Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
Aprill 2010
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

526322

05 Aprill 2010


Paar postitust tagasi kirjutasin kursusest, kus tikkimas käin. Seal oli vaja kujundada rahvuslikus stiilis tänapäeva rõivaid. Olen juba ammu mõelnud, et hädasti oleks vaja linast kleiti, millega näiteks laatadel müümas käia. Otsustasingi siis õmmelda ühe linase kleidi ja tikand oli muidugi peaaegu, et kohustuslik. Mõeldes Tumevalge projektile, siis toonid muidugi roosa-rohelised.
Kanga ostsingi kohe koos sobivate toonidega mulineedega. Kartsin küll, et õppejõud pr. Mare Sihvre minestab kohe, kui sellist värvide mängu näeb, aga polnud hullu, ta juba "vana kala", näinud elus nii mõndagi.Aga ta kartis kuni lõpuni, et sellest üks ilmatuma jama tuleb, sest ega puna-rohelist gammat ju suht raske kokku panna. Aa, ei tulnud mingit jama ja õppejõud jäi ka lõpuks tulemusega väga rahule .Peale sai tikitud mulgi motiivid, mõeldes oma isapoolsetele esivanematele, kes Hallistes elasid ja kus mu vanaisa Jaan Rannap koolipapa oli. Seal samas Halliste vanas koolimajas, mida praegu enam alles pole, kasvasid üles ka mu isa ja tema vend ja õde. Koolimaja ümber oli uhke aed, palju eksootilisi ja vähem eksootilisi puid-taimi kasvamas. Kahjuks võib neid vaid võsa seest veel leida.Olgu need elupuud neile mälestuseks.Õmblemisel abistas mind jällegi töökaaslane Evelin, sest overlokimasinat mul pole.
Motiivid otsustasin paigutada ringi sisse. Sellega sai tunnis palju nalja, sest kõigil kohalviibijatel oli oma nägemus sellest, kus täpselt see ring oleks pidanud kleidil asetsema. Lõpuks sai valitud nii enam-vähem küljepealne asetus.Ja vastas olevale õlale sai ka väike motiiv tikitud. Õmblused on samuti sämppistega üle tehtud.

Ja, et ikka vähe pilte oleks , siis üks lamasklemise pilt ka veel otsa.

Et, kas ma olen sama uhke, kui sõba puhul ? .......... ei ole. Aga mul tuleb teine kevadine töö veel. Vaat, kui see ka valmis on, siis olen topelt uhke .
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (32)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.