Pööraselt Rahulik Kamber
Pööraselt Rahulik Kamber
Siin käsitöötab PRK
20 Oktoober 2007
Päris tavalised papud
Neid papude kudumise õpetusi on siin jagatud maa ja ilm, aga ega küll küllale liiga tee, nii et panen oma ka kirja. Olen seda õpetust nagunii juba 6 aastat oma tarbeks arvutis hoidnud.

* Alustasin sääre ülaservast. Mul oli üsna jäme lõng, nii et lõin üles 36 silmust. (Muidu 42-46 on vist tavaline.) Tegin tavalist 2x2 soonikut 4 vardaga ringselt. Poisi sokid ikkagi ja eks tütrele omal ajal sai neid pitsilisi tehtud piisavalt. Soonikut kudusin 6 cm.
* 2 rida parempidi
* Augurida (2 kokku, õhksilmus, mõned parempidi, siis jälle 2 kokku jne. Auke peaks paarisarv tulema )
* 4 rida parempidi
* Jalapealne: 2. ja 3. varda silmustest edasi-tagasi 6 cm, kusjuures viimastel ridadel kahandasin otsa ümaramaks. (Kahandusse ääresilmust ei kaasanud, muidu jäävad pärast augud näha.) Kahandasin viimase rea servadest ja eelviimase rea servadest.
* Korjasin jalapealse servasilmused vardale, jagasin jälle kõik silmused 4 varda vahel ja kudusin 5 rida parempidi, 5 rida pahempidi. Kui peenemast lõngast teha, siis võiks kududa veel 5 rida parempidi, 5 rida pahempidi, ja võib-olla veel 5 + 5, siis jäävad sellised mõnusad pehmed ja venivad papud, mis püsivad väga hästi jalas.
* Pärast viimast pahempidirida veel 1 rida parempidi.
* Nüüd peab talla kokku kahandama, vt skeemi. Skeemil on ainult kahandamistega read. (Varba poole tegemiseks keera skeem teistpidi ette, siis on tingmärgid õiged ) Iga kahandusrea vahele 1-2 rida kahandamata. Lõpus veel üks rida kahandamata.

* Lõpuks jätsin mõnusa pika lõngajupi ja katkestasin ära. Selle jäetud lõngaga õmblesin silmused talla alt põlvikpistetega kokku. Kanna juures võtsin niisama kokku 4 silmust ja varba juurest 6 silmust. Õmblemine käib sedasi (sry, jube kehv pilt):
* Ülemise serva heegeldasin tagurpidi kinnissilmustega (nn vähikäigul) üle.
* Nöör sisse ja ongi valmis
Kirjutas prk @ 17:41 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse


244773 külastust
free counters
(Alates 09.11.2008)
Kasulikud kohad
Pattern maker
Mustrite joonistamise proge
Polümeersavi õpetusi
Otsingud
Google Custom Search
Minu imetlusobjekt
doll making / nukkude õmblemine

Hoian silma peal
PÕRNIKAS
PERENNA
ESSI
TONDINAHK
DRAGONFLY
MAGRAT


Kõiki ei jõua ju linkida ...
Arhiiv
Viimased postitused
Oktoober 2007

Blogi indeks