Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
November 2009
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

546836

17 November 2009

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.


Vabandan veelkord, et tekitasin siin blogis ühe postitusega paraja peavalu, nii endale, teistele foorumlastele, kui adminnidele. Ma tõesti ei tahtnud kedagi solvata, ega panna inimesi üksteist süüdistama. Ma lihtsalt ei saanud oma pettumuse põhjustest veel kirjutada, kuid täna ma seda siis teen.
Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama algusest:
Ühel ilusal septembrikuu sügispäeval jalutasin mina mööda Kuressaare vanalinna ja nägin silmanurgast ühte hämmastavat asja. Anne Kunstistuudio akna peal olid väljas 6 plakatit, A4 lehtedel. Ühel plakatil olev pilt tõmbas kohe minu tähelepanu endale. Nimelt oli sellel suurelt minu töö- vilditud vöö helmestikandiga .Vaadates pilti lähemalt, sain aru, et tegemist on minu blogist võetud fotoga, mille olin lihtsalt enda tarbeks ja blogisse panekuks pildistanud oma kodus voodi !!!!! peal. Aga see plakat polnud lihtsalt ilus plakat, vaid sellega reklaamiti stuudios korraldatavaid tasuta kursuseid täiskasvanutele. Minu tööga, ilma minult luba küsimatta ja ilma minu nimeta !!!!
Seisin seal akna ees, saamata isegi aru, kas olen vihane, pettunud või ajab see mind naerma. Kui vaatasin teisi plakateid, leidsin sealt veel ühe tuttava töö, nimelt Hunditädi rahvuslikud keed. Teisi töid ma ei tundnud, ühelgi polnud ka nime all.

Vaatasin oma ja Hunditädi tööga palkatit ja mõtlesin, huvitav, kes annab neid kursusi ? Mind pole küll sinna kutsutud helmestikandiga rahvuslikke vöid õpetama, aga äkki Hunditädi on ? Hiljem saadetud kiire meil tõi loomulikult vastuseks, et ka tema ei tea asjast midagi.

Kuna mul oli fotokas kaasas tegin aknast pildi ja läksin sisse asja uurima. Proua Anne Tootmaad küll õhtul enam kohal polnud, kuid seeeest oli salongis stuudio perenaine Vaike Kivilo. Rääkisin siis talle oma mure ära, et selline lugu, see on minu töö, miks pole mult luba küsitud ja miks mu nime all ei ole ? Proua sai mu murest aru, pani mu nime kirja ja lubas asja parandada, ehk mu nime sinna alla kirjutada. Aga see polnud mu ainuke mure , küsisin veel, kas neile ei tundu, et petavad inimesi reklaamides kursusi plakatitega, millel olevat tööd need kursuslased iialgi õppida ei saa. Küsisin, et kui ma tulen kursusele "Ehete kujundamine", siis kas mul on võimalus ning kas mulle õpetatakse neid kauneid kirjusid keesid, mis pildil ?? Selle peale vastas pr. Kivilo, et muidugi, küll siis õpetatakse ????? Olin päris jahmunud ja ei uskunud oma kõrvu, kas tõesti on proua Anne Tootmaa õppinud pärliusse tegema ja oskab ka rahvarõiva seeliku triibustiku järgi täpselt välja arvutada, mitu ja mis värvi pärlit on vaja ennem alustamist niidile lükkida ???

Koju minnes mõtlesin, miks küll A.Tootmaa tegi sellise veidra triki, et pani minu Eesti Käsitööliidu konkursil "Eesti oma kiri" auhinnatud tööde hulka jõudnud vöö plakatile ilma minu teadmata ja luba küsimatta ??? Te kindlasti arvate, et ta ei teadnud kelle töö see on või nii...... aga A. Tootmaa tunneb mind väga hästi, olen oma töid tema salongis ka müünud, tal on mu telefoni number, ta on mulle ka helistanud, kui TAL oli midagi vaja. Miks ta nüüd ei helistanud ??? Inimene, kes tegeleb selliste teemadega pidevalt, käis kindlasti ka Tallinnas, Pika tn. E.Käistööliidu ruumides näitusel, kus olid kõik võistluste tööd väljas. Seal ta ju pidi nägema mu töid. Kas tal mitte seal ei tekkinudki mõte sellist kursust korraldada ???

Olgu, võibolla ta ei käinud Tallinnas sellel näitusel, aga Hunditädi pärlikeed oli tehtud Saaremaa Suveniir 2009 konkursile, kus ta võitis nendega II koha. Vaat see pole küll võimalik, et ta neid Kuressaares ringitiirutaval näitusel 2 kuu jooksul ei näinud. Võibolla oli ta isegi hindamiskomisjonis ??? Äkki tal tekkiski Hunditädi keesid nähes mõte selline kursus teha ???

