Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
November 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Detsember 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Aprill 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

553133

25 August 2009
MINU EMA KÄSITÖÖ


Täna on jälle see päev, kui tuleb oma blogi võõraste sulgedega ehtida, ehk panna üles oma ema sellesuvine käsitöö. Internet on ikka vapustav väljamõeldis, paar klikki ja paari inimese asemel näevad tuhanded, millist kaunist käsitööd või mida iganes keegi kuskil maailmaotsas teinud on.

Muide lisan siia, miks mu ema nii suur "käsitööhull" on. Minu ema on 3 lapse ema ning erialalt viiuldaja .Vene ajal bussiloksuga mööda Eestit ja Nõukogude Liitu kontsertreisidel käies olid tal alati vardad kaasas, nii valmisid sokid-kindad-sallid-kampsunid tema kolmele lapsele. Teatavasti polnud sellel ajal ju poest midagi saada. Lõngapoes oli tal tuttav müüja, kes helistas iga kord, kui midagigi müügile tuli ning ema siis jooksis kiiruga lõnga ostma.
Polnud tollajal ei kirbuturge, ega kasutatud riiete poode. Midagi polnud !!!!!! Ja nüüd veel keegi julgeb küsida: Kas me sellist Eestit tahtsimegi ? Mälu on inimestel lühike, ma küll ei oska ühtegi asja nimetada, mida vene ajast taga nutta. See selleks.
Ja mitte ainult bussis ei kudunud -heegeldanud-tikkinud ta , vaid ka kontserdite ajal. Teatavasti olid tollajal kuulsad loegkontserdid, kus mängisid erinevad pillid üksteise järel ja vahele räägiti tarka, õpetlikku juttu. Nii oligi, et selleks, et palka saaksid nii viiuldaja, kontrabassi mängija, ooperilaulja, kui kes iganes, said nad üksteise järel 1,5 tundi kestva kontserdi ajal igaüks ühe pala mängida. Ja ülejäänud aja sisustas igaüks, kuis oskas, kes suitsetas, kes luges, kes tegi käsitööd. Kui mina kaasas olin siis turnisin mööda kultuurimaja.
Sellest see käsitööpisik nii emale, kui hiljem mulle , sest ei minu vanaema, ega vana-vanaema teinud käsitööd.

Ema ristpistes tikitud laudlina.

See kleit on kootud suvises "Käsitöös" olnud mustri järgi.Kätised on minu käsitöö, kootud Kristabi blogist leitud Brenda Dayne mustri järgi. Ega ma algul originaali vaadanud , kudusin Kristabi õpetuse järgi, sealt sain aru, et volangid on ühesuurused. Oma taibu järgi kudusin igaks juhuks alumise 3 rida pikema, et rohkem teise alt välja paistaks ja kardan, et sain veel ühest asjast valesti aru, nimelt, et randmeosa oleksin pidanud ühekordse lõnga asemel kahekordsega kuduma, mul sai see veidi õhuke. Järgmised teen kahekordsega, et oleksid soojemad.
Hiljem originaali vaadates tundus mulle, et temal on alumine volang ikka märksa pikem tehtud.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (12)
23 August 2009
MUHU TIKAND VOL. 4


Kui keegi mõtleb, kuidas mul nii palju töid viimasel ajal on valminud siis seletus on lihtne:
Kogusin vahepeal tohutult inspiratsiooni. Kõigepealt käisin MADONNA kontserdil. Ma pole eriline rockkontserditel käia, aga olen aastaid öelnud, et kui kunagi MADONNA peaks Tallinna tulema, siis ma lähen kindlasti. Piletite saamisega oli muidugi omaette ooper, pool tööpäeva läks selle nahka, aga ega töö jänes pole.....
Ja loll olin, et läksin reklaami ohvriks ja jätsin keelatud fotoka maha, muidu olekisn saanud siia super häid pilte panna, sest seisin fännialal MADONNAST paari meetri kaugusel ja eriti meeldis mulle tema paari loo kaupa vahetatud rõivastest üks Muhu aineline kostüüm. Must kleidike ja selle ümber punutud värvilised paelad, muhuroosad, kollased ja sinised. Väga kifht oli, nagu oleks ta ennem Muhus ekskursioonil käinud. Minu ümber seisnud lätlased-rootsalased-soomlased muudkui pildistasid.
Igastahes elamus oli SUPER, mis ma sellelt kontserdilt sain

