Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
September 2009
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

554396

14 September 2009
VILTIMINE


Nädalavahetusel oli meil Saaremaal nii kaunis soe päikseline ilm, et lausa kutsus kohe õue viltima. Nii valmisid mul 2 salli2 soojendajat, lilla on kannumüts, hall aga potimütsja tikitud mustriga vöö
Mõned postitused tagasi küsisin teistelt arvamust, et mis saab mu kaunitest kaheaastastest püsililledest- tokkroosidest järgmisel, kolmandal aastal. Arvamusi tuli seinast seina, kes arvas, et ongi kaheaastased taimed, ehk järgmisel aastal sellel kohal on must maa, kes arvas, et ta ise seemendab ja järgmine aasta kasvavad ainult lehed, et neljandal aastal õisi kasvatada, kes aga arvas, et õitseb samal kohal lõputult.
Olin tegelikult kärsitu, nagu ikka, sest nüüdseks, ehk sügiseks on algul ainult sirget püstist vart kasvatanud tokkroosidele alla uued lehed tulnud.....vaat nüüd saan aru küll, et järgmine aasta võivad jällegi rõõmsalt õisi kasvatada ja nii kuni aegade lõpuni.
Suureks abiks oli Jossu, minu peaaegu naaber ( see on tegelikult nii naljakas, et elades linnas suures 5-9 kordses majas on naaber see, kes elab sinust 10 cm kaugusel oma elu, aga maal elades on täiesti normaalne öelda, et minu naaaber see ja see......, mis sest, et külla tulnud inimesed pungitavad silmi, öeldes, et peale puude, põõsaste ja põldude nad siin küll kedagi ei näe. Ega näe jah, minu naaber elab minust 1 kilomeetri kaugusel.) Aga Jossu elab minust linnulennult 5-6 km kaugusel, aga ikkagi lähemal kui mõni teine.
Ühesõnaga Jossu soovitas mul peale tokkrooside õitsemist ja alumiste seemnete valmimist lõigata õievarred maha, võttes endale veidi ka seemneid. Nii ma ka tegin, võtsin natsa seemneid, kui hiljem neid puhastama hakkasin, leidsin, et võin vist terve Saaremaa nendega ära varustada. Nii, et kes nüüd täidisõieliste tokkrooside seemneid soovib andku teada.

Nüüd näevad minu tokkrooside taimed sellised välja. Vasakpoolsel on õievars veel alles, aga all juba uued lehed nähtaval, keskmisel taimel on korralik lehepuhmas ja parempoolsel on vars ära lõigatud ja paar lehte juba olemas.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (9)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.