MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

193652

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

23 Detsember 2008
Veel enne jõule...

...jõuan täna näidata paar asja. Igaüks oma hinges ja sügaval südamesopis loodab, et jõulud tulevad valged ja lumised. Täna hommikul aknast välja vaadates sajab meil kenasti lund, pisut tuiskabi, nii et lootust on valgeteks jõuludeks. Kuid siiski siiski heegeldasin ja tärgeldasin mõned lumehelbed. Nii igaks juhuks. Kõik 13 helvest on leidnud oma koha okstel. Mustrid on enamasti leitud netist, kuid 2 tk neist on ka omaalgatuslikud loomingud, mille õpetust netist ei leia Tärgeldasin nad tärklisevees ja triikisin kuuma rauaga üle ning jätsin soovitud kujuna alusele kuivama. Hommikuks olid kenasti kõvastunud ja täitsa kenakesed. Mul polnudki ühtki endatehtud lumeräitsakat, nüüd aga on.
Lisaks lõpetasin täna hommikul ka veel sündimata pisitibule tema esimese jõulukingituse. Heegeldasin talle papukesed roosast Novita Nallest, heegelnõelaks nr.3. Kuna anti suur suur lootus, et sündimas on tüdrukutirts, siis ega ei saa ju üle ega ümber pärlitest ja muust säärasest. Mõne pistega lisasin pärlmuttervalged pisikesed pärlid papukestele särama. Nii armsad said.....
Sarnased papud leidsin netist ja püüdisn pildi järgi valmis pusida. Päris 100% vist samad ei ole, aga no midagi väga väga sarnast sain valmis küll.
Papukesed esimesel lumelKülgvaade lähemalt

Eestvaade lähemalt


Mõned asjad on veel valminud ja mõned ootavad valmimist, kuid nendest alles pärast pühi.
Seniks soovin kõikidele toredatele isetegijatele valgeid ja kauneid pühi, mõnusat rõõmuküllast seltskonda ning kõhutäis jõulutoite!!
Jansa posted @ 09:37 - Link - kommentaarid (1)

22 Detsember 2008
Advendiinglid vol.4

Eile oli meil kogu perega ääretult tore isetegemise päev. Viimased advendiinglid valmisid tühjadest jogurtitopsidest. Peaks on villapallid ning tiibadeks karvastatud pehme traat. Mis selle traadi õige nimi, ei oska öeldagi. Igatahes on seda kerge painutada, väänata, keerata erinevatesse kujudesse nii kuidas hing ihkab. Lapsed olid taas nii suures tegemise tuhinas, et lust oli neid jälgida. Kõige noorem tegelane vajas muidugi ka emme-issi abi, aga vahva inglihakatis valmis temalgi. Issi sattus samuti hoogu ja keerutas oma inglile vedrust sabagi taha
Inglid on pildil reas järjekorras, alustades vasakult poolt pereisaga, siis emme, seejärel vanem poeg ja lõpuks noorim poeg.


Kuna punast karvatraati jäi veel üsna palju üle, sai neid keerutatud ja väänatud erinevateks kujudeks. Valmis kaelkirjak, mis sai noorima poja lemmikuks. Ta mängis sellega terve õhtu oma tohutus piiramatus fantaasiamängudes. Issi väänas emmele ühe lilleõie ning vanem poeg tegi kaelkirjaku emmele ka pojakese seltsiks. Pojake on pildil näha vanema esijalgade juures. Tegelikult meisterdasid pojad teisigi kujundeid veel, aga kõiki ei õnnestunud korraga pildile püüdagi. Aga põhilisemad said jäädvustatud.
Jansa posted @ 12:23 - Link - kommentaarid (1)

