Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
September 2008
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

554725

11 September 2008
OLEN VÄGA TUBLI !!!!!

Ja sain suure tööga hakkama !!!!

Olümpia on küll lõppenud, aga ParaOlümpia vist alles käib, seega pole ma väga hiljaks oma nö Olümpiaprojektiga jäänud. Pealegi oli mul mitmeid takistusi, nagu materjali otsalõppemine jm . Aga nüüd on mul sõrmeots jumala valus, pean teise sõrmega klahve toksima.Viimased kaks õhtut on kulunud vildivaiba kokkuõmblemisele ja pean ütlema, see pole lihtne olnud, sest vilt teatavasti pole just õhemate materjalide hulgast.

Vaip ise koosneb 35st umbes 30 cm küljelaiusega tükist, mis omavahel on kokkuõmmeldud nii alt kui pealtpoolt. Vaiba mõõtmed on 1.4 m * 2 m ja kaal, ehk siis kui palju materjali kulus on 3 kg. Puudu on veel alusmaterjal ja selletõttu, et olen kaalunud erinevaid variante ja pole veel päris õiget leidnud, aga kisub sinnapoole, et vildist ta ei tule, just liigse kulumise tõttu. Ilmselt ostan mingi paksema kanga vaibale voodriks alla.

Ega mul alguses väga selget ettekujutust ei olnud, et millised need tükid peaksid välja nägema ja millist värvi olema, kõik kujunes töökäigus. Kasutasin väga erinevaid tehnikaid ja võtteid, nii rohkem proovimise eesmärgil, näiteks viltisin sisse kive ja erinevaid kangaid-kiude.

Kui nüüd vaip valmis ja maha laotatud, siis ega tal viga ole, selline kirju ja rõõmsavärviline, kuid kui uue peaksin tegema, siis ilmselt teeksin hoopis teste värvide ja mustritega.


Panen tänahommikuse pildi ka siia üles. Ma nimelt pole rahul vaiba värvidega, mis pildilt paistavad.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (60)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.