Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
November 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Detsember 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Aprill 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

553131

31 Detsember 2008
Kuna olen ka lõpuks saanud kätte Isetegijate kalendri, siis tahaksin panna siia mõned omapoolsed kommentaarid.
Kõigepealt "suur tänu" täiesti ajuvabadele Eesti Posti töötajatele. Kui ma ennem jõulupühi polnud kalendreid kätte saanud, siis helistades postkontorisse käskisid nad teha mul kirjaliku avalduse meili teel, et ma ei soovi, et nad keset pühi mulle "tihti postiljoni poolt lahti unustatavasse" postkasti 4 kalendrit toovad, millest muidugi mingit kasu polnud, sest, kui ma 29.12 linna tulin, ootasid "õnneks suletud" postkastis mind ikkagi 4 kalendrit, mis oli muidugi tore (kõige toredam oli see, et nad alles olid) ja sain neid kohe mõnuga vaatama asuda.
Kalender üldiselt meeldib mulle väga, kui väga norida tahta, siis võiks taust vähem kirju olla, aga iseenesest on head need all olevad tühjad read, mis lasevad märkmeid kirja panna.
Kaanel olevad 12 kuu tööd on ka väga head ja häbiga pean ütlema, et ma polnud osasid näinud, ning nüüd oli kohe hea nime järgi otsida, kes mida teinud ja siis sai blogist täpsemalt järele vaatatud.
Kuna olin foorumist lugenud, et mõne arvates on vilditud asju liiga palju, siis huvi pärast lugesin kokku, et kui heidest kootud tööd liigitada vilditud tööde alla (mis muidugi on suht vägivaldne), siis tuleb 12 tööst kokku ainult 5. Muidugi ka mulle, kui pärlikaugele inimesele oleks meeldinud, kui pärlitõid oleks rohkem olnud, näiteks kaanel olev mdm.Beadaloti imekena roosa kaelakee või fantastiline Janalille Ehtekonkursi võidutöö.

Veel olin lugenud, et mõni isetegija ütles, et ta leidis kalendrist paar tööd mida järgi teha ..... siis mina mõtlesin jällegi, et võiks olla selline TeemeKoos projekt , et iga kuu võiks teha järgi selle töö, mis sellel kuul kalendris olemas. Ise vaatasin, et jaanuaris teen kohe need ilusad Sunray pärlitega kindad... mul lõngki juba ostetud, veel pole pärleid.
Kohe kindlasti teen veel Vikikese albumi ja Imbi jänese ja loooooooomulikult Villatuustija taksi (mul tööjuures üks hull taskifänn), kuidas siis teisiti saakski ... ... veel tulevad uuel aastal Kuradikese pajakindad ja Cati käpikud .
Huvitav on ka Takjanupu ehe, millel korralik õpetus kaasas. Lasteasju pole kahjuks kellelegi teha, aga seelik ja päike-patsikummihoidja on igal juhul väga toredad.

Jõudes tagakaaneni ...... no vabandage väga, kui te arvate, et ma mingi ohmu olen, aga ma ei olnud tõesti näinud seda Pisihaldja tehtud Presidentide pilti !!!! See oli lihtsalt geniaalne, muide ega ma ise, ega ka teised, kellele seda näitasin kohe aru saanud, kellega tegu, aga kui teadmine ajju jõudis, olid kõik ....sillas.
Meil tööjuures prinditi see kohe välja ja pandi köögilauale kõigile imetlemiseks.

Nii, et igatipidi hea kalender, ilusa kujunduse ja heade töödega, loodan väga, et järgmine aasta ikka ka mingi kalender tehakse.

Nüüd aga tahaksin lisada ka väikese miinuse, heameelega lisaksin selle väikeses kirjas, aga ma ei oska .....
Keegi oleks võinud mulle tolale mainida, kuidas kirjutada oma töö kõrvale õpetust. Olen pettunud natuke, et kõikide õpetused on ühesugused, koos töövahendite ja -riistadega, õpetuses on pöördutud tegija poole, aga minu õpetus on nagu jutuke kuidas ma kodus rõõmsalt viltisin ja mees käis poest raami ostmas...... no natsa naljakas .
Ja veel...need töödepildid oleksid võinud olla märksa suuremad ja õpetused jälle väiksemad, sest kaunid käsitööd on ju olulisemad.

