MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

197487

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

26 Oktoober 2007
Näpistan pisut aega isetegija jaoks ja mõtlesin, et panen ka kirja, kuidas teha kiiluga kindaid. Eile lugesin siin kinnaste teemat ja huvilisi nagu oli, aga kuskilt ei leidnud konkreetset viidet või linki õpetusele. Tõlgitud jällegi Soome käsitöö ajakirjast Novita

VASAKU KÄE KINNAS
* Koo esmalt kinda randme osa, kas siis soonikuna, mustrilisena või vastavalt tujule ja soovile nii pikaks, kui just parasjagu tahtmist on. Mina koon enamasti 8-10cm.
* Kui randme osa valmis, hakatakse kohe kiilu tegema. Soonikulise randme puhul soovitav 1 rida parempidist vahele kududa.
* Koo kuni II varda lõpuni on jäänud 4 s. Tee kasvatus vastavalt soovile : tekkiva augurea jaoks ( nagu minu kinnaste puhul ) võta eelmise rea kahe silmuse vaheline lõng vardale ja koo paremp läbi, koo järgmised 2 s paremp, võta jällegi lõng eelmise rea kahe silmuse vahelt vardale ja koo paremp läbi, jäävad lõpuks 2 s järgi ja koo ka need paremp.
: kui augurida ei soovi, siis võta samuti eelmise rea kahe silmuse vaheline lõng vardale, aga koo keerdsilmusena paremp., koo järgm 2 s paremp, võta jällegi lõng eelmise rea kahe silmuse vahelt vardale ja koo keerdsilmusena paremp, jäävad lõpuks 2 s, mis tuleb paremp. kududa. NB! Jälgi keerdude puhul, et algul jääks keerd suunaga päripäeva ja teise puhul vastupäeva. Mhmmm......ei oska paremini seletadagi, ehk saite ikka aru, mida öelda tahtsin. Mõlemad keerud ei tohiks tulla ühte pidi.
* Edasi koo 3 rida ilma kasvatusteta
* 4.real tuleb jällegi kasvatada samamoodi nagu eespool kirjeldatud. Jälgi, et alati peab varda lõppu jääma 2 paremp silmust ja kahe kasvatuse vahe suureneb 2 silma võrra. Kui esimesel kasvatusreal jäi kahe kasvatuse vahele 2 paremp s, siis järgneval jääb 4 s, siis 6 s, siis 8 s, siis 10 s ja viimasel kasvatusreal 12 s. IGA kasvatusrea vahele koo 3 rida kasvatuseta!
* Kui kõik kasvatused on tehtud, koo 1 rida ilma kasvatuseta
* Koo I varras, koo II varda algus kuni kiiluni, korja kõik 14 kiilu silma abivardale või -lõngale ootama, tee kiilu kohale 2 uut silma ( mina tegin 3s ja kolandal real kudusin hiljem 2 s kokku ) ja koo edasi tavapärast kudet ringselt kuni labaosa on valmis, koo kinda ots omale meelepärasel viisil ( kas silmustereaga või ilma )
* Nüüd võta abilõngal olevad 14 silma uuesti töösse, lisa 4 s = 18 s ( mina lisasin 5 ja hiljem ei kahandanud = 19 s ), jaga need 3-le vardale ja koo ringselt kuni pöidla küün on pooleldi peidus.
* Koo pöidla ots kahandades iga varda lõpus 2 paremp kokku, kuni on jäänud alles 4 s, katkesta lõng, vea silmustest läbi, peida otsad ja VALMIS!

PAREMA KÄE KINNAS

Koo samamoodi, ainult, et kiil tehakse III varda algusesse.

