MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

193652

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

28 November 2008
Advendi-ingel

Liitusin ka pika kaalutlemise ja mõtlemise tulemusena advendiingli meisterdamisega. Esimene katsetus on nüüd tehtud. Kuna siiski rohkem kohtab siin heegeldatud ingleid, siis mina proovisin selle kõige esimese kududa. Õpetuse leidsin Picasast ja seal on neid veelgi. Ja enamus ingleid on ju valged, kõik teavad seda, kuid mul polnud parajalt peenikest valget niiti ( tegelikult natuke on, aga ühe teise asja tarbeks ), siis tegin hoopis punasest ja helekollasest Kotiväkist. Pole seadustes ja reeglites märgitud, et ingleid ei võiks helekollaseid või punaseid teha
Eile õhtul siis uurisin isetegijast PVA-ga tärgeldamist - ka esimest korda proovisin. Õnnestus päris hästi, kuigi oleks võinud õige pisut kangema lahuse teha, muidu siiski täitsa ok. Inglike seisab enasti püsti ja on silmale iluks. Õpetuses olid kõik inglid muidugi valged ja ilma silmadeta ja juusteta. Kokku õmmeldes tundus mulle aga, et sel minu kõige esimesel inglil on ka hing sees ja nii ma talle punased pärlid silmadeks õmblesin ja vatiinitutsaka pähe liimisin. Mulle meeldib ja patseerima panin ingli elutuppa TV peale.Järgmisel nädalal uued inglid!

Jansa posted @ 10:48 - Link - kommentaarid (4)

19 November 2008
Novembrisse veel - MUSTA ja HALLI

Alustan mantli lugu täitsa algusest. Kui eelmise aasta lõpus oli heegeldamise teema all avatud kevadmantli koosheegeldamine, siis mina tahtsin hirmsasti kootud mantlit. Hakkasid mustri, tegumoodide ja lõnga otsing. Selle aasta veebruaris lõin vardad lõngale sisse ja alguse sai minu kootud kevadmantel. Kevadeks aga suutsin valmis kududa saja muu toimetuse kõrvalt kogu mantli kehaosa ( nii esi- kui tagatüki ). Kevadel kudusin juurde veel varrukad ja peaaegu oli nagu mantel valmis, aga pulmade korraldamine ja muud tegemised võtsid nii suure osa ajast, et mantli kudumine jäi toppama. Tegelikult oli ju puudu vaid väga vähe: varrukad oli vaja külge õmmelda, vöö ja kapuuts kududa, siis veel nööbid ette. Nööbid on juba ammu ostetud Eestist Abakhanist. Need olid müügis sooduskastis, kus koos minule vajaminevate nööpidega ühes kotis patseerisid veel hunnik väikesi valgeid jt värvilisi nööpe. Mina sain sealt kokku 9 nööpi, millest 5 kulus hõlmale ja 2 x 2 nööpi varrukatele kaunistuseks. Ja nii see aeg läks.
Nüüd aga olen omadega täpselt nii kaugel, et mantel on täiesti valmis ja sobib rosinaks novebrikuu värvispektrisse. Tore oleks olnud muidugi mantlit kanda ka sügisel, aga võta näpust, olen paisunud just nii palju, et mantel selga ei passi. Pole hullu, uus kevad ootamas ja tegelikult saigi see ju kootud mõttega " Koon mantli kevadeks ". Näis palju ma normkaalu tagasi tõmbun, kas ikka läheb kevadeks selga. Sünnituse tähtaeg on praegu 26.03.2009, kuid sünnitan arstide sõnul siiki 2-3 nädalat varem ja jällegi keisrilapse. Sel juhul on kõik mu lapsed " kõrgest soost "
Mantel on kootud halli-musta kirju lõngast, millega 600 gr pakendis oli kohe kaasas ka nr. 8 ringvardad. Ostsin toona 2 pakki e 1200 gr. Kui aus olla, siis kõik kulus ära ja natuke lisasin värvivahelduseks ka varrukaotstele, kapuutsile ja hõlmale musta Novita Teddy lõnga. Kuna aga Teddy lõng on pisut peenem, kudusin seda koos musta Novita 7-veljestä lõngaga. Kogukaal peaks mantlil olema u. 1300-1400 gr. Muster leitud netis tuhnides. Alumine serv on kenasti lainetav sik-sakiline ja sellise mustri leidmine võttis omajagu aega. Ülemine osa on kootud lihtsas 2:2 soonikus, et mantel laiuti väga ära ei veniks ja kenasti keha ümber oleks. Ka varrukad on soonikus kootud. Vöö on kootud issi mütsist järgijäänud tumehallist Isovelist ja ääred üle heegeldatud kinnissilmustega musta 7-veljestä lõngaga.
Lõpptulemusena võin öelda, et töö oli mahukas, kuigi kudumine edenes hästi ja nr 8 varrastega. Ise olen ääretult rahul, et asja pooleli ei jätnud ja ikka punnisin lõpuni teha. Nüüd jääb üle vaid oodata mõnusat kevadet, et mantel selga pista.