13 Detsember 2008
Advendiingel vol.3

Püüan igaks advendiks teha erinevaid ingleid ja seekord kaasasin ka lapsed sellesse tegevusse. Juba esimese ingli kudumise ajal küsisid lapsed, et miks nemad oma ingleid ei saa. Nüüd said. Inglid on seekord tehtud papptaldrikutest. Ingli shabloonid leidsin netist, printisime selle välja ja joonistasime oma taldrikutele. Noorema poja ingli aitasin ise taldrikule joonistada, välja lõigata ja tiibu sättida, kuid maalingud on tema tehtud välja arvatud silmad
Vanem poiss tegi oma ingli algusest lõpuni täitsa ise. See õnnestus tal kolmandal korral, aga siiski õnnestus. Oli küll teine juba ebaõnnestumiste peale vihane, kuid sihikindlus viis tulemuseni. Ise on ta oma ingli üle eriti uhke ja pani ta päkapikude tegemisi aknalauale valvama.
Kolmanda ingli tegin mina. Nagu näha, pole mulle erilist kunstiannet antud, aga tore tegemine oli siiski.
Inglite omanikud järgmised: vasakpoolne pisipoja oma, keskmine suurema poisi jagu ning parempoolne kuulub emmele

Inglid selja tagant


Peale inglite tegemist, tekkis mõte proovida ka papptaldrikust nö kuusevanikut. Lõikasin keskele augu, värvisin ketta roheliseks, kerisin punase peale ümber selle ja kaunistuseks ka 2 ehet. Riputasin teise elutoa valgele seinale pisut jõulumeeleolu looma. Tulemus lihtne, hiilgama odav ja jõulupärane


Uuel nädalal jälle uued inglid. Mõte ja materjalid koos, vaja taas laste abi ja loomingulisust.
Jansa posted @ 12:11 - Link - kommentaarid (2)

09 Detsember 2008
Jõulukingi-jutud

Sain valmis ühe suurema jõulukingi, mis jõuab ühe väga kalli ja armsa inimese jõulukuuse alla. Kellele, seda praegu ei avalda, sest see inimene võib, aga ei pruugi siia sattuda.
Kuna tema lemmikvärvideks on helesinine, valge, beez või must, siis valisin top-vesti tegemiseks tema kõige lemmikuma helesinise. Heegeldamist alustasin ülevalt krae juurest. Nii valmis lõpuks top-vesti ülaosa. Krae jaoks on silmad heegelketist üles korjatud ja pikkusesse kootud. Kaunistuseks ja omapäraks keerlevad palmikud. Krae viimased read on kõik ainult parempidises koes kootud, et serv tõmbuks pisut rulli. Rulli keerdunud äärele tikkisin ühe kaupa väikesed armsad pärlmuttervalged pärlikesed. Annab pisut sära ja miks mitte ka pidulikkust. Hiljem on kootud ka kehaosale pikendus sooniku abil. Ka sellesse panin palmikud väänlema. Et pidevalt ei peaks mõtlema mispidi topike selga peaks käima, tikkisin esiosa mustrikorda ka samasugused armsad pärlmuttervalged pärlikesed. Proovisin sädelusega mitte liiale minna ja seepärast sai pärleid vaid rinnaosale kolmele järjestikule mustrikorrale. Lõpptulemusega olen ise nii rahul, et tahaks endale ka. Kahjuks ei ole minu keha mõõtmed hetkel sellise iluduse jaoks. Aga ehk tuleval aastal teel endalegi midagi taolist, kui kõhuelanikust paisunud kõht tagasi oma vormi hakkab taanduma
Heegeldatud-kootud on see Novita Liisast, heegelnõelas nr 4, sooniku kudumisel ringvardad nr. 4. Heegelmuster nagu ikka neti põhjatutest avarustest. Kahjuks ei oskagi asjale seda õiget nime anda, sest päris kudum nagu pole, heegeldis nagu ka mitte. Päris vest nagu pole, aga ehtne top vist ka mitte Seepärast nimetangi oma tööd top-vestiks. Saab kanda ju topina mõnel pidulikumal või argiüritusel, saab kanda kena pluusi peal vestina. Igati otstarbeline, ma vähemalt loodan. Ja loodan, et ka kingisaaja on õnnelik ja jääb rahule.