Head kudumist!
Jansa posted @ 11:03 - Link - kommentaarid (4)

25 Oktoober 2007
Mina jään nüüd talve ootama....

Arvake ära, kas ma sain neid armsaid palmikulisi käpikuid meelest! Ei, on õige vastus! Kui mul nagunii oli tarvis midagi mõnusat ka käe otsa, siis miks mitte teha komplekt ja kududa valmis ka käpikud. Lõng on sama: Novita 7-velejstä tumepunane, vardad nr. 3. Kinnaste puhul õppisin taas ühe uue asja. Nimelt polnud ma kunagi varem kudunud käpikuid pöidla kiiluga. Ikka nii, et kudusin pöidla-auguni valmis, jätsin silmad ootama ja hiljem korjasin silmad ja punusin pöidla. Õpetuses oli kenasti seletatud, kuidas see kiilu tegemine käib ja hirmus tahtmine oli ka katsetada. Olin sellise kiiluga kindaid varem näinud mehe õel ja väga armsad olid. Nüüd tekkis endalgi võimalus! Kiilu sai teha nii, et kasvatatud silmade kohale jääks auguke või siis teha keerdsilm. Mina tahtsin augurida. See lisas nagu pisut pitsilisust ja naiselikkust Olen rahul oma kinnaste ja baretiga. Ja nüüd võib külm tulla


Sellel pildil on näha pöidla kiil käelaba pealt

Siin pöidla kiil peopesast

Kogu komplekt siisHomme sõidame Eestisse, siis mind siin ei liigu! Aga kohtume järgmisel nädalal!
Jansa posted @ 13:55 - Link - kommentaarid (11)

24 Oktoober 2007

Kui eile õhtul veel blogisse kiikasin, sain toreda üllatuse osaliseks. Leidus inimesi, kes soovivad sama bareti õpetust ja mustrit. Magama heites muigasin endamisi, et " Koome Jansaga baretti". Juhendi originaal pärit Novita syksy 2007 exstrast, kus kõik mudelid Novita 7-veljestä lõngale. Annan omapoolse tõlke:
Lõng: Novita 7-veljestä
Kulu: 100g
Vardad: nr. 3 ja nr.4 ringvardad ja sukavardad nr.4

Loo peenematele ringvarrastele ( nr. 3 ) 112 silma ja koo ringselt suletuna u. 4 cm 1:1 soonikut. Kui soonik valmis, võta jämedamad ringvardad ( nr.4 ) ja alusta mustri kudumist järgnevalt :
* koo esmalt 2 silma paremp. ja siis mustrijooniselt väli A-C, korda eelnevat veel 7 korda ( saad kokku 8 paani algused )
* kui oled joonise järgi kudunud 2 rida, siis alates 3. reast tuleb hakata kasvatama.
* 1.kasvatus - kahest parempidisest silmusest peab saama 4, selleks tõsta eelmise rea silmuse serv vardale ja koo parempidi läbi, siis koo 2 parem. ja viimasest silimusest jällegi eelmise rea silmuse serv vardale ja läbi kududa. Vt. ka pilte. Ei oska teisiti ja paremini seletada. Kui jääb arusaamatuks, võin proovida uuesti seletada. Nüüd koo edasi mustri järgi 12 s. Korda sama veel 7 korda. Esimese kasvatusega tuli juurde 16s, nüüd peaks silmuseid olema vardal kokku 128s.
* peale kasvatusrida kukuda 2 rida ilma kasvatuseta
* 2.kasvatus - samamoodi nagu eelmine kord, kasvatada 1 s, koo 4 s paremp, siis kasvatada 1s, koo 12 s mustrit, korda veel 7 korda. Juurde tuli jällegi 16 uut silma, nüüd on vardal kokku 144 s.
* tee kasvatusi igal kolmandal real veel 3 x, seni kuni silmade arv on 196
* kui kõik kasvatused on tehtud, kududa 5 rida ilma kasvatusteta ja seejärel tuleb hakata kahandama
* 1. kahandus - tõsta esimene silm kudumata vardale, teine koo premp ja nüüd tõsta kudumata silmus üle kootud silma, koo 8 s paremp, ja seejärel koo paani 2 viimast silma lihtsalt kokku. Koo edasi mustriosa 12s, korda eelnevat 7 korda. Kahandasid nüüd rea peal kokku 16 s. Töös on sul nüüd 176 s.
* Koo 5 rida ilma kahandusteta
* 2. kahandus - kahanda samamoodi nagu esimene kord. Kahandatud saab järgmised 16 s ja töösse jääb veel 160 s.
* tee kahandusi igal 6.real veel 3 korda ehk seni kuni töösse jääb esialgne silmuste arv, so 112 s.
* kui vardale on jäänud 112 s. koo 3 rida ilma kahandusteta
Edaspidine otsetõlge ei sobinud mustriga kokku, muster hakkas viltu jooksma. Püüan nüüd meenutada, kuidas ise tegin, et asi klapiks.
* kudusin paani 2 viimast silma ületõstmisega kokku, 2 pahemp. kokku, palmikuosa kudusin mustri järgi, siis jälle 2 pahemp kokku. Vardale jäi lõpuks 88 silma. Nüüd 1 rida kahanduseta.
* siis kahandasin 8 silma järgnevalt: paani viimase parempidise silma ja pahempidise silma kudusin pahempidiselt kokku, palmikuosa kudusin mustri järgi. Korda veel sama 7 korda, järgi jääb 80 s. 1 rida kahanduseta
* nüüd koo 1 s pahemp, palmikuosas 3 parempidi kokku kududa ( mina kudusin nii: tõstsin ühe silma kudumata, siis 2 kokku ja seejärel kudumata silmus üle kootud silmuse ), 2 pahemp kokku, 3 paremp kokku, jne kuni jääb alles 32 silmust.
* nüüd koo 32 allesjäänud silmaga soonikut 1:1 üks rida ( mina kudusin 2 rida ), katkesta lõng, vii see kõigist silmustest läbi, tõmba kokku, peida otsad.