Tegin ka hädapärased pildid praegu enda seljas. Piltidel on näha, et punnkõht paistab mantli hõlmade vahelt, aga kui punukest polnud, püsisid hõlmad kenasti koos ja nii ongi see tegelikult mõeldud. Ja nii saab ka tulevikus olema Tegin pildid lihtsalt selleks, et minu blogi külastajatel oleks väike kerge aim, kuidas mantel seljas passib. Selga läks, kuna kehaosa on kootud ju soonikus ja see venib. Peale pildistamist pistsin kappi kevadet ootama.

Mantli alumise osa muster lähemalt

Vöö ja varrukad

Kapuuts

Mantli ülaosa

Mantel seljas

Mantel küljelt vaadatuna


Pilte sai nüüd parasjagu...... igast kandist kohe

Nüüd hakkan vaikselt end ümber lülitama jõululainele ja hauduma jõulumõtteid.
Jansa posted @ 14:48 - Link - kommentaarid (10)

17 November 2008
Novembrikuu - MUST-HALL

Mütsishow
Panen esimesed märgid maha ka novembrikuusse. Ütlen kohe välja ka, et see ei ole viimane
Täna näitan siis 2 mütsi. Plaanis oli kududa 1 ja issile isadepäevaks, aga nii kurb kui see ka pole, passis pähe hoopis suuremale pojale. Tuli kududa teine ka. Kuna sellist mustrit polnud varem proovinud, siis pusisin ikka omajagu, et asjale õieti pihta saada. Tegemist on nn brioche hat`ga, mille leidsin NETIST ja vaja oli siis proovida. Tegemist on täispatentkoega ja kootud kahe erineva värvi lõngaga. Tükk tegu oli, et lõngad keerdu ei kisuks ja jookseksid ühtepidi. Tulemuseks on huvitav ja omapärane müts, mille mõlemad pooled on sarnased, kuid erinevaid värve kasutades, jääb ühele poole üks põhivärv ja teisele poole teine.
Kui esimest mütsi katsetasin pea nädal aega, enne kui midagi mütsi moodi kooruma hakkas, siis teine läks juba ladusamalt. Väga halb ja raske on harutada, kui nässu läheb. Tuleb silm silma haaval harutada ja see võtab meeletu aja. Esimene müts on ka pisut ehk vildakas, ikkagi esimene katse Mõtlesin selle üles harutada, aga suurem poja broneeris endale. No olgu siis. Ega müts peas väga vildakana tundugi. Esimene on kootud Novita 7-veljestä mustast ja Novita Liisa õrnhelesinisest ja varrastega nr. 3. Issi mütsi jaoks sai ostetud Novita Isoveli ja lisandiks Novita 7-veljestä must + mingi tundmatu peenike valge lõng. Issi valis põhivärviks Isoveli tumehalli lõnga, mille vahelt piilub musta-valge kirjud silmusteread. Vardad nr 4.
Originaalõpetuses on antud, et silmad võiks üles luua tubular cast on põhimõttel. Proovisin seda ja aga äär jäi väga pahasti lokkima ja mulle ei meeldinud. Lõin silmad lõpuks siiski tavameetodil ja tulemus on hoopis etem. Üks tähelepanek veel: nimelt kui lõngavööl on antud varraste number, siis selle mustri korral võiks number väiksemaid vardaid kasutada. Muster jääb kenam, ühtlasem ja ei veni nii palju laiusesse. Sellised siis minu kommentaarid, tähelepanekud ja viited valminud mütsidele.
Igal juhul on issi ja suurem poja väga rahul omadega ja väikemees küsis kohe ka kõrvalt, et millal talle müts kootakse Ehk võtan kolmandagi Brioche Hat´i ette?! Lõnga jäi ju järgi......

