MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

194243

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

18 Detsember 2007
Viimased ponnistused

Nagu enamasti paljudel meist käib hetkel kiire ja viimaste kingituste valmistamine. Ühele toredale 10 a õetütrele valmis mobiilikott. Kui oktoobrikuus külas käisime, oli parasjagu mardilaadatamine ja nii tegin talle koolilaadale kiiresti ühe mobiilikoti. See oli vaid pisike panus sellele, mida ta ema kaasa aitas meisterdada. Sandrale hakkas aga tehtud mobiilikott nii meeldima, et oli kahju seda müüki panna. Kuna mobiilikott osteti kohe ära, siis lubasin järgmiseks külaskäiguks uue teha. Mobiilikoti muster pole sama, mille talle laadale tegin, vaid paljudele tuttava mustriga. Värvid peaksid olema sellised, mis hetkel tema jaoks popid ja kuumad Loodan, et sobib ja talle kingitus meeldib.

Veel valmisid kiirelt kiirelt ühed sussid. Kaks õhtukest ja valma. Tegemist on tõesti ülimalt kiiresti valmivate sussidega ja mu meelest väga armsad. Lausa nii meeldima hakkasid, et kahju ära kinkida. Aga lähevad siiski jõuluvana kingikoti täiteks. Kaunistasin isetgeija õpitoast leitud roosiga ja paar lehekest ka lisaks.
Sussid said sellised

Jalas aga sellised

Ja vaade küljelt. Tegin parajalt pikad paelad, et saab siduda nii ette, kui taha ( nii nagu pildil )


Kel ka väga vaja kiiret kinki, siis võin õpetuse lisada.
Üks kingitus vaid veel vaja valmis saada. Juba olen sellega ka algust teinud. Aega on suht vähe, aga loodan, et saan valmis. Nüüd edasi toimetama, sest päkapikk toksib vardaga kuklasse, et ikka omadega mäele saaksin
Jansa posted @ 17:09 - Link - kommentaarid (7)

14 Detsember 2007
Sokikudumise õnnelik lõpp

Täna lõpetasin viimase sokipaari. Kokku olen sel aastal kudunud 4 paari sokke. Ühed ämblikmehe sokid pisipojale, sokid oma isale, emale ja ämmale. Kui arvestada seda, et enne seda kudusin viimati sokke koolipingis, siis on see minu jaoks suur saavutus. Sügis-talvega 4 paari! Ämmale kudusin Novita jättiraitast ja ega siis oma emale hakanud muud värvi meisterdama, vaid lasin sama lõngaga edasi. Novita klubiliikmena sai Krikuga kambakesi hunniku lõnga tellitud ( 2,9 kg kui aus olla ), nende hulgas ka jättiraitat 2 tokki. Kokku kulus 2 paari kudumiseks 1,5 tokki. Lõngade pealt sai niiviisi kokku hoitud päris norm summa. Lisan ühe pisikese võtte meie tellitud lõngadest. Juhul kui sa, Kriku, satud mu blogisse seda lugema-vaatama, siis lohutuseks, et viimnegi sinule tellitud kera on alles ja ootab Tallinnase jõudmist.

Nüüd siis lisan viimase sokipaari. Muster sai küll pisut keeruline, aga mu meelest ilusaimad sokid, mida olen kudunud. Kandade kudumisel kasutasin õmblusniiti lisaks, et saaks tugevam. Pildile on jäänud kohe eriti tumedalt näha, tegelikkuses nii tume niidiranti ei ole.

Kuna mul emaga peaaegu sama suur jalg, siis pildistamiseks ajasin soki jalga

Ja tagant on ka mustrit näha

Soki muster SIIN See alumine.
Veel on jäänud paar pisikest tegemist ja võin julgelt jõule oodata!
Teilegi kaunist ootamist!
Jansa posted @ 16:40 - Link - kommentaarid (9)

