Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
November 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Detsember 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Aprill 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

553153

25 September 2009
MAALIMINE VOL. 2

Pisihaldja kloonina valmis üks uksesilt meie kodule.
Sokid tehtud Õpitoast võetud MariMarikese õpetuse järgi ja kaelus lola blogist. Aitähh õpetuste eest !!


Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (6)
23 September 2009
MAALIMINE

Eelmiseks pühapäevaks suutsime meelitada pealinnast saarele tulema maailma kõige armsamini maaliva Pisihaldja .

Kokku tuli hästi palju rahvast ja koos tegemine oli rõõmus ja inspireeriv.


Mina otsustasin alustada patjade kaunistamisega, nagu seda Pisihaldja blogis näinud olin. Huvitav on see, et kui tehnikaid, mida sa eriti ei tunne, teiste blgoist vaatad, siis jääb mulje, et tegemist on äärmiselt lihtsa ja kiiresti valmis saavaga. Aga tühjagi, mul läks pühapäevast tänaseni, et valmis tööst pilt teha. Kasutatud on Pisihaldja kavandeid, see koer, mis keskel on Pisihaldja joonistatud, aga ma "tuunisin" seda hiljem oma koerale otsa vaadates. Loodan, et Pisihaldjale meeldib , ise olen just koeraga vääääääägagi rahul, tuli minu arust ütlematta tõetruu ja armas !!!!!!Ega ei jää muud üle, kui ära proovida ka puidule maalimine ja siis poodi uute värvide ja riiete järele.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (12)
22 September 2009
VASTUSED

Vastan siin korraga küsimustele, mis minu eelmise leivateo postituse peale kommentaaridesse tulid.

Imbi: Leivasiirup oli müügil minu arust Selveris, seal , kus jahud ja meed on. Rae poest ei saanud ma ühtegi vajaminevat asja. Ja Rimis oli küll sada sorti nisujahu , aga mitte leivateoks vajaminevaid komponente.

Kärt: Minu arust oli ka taigen imemaitsev, maltoosat saarel ei müüda, aga leivasiirup tegi ka selle heaks, seega maitsvaks. Ka muid vidinaid , mis sul kirjas olid, polnud saada, seega lisasin päevalilleseemneid, need olid ka väga head. Ahjus hoidsin ka 50 kraadi peal, siis ta kerkis, aga algul, kui pidi vahutama hakkama, üleöö seistes, vot siis ei toimunud midagi, aga ma võibolla tean, miks, seega järgmine kord proovin teisiti.

Lola: Pole meil siin, ei Veski-Matit, ega Veski-Katit, rääkimatta erinevatest ökojahudest ega linaseemnetest, isegi retseptis antud täisterarukkijahu polnud.

Veidi aega tagasi leidsin ma ühest blogist ( ma ei tea, ega ma nooremaks ei lähe, aga no mõistus kaob veel kiiremini, et miks ma seda blogi ei salvestanud, et kelle oma see nüüd oligi ??)
ühe kardigani, mida oli ilgelt vaja endale ka kududa. Õnneks oli lõng kodus olemas ja nii ta sündis. Originaal (selle suutsin ikka salvestada) asub siin.
Aga ma kudusin seda veits teisti, kui õpetuses antud oli. Nimelt kõigepealt kudusin ülemise, mustrilise osa ja siis alles alumise, suunaga ülevalt -alla. Seda sellepärast, et TEMA blogist lugesin ja sain ka originaalist aru, et alumine osa jaoks paeb kasvatama liiga vähe silmi, et kipub alt kitsaks jääma. Nii ma siis lisasin silmi kohe mõnuga. Loomulikult oli vaja veits peale tikkida ka

Tänu Muhvile sain teada, et leidsin selle kardigani Trika blogist !!!! Aitähh, Muhv.


Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (15)
21 September 2009
SÜGIS JA LEIVATEGU

Selline tore sügisene ratas asub minu aias.Aga nüüd tahaksin kirjutada ühest omapärasest loost.
Mõni aeg tagasi, lugedes Tumevalge blogist, et ta küpsetab juuretisest leiba, tekkis mul idee, et võiksime seda saarlastega koos teha. Kahjuks ei tulnud sellest millegipärast midagi välja ja see idee jäi soiku.
Aga siis sain ma foorumlaselt Kärdilt kirja, kus ta lahkelt pakkus oma Tallinnas asuvat juuretist. Ta oli saarlaste foorumist lugenud, et otsime juuretist ja leivateo õpetajat , ning peale selle oli ta foorumist teada saanud, et Pisihaldjas tuleb Saaremaale meid õpetama ja nii ta juuretise nii mulle , kui Imbile Pisihaldjaga kaasa pani. Ja mitte ainult juuretise vaid looomulikult ka õpetuse. On ikka häid inimesi olemas. Täiesti uskumattu lugu.
Et keegi viitsib niimoodi vaeva näha.
No igas tahes juuretise me kätte saime ja kohe oli vaja ka katsetada.
Ütleme nii, et esimene kord ei peagi välja tulema.
Kõigepealt läksin poodi Kärdi nimekiri kaasa.......käisin läbi 3 Kuressaare suuremat poodi ja ei saanud mitte midagi. Huvitav, miks ikka veel arvatakse, et elu keeb ainult Tallinnas.
Aga tühja kah, ega ei lase ju sellepärast tujul langeda, mingi rukkijahu ma ikka sain, ja avastasin endale ka uue huvitava toiduaine--Leivasiirupi, seda annab panna nii leivateo kui ka muude toitude sisse ja peale selle võib vabalt ka saiale või keelele määrida.
Eile õhtul sai siis leib "käima" pandud ja täna muudkui kergitatud ja küpsetatud.....tulemus sai selline.