Esimene katsetus

Ja sama müts tagurpidi


Issi müts

Issi müts tagurpidi


Kudusin mütsid pealaelt kokkuvõtva osa teismoodi, kui on juhendis. Ei soovinud nn puuoksa-kujulist kokkuvõtmist, vaid pusisin sellised kolmnurksed siilud ( 4tk ). Jäi etem ja mehelikum ka.


Üks väike tagasihoidlik ülesvõte ka küljelt


Ja loomulikult ei saanud pisipoja suurte meeste mütsishowst ilma jääda. Tema otsustas issi mütsi demonstreerida


Lähiajal uued tegemised!
Jansa posted @ 20:15 - Link - kommentaarid (3)

05 November 2008
Soojemad tegemised

Ilmad kisuvad teadagi aina rohkem talve poole ja ega soojemaks enam ei lähe, seega tuleb endale ise sooja teha. Novita syksy 2008 ajakirjast on mõnda aega silme ees vahva heegeldatud väikse tagasihoidliku nokaga barett. Sealne lõngasoovitus on Mambo, kuid kohalikus poes polnud mulle ühtki sobivat värvi. Seega pistsin ostukorvi hoopis Novita Karuselli pruuni-hallikirju lõnga. Selles lõngas on vist kõik värvid alates tuhmist oranzist kuni tumepruuni ja hallini esindatud. Täitsa omapärane. Ostsin 2 tokki ( kokku 200 g ). Tegin enamvähem õpetuse järgi, kuid enne kahandusi heegeldasin 2 rida lisaks, kuna Karuselli päris nii jäme lõng ei ole võrreldes Mamboga. Kahandustes tegin ka pisut korretkuure enda tarbeks, sest ka sammaste arv minu baretil oli suurem. Aga müts valmis ühe õhtuga, teisel õhtul viimistlesin, peitsin otsad ja lisandiks sai üks kaunis tutike
Barett on hästi pehme, soe ja paks. Sellega nüüd küll kõva pakasega aju külmast kokku tõmbuda ei saa


Ja pealtvaates


Ka mehe pea vajab uut mütsi. Juba on ka see varrastel, aga tegemine võtab tunduvalt rohkem aega, sest proovin enda jaoks midagi uut. Uus selle mütsi juures on juba silmuste loomine, mille õppimisega läks ikka mitu tundi, enne kui korralikult ja õieti pihta sain. Ka kudumistehnikat pole varem teinud. Eks paistab, mis valmis saab, aga hiljemalt isadepäevaks PEAB valmis olema
Jansa posted @ 17:02 - Link - kommentaarid (2)

04 November 2008
Tuunika võlud

Täna siis sättisin oma uue tuunika selga ja käisin Naistenkliinikkas ultrahelis. Pool rasedust on samahästi kui läbi. Kurb küll. Naudin rasedust täiel rinnal ja kui mõtlen, et sellest on pool juba läbi, siis muutun tiba kurvaks. Enamik rasedaid ju soovib beebi kiiret ilmaletulekut. Mina aga võiks lõpmatuseni rase olla Imeline on tunda, kuidas üks pisike inimesehakatis sinu sees elab, teeb omi tegemisi ja põtkides enda ärkvelolekust märku annab. Oeh, ma võiks jäädagi neist tunnetest heietama....
Pisikesega on kõik korras, on kenasti kosunud ning haigutas meile ja viskas on kaks jalatallakest kenasti ekraanile. Nii armas vaatepilt, kus kõik 10 varbakest oli kenasti loetavad Saime ka hulganisti UH pilte koju imetlemiseks kaasa.
Aga tuunika on seljas mõnus. Materjali valikuga olen igatahes kümpi pannud: nii pehme ja seljas mugav. Tuunika on ju ka riideese, mida annab mitmet moodi selga kombineerida nagu vestigi. Igataheds olen oma tööga megarahul ja arvatavasti saab sest rasedusaja lemmik riideese.
Aga näitan siis ära ka lubatud pildi seljas.
Jansa posted @ 15:49 - Link - kommentaarid (7)

