Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
Detsember 2009
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

530217

31 Detsember 2009
Aasta viimane päev on käes.
Aeg teha kokkuvõtteid.

Ei tea kuidas mujal, kuid Saaremaal on tõeliselt kaunis talveilm ja lund sajab koguaeg juurdegi.
Kuna sellel aastal sai tutvutud lähemalt muhutikandiga, siis aasta viimaseks tööks on kõige õigem valmis teha üks kena tikitud nipiga muhu vatt.
Kui keegi mäletab siis vati tooriku omandasin ma juba maikuus
Aga, kes ei teaks, et kaua tehtud kaunikene !!
Tegelikult on iga asjaga nii, et kõik on kättevõtmise asi. Eks ettevalmistused-mustri väljaotsimine-kangale kandmine võtab ka oma aja, kuid kui juba nõel ja niit käes, siis läheb tikkimine ise kiiresti.
Mustri tuletasin muhu lilledest ise, kuna mu lemmikvärv on punane, siis said vatile ka punased moonid, maasikad ja karikakrad.
Ka heegelääre tegin ise.

Käisin eile Kuressaares Laurentsiuse kirikus Rannapi-Sibula-Varjuni kontserdil ja kuna mul rängalt vedas, nimelt leidus täpselt meile mehega esireas pehmetel toolidel 2 vaba kohta, siis nautisin Sibula-Varjuni duette täiega. Uhhh, vägev oli, sobiv kontsert aasta lõpetuseks.
Kui koju jõudsin tegin kohe ühe soojaga vati ka valmis.


Nüüd oli ettenähtud, et siia alla tuleb kaunis foto minu tänasest sampuse kõrvale mõeldud, ilusasti aastat lõpetama jääv.........................Pavlova.
Ma vist ei hakka siin viha pritsima, mis mu Jossu kanade toodangust sai, ikkagi pühad ju. Aga nüüd tegin vihaga, kuigi öeldakse, et süüa peab hea tujuga tegema, uue Pavlova. Käin teist nagu imikut ahjus vaatamas-piilumas, kui röögatust kuulete, teadke, et mu Pavlova läks jällegi kord solgipange !!!!! Mul hakkab juba refleks tekkima, aga kook ikka välja ei tule .
Kui keegi mulle kunagi külla peaks tulema ja mõtlema, mida mulle külakostiks tuua, siis siin on nimekiri:
mune,
mune,
mune,
suhkrut,
küpsetuspaberit.

Kui mu Pavlovast täna midagi välja peaks juhuslikult tulema, mida ma väga ei looda, siis panen siia pildi ka. Prügikastist ma pilti tegema enam ei hakka. Vihale ajab.


Nii, mingi Pavlova nüüd küll välja tuli, ainult aru ma ei saa, miks tõeliselt tugevaks vahuks löödud, läikiv, ilma suhkrutükkidetta, praktiliselt vahustamisnõus mitte väljuv segu, ahjus ilusasti küpseb-kuivab, aga siis jättes ta ahju ilma kütteta kuivama, ta vajub alla ja ei ole enam nii kohev ja kaunis , kui ennem ??????? Keegi kindlasti teab ???Tumevalgel on küll õigus, et Pavlova tuleb tellida neilt, kes teha oskavad, ja siin tekib jällegi see küsimus, miks on käsitöö nii kallis ???? Või tellitud tordid-kringlid ??? Vaat sellepärast ongi, et kui teha ei oska, siis tuleb maksta.
Sest Pavlovasse minevad:
4 muna maksavad 8.-
200 gr suhkrut- 3.-,
tärklis-äädikas-sool- 1.-
vahukoor 10.-
maasikad (sügavkülmast tasuta)
granaatõun 2.-
Kokku: 24.-, olgu ümardame 25.-
aga kohvikust tellides maksab 240.- UPS !!!!

Tuleb endal selgeks saada !!

HEAD PAVLOVA AASTAT KÕIGILE !!!!

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (25)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.