Tegelikult on selle armsa baretiga komplektis ka vahvad palmiku käpikud ja sall

Pildid, kuidas teha paanide juures kasvatused ühelt ja teiselt poolt ja ka muster. Mustris valge ruut on parempidine silmus ja kriipsuga ruut on pahempidine silmus. Nool üleval 11.real tähistab palmikut. Palmiku kudumiseks : tõsta esimesed 4 silma kudumata paremale vardale, koo 3 silma paremp ja 1 pahemp, tõsta nüüd kudumata silmad töö eest vasakule ja koo esmalt 1 s. pahempidi ja siis 3 paremp.


Kasvatus suunaga paremale

Kasvatus vasakule


Kui midagi jääb veel arusaamatuks, proovin uuesti seletada. Küsija suu pihta ju ei lööda!
Jansa posted @ 18:06 - Link - kommentaarid (5)

23 Oktoober 2007
Hõlmiku tegemise tuhinale tegin väikese pausi ja alustasin eile hoopis mütsi kudumisega. Tegelikult on see pigem kootud barett. Olen mütsi tegemist ikka edasi lükanud, aga nüüd tuli see viimane aeg. Vanast ajast oli küll midagi nuti soojendamiseks olemas, kuid see müts oli mind juba kõva 3 aastat teeninud. Päris erru ma teda veel ei saatnud, vahest ehk viskan pähe ka, aga uut oli vaja küll. Hinges ja südames mõlkus Novita sügise kataloogis 7-veljestäst kootud barett. Võtsin juhise näppu ja asusin kuduma. Silmuste kahandamisel kasutasin tiba omaloomingut ja olen tulemusega rahul. Soonikuosa kootud nr. 3 ringvarrastega 1:1 ja mustriosa nr. 4 ringvarrastega. Ja värvus on ka piltidel peaaegu et 100% õige.
Pildiseeria emmest tegi peagi 5a saav poja