01 November 2008
Oktoobrikuu - PRUUN

Kui nutud nutetud, siis pärast seda paistab ikka päike. Järjekordsel Anttila külaskäigul pidin pettuma, sest lõnga polnud. Otsisin üles teenindaja, et küsida vähemalt, et kas mul on üldse lootust seda lõnga veel kunagi saada. Vastuseks sain, et siia ei tooda niipea. Mhmm....pettumus missugune! Minu kurblikku ja mõtlikku meelt märkas ka teenindaja ning tuli küsima, et kui väga mul seda lõnga siis vaja oleks. Loomulikult VÄGA! Seepeale otsis teenindaja arvutist välja Anttila, kus alles veel 11 tokki minu soovitud lõnga. Suured tänud ja autole hääled sisse
Poes pidin järjekordselt peaaegu pettumuse osaliseks saama, sest lõngalettidelt ma soovitud kerasid ei näinud. Otsisin aga teenindaja üles ja küsisin otse, et siin poes peab olema vähemalt 11 tokki Sofie tumepruuni lõnga. Asusime koos otsima. Siis turgatas teenindajale pähe, et äkki on aluste peal kinniste kaantega plastikkarpides midagi. Ja oh imet, minu lõngad. Lausa rõõmuspisar tekkis silmanurka
Olin ju oodanud ja otsinud oma lõnga kokku 2 nädalat. Seetõttu kuluski tuunika heegeldamiseks kuu aega, millest pool materjali otsimisele. Aga lõpp hea, kõik hea. Minu tuunika on nüüd täies pikkuses valmis ja ise olen oi-oi kui rahul. Saan kanda polode, pluuside peal või hoopis ilma millegita. Ja mis kõige tähtsam: minu kõhuke mahub sinna usinasti kasvama Täna mul seljas pilti esitleda ei ole, sest pikast päevast väsinud ja ei ole ilus oma väsinud läppus nägu ekraanile tuua, aga lähipäevil püüan mehelt või pojalt fotograafi abi.
Heegeldatud siis 100% merseriseeritud puuvillasest shokolaadipruunist lõngast Sofie. Kulus täpselt 10 tokki = 500 g + lillekesele ja vöö keerutamiseks mõned lisameetrid. Konksuks oli nr 3. Valged kaunistusääred on Kotiväkist ja nr 2 heegelnõelaga.
Tuunika originaal on täitsa olemas koosheegeldamise all " Heegeldame koos tuunika" - see valge, eest pikema osaga. Mina muutsin selles tuunikas kõik mustrid endale meelepärastele nagu mul ikka kombeks on. Harva kui teen originaalist koopia. Ainus sarnasus on tegumood. Tagant ei teinud pikenevat osa, vaid õige pisut kaarja, ei meeldinud, kui tagaosa oli ka puhvis ja pikem.
Lilleke on lihtne 2-realine ja kaunistavad valged ääred ümber. Tundub, et võiks veel üks valge pärl südameks olla, aga kahjuks kodustes varudes ei leidunud. Vöö on keerutatud valgest jämedamast Novita Oliviast ja samast pruunist lõngast. Päris huvitav tulemus jäi.
Tuunika pikk ajalugu on nüüd räägitud ja käes on näitamise aeg.


Ülemine osa


Tuunika eesmine alumine osa ehk kõhuosa


Tuunika alumise osa muster külgedel. Muster on pisut reljeefne, st sammaste keskmised read on kõrgemad


Uus kuu on käes, uued tuuled puhumas ja seekord plaan ka teha ja näidata mitu asja. Uute tegudeni!
Jansa posted @ 17:07 - Link - kommentaarid (16)