Mõned päevad hiljem mõtlesin, et tegelikult oleks huvitav minna kursusele "Mustrid saarte rahvakunstis". Tegelen ju just praegugi koguaeg selle teemaga ja see on mulle südamelähedane. Mul vaba aeg, kursus tasuta, huvitav, miks mitte minna, sest tingimused, mis olid ette antud, neid tätsin ma ka. Pealegi, äkki näidatakse või antakse isegi järele tegemiseks (sest olen kuulnud, et A.Tootmaa prindib netist teiste töid välja, laseb õpilastel-praktikantidel nendest koopiad teha ja paneb siis oma nime all galeriis müüki !!!! Nii, et ärge imestage, kui satute suvel Kuressaarde, et Anne galeriis võivad teie enda tööd juba müügil olla) veel minu blgoist võetud töid. Mõeldud- tehtud helistasin A. Tootmaale. Ta oli väga lahke, ütles, et pole probleemi, kursusel veel vabu kohti on ja ta paneb mind kirja. Leppisime kokku, et neljapäeval ma lähen kohale kell 18.00ks ja kaasa pole vaja midagi võtta ning tuleb arvestada mõne tunniga. Tore ! Siis küsisin veel, et huvitav, miks tal pole netis väljas, et mis seal kursusel toimub täpsemalt, et mitu korda nädalas kokku saadakse, kes on õpetajad, milline programm on, mida läbi võetakse , millised töövahendid mul peavad olema jne..... oleks ju loogiline selliseid asju ennem teada, kui ennast kursusele kirja panna, sest polnud ju sedagi infot, ka kursus toimub ainult loengu vormis, või tehakse ikka praktilisi töid ka. Ja te ei usu oma silmi, mis ta mulle selle peale vastas !!!! Ta ütles, et tal on küll programm olemas, aga ta ei saa seda netti üles panna, sest netis on niiiiiii palju vargaid ja kohe on keegi , kes varastab tema kursuse programmi ära ja teeb siis ise samalaadse kursuse !!!!! Ega eestlased lollid ole, juba vanarahva tarkus ütleb, et KÜLL HUNT HUNTI TUNNEB .
Kõik oli ilus hetkeni, kuni ta küsis, et mis mu nimi ka on, et see kirja panna........ ega ta mu nime kuuldes veel ei minestanud, aga kuna pidin talle meiliaadressi saatma, et ta saaks mulle avalduse blanketi saata, siis sellele tuli 2 tunni pärast vastus, stsiteerin:
Tere,
Pean Teid kahjuks kurvastama aga täna päeval pärast Teie helistamist täitus grupp "Mustrid saarte rahvakunstis". Samal ajal vabanes üks koht kursusesel " Loov Saaremaa kultuurilugu". Kui teil on soov seal osaleda siis saadan teile selle avalduse.
Lugupidamisega
Anne Tootmaa

Ilus jutt, aga kuulsin ka hiljem , et talle oli väga oluline olnud, et kursusel osalejad vastaksid etteantud normidele, ehk kursusele mida ta mulle pakkus on alla kirjutatud, et sinna sobivad ainult:
giidid, koduturismi korraldajad, majutusasutuste teenindjad ja külavanemad. Ja nagu ma mainisin tunneb ta mind väga hästi, seega teadis ta kohe, et mul pole mingit võimalust sellel kursusel osaleda.

Minu vastus talle oli :
Tere!
Kuidas on võimalik, et kui ma teile helistasin, siis registreerisite
mind ju sinna gruppi, teie jutu järgi pidi seal mitu vaba kohta olema.
Ega tegemist ei või olla sellega, et te minult luba küsimatta
reklaamisite seda kursust minu blogist salaja võetud fotoga, lisamatta
minu autoritööle minu nime ??????? Kas te sellel kursusel kavatsete
oma juttu illustreerida ka minu originaaltöödega ??? Ja sellepärast ei
ole mind võimalik sinna gruppi enam registreerida ??

Nagu te ilmselt kuulsite, käisin üllatunult-solvunult teie salongis
eelmine neljapäev oma imestust avaldamas. Olin väga nördinud,
kusjuures te tunnete mind ju väga hästi ja teil on olemas ka minu
tel.nr, täiesti arusaamatuks jääb, miks te sooviga minu tööga oma
kursust reklaamides minult selleks luba ei küsinud, või minu nime
plakatile ei pannud. Oleksin lubanud seda rõõmuga. Kui te leidsite
üles minu blogi, ilmselt oleksite sama lihtsalt suutnud mulle ka meili
saata, või helistada.
Aga lugedes neid reklaame, ja saades üle solvumisest hakkas mind
huvitama teema "Mustrid saarte rahvakunstis". Seega jääb mulle siiski
arusaamatuks, miks te mind äkki välja praakisite.Kuidas on võimalik,
et te peale minu helistamist ja minu registreerumist saite vabad kohad
kellelegi teisele anda ????
Olen FIE ja tegelen viltimise ja tikkimisega, seega kvalifitseerun
sellele kurusele täiesti.