Ma ei hakanud meelega seda kõike foorumisse kirjutama, sest see on lihtsalt minu arvamus kalendrist, mida mul on nüüd 4 tükki ja mees eile küsis, et kellele sa mõtlesid ülejäänud kinkida ja mul lõi nagu piste rindu ......... ei raatsikski nagu ühtegi ära anda....
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (5)
23 Detsember 2008
Homme jõulud käes !!!

Loodetavasti on kõigil kingid pakitud ja jõulusöökide materjalid poest toodud.
Hea, et nendel kahel päeval, kui Saaremaal talv oli, sain pildistatud mõned päkapikud kaunil lumisel maapinnal.
SOOVIN KÕIGILE LUMISEID, RAHULIKKE, KÜÜNLASÄRASEID JA KINKIDEROHKEID JÕULE.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (11)
22 Detsember 2008
Leidsin MariMarikese blogist viite Doomino küpsistest trühvlite tegemiseks ja kohe tekkis vastupandamatu vajadus neid ka ise teha.
Mina tegin trühvlid kasutades 1 väikse paki Doomino tumedaid küpsiseid, purustasin need sõrmede vahel, sest tehnilist vahendit polnud. Kuna need on aga väga muredad, ei tekitanud see mingit probleemi ja, kui mõni suurem tükk jäigi sisse, siis sulas see hiljem toorjuustuga nagunii ära. Siis segasin 100 gr Merevaigu karbi küpsisepuruga, panin segu külmkappi tahenema, veeretasin pallid, mis veel kapis tahenesid. Sulatasin 72 % sokolaadi veevannis ja kahvli ning võinoaga aidates veeretasin neid sokolaadis, asetasin hõbepaberile ja röstitud mandel või soolata pistaatsiapähkel otsa.
Ning tulidki lisaks piparkookidele (muide Hagari piparkoogitaigen on üle kõige, laseb ennast õhukeseks rullida, on krõbe ja maitseainetega pole ka koonerdatud) sellised imemaitsvad trühvlid. Lihtne teha, pole liialt magus ega rammus, kiirelt valmib ja maitseb kõigile.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (3)
19 Detsember 2008
Täna vahetasime töökaaslastega jõulukinke Mina kudusin neile sokid

Lähivaade šoti terjeritest sokikandadel

Liisilt sain kingituseks TEELILLE, millest hea õnne korral peaks selline asi välja tulema .Video teelille puhkemisest.

No näis-näis. Katsetan jõulude ajal selle ära ja siis saate kõik minu TEELILLE pilte näha
Ja muide TEELILLE pidi saama osta Kaubamaja toiduosakonnast, või ka spetsiaalsetest teepoodidest.


Evelin tegi kõigile (neljale) sellised kaunid küpsiste-trühvlite korvid.....mmmmmämmmm....no tulevad alles mõnusad jõulud. Kusjuures ta teeb neid meile igal aastal ja ikka on erinevad.
Lisaks veel jõulusokipaar !!!


Sveta aga suutis Isetegijate foorumist leida kannata sokkide õpetuse ning need Evelinile kingituseks . Ja kuna me keegi polnud neid ennem näinud, siis oli rõõm ja üllatus suur.
Ja veel saime kõik Mallelt INGLI PAI
Nüüd paitab ingel meid terve aasta. KAS POLE TORE ?????

