Saare talu vildikamber
Saare talu vildikamber
Külalised alates 24 juuli 2009 free counters Endast
Vanus: väga keskmine
Asukoht: Saaremaa
Tähtkuju: skorpion
Blogi kirjeldus
Vildin, vildin, vildin ja kui aega üle jääb, teen joonisfilme.....või oli see vastupidi :)
Mulle meeldib...
Mulle meeldivad sõbralikud inimesed, minu kõige suurem sõber, momendil 6 kuune rottweiler - Lemmi.Meeldib sõbralik ja rahulik Saaremaa.
Arhiiv
Viimased postitused
November 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Detsember 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Aprill 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
Parimad leheküljed
Minu vilditud asjade pildid FLICKRis
Eesti Käsitööliit


Google Custom Search Lugemine...
Põhiliselt käsitööalane kirjandus- kõik mis seotud viltimise, kangastelgedel kudumisega ja ka uuemad stiilid, nagu paeltikand.
Lemmikraamat on "Tuulest viidud"
Muusika...
Mu lapsepõlvekodus oli muusika esikohal, kuna nii vanemad , kui ka vanem vend olid muusikud, siis kasvasin üles klassikalise muusika taktis.Praegu aga kuulan muusikat põhiliselt taustaks autosõidul, või käsitöö tegemisel.
Filmidest ja kinost...
Kuna teen ise joonisfilme ja mu abikaasa tegeleb mängufilmide tootmisega , siis olen sage kino külastaja.Vaatan ära kõik Eestis toodetud filmid, neid on niigi vähe, seega kohustuslik igale eestlasele.:)
Tsitaat
Kes palju teeb ja vähe viriseb, see ka palju jõuab ja elus läheb tal hästi :).
.: Visits :.

553135

17 August 2008
Jaa,...... see polnud hea mõte, kaduda mitmeks päevaks maakodust.....tagasijõudes ootasid mind ees paksult õunu täis puudealused, dzungel kasvuhoones (naljakas, et vanasti öeldi "triiphoone"), paksuks kasvanud porgandid ja herned.....oi, jah, need kõik tuleb nüüd kuhugile purkidesse ja pudelitesse toppida.....
Korjasin 50 liitrit õunu, 5 herneid ja 5 porgandeid. Kurke sain meeletu koguse, no kuhu ma need panen ???
Ainuke meeldiv üllatus oli, et hakates sibulaid üles võtma, nägin, et need olid täpselt samasuured tippsibulad, mis ma kevadel maha panin !!! Küsimus....mis nad 3 kuud seal sõnnikuga väetatud mullas tegid ???

Eilse postitusele tahan lisada, et ma ei soovinud ühtegi alla 35 aastast solvata, lihtsalt mõtlesin, et äkki noored hakkavad murelikult kukalt kratsima, et mis ansambel see Ruja veel on ???

P.Võigemast....või...R.Rannap


Olüpiaga on selline lugu, et otsin alles sponsoreid . Seekord siis Jõgevalt.

Kuid lugedes Sniffi blogi leidsin ma sealt tohutu ilusa heegeldatud liniku ja no muidugi on mul ka sellist kohe kiiresti vaja, pealegi on mul augustikuu värvispektri töö veel tegematta. Nii ma siis poest ühe jubedamalt ilusa linase Linea lõnga ostsin, aga tundub, et sellest vist midagi välja ei tule, kuna see on liiga jäma ja vähe on teist ka. Aga ma ei heida meelt, lähen nüüd Leibaku kolmikhüppeid vaatama ja herneid sügavkülma puhastama, kui aega saan proovin heegeldamise ka ära.

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (7)
16 August 2008
Tohutu "kultuurilaks" Heade Mõtete Linnast !!!!

