri mustritega. Alumise osa muster meeldib juba ammusest ajast ja nüüd oli paras aeg seda kasutada. Väga armas jäi. Ülemise osa kompunnisin ise ning ülemise osa tagumise poole palmikud pusisin ka omaloominguna sinna ritta. Pisut ilmet andsin ka valge lisamisega ning i-täht sai oma täpi heegeldatud lille näol. Väike paelake sai ka läbi põimitud valgest augureast. Käeaugud on valgega üle kootud 2:2 soonikus ning ning krae osa kergelt üle heegeldatud.


Vesti ülemine osa ( siin veel lilleta )

Vesti tagumine pool


Nüüd lähen edasi teist vesti kuduma. On seegi juba poole peal
Jansa posted @ 15:17 - Link - kommentaarid (8)

18 September 2008
Veel sallkraedest

Kui juba üks saab, tahab teine ka Nii on see ikka olnud. Ka teine õde soovis oma poisile sallkraed. Tegin siis kiiruga taas ühe valmis. Tegelikult peaksin ühe veel tegema, sest soov oli kaks kraed saada, aga kui ma ei jaksa nii kiiresti, siis on ta valmis leppima esialgu ka ühega. Vaatan, kuidas ma ristitütarde vestidega ühele poole saan. Üks vest on juba poole peal, nii et tasapisi edeneb.
Aga nüüd kraest. See on kootud sinisest Novita 7-Veljestäst ja nr 4 varrastega. Mõned triibud ka kaelust kaunistamas ja rõõmsamaks muutmas. Muster on lihtne nö punutud korvi muster. Poistele ei tee ju lillelist ega megapistsilist kraed Et asi väga igav ja üksluine ei oleks, lasin ka ühe satika kraele kõndima.Ja taas aitab suurem poeg modellindusega
Jansa posted @ 11:16 - Link - kommentaarid (8)

15 September 2008
Augustikuu - BEEZ

Tasun oma võla. Augustikuu beezi tööna kudusin omale kardigani. Kootud Novita Santorini beezikirju lõngast nr. 4 varrastega. Ülemises ja alimises osas erinevad mustrid. Mustrid valisin seekord lihtsad ja tagasihoidlikud, ei soovinud midagi keerulist ega ka palmikuid mitte. Alumise osa mustrit kasutatud ka käiste kudumisel. Varrukad kudusin seekord alt laienevad. Kui algul mõtlesin teha eest pika nööbiriviga, siis valmis hoopis 3 nööpiga ning alumine osa lahtine, kuhu hakkan edaspidi oma kasvavat kõhtu mahutama Siis ei jää nööbirivi takistuseks.


Ülemise osa muster lähemalt

Alumise osa muster lähemalt

Jansa posted @ 17:44 - Link - kommentaarid (7)

14 September 2008
Midagi kiiresti valmivat

27.septembril on meil järjekordne plaan sõita Eestisse tähtsale sündmusele. Nimelt, meist saavad ristivanemad kahele toredale tüdrukule.
Aga see selleks. Asjade kokkulangevuse tõttu soovis õde oma tütrele sallkrae kududa. Värvideks anti ette tume-ja heleroosa. Kuna sellist õiget tumeroosat polnud käepärast, sobis tumepunane kah. Ja veel sooviti triipe. Peaks nüüd kõikidele tingimustele vastama küll Nii, et tüdrukutirts saab oma soovitud roosa-manna-vahuse sallkrae. Et asi ikka päris plikalik ja pitsilik saaks, heegeldasin külgedele ka kerge pitsi. Mu meelest sai täitsa omapärane omalooming Muster on aga netist pärit.


Poja esitlusena kaelas ka


Ei tule mul selles postituses ka veel näitamisele ei augusti beezi ega septembri oranzi. Õnneks olen beezi juba valmis saanud ja ootab kuivamist-pressimist ning siis saab ka ilmutada siia. Kuid septembri oranziga on küll kehvasti. Kehvasti seepärast, et minu tulevased ristitütred soovisid ristimisingituseks minult kootud veste. Seega pean veel enne 27. septembrit valmis saama koguni 2 vesti. Kiireks küll läheb, aga ei saa neid ju alt ka vedada.
Jansa posted @ 15:45 - Link - kommentaarid (9)