Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
November 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Detsember 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Aprill 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

553133

30 Juuni 2008
Pildistasime eile meie talu kõrval kasvavaid orhideid. Siin ta on- Soo-Neiuvaip.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (2)
20 Juuni 2008
Pean minagi nüüd tänu Snowdropile hakkama pikemat kirjatööd tegema.

Reeglid: Mängija vastab viiele küsimusele ja pärast seda saadab mängu edasi viiele-kuuele inimesele. Seejärel teavitab neid sellest nende blogide kommentaariumis. Lisaks annab pärast vastamist teada sellele, kes tema mängu tõmbas.

1. Mida sa tegid kümne aasta eest?
Kümme aastat tagasi....1998, elasin nagu paregugi talvisel ajal, Mustamäel, koos oma mehe ja pojaga, kes praeguseks on kahjuks raske haiguse tagajärjel surnud. Meil oli alles võetud väike rottweileri kutsikas-Sofi, kes aasta tagasi suri. Töötasin ka siis joonisfilme tootvas firmas A-Film, nagu praegugi. Joonisfilme olen teinud alates 18 eluaastast, ehk siis ....UPS...24 aastat juba....ÕUDNE, kui kaua. Algul töötasin Tallinnfilmi joonisfilmi tsehhis, hiljem Rein Raamatu stuudios B-Stuudio ja nüüd viimased aastad A-Filmis.

2. Viis asja “Vaja teha” nimekirjast?
Oi....peab mõtlema...Üldiselt olen selline inimene, et ma eriti "Homse varna " ei viska midagi. Alati, kui vaja teha mingi vastik asi ja meeldiv asi, siis teen esimese ära, siis on mõnus hea töö kallale asuda. Viimasele minutile ei jäta ma midagi , mulle meeldib, kui varakult on kõik asjad tehtud ja ei pea muretsema tegematta asjade pärast. Teised naeravad mind, et ma peale jõule hakkan juba järgmise aasta jõulukinke ostma Nii see tõesti enmavähem on, et aasta alguses hakkan juba sellele mõtlema.
Aga, kui proosilisemalt mõelda, siis käsitöö vallas oleks vaja teha kööki teine heegeldatud kardin valmis, siis on mul väike tellitud vilditööde nimekiri, mis täita vaja. Talus on juba 5 aastat remont käsil.
Vaat niimoodi:3. Lemmiksnäkid?
Jälle raske küsimus, ma pole eriti mingi snäkkide nosija....sokolaad jätab mind täiesti külmaks.
No Raffaello kommid on päris head. Kohupiimakook on hea, mmmämmmm.

4. Mida sa teeksid, kui oleksid miljonär?
See on lihtsamast , lihtsam küsimus. Esimese asjana võtan end töölt lahti.
Tegelikult , kui praegu mõtlema hakata, siis ega miljoniga suurt ei tee, oleks 5 , oleks parem, siis läheks mehega kohe pikale reisile, nii et tagasitulekust ei oleks juttugi. Sõidaks kohe paljud maad läbi.
Näiteks niimoodi:5. Kohad, kus oled elanud?
See tuleb igav vastus.Olen sündinud, koolis ja Ülikoolis käinud Tallinnas.Ja elan ka praegu talviti seal. Hoopis soojemaks teeb mu südame see, et viimased viis aastat olen saanud palju Saaremaal meie hubases talus viibida.

Nüüd hakkan otsima, kellele teatepulk edasi anda.
Annan teatepulga edasi:
MariMarikesele
Kriuks2`le
Juta Jänesele
Psiho_de_lika`le
Sutsukesele
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (2)
19 Juuni 2008

Seekordne jutt tuleb minu Saare talu taluköögist:
Minul sai valmis Värvispektri juunikuu kollane. Mõtlesin juba ammu, et juunikuusse teen oma kollase-sinise kirju taluköögi aknale uue heegeldatud kardina. Otsisin tükk aega netist mustrit ja leidsin lõpuks Isetegijast motiividest mustri, mis mulle meeldis ja oli ka piisavalt hõre, et mu pikka kasvu mees ka aknast välja näeks. (Muidu üleval rippuv kardin varjab kogu ta vaatevälja)Köögis on mul siiski 2 akent, nii, et tuleb alustada teise heegeldamisega. Õnneks olen piisavalt heegelniiti ostnud.

