Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
Detsember 2009
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

530215

21 Detsember 2009
Kuidas ma Pavlova tordi asemel Pavlova plönni tegin.


Selle postituse teen ma just sellepärast , et minu käest on korduvalt küsitud, kuidas mul nii ilusad käsitööd valmivad, et kas mul ka midagi kunagi metsa läheb ??? Nüüd saate mõnusalt diivanil lösutades ja kuuseküünalde sära vaadates muiata minu geniaalse kokandusalase läbikukkumise peale.


Kõik sai alguse sellest, kui me oktoobri lõpus oma keskkooli aegsete klassiõdedega Tallinna Vanalinnas Lühikeses jalas Matilda kohvikus kokkusaime. Seal pakuti suus sulavat Pavlova torti. Kui ühel päeval seda ka Hommikutelevisioonis tehti, otsisin retsepte ka netist ja leidsingi mitu. Tundus väga lihtne olevat.

Mõeldud-tehtud.
Egas muud, kui munavalged vahtu ja ahju kuivama. Tulemus oli selline:Kui keegi juhuslikult ei tea, mis asi see Pavlova on, või milline ta välja peaks nägema, siis originaal on siin: Matilda kohviku Pavlova tort.


Kas on saranased ??? Kas või silmi vidutades ??? Või läbi sõrmede vaadates ????

No nii, saades nüüd Isetegija foorumist natsa abi, siis teine katse tuli juba veidi parem. Besee ennem ahju panemist


Kuivas ta ahjus peaaegu terve päeva , vahepeal sai metsast isegi kuusk ära toodud.

Ja lõpptulemus on selline


Besee kihi peal on maasika kiht ja siis toorjuuste-vahukoore-laimi-sokolaaditükkide kord peal. Kõige peale käivad granaatõuna tükid.

Ja nüüd ka maitsest: ütleme nii, et hamba all ei karju, besee ei murendu muidugi nii nagu vaja, vaid lihtsalt on üks valge kõvamat sorti mass. Ka maitse võiks parem olla, näiteks laimi võiks rohkem tunda olla. Matilda kohviku omaga võrdlust muidugi ei kannata . Ablosuutselt mitte !!!!

No ütleme nii, et kondiitrit minust enam ei saa, aga kui te kuskil näete besee tegemise kursust, siis andke teada, ma lähen ka.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (15)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.