Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
November 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Detsember 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Aprill 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

553301

18 September 2008
No tehakse ikka ilusaid sokilõngu !! Ei saa kohe niisama ostmata poest väljuda. Aga uusi sokke on ju alati vaja, neil ju komme kuluda !! Pealegi on jõulud tulemas .
Sellist Novita sokilõnga oli Kuressaare lõngapoes päris mitut erinevat sorti müügil, seega....on veel sokke valmimas.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (12)
15 September 2008


Siin on küll paljud virisenud, et oranz pole nende lemmikvärv, aga mulle sellised rõõmsad ja soojad toonid meeldivad.
No ma pole muidugi mingi Vikike, aga sellegipoolest proovisin viltida ühe raamatu ümbrise. Ja nagu Tumevalgel, nii ka minul on juba väikesed mõtted seotud lähenevate Jõuludega, nii, et see album või külalisteraamat läheb kingituseks.Viltisin ühe sirge tüki , millele pärast lisasin pärleid ja vildiribasid kaunistuseks. Ning liimisin liimipüstoliga ta kaante külge kinni.

Pilti tehes, leidsin seinalt ühe ilusa nuku, panen selle pildi ka siia üles.
See nukk on minu ema tehtud mulle, kui veel väike olin, umbes 35 aastat tagasi. Paari aasta eest, sai ta endale uued käed ja jalad, sest eelmised olid kulunud. Eks ta ikka ilu pärast seal seinal seisab, enam ei raatsi kellelegi mängimiseks anda. Mulle endale meeldib eriti see kleidiriie, samettriibud siidi peal.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (14)
14 September 2008


Oh, jah, mul ju augusti beez alles puudu.
Et kõik algusest peale ära rääkida, pean alustama sellest, et nägin Sniffi blogis hirmsasti meeldima hakanud heegeldatud linikut. Kohe oli ka mulle seda vaja. Aitähh Sniffile, kes mustrit jagas.

Läksin siis Liann Lõngadesse Tallinna Kaubamajas beezi heegelniiti ostma. No võta näpust !!! Ainult punased, kollased ja sinised toonid. Aga lõpuks leidsin puuvilla-linase segu..mega ilusad lõngad, erinevad toonid, täpselt nagu mul vaja. Superluks !!! Katia Linen--olen sellest Katiast juba mitu korda midagi teinud, head lõngad on, mulle meeldivad.
Ainus häda, et lõng oli liiga jäme, aga mõtlesin pole hullu, võib ju linik vabalt ka natsa paksem olla. Hakkasin kodus siis kohe rõõmuga pusima, kuid oh häda, lõng oli ikka liiga jäme ja muidugi oleks mul teda tohututes kogestes ka vaja olnud. Hind aga oli sel niigi soolane ja 4 ostetud kera asemel oleks mul ilmselt 14 vaja läinud. Vaatasin siis , et lõng on kolmekordne, teeks nii, et harutaks ta kahekordseks ja kuna mul kaks kera ühtevärvi, siis üksik lõng saaks kaaslaseks teisest kerast tuleva üksiku lõnga.
Oi-oi-oi, ...............esimene 50 cm läks ludinal, aga kõik 111, 5 m oi, kui vaevaliselt .... ärge jumala pärast sellist lollust järgi proovige !!!!

Ja muidugi sai pidevalt lõng otsa ja jälle tuli mu emal poodi tormata Seetõttu nii kaua kõik see aega võttiski, aga tulemus on ilus ja olen suure tööga jumala rahul, sobib hästi mu suure laua peale .
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (14)
13 September 2008
SUURED TÄNUD.......... kõigile, kes innustavaid ja südamlikke kirjutisi kommentaaridesse saatsid !!!

Ega ma kade ole, võin täitsa vabalt mõned lähedalt pildistatud fotod ka teile näitamiseks panna.

KIVID VAIBAS
See ei ole päris minu idee, sain mõtte Liz Claylt, kelle raamatust sarnase asja leidsin. Villaloori peale on pandud väikesed kivid ja nendele omakorda siidikangas. Lisaks on seal veel siidikiude. Kui ma neid kive sinna sättisin , küsis mu mees, et kuidas sa mõtled , et nende kivide peal pärast ka käia saab
Aga ma panin kividega tüki keset vaipa ja hiljem jääb see laua alla, nii, et keegi ei saa sellele jalaga astuda. Kuigi ainus, kes ligipääseb on mu koer...ta juba vaikselt hammastega proovis, kui lihtsalt need kivid sealt välja tulevad...ilmselt neid varsti seal pole.
Aga kui ma põlvili maas vaibatükke sättisin , sattus mu põlv täpselt kivide peale ..ossamumeie , kui valus see oli... ärge kodus järgi proovige.
Sellel pildil ees see valge on ka kangas , mis villavahele sobitatud ja järgmine tükk on tehtud kolmekordselt, oranz all, vahepeal veel rohelist ja lõpuks must villaloor ja siis on augud sisselõigatud. Järgmine on tehtud värvilistest villarõngastest kokkuvildituna. Nende rõngaste viltimine alusvilla peale oli metsik töö, millegipärast ei suvatsenud need üldse kinni viltuda. Küll sai põhja kraasitud, et oleks lahtisi villakiude ja õmmeldud, et paremini haakuks....lõpuks veel meeletu füüsiline ponnistus ja kinni nad jäid.