Aga nüüd on mu köögikappidel ees ka nupud, elektergi on kohale veetud ja lambid paika pandud (ei pidanudki mitu aastat ootama )Aga see pole veel kõik. Mu usin ema kudus meie uute kööki 4 meetri pikkuse kollase-sinise triibulise kaltsuvaiba.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (16)
16 Juuni 2008
Eilesel päikesepaistelisel pühapäeval tegime koos Saaremaa Isetegijatega nõelvilditud lilli
ja nunovilti. Kahjuks ei osanud ma fotokat õieti kasutada ja nii, ei ole mul nunoviltidest pilti. Aga pole hullu, kuna sain Imbilt tüki kotiriiet, lubadusega see nunovilditada ja ostsin Pilvelammastelt suurepärast imepehmet valget eelvilti ja hästi ilusate toonidega meriinovillasid, siis varsti panen pildid üles nendest töödest ja ka sellest nunovildist, mida ma eilsel kokkusaamisel alustasin.


Laupäeva õhtul lõppes Kalendrikonkursi teine voor ja mul on suur tänu ütelda kõigi minu tööde poolt hääletajatele. AITÄHH !!!!

Minu vilditud töö olid :
Vilditud tükkidest kotid


ja Vilditud pilt :


Selle vilditud seinakaunistuse tegin oma uue kollase-sinisekirju saaremaa köögi seinale. Superhästi sobib:

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (9)
14 Juuni 2008
Lubasin näidata teile meie peaaegu kodustatud rebaseid, kes krundi kõrval rõõmsalt kivihunnikus elavad ja kannatamatult maasikate valmimist ootavad, et need siis kohe pintslisse pista.
Rebasepoju fotograafile poseerimas


Rebaselapsed vanemaid koju ootamas


Ja kuidas mu koer Lemmi reabaseid taga ajab, maa on nii kuiv, et tolmu lendab

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (9)
07 Juuni 2008
Tänasel tõeliselt mõnusal, soojal suvepäeval, käisid mul külas toredad külalised. 13 Hiiumaa käsitööd armastavad naist. Nende tulek oli Kayliga juba ammu kokkulepitud ja hommikuse praamiga nad Triigi sadamasse jõudsidki.
Kõigepealt vaatasime minu näputööd. Kuna mõned nendest kasvatavad ka ise lambaid, siis oli soov, et saaks viltida midagi pesematta lambavillakust. Nii ma olingi ettevalmistanud mõned tööd, naabrite lammaste kasukatest.
Viltisin mõned kraed

aga kraed võib edukalt ka lillepotiümbrisena kasutadariba , millest saab hiljem kotikaunistusja istumisaluse.Kui minu vilditööd olid vaadatud, siis asusime ise villakottide kallale. Koos hakkasime viltima erinevat värvi villakutest istumisaluseid, millele lisasime ka Hiiumaa villavabrikust saadud villaloori.
Kõik muidugi laua taha ei mahtunud, aga ega tõelisi entusiaste see ei seganud ja nii läks kasutusse ka meie ärapõlenud muru. Töö on täies hoos.

Ja siin on näitus meie valmistatud istumisalusetestSamal ajal, kui meie viltisime, jalutas bussijuht veidi ümbruskonnas ringi ja leidis mõni meeter meie õuelt rebasepesa kahe toreda pojaga. Nüüd on meie perel uus hobi......võistlus toimub selle peale, kes suudab parema foto nendest rebasekutsikatest teha. Abiks võib võtta ka koera, kes siis rebased kraavist mängimast välja ajab ja äkki õnnestub veel koer koos rebastega ühele pildile saada. Pilte on juba päris mitu, nädala lõpus näitan teilegi, sest teise fotoka laadimisjuhe on kahjuks linna jäänud.
Aga rebaseperet võib igaüks pildistama või niisama vaatama tulla, sest ka mõnus tool on pesa lähedusse ülesseatud, et rahulikult saaks nende tegemisi nautida.

Ja ega hiidlased siis saarlaste juurest muidu ära lähe, kui ikka kingitus ka üle antud. Kahjuks on pildilt puudu kommikarp, aga eks Kalevi toodangut tunne igaüks ja tea, kui kiiresti need kõhtu kaovad, eriti , kui tegemist meie pere lemmiku "Maiuspalaga"
Aga kingitus ise koosnes pabernöörist punutud varrastetopsist, mille peale mu mees ütles, et vot sellist leivakarpi oleks meil vaja !!!! Peab vist hiidlased veel üls kord külla kutsuma ,
kahest vilditud nõelapadjast ja isetehtud seebist.


Tulge teinekordki !!!!!!

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (7)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.