Sellele kirjale järgnes selline vastus, stsiteerin:
Tere!
Kui Teiega rääkisime oli tõesti 2 kohta nende inimeste arvelt, kes olid küll registreerunud aga avaldust polnud kirjutanud.
Eile pärast seda kui olime telefoniga rääkinud tulid nee 2 sihtgrupi inimest maalt, kes olid eelnevalt end registreerinud ja kirjutasid avaldused. Kursuste haridusministeeriumi reglemendi järgi olime kohustatud võtma need inimesed. Teie tööst foto on võetud google otsinust ja seal ei olnud andmeid autori kohta.
Kui oleksime seda teadnud et see on Teie töö, siis kindlasti oleksime lisanud Teie nime. Teie tööst on kaunis pilt.
Lootsime heatahtlikult, et see pilt on inimestele rõõmuks ja heaks näiteks ilusast teostatud tööst.
Võime pildile lisada Teie nime, tehnika ja teostamise aja, kui seda soovite.
Vabandan eksituse pärast.
Kõike head ja kaunist sügist,
Lugupidamisega Anne Tootmaa


Esialgu jäin uskuma, et äkki tõesti googeldades leiab lihtsalt minu pildi ja ei nime ega midagi. Proovisime siis mehega pool tundi erinevaid sõnu googeldada ja tõesti-tõesti leiduski sõna "saarte mustrid" alt see sama foto. Kui nüüd sellele fotole klõpsata, siis avaneb hoobilt minu blogi !!! Üllatus-üllatus ja minu pilt, koos nimega suurelt kõrval. Kas tõesti ei ole selle alusel võimalik mind identifitseerida ???????? Nähes minu nägu suurelt koos nimega Mareli ??????? Kas tõesti ei ole siis aru saada, kelle tehtud see vöö on ?? Pealegi, kui vaadata silmadega, mida me kõik ju teeme, siis pildi kõrval on eesti keelne märkus: Kujutis võib olla autoriõigustega kaitstud. No võiks ikka natuke ju mõelda ka ???


Seega, mina kursusele ei pääsenud, aga ma tunnen Saaremaalt päris paljusid inimesi, kes tunnevad jällegi teisi inimesi ja nii ma leidsingi inimesed, kes sellele kursusele pääsesid. Ja kurtes neile esialgu ainult, et ma ei pääsenud sellele kursusele kuna seal said kohad täis, tuli mulle vastus, et : Kuidas on võimalik, et sa ei pääsenud, kui sellel kursusel on veel palju vabu kohti ?????
Oh, jah........no ütle nüüd, nuta või naera !!!!

Igastahes rohkem A.Tootmaa nendel kursustel minu töid näidata ei julgenud.Kursus lõpeb novembri lõpul ja nagu olen kuulnud, pole seal just palju õpitud-tehtud, seega paras pettumus ka kohalkäijatele. Nii, et mul ei peaks väga kurb meel olema, et ma sinna ei pääsenud.

Nüüd te kindlasti tahate teada, kuidas näevad nüüd välja need plakatid, mis endiselt aknal ripuvad. Et kuidas minu ja Hunditädi nimed seal plakateid kaunistavad. Eh, teid ...... tuhkagi, plakatid seisavad endises hiilguses (käin sealt pidevalt mööda) pole seal kellegi nime all. Te võite neitist ise vaadata, Tasuta kursuste alt, äkki on seal teiegi tööd üleval.


Miks ma seda kõike kirjutan ???
Aga selleks, et peale oma eelmist karmi sõnumiga blogipostitust olen saanud mitmeid kirju, kus Isetegijad kirjutavad oma samalaadsetest üleelamistest. Kõik , kellele olen seda lugu rääkinud, ütlevad, et kirjuta sellest ja kaeba kuhu vaja. Ei ole ikka nii, et elan ülevee Saaremaal ja keegi ei saa teada, mida ma teen. Ei ole ka nii, et võtan võõra töö ja reklaamin sellega oma kursust, ehk teenin võõra tööga endale raha. (kursus oli küll tasuta, aga seda ju rahastati mingist fondist).

Sõbranna Hille leidis selle netist A.Tootmaa Kunstikool on ka Vabaharidusliidu liige.
See kiri on saadetud ka Tiina Jäägerile Vabaharidusliidu programmi juhile, kes lubas asja uurida ja minuga veel ühendust võtta.

Loomulikult on ka võimalaus iga oma tööst tehtud fotole lisada suurelt tempel üle lehe, et keegi seda kasutada ei saa, paljud siin foorumis ju lisavadki oma nime töö alla, aga ma pole seda eriti kauniks kaunistamise võtteks pidanud...oleks vist pidanud. Aga soovitan kõigile vähemalt väike meeldetuletus lisada, et blogis leiduva kasutamiseks peaks ikka viisakalt luba küsima.

Käisime Kuressaares Riina Tombergi kudumiskursusel ja tema ütles nii ilusti:
"Kui ma näen kuskil kellegi poolt välja mõeldud ilusat ja huvitavat mustrit, siis ma mitte ei otsi kopeerpaberit, vaid lähen koju ja mõtlen veel ilusama ja veel huvitavama mustri välja."
Vot nii, see peaks olema meie kõigi moto !!!!
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (36)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.