Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
September 2009
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

554302

21 September 2009
SÜGIS JA LEIVATEGU

Selline tore sügisene ratas asub minu aias.Aga nüüd tahaksin kirjutada ühest omapärasest loost.
Mõni aeg tagasi, lugedes Tumevalge blogist, et ta küpsetab juuretisest leiba, tekkis mul idee, et võiksime seda saarlastega koos teha. Kahjuks ei tulnud sellest millegipärast midagi välja ja see idee jäi soiku.
Aga siis sain ma foorumlaselt Kärdilt kirja, kus ta lahkelt pakkus oma Tallinnas asuvat juuretist. Ta oli saarlaste foorumist lugenud, et otsime juuretist ja leivateo õpetajat , ning peale selle oli ta foorumist teada saanud, et Pisihaldjas tuleb Saaremaale meid õpetama ja nii ta juuretise nii mulle , kui Imbile Pisihaldjaga kaasa pani. Ja mitte ainult juuretise vaid looomulikult ka õpetuse. On ikka häid inimesi olemas. Täiesti uskumattu lugu.
Et keegi viitsib niimoodi vaeva näha.
No igas tahes juuretise me kätte saime ja kohe oli vaja ka katsetada.
Ütleme nii, et esimene kord ei peagi välja tulema.
Kõigepealt läksin poodi Kärdi nimekiri kaasa.......käisin läbi 3 Kuressaare suuremat poodi ja ei saanud mitte midagi. Huvitav, miks ikka veel arvatakse, et elu keeb ainult Tallinnas.
Aga tühja kah, ega ei lase ju sellepärast tujul langeda, mingi rukkijahu ma ikka sain, ja avastasin endale ka uue huvitava toiduaine--Leivasiirupi, seda annab panna nii leivateo kui ka muude toitude sisse ja peale selle võib vabalt ka saiale või keelele määrida.
Eile õhtul sai siis leib "käima" pandud ja täna muudkui kergitatud ja küpsetatud.....tulemus sai selline.


Kärt kirjutas mulle, et peale küpsetamist tuleb leiba hoida pool tundi räti all, kuigi tahaks kohe sööma hakata. ......mis peale küpsetamist ??????? Kui leib oli ahjus, tulid sellised isuäratavad lõhnad.......pidin hulluks minema ja lõin noa leiba juba küpsetamise ajal... Kindlasti tõsistel küpsetajatel tõusevad juuksed püsti . Järgmine kord lähen selleks ajaks õue tööle.
Veel kirjutas Kärt, et ärgu ma lasku tujul langeda, kui leib välja ei tule, et ikka vahel juhtub. No kuna mul kogemused puuduvad, siis võin julgelt väita, et mul tuli ahjust MAAILMA PARIM LEIB välja !!!!!! Raudselt.
No olgu, igaüks näeb pildilt, et kerkida oleks ta võinud kaks korda rohkem, aga maitse on ikkagi suurepärane.
Suur tänu Kärdile ja nüüd võime saarlastega leiva küpsetamise koos ette võtta, oodates veel ära, kui Imbi oma leiva ka valmis saab.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (14)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.