Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
November 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Detsember 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Aprill 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

553137

23 Veebruar 2009
SUUR VILDIPÄEV KURESSAARES !!!!

Eile, pühapäeval kogunes palju rahvast Kuressaarde, et Villatuustija valvsa pilgu all viltida. Tore, kui IT foorumis tegutsejad vahel ka üksteist silmast-silma näha saavad, siis saab kõike küsida ja arutada ja teineteise käsitööd "näppida". Oma vilditöid oli Villatuustija ka meile imetlemiseks kaasa toonud.
Kuna Saaremaal on IMBI eestvedamisel loodud MTÜ Saaremaa Isetegijad, siis toimuvad kõik kursused tasuta või sümboolse raha eest, kusjuures ka materjalid on tasuta. Sellepärast valmisidki peaaegu kõigil seekord looduslikes toonides kotid-sallid. Kasutada saime ka Pilvelammaste poolt maale toodud albaka, meriino ja siidi kiude. No sellest ma ei hakka vist üldse rääkima eriti pikalt, et mitte kadedust tekitada, et kui mitu tundi oli vilditud ja kõhud kõigil korisesid, tuli Imbi kuskilt suuuuuuuuuuuure kasti SOOJADE lihapirukatega..............mmnämma...praegugi veel hakkab suu vett jooksma. On ikka osavaid inimesi olemas !!!!
Minul valmisid kott ja sall. Kui ma nüüd voodri ka jõuan kotti õmmelda, siis TEA Saaremaalt, võta ühendust, teeme kaupa
Koti äärde viltisin ühe ammu tehtud lambalokkidega vilditud ääre ja need kaunid pruunid triibud on saadud albaka kiududest.
Salli viltisin siidile, all must villaloor ja peal jällegi meriinovilla kiud.Peale selle panen siia üles ka oma BELL SLEEVE JACKET pooliku pildi.
Kuna Kiusupunn foorumis kirjutas, et tal tuli M suuruse juures liiga lai, siis kardan ise sama enda kampsuniga


Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (10)
19 Veebruar 2009Selle projektiga pidin mina, kui "vildihull" muidugi liituma. Viltimine mulle probleeme ei tekita, ideid ka jagub, aga vaat kodust sellise asja leidmist, mille ümber villa laduda .......... see oli kõige raskem.
Ühtki sobivat kõva totsikut ma ei leidnudki, seega pidin ajusid ragistama ja meelde tuletama, et kunagi sai viltimiskursustel käies tehtud selliseid asju ümber vastavakujuliseks lõigatud porolooni. Mõeldud-tehtud, poroloonile veel toidukile ümber ja olemas.

See kõige suurem lilla kauss-vaagen-lillepotiümbris on vilditud ümber õhupalli. Saksamaalt toodud komplektis olid õhupall ja sukk, mille sisse see kupatus panna, juures oli pilt ka, aga otsest õpetust polnud. Poes tehtud foto järgi võib oletada, et sellised asju tehakse mingist spetsiaalsest vanuvast lõngast, samuti oleks võinud ta märksa õhulisem, augulisem, läbipaistvam olla . Kasutasin heideid ja viltimislõnga, muidu viltus kenasti ära küll, aga jäi suht nõrk. Tärgeldasin siis selle nõu suhkruveega üle. Nüüd on tõeliselt kõva !!!!Susa kommentaari lugedes , tuli mulle meelde, et seal komplektis oli kaasas 3 õhupalli , oletasin, et saabki 3 kaussi teha, kuid ei selle õhupalli saab hiljem kausi seest suurepäraselt kätte, ka siis kui oled teda tugevalt tärgeldanud. Pall ise on muidugi ka veits tugevamast materjalist, kui meie tavalised poes müüdavad hiinakad. Kuid ega viltimisnõela tõesti-tõesti kasutada ei saa.

Pean vist veel paar proovi tegema
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (18)
13 Veebruar 2009
Homse sõbrapäeva puhul, tegin töökaaslastele väiksed magusad üllatused.
Inspiratsiooni sain Le_.li blogist.
Tema blogis olid "lusikakommid", mina otsustasin teha kommid pulga otsa, sisuks ploom ja martsipan, peal tume ja valge sokolaad.

PS. Aitähh Kastanile !!!

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (5)
10 Veebruar 2009
TALVINE MUSTER

Ennem, kui alustada Bell Sleeve Jacket `iga otsustasin kududa veel ühe superilusa kampsuni. Leidsin Osinkast sellise uhke kampsuni kooskudumise ja olles kõik läbi lugenud, alustasin kudumist. No oli see vast raske.......pole vist kunagi niiiiiii palju harutama pidanud, kui seekord. Kehaosa muster on iseenesest lihtne, esitükk valmib mõne tunniga ( see ju linikumuster, kudumist alustatakse keskelt) aga mulle valmistasid raskust just otsakootud osad, varrukad, soonikud, et leida õige silmuste arv, tuli ikka kordi harutada. Rääkimatta sellest, et algul sai ostetud liiga peenike lõng. Lõpuks kasutasin Novita Cannes`it bambuse-puuvilla-viskoosi segu 100 gr 125 m, kuigi parem oleks olnud veelgi jämedam lõng ( 100 gr-100 m). Aga see Novita lõng mulle meeldib, kerge läikega. Lõnga kulu 350 gr .