Paar päeva hiljem käisin Kuressaare Lossihoovis Tätte ja Udupasuna kontserdil. Ega see palju MADONNALE alla jäänud 2,5 tundi mõnusat olemist, ei seganud ka see, et oma haige seljaga pidin maa peal istuma, kuna rahvast oli murdu ja peaaegu polnud ka seismise kohta. Aga kuna mulle meeldib ka teatris alati esireas istuda, et ükski näomiimika ega liigutus kaotsi ei läheks, siis tahtsin ka sellel kontserdil lavale võimalikult lähedal olla.
Peale konsterdit sain muidugi ka uue plaadi omanikuks, nii, et saan nüüd nii Tätte, kui MADONNA laule pidevalt kuulata.
Nii ma kogusin endasse palju häid emotsioone ja nüüd muudkui lasen näppudel käia.

Selle Muhu tikandiga koti valmimise lugu on järgmine.
Ostsin endale kunagi Tais käies sealselt ujuvalt turult ühe riidest koti. Mulle ikka meeldib reisidelt endale kotte tuua. Nüüd selle kotiga ringi käies olen korduvalt tabanud, et inimesed tulevad ligi ja küsivad, kas olen selle ise teinud ja tahtnud hiljem lõikeid võtta. See pani mind mõtlema, et miks ma ei võiks tõesti selle järgi endale veel teisigi kotte meisterdada. Pealegi mulle väga sobib selle kotiga käia, kuna tegumood on mõnus, üle õla käiva sanga ja suure mahutavusega kotiga.
Nii ma mõtlesin, et teen ühe muhu tikandiga koti.
Must kangas on ostetud Muhust Liival asuvast käsitööpoest, väga mõnus täisvillane, vanutatud, ei hargne. Linane kangas on poest ostetud. Sees on lukuga tasku ja .........MUST vooder. No juba õmblemise käigus lõi mulle pähe, et kes see loll, siis musta kanga käekoti sisse paneb ????????? Nüüd pole ju kõtist midagi võimalik üles leida, sama hästi oleksin ju võinud selle linase kanga voodriks õmmelda, aga no eks elu õpetab.Muster on võetud Leida Kirsti raamatust "Muhu Tikand", mustri kohal olev vaseline on tehtud Tõstamaal Rahvarõivalaagris sellel aastal. Läksingi sinna ekstra vaselisi õppima ja sain ka üht-teist selgeks. Mul on neid erinevaid vaselisi veel, kuid otsin neile alles kasutuskohta.
Tikkides sain selgeks, et on siiski vähe sellest poolekilosest tikkimislõnga pakist, tuleb juurde hankida endale erinevaid toone. Näiteks, kui tahad mooni või muhuroosi tikkida peab sul olema järgmised värvid: hele-hele oranz, hele oranz, oranz, tume oranz, tume-tume oranz, tume-tume-tume oranz, ja samamoodi iga teise värviga. Nad peaksid olema täiesti toon-toonis, aga mitte nii, et on üks oranz, kaks punast ja mingi pruun, siis on kontrastid liiga suured.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (22)
22 August 2009
KALOSSID

Praegu on moes maalida kalossid üle muhu pättideks. Iga kord, kui nendest juttu, või pilt kuskil räägib minu ema, et kui tema noor oli, siis olid daamidel kontsaga kalossid. Neid kasutati selleks, et kingi mitte poriseks teha. Kalossidel olid seest tühjad kontsad. Jalga pandi kontsaga king, kui väljas oli porine või vihmane ilm, siis tõmmati otsa kalossid ja mindi külla, või teatrisse. Kohale jõudes võeti kalossid jalast ja kingad olid puhtad.
Jutt aus, aga kust sa tänapäeval sellist asja näed.
Aga vaat täna oli see päev minu jaoks. Käisime Kihelkonna lähedal Viki külas asuvas Mihkli talumuuseumis ja seal, aidas need kalossid mind ootasid Muuseumitädi jutustas, et need kuulusid muuseumi juhtaja vanaemale või kellegile sugulasele kunagi, aga kuna neid ei kantud, siis oli tuttuutena ja läikivatena säilinud tänaseni.Need kalossid on kõrged ja eest lukuga. võibolla neid kanti jahedamate ilmadega, aga mu ema räägib, et olid ka sellised, nagu tänapäeval, madalad, kui ikkagi kontsaga. Kui aga olid kasutusel madalakontsaga või kontsata kingad, siis pandi kalossi tühja kontsa kohale puutükk.