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et tulime saarelt vahelduseks mandrile kultuuri nautlema. Alustuseks tarbisime neljapäeva õhtul Viinistus Kivirähulikku kriitilist ja torkavat "Keiserlikku kokka", lõpetasime laupäeval Tallinnas Disaini-ja Tarbekunstimuuseumis Tekstiili Liidu aastanäitusega ja CocaColas uue Eesti mängufilmi "Taarka" vaatamisega. Kõik eelpoolöeldu oli väga hea ja tasemel, tasus nautlemist küll ja jäi ülegi.

.........aga vahepeal , oli tõeline POMM.....


Pidime minema "Ruja" esietendusele Tartusse ja mõtlesime , et lööme kohe kaks kärbest ühe hoobiga ning lähme vaatame ka Teaduskeskuse AHHAA 4D kino Lõunakeskuses. No oli see vast "kinu", ma kiljusin nii mis kole, mu vend , kes mu ees istus ütles ka pärast, et jube kisa tuli seljatagant.
Aga, mis sa hing teed, kui sõidad koos istmega, tohutu tuulehoog näkku puhumas, juuksed sirgelt taha suunatud ( mu lokid??), põsed loperdamas selja taga mööda kosmost ringi meeletu...meeletu kiirusega....ümberringi sähvivad mingid tuled ja teised ulmeaparaadid .
Kes pole seal käinud, aga on sõitnud lõbustuspargis "Ameerika Raudteel", vot siis võib umbes ette kujutada. Õnneks kestis see ainult 5 minutit, rohkem poleks vastupidanud ka. Igas-tahes võimas elamus !!!
Juuksed horisontaalselt taha suunatult suundusime Vanemuise välilavale "Rujat" vaatama. No, kes siis Rujat ei tunne (kui muidugi vanust rohkem kui 35) , või, kes siis poleks näinud näilejaid, või teatrilava....kõik on , kindlasti !!! Aga midagi sellist, nagu me reede õhtul nägime, me varem näinud polnud.
Huvitav lava oli püsti pandud, kuna rahvast palju, oli iga näitleja liigutus ülesfilmitud ja suurele ekraanile kõikidele nähtavaks tehtud. Operaatoreid oli seal umbes 6, kusjuures osad näiteljad filmisid ka üksteist ja iseennast. Õhtu edenedes, etendus kestis 3,5 tundi , saabus pimedus ja valguskunstnik Palle Palme aina andis effekte juurde, mis kulmineerusid lõpuks suureks uhkeks valgusmänguks.
Ja no näitlejad...pole lihtsalt võimalik, kui andekaid inimesi meil ikka on. Priit Võigemast, minu venna Reinuna, oli lihtsalt nii super, et pisarad tulid silma ja oleks tahnud talle pärast kaela langeda. Naersime ema ja teise vennaga nii, et piss püksis, lapsepõlv tuli meelde, sest tegevus toimus ju 70-80 nendatel. Rein, aga küsis kõrvalt kogu aeg, et: " mida te naerate ?????? " . Eks inimene ju ennast kõrvalt ei näe, meie pere jaoks oli see täielik de ja vuu...ja oli tunne, et etendus ongi meile kirjutatud, et meenutada minevikku.
Sergo Vares, keda oleme harjunud nägema "Kodu keset linna" mingi 16-a. teismelisena tegi ka suurepärase rolli U.Alendrina ja no Risto Kübar Nõgistona...naera puruks...nii sarnane. Ilmselt on kõvasti tööd tehtud vanade filmilõikudega. Ja kui hästi kõik laulavad...lihtsalt super hästi !!!
Laule oli ka parasjagu palju, ehk kõik tuntumad said ära lauldud.Aga sugugi mitte igavalt, et lihtsalt ansambli saatel keegi laulab....peate seda ise nägema....