Top-vesti heegelmuster lähemalt ja siin näha ka pärlid

Siin näha krael keerlevaid palmikuid ja ülaääres sädelevaid pärleid

Ja lõpuks alumine soonik


Ilusat jõuluootust!
Jansa posted @ 10:34 - Link - kommentaarid (11)

06 Detsember 2008
Detsembrikuu - PUNA-ROHELINE

Esimene asi detsembrikuu värvispektrisse on valmis. Kas jõuan veel midagi teha, ei julge lubada, aga märgi saab maha. Leidsin netist ( ei mäleta täpset asukohta ) ühe imearmsa heegeldatud kuuseliniku. Liniku muster oli tasuta saadaval just ainult sel päeval, kui ma sellele sattusin. Salvestasin õpetuse koos pildiga arvutisse ja nüüd oli hea võtta. Tegin suht originaali-sarnase. Ainukese vahega, et minul on kasutatud helekollast, kuid originaalis oli valge ja pärlid on mul ka punased. Kõik teised värvid on samad. Liniku südameks on ilus jõulutähe sarnane õis, mille ümber punaste pärlitega kaunistatud jõulukuused. Eks neid kuuselinikuid ole teisigi neti avarustes peidus, aga mulle hakkas see kohe esimesest pilgust meeldima.
Kui jaksan ja mahti saan, ehk teen neid veel kingikottigi, sest iseenesest on õpetus suht lihtne ja arusaadav ning kiiresti valmiv. Läbimõõduks umbes 35 cm ( ei leidnud mõõdulinti üles ). Linikut ma tärgeldanud ei ole, lihtsalt pressisin tagurpidi läbi teise riide ja tulemus jäi suht ok. Kui ikka ära vajub, siis tuleb midagi muud välja mõelda.
Aga linik ise siin
Jansa posted @ 12:13 - Link - kommentaarid (6)

04 Detsember 2008
Advendiinglid vol.2

Sel pühapäeval juba II advent ja minu 2 järgmist inglit on valmis. Tegelikult juba pühapäevast saati, aga polnud mahti pildistada. Seekord said minu inglid hoopis tikitud.
Nimelt tuli mul teha 2 uut jõulusokki, mida poisid saaksid akendele riputada päkapikkude toodud kommide tarbeks. Sokke oli vaid nagunii üks, aga ühega ei lepitud. Siis tegin kohe mõlemile uued sokid, sest tegelikult on see vana sokk kuhugi jäädavalt kadunud. Päkad vist ajasid ära
Aga sokiteost: vaba käega umbes ette joonistatud shablooni järgi lõikasin oma vanast päevi näinud oranzist fliispusast välja 2 soki osad. No ei ole raatsinud fliisi prügimäele saata ja leidis nõnda taaskasutust. Sokkide sääred sain varrukatest. Õmblesin-tikkisin ühe rohelise ja teise punasega kokku. Sääre keskele sai kumbki omale ühe lastepärase ingli. Kui nüüd aus olla, siis ingleid eriti ei soovitud. Plikade värk, ütles suurem poeg. Aga lubasin siis, et ei tee ühtki seelikus inglit, vaid püüan välja mõelda midagi naljakat ja lastepärast - näiteks ümarad, pontsud. Vähemalt sobis Nii ongi minu lastel omanäolised inglid, mis oma välimuselt ja olemuselt pisut teistsugused, kui suurtel. Lahedad said nad sellegipoolest ja projekti üks punkt taas täidetud. Peale inglite sai veel ühtteist sokkidele tikitud. Väiksem poiss sai ühele poole põdra, mis tema jaoks oli kõige tähtsam - peaasi, et põder saab sokile. Tema soki teisel küljel ilutseb kuusk. Olemuselt taas lihtsakoeline ja lapselik, kaunistuseks erinevad nööbid. Suurema kuti soki üks külg on kaunistatud tikitud jõulukingitustega ning teisel küljel rõõmutseb lumememme nägu. Lapsed on oma jõulusokkidega väga rahul. Sihikindlalt riputavad juba mitmendat õhtut rõduukse lingi külge ja hommikul säravad toodud maiustuste või muu üllatuse üle.
Sokkide tegemisel ei pööranud seekord erilist tähelepanu meeletu korrapärasuse peale, sest tahtisn, et need saaksid lõpptulemuselt armsad, lihtsad ja lapselikud.


Jansa posted @ 06:33 - Link - kommentaarid (7)