Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
September 2008
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

554729

13 September 2008
SUURED TÄNUD.......... kõigile, kes innustavaid ja südamlikke kirjutisi kommentaaridesse saatsid !!!

Ega ma kade ole, võin täitsa vabalt mõned lähedalt pildistatud fotod ka teile näitamiseks panna.

KIVID VAIBAS
See ei ole päris minu idee, sain mõtte Liz Claylt, kelle raamatust sarnase asja leidsin. Villaloori peale on pandud väikesed kivid ja nendele omakorda siidikangas. Lisaks on seal veel siidikiude. Kui ma neid kive sinna sättisin , küsis mu mees, et kuidas sa mõtled , et nende kivide peal pärast ka käia saab
Aga ma panin kividega tüki keset vaipa ja hiljem jääb see laua alla, nii, et keegi ei saa sellele jalaga astuda. Kuigi ainus, kes ligipääseb on mu koer...ta juba vaikselt hammastega proovis, kui lihtsalt need kivid sealt välja tulevad...ilmselt neid varsti seal pole.
Aga kui ma põlvili maas vaibatükke sättisin , sattus mu põlv täpselt kivide peale ..ossamumeie , kui valus see oli... ärge kodus järgi proovige.
Sellel pildil ees see valge on ka kangas , mis villavahele sobitatud ja järgmine tükk on tehtud kolmekordselt, oranz all, vahepeal veel rohelist ja lõpuks must villaloor ja siis on augud sisselõigatud. Järgmine on tehtud värvilistest villarõngastest kokkuvildituna. Nende rõngaste viltimine alusvilla peale oli metsik töö, millegipärast ei suvatsenud need üldse kinni viltuda. Küll sai põhja kraasitud, et oleks lahtisi villakiude ja õmmeldud, et paremini haakuks....lõpuks veel meeletu füüsiline ponnistus ja kinni nad jäid.

AGA......Kui ma käisin Tekstiilikunstnikke aastanäitusel Disainimuuseumis Tallinnas, siis üks meesterahvas, kahjuks nime ei mäleta, oli ka kaks suurt tööd nende rõngastega teinud, ja mind hirmasti huvitas, kuidas tal õnnestus need alusvilla külge kinni viltida. Kuna muuseumitädi tigeda näoga põrnitses, oli mul tükk tegu, et ilma sõrmega katsumatta seda teada saada ..... ja suur oli minu pettumus, kui leidsin töö tagant ääre pealt suured PVA liimi lätakad.
Säh sulle siis uhkeid kõrgharidusega kunstnikke, kes ennast ju meiesugustest kodukootud käsitöölistest märksa tähtsamaks peavad.


Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (14)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.