12 Detsember 2007
Vahepala sokkidele

Ega ei saa ju 100% päevas veeta ainult sokkide lainel. Mul on ju 2 last, kes nõuavad oma ja mees, kes tahab töölt tulles süüa saada jne jne. Teate ju isegi....... Olen viimasel ajal oma pisikesed hetked veetnud sokke kududes, aga tüdimus hakkab tasapisi tekkima. Vaja vaid 1 sokk viimasest paarist veel valmis saada. Seega sai vahepalana ette võetud suure populaarsuse kogunud calorimetry. Tegin täpselt õpetuse järgi, ainult lõng ja vardad peenemad ette antust. Lõngaks Novita Santorini pruunikirju ja vardad nr. 3. Asi istub peas väga väga hästi. Üllatavalt kiiresti valmiv aksessuaar, kõigest 1,5 h + väike lilletegu. Lilleks on vogue lillesalli lill, mis tehtud kodust leitud mingist valgest akrüüllõngast - jubedalt krudises Aga lille tegemiseks hea küll. Olen vist väheseid isetegijaid, kel kodus pärleid pole. Seega sai minu lilleke asendussüdamekeseks hoopis Santorinist kootud nupu. Kah omapärane ja ajab asja ära Nüüd on mul ka oma calorimetry!
Ja siin see teile vaatamiseks-kommenteerimiseks-kiitmiseks-kritiseerimiseks

Lähivõte
Jansa posted @ 15:39 - Link - kommentaarid (3)

11 Detsember 2007
Sokkide tegemine on täies hoos

Nagu eelnevalt sai lubatud, pean jõuludeks mõned paarid sokid valmis saama. Isale tehtud sokid on näidatud, eile sain valmis mehe emale ehk siis oma ämmale. Mehele igatahes meeldivad väga ja ta arvab, et ta ema on väga häppi neid saades. Hea seegi. Kootud nr. 3 varrastega, silmi vardal 14 x 4, lõngaks Novita 7-veljestä jättiraita. Pilt tundub vist veidi üle valgustatud, sest tegelikkuses ei ole need värvid nii pastelsed ja tuhmid. Järgmised sokid on juba varrastel ning kudumine on täies hoos

Siin muster lähemal vaatlusel


Lahkun taas varraste ja lõngade maailma!
Jansa posted @ 17:52 - Link - kommentaarid (4)

05 Detsember 2007
Niisiis... on alanud aasta tähtsaim, ilusaim, suurte andmiste ja saamiste, lootuste - ja sooviderikkam kuu. Ka minul on sel kuul tavalisest palju rohkem varda klõbistamist ja lõngakerade veeremist plaanis. Kõige esimesena oma jõuluprojektist tahtsin valmis kududa sokid oma isale. Miks nii?!
Saatuse soovil elavad mu vanemad eraldi juba aastaid. Isa on kolinud Eesti teise serva, mina Soome ja nii näeme me üksteist miljon korda vähem.... Viimati nägime teineteist siis, kui pesamuna mõnules veel mu kõhus. Pisikratt saab aga veebruaris juba 2 a. Vot nii kiirelt ja kaugele on aeg edasi läinud. Nutt tuleb peale... Kahjuks pole me olnud ka eriti lähedased, mis teeb olukorra veelgi kurvemaks. See aga ei tähenda, et ma oma isale ei mõtleks. Mõtlen ja päris tihti, meenutan lapsepõlve, tema olemist ja kõike muud. Ta on mu isa ja ma siiski armastan teda, kuigi ma pole seda aastaid talle öelnud. Kuid need jõulud tulevad erilised nii mulle, kui talle. Plaanis on jõuludeks Eestisse sõita ja kindlasti ka isa juurest läbi käia. Meenutades oma isa lihtsat olemist ja tagasihoidlikku meelt, kudusin ka talle sellised mitteröökivad, vaid lihtsad tagasihoidlikud sokid. Kootud on need 2-kordsest lõngast ( hall 7-veljestä + mingi villasegune roheline ), kerged palmikukeerud jalalabal. Loodan, et kui käreda pakasega isa need jalga tõmbab ja varbad soojaks lähevad, mõtleb ka tema minu peale...
Ja ma plaanin oma viga parandada ja sokke isale üle andes öelda: Ma armastan sind, ISA!
Pikk jõulupuhkus peaks meid veeretama ka minu ülejäänud pereliikmete ja ka mehe ema juurde. Kui juba jutt sokilainele läks, siis järgmine paar on juba tegemisel. Mõtlesin, et koon ka oma emale sokid ja muidugi hõikas mees kohe, et tee minu emale ka. Loomulikult teen
Aga siin on minu esimesed isale kootud sokid
Jansa posted @ 12:33 - Link - kommentaarid (7)