Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
Juuni 2009
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

554725

01 Juuni 2009
Selle aastasele Eesti Käsitööliidu korraldatud võistlusele "EESTI OMA KIRI" esitasin ma töö märgusõnaga „Saarlase vöö”.
Vöö sellepärast, et see on vanimaid käsitööliike Eestis ning kõige rikkalikuma tähendusskaalaga. Nad oli olulised, kuna vöö aitas hoida rühti, andis kehale tugevust, aitas tõstmisel selga hoida, ning tema maagilisest kaitsefunktsioonist olid teadlikud kõik rahvad. Oli naisel mistahes riided seljas, ikka pidi tal olema vöö ümber, see oli nii särki, kui ka seelikut kandes.

Konkursi töö koosneb neljast vilditud vööst. Vööd on tehtud laiad just sellel otstarbel, et neid saaks kanda rinna all, kuna vanasti olid vööd nii pikad, et neid sai nii palju ümber keha keeratud, kuni ulatusid rinna alla ja nii paistis keskoht „õhulisena”.
Vööd on mustad, kuna ka vanasti olid Saaremaal vööd tumesinise või musta põhjaga, peal punane muster.
Vöödele olen tikkinud peale Saaremaa rahvarõivaste juurde kuuluvate lahttaskute kirjad . Lahttasku, ehk vöötasku seotigi vanasti vööle, seega pole midagi loomulikumat, kui lahttaskute muster kohe vööle tikkida.
Võrreldes muu Eestiga olid lahttaskud pärltikandiga ainult Saaremaal. Kasutati aplikatsioone, lilltikandit, kudruseid, piiprelle, kardpaela ja litreid.
Vööd on valmistatud Saaremaa firma Pilvelambad OÜ mustast villaloorist, märgviltimise teel on saadud vilditud vööd , milledele olen teinud peale punasest vildist aplikatsioonid (Kärla), madalpiste tikandi ja helmestikandid.
Vöödele on taha kinnituseks pandud öösid, kust saab vöö kinnisidumiseks paela läbi panna.


Kihelkonna lahttasku muster:


Kärla lahttasku muster:


Anseküla lahttasku muster:


Jämaja lahttasku muster:


Nende tööde eest sain Käsitööliidu eripreemia.

Näitus Tallinnas Pikal tänaval on lahti veel kuni 16 juunini, saate seal näha ka teiste Isetegijate töid, nagu Pisihaldja kotti ja Jõhvika ehteid.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (11)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.