Pööraselt Rahulik Kamber
Pööraselt Rahulik Kamber
Siin käsitöötab PRK
18 Oktoober 2007
Kui see pole sallkrae, siis see on kaelussall. Palmikust boaga pealegi.
Tegelikult olin juba ammu tahtnud proovida kududa palmikut, mis läheb viltu üle koepinna. Aga niisama proovilappi ei viitsi ju teha ... Oi, ma olin õnnelik, kui õpitoas MAASIKMARI SALLKRAED nägin. Justkui loodud ühe lookleva palmik-boa jaoks!
Mõeldud-tehtud-harutatud-mõeldud-tehtud ja selline see krae siis sai.

Tütre soovil sai boa ka krooni pähe. (Selle lapse printsessi-vaimustus küll möödumise märke ei ilmuta.)

Et edaspidi vähem harutamist oleks, panen kirja ka kaldus palmiku kudumise õpetuse. (Kuigi teha on seda oluliselt lihtsam kui kirjeldada.)

Maksimaalne kalle, mis veel väga hirmsasti kiskuma ei hakanud, oli mul 2 silma. Küllap see oleneb koe tihedusest ja palmiku laiusest ka.

Kitsa palmiku puhul tuleb lihtsalt taustasilmused palmiku tagant teisele poole palmikut tõsta. Seda samal real, kus toimub palmikuharude teineteisest üle tõstmine.

Kuue silmuse laiune palmik ei jäänud sel viisil enam ilus. Tegin siis nii.
Sel real, kus palmikuharud teineteisest üle tõstetakse, tuleb vahetusse kaasata ka osa taustasilmuseid. Nt tõstad 3 parempidist palmikusilmust üle 3 parempidise palmikusilmuse ja 2 pahempidise taustasilmuse. Pealt poolt üle tõstetud silmused tuleb kududa parempidi nagu ikka, aga allapool olevast viiest koha vahetanud silmusest need 2, mis jäävad palmikuääre poole, kududa pahempidi taustasilmusteks, teised 3 parempidi palmikusilmusteks. (Allpool piltidel on taustasilmused punased). Muutus jääb hiljem ületõstmiskoha alla peitu
Kalle jääb sinnapoole, kuhu poole palmikusilmuseid üle tõstad!

Kuidas sama asja teha, kui palmik on teise värviga? Siis peab ületõstmisele eelneval real kuduma 2 taustasilmust palmikusilmuste värvi ja 2 palmikusilmust taustasilmuste värvi (nii et töö paremal pool oleks värvi vahetanud silmused parempidised). Vt pilt 1.
Kõik muu teha nagu eespool kirjeldatud. Pildil 2 on silmused enne ületõstmist ja pildil 3 ületõstmise ajal. Kududa tuleb valged silmused (palmikusilmused) parempidi, punased (taustasilmused) pahempidi.

Kirjutas prk @ 09:36 - Link - kommentaarid (9)
Lehe algusesse


245748 külastust
free counters
(Alates 09.11.2008)
Kasulikud kohad
Pattern maker
Mustrite joonistamise proge
Polümeersavi õpetusi
Otsingud
Google Custom Search
Minu imetlusobjekt
doll making / nukkude õmblemine

Hoian silma peal
PÕRNIKAS
PERENNA
ESSI
TONDINAHK
DRAGONFLY
MAGRAT














Kõiki ei jõua ju linkida ...
Arhiiv
Viimased postitused
Oktoober 2007

Blogi indeks