MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

197535

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

27 Oktoober 2008
Nutune postitus

Juba ammu pusin ühte rasedale sobivat tuunikat. Nii kiiresti valmis ülaosa, et isegi imestasin. Alumise osaga nägin suht palju vaeva, sest ei tee originaali mustriga, vaid netist leitud endale meelepärastega. Tegelikult on ka ülaosa mustrid endal kokku klopsitud Tükk aega kulus, et alumise osa muster kenasti jooksma hakkaks ja asi ka kenasti seljas istuks. Harutasin palju-palju, lausa pisarateni. Viskasin paar korda nurkagi, aga hing ihkas jubedalt seda tuunikat. Sain lõpuks hoo sisse ja kujutage ette, lõng sai otsa. Tegin suured arvutused ja kalkulatsioonid ja lippasin poodi lõnga järele. Ostsin 2 tokki juurde ( 50 g/ tokk ). Asusin taas heegeldama meeletu õhinaga. Aga oh imet, lõng sai jälle otsa, aga pikkust nagu võiks ikkagi lisaks olla. Jällegi jalad poe poole, aga mida pole, on LÕNG. Juba varsti paar nädalat ei ole lõnga. No on nutumaik suus. Töö on pooleli, kuigi tahaks nii väga ära lõpetada ja kandma hakata.
Heegeldan tuunikat ka otoobrikuu värvispektri raames. Nüüd käin pidevalt poe vahet ja lootuses usun, et lähiajal sinna minule sobivat shokolaadi pruuni lõnga tuleb. Nuuks......

Sel ajal kui pruuni lõnga puudus kimbutas, kudusin edasi kevadel alustatud kevadmantlit. Sain sellegi peaaegu valmis, vaja veel nööbid ette ja vöö kududa. Sellest saab järgmise kuu värv.
Poolikutest töödest eriti pilte panna ei tahaks, seega jääb tänane postitus piltideta
Aga sain oma nutu välja nutetud ja nüüd loodan, et varsti koidab pruuni lõnga päev!
Jansa posted @ 18:37 - Link - kommentaarid (5)

07 Oktoober 2008
September - ORANZ

Nüüd sain lõpuks kutil sabast kinni ja püüdsin ta koos mütsiga pildile. Midagi suurejoonelist mul oranzi värviga meeles ei mõlkunud, kuid teadsin, et üht mütsi oleks suuremale pojale tarvis küll. Pakkusin talle oranzi, selle peale krimpsutati pisut nina - ei pidavat päris poisteka värv olema. Pakkusin siis oranzi millegi teise värviga segamini. Nii ta valis põhivärvile lisaks sinise ja punase. Kuid pojal oli ka üks tingimus - mütsile pidi saama ämblikmees. Andis ikka nuputada, kuidas üks ämblimees mütsile seiklema saada. Lõpuks meenus, et kapisahtli põhjas peaks olema 2 ämblikmehe aplikatsiooni. See sobis ideaalselt. Nii sündiski Novita kahekordsest 7-veljestäst ( oranz + sinine ja oranz + punane ) soonikkoes ( 2:2 alumine äär ja 6:2 mütsi osa ) Spiderman`i müts.
Kutt on siblinud sellega juba mõnda aega ringi ja on ülimalt rahul. Ka koolis küsisid õpetajad vahva mütsi päritolu kohta Tore uhkustada, et enda kätetöö! Üks aplikatsioon on veel sahtlisnurgas ja selle kauples endale pisipoja

Aga müts ise on seesugune ja ämblikmehe fännile sobilik.
Jansa posted @ 15:50 - Link - kommentaarid (7)

02 Oktoober 2008
Kolmas sallkrae

Nüüd olen ma siis ametlikult ristiema
Eellpool mainitud ja tellitud sallkraed ja vestid sain kõik õigeaegselt valmis. Kuigi jah, viimase sallkrae otsi peitsin veel paar tundi enne üleandmist Aga olen õnnelik, et valmis sain. Paljud isetegijad on liitunud rahvusliku projektiga. Mina kahujks mitte, aga see kummitas mind kaua. Täpsemalt seni, kuni otsustasin viimasesse kraesse kududa norra tähekese. Mitte küll värvilisnena, vaid mängides parem- ja pahempidiste silmustega. Tulemus on omapärane ja kena. Pisut värvi sai ka täheksetesse lisatud.
Kootud jällegi Novita 7-veljestäst ja nr 4 varrastega. Loodan, et jäädakse rahule. Tagasiside veel puudub.

Sallkrae eest

Ja tagant


Ka oranzi kudumi septembrikuu värvispektri raames olen valmis saanud, aga olen täitsa unustanud pildistada. Parandan lähiajal vea ja lisan ka pildid üles Kutt kimab juba nädal aega uue mütsiga koolis.
Jansa posted @ 07:12 - Link - kommentaarid (6)