Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
Veebruar 2009
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

536479

10 Veebruar 2009
TALVINE MUSTER

Ennem, kui alustada Bell Sleeve Jacket `iga otsustasin kududa veel ühe superilusa kampsuni. Leidsin Osinkast sellise uhke kampsuni kooskudumise ja olles kõik läbi lugenud, alustasin kudumist. No oli see vast raske.......pole vist kunagi niiiiiii palju harutama pidanud, kui seekord. Kehaosa muster on iseenesest lihtne, esitükk valmib mõne tunniga ( see ju linikumuster, kudumist alustatakse keskelt) aga mulle valmistasid raskust just otsakootud osad, varrukad, soonikud, et leida õige silmuste arv, tuli ikka kordi harutada. Rääkimatta sellest, et algul sai ostetud liiga peenike lõng. Lõpuks kasutasin Novita Cannes`it bambuse-puuvilla-viskoosi segu 100 gr 125 m, kuigi parem oleks olnud veelgi jämedam lõng ( 100 gr-100 m). Aga see Novita lõng mulle meeldib, kerge läikega. Lõnga kulu 350 gr .


Kui kedagi huvitab selle kampsuni kudumine, siis väikesed õpetussõnad:
Muster siin.
Ja tingmärgid.
Varruka muster
Õige jämedusega lõng ja õiged vardad on siis, kui keskmise lilleõie läbimõõt on 21 cm. Pilt
Alustada tuleb 16 silmusega, mis heegeldatud lõngakeeru peale, mille otsast tõmmates saab hiljem reguleerida keskmise augu suurust. Mustri viiendal real on antud 4 õhksilma, kuna aga Osinkas oli neid enda väljamõeldud mustreid mitu, siis mina valisin variandi, kus pidi tegema ainult 2 õhksilma, millest, siis järgmisel real 4 välja kooti. Siis ei jää need augud ka nii suured. Alustasin mitte 4 vaid 5 parempidi silmuste reaga ja mustrit lugedes peale 5endat rida tegin ka veel 5 rida parempidiseid silmuseid, et muster suurem saaks. Ja veel mustril on puudu viimane rida, kus lilleõied kolme kaupa kokkuvõetakse ja vahele siis muidugi õhksilmused tehakse.

Foto ise on jumalast naljakas, nagu oleks "Soovi" reklaami jaoks pildistatud , aga mis teha, kui pole kedagi, kes nupule vajutaks ja kaamerat hoiaks, siis tulebki selline suht vildakas pilt .

Aga ega nüüd ole aega siin kampsunit imetleda, mul juba Bell Sleeve Jacketi proovilapp kootud ja Mercari tõlgitud muster läbitöötatud. Täna õhtul peaks siis kudumiseks minema.
Ja see pole ka veel kõik........ järgmiseks on juba 2he heegelduse lõngad olemas. Meil ju nii toredad koosheegeldamised siin foorumis, peab ikka osa võtma, suvi ju läheneb !!!!
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (28)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.