Kärt kirjutas mulle, et peale küpsetamist tuleb leiba hoida pool tundi räti all, kuigi tahaks kohe sööma hakata. ......mis peale küpsetamist ??????? Kui leib oli ahjus, tulid sellised isuäratavad lõhnad.......pidin hulluks minema ja lõin noa leiba juba küpsetamise ajal... Kindlasti tõsistel küpsetajatel tõusevad juuksed püsti . Järgmine kord lähen selleks ajaks õue tööle.
Veel kirjutas Kärt, et ärgu ma lasku tujul langeda, kui leib välja ei tule, et ikka vahel juhtub. No kuna mul kogemused puuduvad, siis võin julgelt väita, et mul tuli ahjust MAAILMA PARIM LEIB välja !!!!!! Raudselt.
No olgu, igaüks näeb pildilt, et kerkida oleks ta võinud kaks korda rohkem, aga maitse on ikkagi suurepärane.
Suur tänu Kärdile ja nüüd võime saarlastega leiva küpsetamise koos ette võtta, oodates veel ära, kui Imbi oma leiva ka valmis saab.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (14)
14 September 2009
VILTIMINE


Nädalavahetusel oli meil Saaremaal nii kaunis soe päikseline ilm, et lausa kutsus kohe õue viltima. Nii valmisid mul 2 salli2 soojendajat, lilla on kannumüts, hall aga potimütsja tikitud mustriga vöö
Mõned postitused tagasi küsisin teistelt arvamust, et mis saab mu kaunitest kaheaastastest püsililledest- tokkroosidest järgmisel, kolmandal aastal. Arvamusi tuli seinast seina, kes arvas, et ongi kaheaastased taimed, ehk järgmisel aastal sellel kohal on must maa, kes arvas, et ta ise seemendab ja järgmine aasta kasvavad ainult lehed, et neljandal aastal õisi kasvatada, kes aga arvas, et õitseb samal kohal lõputult.
Olin tegelikult kärsitu, nagu ikka, sest nüüdseks, ehk sügiseks on algul ainult sirget püstist vart kasvatanud tokkroosidele alla uued lehed tulnud.....vaat nüüd saan aru küll, et järgmine aasta võivad jällegi rõõmsalt õisi kasvatada ja nii kuni aegade lõpuni.
Suureks abiks oli Jossu, minu peaaegu naaber ( see on tegelikult nii naljakas, et elades linnas suures 5-9 kordses majas on naaber see, kes elab sinust 10 cm kaugusel oma elu, aga maal elades on täiesti normaalne öelda, et minu naaaber see ja see......, mis sest, et külla tulnud inimesed pungitavad silmi, öeldes, et peale puude, põõsaste ja põldude nad siin küll kedagi ei näe. Ega näe jah, minu naaber elab minust 1 kilomeetri kaugusel.) Aga Jossu elab minust linnulennult 5-6 km kaugusel, aga ikkagi lähemal kui mõni teine.
Ühesõnaga Jossu soovitas mul peale tokkrooside õitsemist ja alumiste seemnete valmimist lõigata õievarred maha, võttes endale veidi ka seemneid. Nii ma ka tegin, võtsin natsa seemneid, kui hiljem neid puhastama hakkasin, leidsin, et võin vist terve Saaremaa nendega ära varustada. Nii, et kes nüüd täidisõieliste tokkrooside seemneid soovib andku teada.

Nüüd näevad minu tokkrooside taimed sellised välja. Vasakpoolsel on õievars veel alles, aga all juba uued lehed nähtaval, keskmisel taimel on korralik lehepuhmas ja parempoolsel on vars ära lõigatud ja paar lehte juba olemas.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (9)
09 September 2009
MUHU TIKAND VOL.5

Ma "tikkisin" vahepeal veidi muhutikandit jälle.
Kuna eelmised kalossid mulle suured olid, siis "kammisin" väheke poode ja leidsin endale sobivamad. Seekord sooja voodriga, sügisele mõeldes.

Mõned aastad tagasi, kui toredada töökaaslased Sveta ja Marx mul Saaremaal külas käisid, kinkisid mulle bambusest suure taldriku. Leidsin , et sellele sobib äärde suurepäraselt väike muhutikand . Mõeldud tehtud !!Aitähh teile Sveta ja Marx !!!


Ja muidugi pole ma saanud teisiti, kui heegeldada ka mõned titapapud, nagu juba paljud teisedki siin foorumis.Väikesed on tehtud õpetuse järgi, suuremad aga kombineerisin ise 2-3 aastasele. Vaata nüüd Malle, väikseid pakkusin sulle, kas sobivad ???
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (12)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.