17 Veebruar 2010
LumehelbemaaniaEelmise aasta detsembris proovisin pildistada lumehelbeid. Ja kohe sai sellest minu uus hobi. Pilte on kogunenud sadu ...

Võib otsida perfektseid helbeid, ja neid traditsioonilisel viisil jäädvustada. Võib valgusega mängida ... Võib otsida huvitavalt üksteise külge kleepunud helbekesi.
Kõige ilusamad lumehelbed sajavad umbes -10 kraadi juures.
[Kõik pildid on klikitavad!]


Soojema ilmaga muutuvad nad paksudeks, mitmekihilisteks, ja hakkavad "mullitama".


Muidugi võib ka pilgu lihtsalt maha suunata ja värskelt sadanud õhukest lumekihti jäädvustada. Ega läbi kaamera eriti aru ei saa, mis pildile jääb, aga seda huvitavam on pärast vaadata.


Kõige keerulisem, ja seega ka kõige põnevam, on otsida lumekuhilasse püstiselt maandunud helbekesi ja neid taeva taustal pildistada. Või mõne maja, puu või auto taustal, vahet pole. Ka siis ei tea kunagi päris täpselt, mis välja tuleb!




Eks salle-mütse-kampsuneid olen ka ikka vahepeal kudunud, aga neid ekstra pildistada pole mahti olnud. Tavalised asjad ju. FIMOst ehteid näitan aga küll:


Kirjutas prk @ 10:32 -
Link -
kommentaarid (15)
06 Juuni 2009
LõpupiduMõtlesin, et kui nii hirmus harva jääb aega blogimiseks, võiks selle asja mõneks ajaks üldse katki jätta.
Ja mis sobiks lõpetuseks paremini, kui tütrele õmmeldud lasteaia lõpuseelik!

Ilusat ja teguderohket suve kõigile!


Kirjutas prk @ 11:28 -
Link -
kommentaarid (8)
07 Aprill 2009
Kirjutas prk @ 08:46 -
Link -
kommentaarid (18)
23 Märts 2009
Alustatud 1995. aastal
Sel aastal on olnud nii palju tööd, et meisterdamiseks ei jää sugugi aega. Ka teiste blogisid uurima jõuan kahjuks haruharva. Aga maikuuks peab töö valmis saama, küll ma siis tagantjärele vaatan, mis te vahepeal teinud olete

Jaanuari lõpus kappi koristades leidsin vanad, üle 10 aasta tagasi heegeldatud lapikesed, millest olin plaaninud endale kampsuni teha. Isegi heegelmuster oli veel sealsamas kotikeses alles. Mõtlesin, mõõtsin ja arvutasin ainult 10 motiivi vaja juurde teha ja saabki tütrele vesti! Nädal või äärmisel juhul kaks, ja valmis peaks ta olema!
Aga kus sa sellega, asi jäi jälle venima ning olekski vist jäänud lõpetamata, kui mu kallis ema poleks lõngaotste peitmise tööd ise ära teinud.
Vest lähemalt:

Ja Akil seljas ka (Aki vist suureks saanud, ei viitsi enam poseerida mulle ...)

Kirjutas prk @ 08:11 -
Link -
kommentaarid (6)
01 Jaanuar 2009
Kuld ja hõbeLihtsalt üks tagasihoidlik ripats. Tuhmil mustal taustal sädelevad ruudukesed, nagu aknad. Natuke vastuoluline ja natuke nostalgiline, minu meelest.

Taust on FIMOst, ruudukesed Premo savist. Ripatsi kõrgus 3 cm. Kinnitusrõngas on minu esimene traadipainutamiskatse ja paelaks on Habotai siidpael.
Head uut aastat! Palju toredaid ideid ja vaba aega käsitöö tegemiseks!
Kirjutas prk @ 21:33 -
Link -
kommentaarid (16)
227982 külastust

(Alates 09.11.2008)