Ja üks tagantvaade pea kuklas


Ega ma veel hõlmikut ka nurka pole visanud. Külje- ja õlaõmblused on ühendatud, peaaegu üks varrukas on valmis ja ka üks nöörijupp Lõplik valmimine jääb vist järgmisse nädalasse,sest nädalavahetusel põrutame Eestisse. Tegemist ja ringisebimist saab siis olema küllaga ja kardan, et varrraste ja lõngakerade jaoks ei jagu aega. Ja mis vahet sel ongi,kui saan mõned päevad hiljem valmis, peaasi, et saab!
Jansa posted @ 12:54 - Link - kommentaarid (13)

20 Oktoober 2007
Täna näitan siis tööd, mile kallal olen viimased 5 päeva pusinud. Esitükid ja tagatükk on valmis, vaja veel käised ja nöörijupid kududa. Töö on edenenud kiiresti ja mõnusalt. Idee on pärit uuest Novita talve ajakirjast, lõngaks Pirta mohäärisegu ja vardad nr. 4,5 ( kuigi soovitav oli 4, mul kahjuks seda suurust vardaid polnud käepärast võtta ).
Eelmises postituses mainisin hõlmikkampsuni tegemisest. Hõiskasin isegi, et tagatükk valmis. Tegelikult heegeldasin ka ühe esitüki valmis. Midagi oli nagu viltu, ei istunud nii nagu ette kujutanud olin. No mina ei tea, mis minuga viimasel ajal toimub?! Satun mõnest asjast vaimustusse, kukun suure tuhinaga tegema ja siis tegemise käigus emotsioonid jahtuvad. Seedisin hõlmiku tegemist paar päeva, siis tuli Novita ajakiri ukse vahelt sisse ja voilaaaa, seda ma nüüd hakkangi tegema! Harutasin heegeldatu üles ja 5 õhtukest kulus selleks, et nii palju valmis saada, kui just parasjagu pildilt näha. Muster on lihtne ja hästi jäi meelde. Õlapealsed proovin seekord omavahel kokku silmata, mitte õmmelda. Leidsin toreda õpetuse netist, kuidas seda teha ja miks siis mitte kohe ära proovida. Jätan ka kudumite_kokkuomblemise lingi siia. No igaks juhuks! Vt. pilte nr. 3-4 kokkusilmamisest.
Ja minu kätetöö siin:


Jansa posted @ 15:07 - Link - kommentaarid (4)

08 Oktoober 2007
Nüüd võib veateate maha võtta!! Pildid nähtavad!
Jansa posted @ 19:42 - Link - kommentaarid (1)

Tere! Avan ka oktoobrikuu skoori!
Valmis sain sallkrae suuremale poisile, kes on endiselt ämblikutest ja ämblikmeestest huvitatud. Seetõttu sai randmesoojendajatel ilutsevatele seltsilistele punutud sallkraele tõeline pesa - ämblikuvõrk. See pole pelgalt peale silmatud, vaid on erladi 2-kordsest õmblusniidist heegeldatud ja käsitsi peale õmmeldud nii, et vaid ääred on kinni ja sisu lahtine-ruumiline. Näha ka ühelt pildilt, kus mu näpp on ämblikuvõrku torgatud
Kootud samades värvides samast lõngast ehk siis 7-veljestäst ja vardad nr. 3. Sallkrae õpetust jagas lahkesti oma blogis MAASIKMARI - suured tänud talle!!


Ja naerul näoga fänn...

Nagu ma hõlmiku koostegemise projektis mainisin, pusin vaikselt hõlmikkampsuni kallal. Seljatükk on valmis, see sai kuidagi kähku tehtud. Nüüd jääb üle vaid loota, et ka ülejäänu valmib sama kiiresti. Pusin seda ühest roosast mohäärisegust, mille ma kunagi kaltsust soetasin. Kardan aga, et lõngast jääb pisut puudu, kuid ma ei lase end heidutada ja olen juba uute ideede kütkes... Hõlmikust tuleb uuesti juttu, kui olen ta valmis saanud, siis ka pildid. Kannatust, palun kannatust!!
Jansa posted @ 19:13 - Link - kommentaarid (12)