Huvitavalt oli kasutatud vanu ETV arhiivilõike, homeerilise naeru tõi saalis esile kahekümnendates Reet Linna või päris poisike Vahur Kersna või tundmatuseni noored Karl Martin Sinijärv ja Uku Kalle Raid.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kellel vähegi võimalust ja kes on üle 35 aasta vanad ja kes veel suudavad sinna pileteid hańkida soovitan soojalt võtta jalge alla tee Heade Mõtete Linna ning see etendus ära vaadata.
Mulle piisab sellest elamusest küll nüüd pikaks ajaks....
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (6)
13 August 2008
Ei no ei suuda lihtsalt Kaia Kanepi tennisemängu vaatata. Süda taob ja kõhus keerab, parem on teises toas netis istuda ja oma "Olümpiast" kirjutada. Täiesti aitab sellest, kui kuulen teises toas mängivat telerit:kui on kisa, siis järelikult tuli punkt hiinlannale, kui kisa ei ole ainult meie kommentaatorite jutt, siis tuli punkt Kaiale. Saaks see pingeline olukord juba läbi !!!

Aga sõudajte esinemist oli lust jälgida, kolm minutit ja närvikõdi õnnelikult selleks päevaks läbi

Minu enda "Olümpial" esinemisega on aga selline lugu, et olen tüüpiline eesti olümpiasportlane, kellel "kukub vahest käsi valesse kohta", või "kaob mäng ära", või midagi muud sarnast......nimelt kukkus mul selg ära, st., et pidin mitu päeva voodis lamama ja selga soojendama-määrima ja trenni tegemine koos võistlemisega jäi tagaplaanile.

Aga siiski olen valmis jõudnud kolmandiku vaibaga.


Ehk olen jõudnud teha valmis 12 vilditükki 35st. Ja peale selja ärakukkumise tundub, et ka mu sponsor lasi jalga, ehk Raasiku villatehas on puhkusele läinud, igaljuhul ei võta seal keegi telefoni, et saaksin uut villakogust tellida. Kahju!!! Tundub, et mu osalemine edaspidi on kahtluse alla seatud. Hea veel, et dopingukontrolli pole tegema tuldud .
Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (21)
08 August 2008
Elagu KäsitööOlümpia koos päris Olümpiaga !!!!

Lubasin Imbile panna üles oma vilditud käevõrud, mida me koos Kuressaares kolmapäeval alustasime. Siin nad on, kaks väiksemat tehtud eelpainutatud traadile, suurem tavalisele traadile.


Aga KäsitööOlümpial löön ma ka kaasa, kuigi ennast kirja ei pannud, sest valisin natsa suure projekti, mida ma vaevalt 17 päevaga valmis saan.
Lugu algas sellega, et mu kallis abikaasa soovis, et vildiksin tallu televiisori tuppa diivani ette väikese sooja vildivaiba, millel talvel hea varbaid soojendada. Aga egas mina , vana käsitööline ju saa mingit riba viltida !!!!! ....otsustasin, et kui mu mees suudab maju ehitada, siis oleks küll piinlik, kui ma ainult väikese varbasoojendusriba vildiksin.
Tuleb teha korralik põrandavaip !!

Aga niisama suurt vaipa, mille mõõdud, kui hästi läheb, tuleb 1,5 m * 2,1 m ja mis tuleb kahekordne, tegema hakata ei saa, kes ee siis viitsib. Seega on väga hea, et selline Olümpia projekt siin käivitus, nüüd on stiimul pingutada, kõike ma küll valmis ei jõua, aga eks iga eestlane ju teab, et "kui tervet rehkendust ei jõua, siis tee vähemalt pool, peaasi, et ise teed ".


Algus on igal juhul selline, mõned tükid on juba valmis laotatud, eks näitan hiljem edasi, mis saama hakkab. Paberil on ka mingi joonise moodi asi......eks ma töö käigus leiutan, sest kui pole ikka varem sellist asja teinud, siis ei või iial ette teada, kuidas välja tuleb.
Ja nüüd teleka ette !!!!

Mareli kirjutas selle posti - Link - kommentaarid (10)

KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD.Väga soodne fototrükk
.