Aga need on ka huvitavad kingad, puutallaga ja nahast.Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (13)
21 August 2009
Täna oli Saaremaal superilus soe sügise alguse päev. Sõitsime mööda saart ringi ja "näitasin " igal pool oma uut pluusiKoju jõudes tegin imemaitsva põldmarja koogi
Retsept MARU`lt viimasest Eesti Naisest. Soovitan kõigile, maitsev ja värske. Kasutasin esimest korda elus zelatiinilehti. Ei tea, kus ma varem olen elanud, kui lihtsaks on elu tehtud, ei mingit pliidil potis zelatiini sulatamist ja tükkidega jändamist. Pulbrit kasutades oli alati nii raske pärast seda tassikest puhtaks kraapida, aga lehed sulavd täiesti hetkega ära ja ei mingit probleemi.

Põldmarju on ka nii tohutult palju, et aina korja ja tee koogiks.
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (5)
20 August 2009
MUHU TIKAND VOL.3

Juba mitu aastat olen mõelnud, et võiks endale tikkida pluusi ja kampsuni muhutikandiga.
Kaubandusvõrgust sellist toodet, mis oleks nagu poolfabrikaat, et ees oleks
ilma millegita sile pind, teatavasti saada pole. Õmmelda ma ka ei oska, ega masinal kampsunit kududa.
Alles sel kevadel õnnestus RESERVED`ist hankida must pluus, mis tikkimiseks lausa loodud.
Kuna juulis käisime ju muhutikandi kursusel, siis sain nüüd selle pluusi ka valmis tikkida.
Tikkimine ise pole väga raske, kui õiged töövõtted käes, aga vot, mis on raske on mustri kangale kandmine niimoodi, et need ka enam-vähem peegelpildis kohakuti oleks.
Nii, et Tumevalge----ma ei logele siin midagi.Ja vaadake, kui ilusad tokkroosid mu seljataga kasvavad. Ainult ma ei tea, mis saab järgmine aasta ? Nende tokkrooside kohta on öeldud, et need on kaheaastased. Tõsi eelmine, ehk esimene aasta olid ainult väikesed rohelised põõsakesed, milledest sellel aastal tulid pikad õievarred, aga uusi väikseid rohelisi, mitteõitsvaid põõsakesi nende juures ei ole. Mis saab järgmine aatsa, kas sinna tulevad uued rohelised õiteta taimed, või ei tule midagi ja tuleb uued seemned külavata ??? Äkki kellelgi on kogemusi ??Sain Orissaarest, endisest UKUst ka musta nipiga vati, nüüd ootab see tikkimist.
Ja kes ei tea, siis NIPIGA VATT on kootud kampsun, millel selja taga on NIPP, ehk kolmanurkne pikendus, et kummardudes selg paljaks ei jääks. (Ilmselt iseloomulik Muhule, aga võib-olla ma eksin ). Selline valge jakike oli presidendi proual seljas suvisel laulupeol (ees oli kahel pool muhu tikand).

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (46)
19 August 2009
Kui juulis Muhus muhutikandit õppimas käisime, alustasin seal ühe kotikese tikkimist. Tikand ise sai mul ammu valmis, kuid kuna õmblemisega on mul probleeme , siis sain koti alles nüüd valmis.Tõstamaal VI. Rahvarõiva laagris õppisin jällegi võrktikandit. Seal alustasin Minkli tanu mustri tegemist ja õmblesin nüüd sellest väikses käsitöö kotikese.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (11)
18 August 2009
ÜLEMEELIK SUVI


Ilm teeb tõelisi vingerpusse. Kui reedel sadas Saaremaal maha rahe

siis laupäeval nägime Angla tuulikute jures sellist kaunist päevalille
Peale nende kaunite looduspiltide olen valmis saanud heegeldatud jaki suvekleidile.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (13)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.