Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
November 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Detsember 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Aprill 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

553137

31 Oktoober 2007
Täna on fantastiliselt ilus, päikeseline, värvikirev sügispäev.Vähemalt on see Saaremaal niimoodi, loodan, et ka ülejäänud Eestis. Aga nagu ilmateates tihti öeldakse, et :" Eestimaal on täna sooja 15 kraadi, kuid Saaremaal 17 kraadi " seega ei peeta vähemalt ilmateadetes Saaremaad Eesti osaks.
Minu kommentaarides on palutud, et õpetaksin vilditud lillede tegemist, teen seda heameelega, aga kahjuks ei ole mul praegu fotode tegemise ja ülespanemise võimalust, seega peate ootama järgmise nädalani, siis saab kõik siia üles pandud.
Täna aga näitan teile vilditud mobiilikotte või ka prillitoose, kuidas kellegile meeldib. Esimesed on kaunistatud jällegi stiilis a`la Sussimemm suurem pilt
ja teistel on vilditud roosid peal. Kuna roosid on mahulisemad, siis jäävad nad natsa suureks mobiilikoti peale, sellist vist suht raske kaela seada, aga laual lebava prillitoosi peale on nad sobilikud.suurem pilt
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (10)
30 Oktoober 2007
Et Sussimemmele mitte alla jääda , pean ka mina oma lepatriinude pildi üles panema. Mina olen nendest teinud võtmehoidjad.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (7)
Kes veel peale minu peavad voodis vedelema pikka aega ja ei tea, mida igavusega peale hakata , siis soovitan nõelviltimist !!!! Eriline uudis see minu puhul just ei ole, aga pakun välja nõelvilditud stressipallid Neile võib muidugi ka mõne muu nime anda.Mulle õpetas neid tegema proua Maaja Kalle, kes on Eestis võib öelda küll nõelviltimise EMA.Nendesse pallidesse võib südamikuks panna kivi, et oleks vähe raskem ja toekam see pall , aga võib ka väikese kellukese sisse helisema panna.Südamiku ümber keritakse mingeid vanu villa või lõnga jääke ning siis juba õige villaloor ümber ja nõelaga toks-toks.Kaunistuse võib igaüks ise mõelda.
Peale pallide olen M.Kalle käest õppinud ka nõelvilditud lillede tegemist.Kui ta nüüd ise neid pilte näeks, siis ta vist oma õpetust küll ära ei tunneks , sest olen seda mugandanud oma äranägemise järgi, igal juhul tulemus on selline
Teisel lilledel on lehed ka alla vilditud, et saaks neid juukseklambri peale liimida.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (15)
Kui aeg üle jääb, koon telgedel kaltsuvaipu. Kasutan selleks vanu sõbrannade ja töökaaslaste ning nende kiiresti suureks sirguvate laste riideid---siinkohal suured tänud Aavile, kelle kaks poega kiiresti kasvavad, Mallele, kellele meeldib pööningut koristada ja eriti Reedale, kes on suur moehull ja soovib kogu aeg kiiresti muutuva moega kaasas käia, seega tuleb tal pidevalt garderoobi uuendada ja see on ainult vesi minu kaltsuvaipade veskile Sellel pildil on tegelikult minu ema kootud vaibad, nii, et soovin ennast praegu võõraste sulgedega ehtida
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (1)
29 Oktoober 2007
Loomulikult olen ka mina seepe viltinud.Kuidas siis muidu Mulle meeldivad puhtad , kirkad värvid, seega on ka minu seebid sellised hästi värvilised
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (1)
Koostöös Mariga , kes tegeleb kootud kampsunite väljamõtlemise ja tootmisega, kuid hetkel õpib hoopis Pariisis moodi , proovisime teha kotte, millede sisse on vilditud tema kootud kampsunite tükid. Tulemus sai selline:

Meenutab natuke Muhu rahvarõivaste juurde kuuluvat mehe kampsunit
Igal juhul tagasiside oli positiivne ja inimestele meeldis. Sobib ju hästi kokku ka --kampsun ja sama mustriga kott.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (14)
Viltimisega olen tegelenud umbes paar aastat.Olen käinud kursustel nii Eesti, kui ka Soome oma ala asjatundjate juures. Igaüks neist on olnud erinev kunstnik ja kõikidelt on midagi uut õppida.Üks esimesi tooteid, mida ka müüma hakkasin olid sallid, mille õpetuse sain ka siit Isetegijast, kust olid viited juba soome keelsetele lehekülgedele.
Edasi hakkasin tegema vildikotte.No esimesed katsetused olid sellised
Edaspidi juba arenesin rohkem ja sain aru, et vildit kottidesse on kindlasti vaja lisada vooder, muidu kulub kott väga kiiresti läbi. Viimased kotid on sellised, voodriga ja peale on tikitud muster a´la Sussimemm.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (11)
28 Oktoober 2007
Voodis vedeleja nagu ma olen, tuleb raskuste kiuste ka voodis viltida. Flickris tuhlates leidsin ma step-by-step õpetuse, kuidas näpuloomi viltida.Väga lõbus ja lihtne oli. Siin on link, kui keegi soovib ka proovida:http://flickr.com/photos/moxie_/sets/72157594479785085/

Minu loom tuli välja sellinesuur pilt
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (4)

See pilt on tehtud kevadisel Vabaõhumuuseumi laadal, kus me koos Sussimemmega käisime.Tänu temale ja tema kaunile käsitööle (mitte , et teiste käsitööd poleks kaunid, aga mulle , kui vildihullule meeldivad just tema vildisussid ) olen hakanud ka siin rohkem ringi vaatama ja ühe toreda sõbranna endale leidnud.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (7)
Oh imet, tänu ühele foorumist leitud postitusle suutsin ma ka pildi üles panna.Kahjuks ei oska veel teda keskele seada.
Pilt on minust koos võistlusel Eesti-oma-märss eripreemia saanud
Saaremaa teemalise vilditud kotiga.Ja nagu Saaremaale kohane on kott tuulikute ja kiviaedadega.

Lisan siia nüüd ka suurema pildi kotist
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (5)
Tere, minu käsitööblogi!
Olles aasta jagu teiste blogisid lugenud, otsustasin lõpuks ka enda omaga algust teha. Tegelikult ega ma seda teinud polekski, kui minuga ei oleks juhtunud sellist õnnetust, et ma juba 2 kuuks voodihaigeks poleks jäänud. Nimelt ütles mul selg üles ja keeldus edaspidi mind püsti hoidmast. Seega kuna eriti midagi muud mõistlikku teha ei saa, siis läppar kõhu peal netis surfata ikka jaksan. Kadedusega loen Susa ja teiste blogijate märkmeid, et " nii tore on vaadata blogist järele, mida kaks aastat tagasi tegin ". No tahaks ka ju .
Praegu ei tegele ma õieti muuga, kui laman voodis ja , selle vahega, et minu koer Lemmi on musta värvi ja ma loodan, et Sveta ja mõned teised mu tuttavad ei võdista vastikusest õlgu, sest see pea silitamine toimub ju voodis.
Aga kuna minu põhiline käsitöö alane tegevus on viltimine, siis nõelaga saab viltida ju ka voodis olles, seega vildingi lilli, palle ja muid väiketooteid.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (5)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.