SOOVIN KA KÕIKIDELE TEILE SAMA ARMSAID JA HOOLIVAID TÖÖKAASLASI, KUI MINUL ON !!!!!
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (15)
17 Detsember 2008See projekt ka lõpetatud
Viimased neljanda Advendi inglid.
Sõbralik inglite perekond.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (18)
16 Detsember 2008
Ämmale tehtud vilditud pildiraam, lillades toonides, nagu talle meeldib. Kahjuks aga polnud võimalust päevasel ajal pilti teha ja nüüd on selline tume pilt.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (2)
12 Detsember 2008
Tellimise peale tegin 2 viltsalli. Sallid on vilditud Pilvelammaste eelvildist. Väga hea materjal, vanub kiiresti kokku, tuleb pehme ja õhuke, kuid samas tugev ja aukudetta vilt. Hea kaelas kanda, pole nii "torkiv", kui lihtsalt villaloorist vilditud sall. Neil on ka musta eelvilti, pean selle ka ära proovima.


Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (3)
11 Detsember 2008
Värvispektri projekt edukalt lõpetatud !!!!!!
Tegin detsembri jõulupidudeks kuldse pusakee.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (6)
10 Detsember 2008


Kolmas komplekt. Jällegi lumel, sest , kuigi praegu pole Saaremaal peaaegu kübetki lund, tegin ma oma inglid korraga valmis ja sain neid ka lumel pildistada.
Ja veel inglid koos päkadega:

ILUSAT JÕULUAEGA KÕIGILE !!!!!!!Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (15)
09 Detsember 2008
Nüüd võib vaikselt hakata kingituseks tehtud asju näitama. Oma parimale sõbrannale tegin nii sünnipäeva , kui ka jõulukingiks vilditud roosidega pildiraami. Otsisin kaua sobivat raami, lõpuks valisin raamita klaasi, kuid järgmise teen juba raamiga klaasi peale, siis saate ka erinevust näha.
Sõbrannal on magamistuba roose täis, seega peaks sobima. Praegu on küll raamis pildi asemel meie koos käidud vildikursuse tunnistus, aga eks tulevikus on kindlasti perepilt aukohal.Nii roosid, kui ka varred on tehtud märgviltimistehnikas, liimitud klaasile liimipüstoliga.
Lähemalt ka üks nurgake

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (23)
08 Detsember 2008
Et kõik ausalt ära rääkida tuleb alustada sellest, et mu mees tahtis maale diivani peale veel ühte piklikku patja (teise ema tehtud lapipadja kõrvale), et oleks hea selga toetada . No aga egas ma siis saa ühte patja teha !!!!
Kui ikka juba villad välja võtta, siis tuleb viltida ikka 2 patja, et oleksid ühesugused või nii.....

Mõtlesin siis veidi ja tulin sellisele ideele, et teeks kaks kokkukuuluvat patja meie portreedega ja meie Lemmiga. No ja mõned lilled ikka ka.

Ütleme nii, et idee oli hea, aga teostus osutus keeruliseks. Viltisin kõigepealt suure tüki eelvilti, millele üritasin nõelega portreed ja koera teha. Peale nõelaga toksimist viltisin vee ja seebiga kõik veel korralikult üle ja ....volaaa.... saidki padjad valmis.Kes mu abikaasat näinud pole, sellele võin öelda, et vabandust väga, aga väga sarnane tema portree ei tulnud. Ennast oli lihtsam teha, ma loodan, et kõik saavad aru, kumb olem mina, kumb mu mees , ennast saab ju peeglist vaatata, aga kuna need padjad lähevad mu mehele kingituseks, siis ma ei saanud tema enda pealt seda portreed teha. Ja kuna tema tegeleb meil põhiliselt pildistamisega, siis oli väga raske leida kodustest albumitest pilti, milles tema proofil peal oleks.
Aga millist tõugu mu koer on, seda saate loodetavasti ikka aru.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (42)
05 Detsember 2008
Ämmale jõulukingiks üks kena vilditud padi. Lilla on tema lemmikvärv ja seetõttu ka selline värvigamma.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (14)
04 Detsember 2008
Ema uue pluusi juurde sai jõulukingiks tehtud kaelakee......29 ja 30 novembril toimus Kuressaares jõululaat, kus ma oma tooteid müümas käisin.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (5)
03 Detsember 2008Järgmised kaks inglit:

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (17)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.