Kui kedagi huvitab selle kampsuni kudumine, siis väikesed õpetussõnad:
Muster siin.
Ja tingmärgid.
Varruka muster
Õige jämedusega lõng ja õiged vardad on siis, kui keskmise lilleõie läbimõõt on 21 cm. Pilt
Alustada tuleb 16 silmusega, mis heegeldatud lõngakeeru peale, mille otsast tõmmates saab hiljem reguleerida keskmise augu suurust. Mustri viiendal real on antud 4 õhksilma, kuna aga Osinkas oli neid enda väljamõeldud mustreid mitu, siis mina valisin variandi, kus pidi tegema ainult 2 õhksilma, millest, siis järgmisel real 4 välja kooti. Siis ei jää need augud ka nii suured. Alustasin mitte 4 vaid 5 parempidi silmuste reaga ja mustrit lugedes peale 5endat rida tegin ka veel 5 rida parempidiseid silmuseid, et muster suurem saaks. Ja veel mustril on puudu viimane rida, kus lilleõied kolme kaupa kokkuvõetakse ja vahele siis muidugi õhksilmused tehakse.

Foto ise on jumalast naljakas, nagu oleks "Soovi" reklaami jaoks pildistatud , aga mis teha, kui pole kedagi, kes nupule vajutaks ja kaamerat hoiaks, siis tulebki selline suht vildakas pilt .

Aga ega nüüd ole aega siin kampsunit imetleda, mul juba Bell Sleeve Jacketi proovilapp kootud ja Mercari tõlgitud muster läbitöötatud. Täna õhtul peaks siis kudumiseks minema.
Ja see pole ka veel kõik........ järgmiseks on juba 2he heegelduse lõngad olemas. Meil ju nii toredad koosheegeldamised siin foorumis, peab ikka osa võtma, suvi ju läheneb !!!!
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (28)
04 Veebruar 2009
WILLOW STREAM

No on ikka ilmas HÄID inimesi. Näiteks nagu MERCAR. Kes lihtsalt viitsib teiste heaks midagi ära teha. Enamasti ei jõua me enda asjadegagi piisavalt põhjalikult tegeleda, ikka on kiire ja vaja raha teenida....pläää-pläää-pläää............ Mul oleks endale ka koju ühte Mercarit vaja , mul on nimelt üks kena kampsunimuster, LillySmuuli käest saadud ja vaja oleks see ära tõlkida.

Aga kui nüüd keegi on viitsinud teiste heaks midagi ära teha, siis oleks puhta patt lasta sellel niisama seista, tuleb ikka kiiresti ära kasutada, muidu ta teinekord ei tee enam.

Kui ma seda kampsunit nägin, teadsin, see tuleb teha !!!! Eestikeelse õpetuse järgi on see ju ka tõeline lõbu. Õpetus selge, muster lihtne ............. soovitan kõigile !!!
Kasutasin:
Lõng Katia Cotton Comfort ( 50 gr-150m), kulu- 270 gr, vadrad 4,5, peenikesed 2,5. Tegin täpselt Mercari antud õpetuse järgi, kududes kõige väiksemat suurust.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (30)
03 Veebruar 2009
Pikalt kodus olles, valmisid mul kaks FREEFORM tehnikas kotti. Ma alustasin neid tegelikult juba mitu aastat tagasi, aga pole siiani (sic!!) suutnud neid lõpetada (häbi-häbi !!). Sai kunagi mingist kaltsukast ostetud hunnikute viisi toon-toonis väikesi lõngakerasid ja nii oli hea neid freeformis kasutada. Nüüd minu käsitöötuppa sisenedes vaatab mulle vastu võigas prügikottide hunnik, mis kõik täidetud erinevate VAJALIKKE käsitöömaterjalidega. Olles just vaatanud "Täiuslikku koduperenaist", hakkas mul kohutavalt häbi ja nii ma siis mõtlesingi, et vähendaks vähemalt selle koti sisu, kus need pooleliolevad freeformi asjad sees. Suur töö on veel ees, et vähendada ka kõikkide muude kottide sisu.
Ühte kotti saan kohe näitata, teine läheb kingituseks, seega näeb seda veits hiljem. Selle sinise kotiga on veel selline lugu, et ilmselt saab ta endale uued sangad, sest praegustega pole ma eriti rahul. Kott jaab käsitöötarvetele, kui vaja kuskile IT kokkusaamisele minna.


Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (23)
02 Veebruar 2009
Tegin ühe suvise pusakee.
Seekord valge, Karnaluksis on niiiii ilusaid pärleid müügil, et kohe peab neid kasutama.
Foto tehtud Gotlandi lamba villakul.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (7)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.