Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
November 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Detsember 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Aprill 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

553137

29 Oktoober 2009
BLOGI SAI 2 AASTASEKS !!!


Tegelikult sai mu blogi jube eile 2heseks, aga eile ei olnud mul võimalust siia midagi üles panna.
Vaatan vahest ikka, mida selle ajaga teinud olen .... päris vägev !!!!

Ja siis tuleb mul jälle meelde ammu mõeldud mõte, et see on Isetegija foorumi alustajatel väga halvasti läbi mõeldud, et siin mingit aastamaksu pole. Ega nad arvanud, kui 4 aastat tagasi alustasid, et see käsitööfoorum nii laiahaardeliseks muutub, aga ammu oleks juba aeg reegleid muuta. Oleks ju palju lihtsam aastamaksu eest korraldada suvepäevi või foorumi sünnipäevi või anda väikseid auhindu aasta jooksul mingite projketide eest või premeerida Aasta Isetegijaid, siis poleks vaja ka mingeid lisaoksjoneid korraldada, rääkimatta foorumi halduskuludest, mida vist hobikorras praegu tehakse. Mis teie arvate ? Poleks ju palju maksta näiteks 100.- aastamaksu praeguse 0 asemel ????

Kuna mul enda käsitööd momendil näidata pole, siis ehin end jällegikord võõraste sulgedega. Nimelt saatis Hunditädi mulle blogi ja mu enda kohe saabuvaks sünnipäevaks ammu oodatud pärliussi.Tellisin talt selle juba 5 kuud tagasi, aga no teate ise, kui kohutavalt kiiresti see aeg liigub
Aga selle eest sain ma koguni 2 keed !!!!See on Kärla rahvarõiva seeliku triibustiku muster, üks nendest millega Hunditädi Saaremaa Suveniiri konkursil III koha sai.

Ja te ei kujuta ette, kui ilusa komplekti ma sellega koos saan ühe erilise kleidiga, aga see pole veel valmis, aasta lõpus näitan teilegi.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (14)
23 Oktoober 2009
Vilditud-tikitud võtmehoidjad.Muide Reesile, kõik taustad on mu enda vanadest taluhoonetest. kui hoolega kohti otsida, võib täitsa tavalisena tunduvatest kohtadest huvitavaid fotosid teha !!
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (8)
22 Oktoober 2009
MAALITUD POEKOTID


Mõtte maalida poekotte, sain Pisihaldjalt. Loooomulikult oleksin ma tahtnud joonistada nende peale samasugused "nukud" ja lepatriinud, nagu tema teeb, aga mida ei suuda, seda ei suuda. . Seega mõtlesin kasutada hoopis rahvuslikke mustreid. Ja mulle endale hakkasid need väga meeldima, seega on mul mõtteis neid maalinguid veel teha.


Minu kodukoha Karja tanukirjaga kott:Kadrina käistetikandJärva-Jaani käistekiriMuhu tikandist inspireeritud mustrid:Ja minu absoluutne lemmik

Musrid M.Kaarma "Eesti Rahvarõiva" raamatust.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (49)
17 Oktoober 2009
MUHU TIKAND VOL.6

Maalisin natuke Muhu tikandit jällegi , seekord soolavakkadele.

See on ka muhu tikand, lihtsalt veidi teises võtmesÜks lõikelaud kaMustrid Leida Kirsti kogust ja M.Kaarma Rahvarõiva raamatust, loomulikult osaliselt minu "disainitud".

Aga minu lemmikuks sai Prismast ostetud soolavakale tehtud maaling. Vakk ise mulle alguses üldse ei meeldinud, aga tegelikult sobib ta talumajja paremini, sest on robustsem ja juba pruuniks peitsitud, mis jätab veits kulunud mulje.
See soolavakk sai maalitud sellepärast selliste pruunide toonidega, et läheb kingituseks ühte tumepruuni mööbliga kööki.


Lisan siia vastuse esimestele kommentaaridele, et need soolavakad on mul täitsa tänu tutvustele saadud. Need olid toorikud, mida oli vaja veel lihvida-peitsida. Kahjuks ei ole sealt võimalik neid juurde saada.
Kui keegi soovib minu maalitud soolavakka osta, siis see on küll võimalik, hind 250.-
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (27)
16 Oktoober 2009
Imbi teemaline postitus


Kudusin endale paljukiidetud ROWANI Kid Classicust sügisese mütsi. Vabandan kõikide selle lõnga fännide ees, aga peale hinna ma midagi pikalikukkumapanevat sellest lõngast ei leidnud.
Mu mees arvas, et näen selles mütsis 10 aastat vanem välja , aga Imbi arvas, et on elus hullematki näinud
Lõngakulu 100 gr, muster siitIsabel oskas seda mütsi muidugi märksa ilusamini kududa, asendades 10 mustrikorda 7-ga. Mul tuligi see müts liiga lohvakas.