AGA......Kui ma käisin Tekstiilikunstnikke aastanäitusel Disainimuuseumis Tallinnas, siis üks meesterahvas, kahjuks nime ei mäleta, oli ka kaks suurt tööd nende rõngastega teinud, ja mind hirmasti huvitas, kuidas tal õnnestus need alusvilla külge kinni viltida. Kuna muuseumitädi tigeda näoga põrnitses, oli mul tükk tegu, et ilma sõrmega katsumatta seda teada saada ..... ja suur oli minu pettumus, kui leidsin töö tagant ääre pealt suured PVA liimi lätakad.
Säh sulle siis uhkeid kõrgharidusega kunstnikke, kes ennast ju meiesugustest kodukootud käsitöölistest märksa tähtsamaks peavad.


Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (14)
11 September 2008
OLEN VÄGA TUBLI !!!!!

Ja sain suure tööga hakkama !!!!

Olümpia on küll lõppenud, aga ParaOlümpia vist alles käib, seega pole ma väga hiljaks oma nö Olümpiaprojektiga jäänud. Pealegi oli mul mitmeid takistusi, nagu materjali otsalõppemine jm . Aga nüüd on mul sõrmeots jumala valus, pean teise sõrmega klahve toksima.Viimased kaks õhtut on kulunud vildivaiba kokkuõmblemisele ja pean ütlema, see pole lihtne olnud, sest vilt teatavasti pole just õhemate materjalide hulgast.

Vaip ise koosneb 35st umbes 30 cm küljelaiusega tükist, mis omavahel on kokkuõmmeldud nii alt kui pealtpoolt. Vaiba mõõtmed on 1.4 m * 2 m ja kaal, ehk siis kui palju materjali kulus on 3 kg. Puudu on veel alusmaterjal ja selletõttu, et olen kaalunud erinevaid variante ja pole veel päris õiget leidnud, aga kisub sinnapoole, et vildist ta ei tule, just liigse kulumise tõttu. Ilmselt ostan mingi paksema kanga vaibale voodriks alla.

Ega mul alguses väga selget ettekujutust ei olnud, et millised need tükid peaksid välja nägema ja millist värvi olema, kõik kujunes töökäigus. Kasutasin väga erinevaid tehnikaid ja võtteid, nii rohkem proovimise eesmärgil, näiteks viltisin sisse kive ja erinevaid kangaid-kiude.

Kui nüüd vaip valmis ja maha laotatud, siis ega tal viga ole, selline kirju ja rõõmsavärviline, kuid kui uue peaksin tegema, siis ilmselt teeksin hoopis teste värvide ja mustritega.


Panen tänahommikuse pildi ka siia üles. Ma nimelt pole rahul vaiba värvidega, mis pildilt paistavad.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (60)
04 September 2008
MIDA TEEB JONNAKAS ISETEGIJA, KUI TAL VAJA LENNUKIS KÄSITÖÖGA TEGELEDA ???


Mida teha, kui sa ei ela Tallinnas ja pole ka jõudnud õigel ajal netist endale bambustöövahendeid tellida; kui ei leia kuskilt õiges suuruses plastikust töövahendeid; süstikpitsi ka ei viitsi lennukis nikerdama hakata, aga niisama tundide viisi istumine ka nagu ei meelita.
Siis paneb jonnakas ja sihikindel Isetegija enda pea korralikult tööle ja leiab, et üks õige Isetegija teeb endale loomulikult ise (loe: oma meest kasutades) vajalikud töövahendid.Asi see nüüd neid bambustarvikuid teha on ??

Kuna mulle tundus, et soovin lennureisi ajal heegeldada, oli vaja puust heegelnõela.
Mõeldud-tehtud. Selleks läks vaja 1 hiina söömispulk, terav nuga ja veitsa erinevaid
liivapabereid.
Kui olin neid töövahendeid mehelt palunud, ütles ta kohe, et teeb selle väikese asja ise ära.
Ja tegigi. Et oleks ikka kindel, tegi ta kohe 2 heegelnõela, sest pulki oli ka ju kaks.
Lähivaade


Mis te arvate, mitu ringi ma oma heegellinikule edasi-tagasi reisi ajal heegeldasin ??
Kokku 6 tundi lendu 2 tundi vahemaandumisel ooteaega.

Õige....täpselt ühe ringi.
Miks nii vähe ? Oli erinevaid põhjuseid, nagu mitte viitsime ja väsimus ja magamine,
aga selge see,et ega see puidust heegelnõel ju ei asenda metallist nõela.
Seega lennukilt maha tulnud, seadsin sammud kohe Karnaluksi.....oh mõnus pood,
kui palju head ja paremat. Aga pean ütlema, et bambusheegelnõel oli täpselt sama sile-kare,
kui minu isetehtud söögipulk-heegelnõel.
Järgmise lennureisi ajaks varusin endale bambusvardad, no eks näis, pole jõudnud veel proovida, mis nali sellest mul välja tuleb.

Aga lisan ikka mõned reisipildid ka.
Käisime mehega Viinis
Ilm oli super soe, iga päev 30 kraadi , õhtul 23.00 oli veel 24 soojakraadi, uskumattu ja ei mingit lehtede sadu nagu meil juba on, vaid lilled õitsesid nagu keset suve.

Käisime kontserdil samas saalis, kust Viini Uusaasta Konserteid ülekantakse.

Iga uue pala alguses helises kõrvus Eero Rauna hääl, nagu ta igal aastal 1 jaanuaril teleülekandele peale loeb, et mis pala järgmiseks ettekandele tuleb.

Midagi ka maiasmokkadele, kommipoe aken


Ja ikka käsitööpilti ka, vildist papud.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (7)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.