Imbile maalitud kalossidja Imbi abikaasa tehtud kadakast, nimesildi ja kaitsvate märkidega närimiskont minu koerale.
Täna, viis päeva hiljem, pühkisin viimased kadakapurud põrandalt kokku.
Kuna koera all olev vilditud vaip hakkas kommentaaridesse trügima, siis panen siia kirja, nendele, kes ei tea, et tegin selle vilditud vaiba eelmise aasta septembris.
Suvel ma seda maas ei hoia, sest ta on tõesti väga soe ja loomulikult on tema puhastamine tõeline piin. Tegin vaiba täiesti katse-eksituse meetodil, st. ma ei teadnud, kuidas ta vastu peab. Vastu peab ta aga ootamatult hästi, ainuke jama on see, et puhastada on teda väga raske. Kui mul koera poleks, siis oleks märksa lihtsam, aga kujutage ise ette, kuidas saada vildi seest kätte sinna poetatud puidupuru !!!, ära lädistatud õunad ja muu , mida seal mõnuga näritud. Kuna meil põrand suht jahe, siis armastab koer lamada vaibal.
Ja otse loomulikult pole vaibal enam ei kive, ega paljusid muid esialgseid kaunistusi.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (12)
05 Oktoober 2009
Sõbrannale sünnipäevaks tehtud köögipats.Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (11)
02 Oktoober 2009
RAAMATUD

Minuga juhtus täiesti enneolematu lugu.

Olen juba aastaid igatsenud endale M.Kaarma Eesti Rahvarõivate raamatut. Ega ma muidugi midagi eriti erilist pole ettevõtnud ka, et seda saada. Lihtsalt vaikselt unistasin, et saaks kuskilt, aga ei lootnudki, et see mul kunagi õnnestub. Siiani käisin ikka raamatukogus seda lehtisemas, aga teate isegi, mis on raamatukogu miinus. Vaikne, nii vaikne lugemissaal, igaüks nohiseb oma raamatu ja läptoppi kohal. Aga mul on vaja avada ja keerutada tohutult suuri mustrilehti , neid lauale laiale laotada ja vajalikke musterid otsida. Selleks on vaja palju ruumi, ei saa ju võõraid lehti kuidagi käkerdada. Siis jookse alla paljundusmasina juurde, kus on meeletu järjekord tudengitest, kes 1000 lk paksused köited näpus ootavad, et paljundajatädi neile tervest raamatust koopiaid teeks. Uhhhhh....
Ühesõnaga kannatuste rada......ja siis mul tekkis mõte, et kirjutaks meie suurepärassse foorumisse, äkki leidub keegi, kellel kodus riiulil see raamat tolmu kogub.
Suured tänud Savitaksile, kes mulle selle raamatu olematu hinna eest Oldbooksist ka leidis, kuid kahjuks oli keegi minust kiirem ja ostis mulle mõeldud raamatu endale.
Olin algul väga pahane, kuid nüüd loodan, et see inimene vähemalt hoole ja armastusega seda raamatut kasutab. Arusaadav ju, et seda raamatut tahavad teisedki kasutada peale minu .

Peale seda ehmatust kirjutas mulle foorumlane Mutt ja pakkus, et just temal seisab see raamat aastaid kasutult riiulis ja ta on nõus täitsa TASUTA selle mulle andma. !!!!!!
Uskumatult häid ja toredaid inimesi on ikka Eestimaal olemas, kuigi räägitakse, et eestlase lemmiktoit on teine eestlane.

No tasuta ma nõus ei olnud ja nii saime mõlemaid pooli rahuldavale kokkuleppele ja vaadake nüüd, mina koos oma nunnudegaMa olen nüüd niiiiii õnnelik ja muud enam ei teegi, kui laotan kõik lõikelehed mööda maja laiali ja krabistan nendega palju tahan . Vot !! Ja ühtki paljundust ma ei tee, ega raamatukogu lahtiolekuaegu vaata.

Eks sellega ongi nii, et sul peab olema palju häid sõpru, et elu ilus oleks. Sõbranna Hille hankis mulle ühe teise väärtusliku raamatu, nimelt Lihula lilltikandi.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (6)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.