Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Veebruar 2011
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

300328

11 Veebruar 2011
Tere.

Tuleb ikka lõpuks blogima hakata. Asju läheb nii paljuks, et lõpuks ei mahu ühte postitusse ära.
Terve jaanuari kuu läks sokkide tähe all. Et mul nende tegemisest tegelikult lõpmatu siiber ees on, tegin vahepeal natuke ehteid ja algatuseks värvisin lõnga. Aga hakkame nüüd siis otsast peale. Kohe jaanuari esimesel päeval lõpetasin ära tüdruku poolikud sokid. Need siis viimased sarjast " mis saab ühest pontšost ja kahest paarist karupükstest".(vt eelmine postitus)Kuna laste lemmik onu oli külla oodata, tegin talle ruttu paari sokke.Ja lubasin aga lahkesti veel kududa. Rainer arvas, et kuna onu peab mesilasi, siis talle kindasti meeldivad mesilased. Tuleb mesilasesokid teha. Otsisin netist sobivat putukat aga kõik olid liiga suured. Siis joonistasin kolm päeva kärje mustreid - ükski ei jäänud kärje moodi. Lõpuks ikka nuputasin midagi sarnast. Mesilase aga joonistas Rainer ise. No nii mesilane kui mesilane see siis nüüd on.Aga kui laps mustri tegi, peab emme selle ju sokiks ka kuduma Tehtud saime! Poisi mustri originaal siin ja sokid ka:

Kuna aga kodus polnud juppigi maavillast kollast lõnga, tuli enne sokitegu veel lõnga värvima hakata. Millega värvida? Vildikaid pole, kõik kaovad kuhugi jäljetult. Aga kapis seisab karp printeri tinti, mida sihtotstarbeliselt kasutada ei saanud. Neid ma siis mixima asusin. Uhasin igaks juhuks keedu vette soola ja äädikat ka. Lõngakülge jäi ime hästi, käed ja emailkauss jäid puhtaks. Järelikult hakkab peale ainult naturaalsele materjalile. Ja ega ma käsi otse sinna keedu vette ju ei pistnudki. Kui külm vesi juba üle voolanud, ei siis määrinud enam raasugi. Etteruttavalt võin veel öelda, et pesemist kannatab väga hästi. Tegin siin mehele sokke, mida pesumasinas paksemaks uhtusin ja värv säilis 100%.
Aga nüüd siis aeg need lõngad ette näidata.

Nüüd on need lõngad kõik otsas. Sain valmis sellised asjad:Minu kindad:Need on tegelikult nr 47 sokid, pildil tunduvad küll nagu lapse omad.


Kõige viimastest jäänustest hakkasin tegema Rainerile aga said parajad hoopis Janele. Vot nii täpiskuduja olen ma! Hea, et mul neid jalgu mitmes variandis on!Kuni aga lõngad kuivasid, kudusin veel paari sokke. Tahtsin teha tüdrukule aga said parajad keskmisele vennale.Ega ei või mainimata jätta, et Rainer aitas mul kõik need lõngad ära kerida. Nii palju kannatust oli, keerd haaval mulle ette anda ja mina kerisin. Issi, tark koduloom, küttis mu kerilauad ju ära! Vot linna mees.... Eks olnud ju vanasti mingi ütlemine - kas linna mees teab, mis maa mees lehmaga teeb? Kas ... ise või viib pulli juurde! Nii minu oma jagab palju sellest naiste käsitööst ja lõngamajandusest.

Siis tegid poisid ühel õhtul lumememme:

Siis magasid kolm põrsakest lõunaund:Ja üks põrsake sai kahe aastaseks:
(tort ei ole seda korda minu tehtud! )Kui saab, käime õues. Sõidame kelguga. Kord üks vend hobuseks - siis teine...Kui õue ei saa, kappame voodis...

Vahepeal (tegelikult suurem osa ööpäevast ) pisut musitseerimist:

Kes häälekamat versiooni eelistab, leiab ühe jupi siit.
Minu video.

Aga mina hakkasin karu tegema, sai valmis, lapsed ütlevad et on mutt. No või siis mina ka nüüd tean, kes ta on...

Kui vennad lasteaias, sööb õde koeraga koos leibe, no koerakene jäi sellest küll puhta ilma. Lõpuks loobus üritusest ja keeras hoopis magama. Eelnevalt oli muidugi sõbranna pudrusöömisest päästnud.

Ja siis lihtsalt ja lõbusalt tegin ehteid. Selliseid lihtsaid.KÕIK!

Kindlasti on jälle mõned asjad puudu aga said need, mis Nagis leidusid. Eks ma teen siin ju ikka uusi juurde kogu aeg. Hoopis oma ette ette võtmine on see blogimine. Aga kuna ma muud päevikut enam 7 aastat ei pea, siis pean siia ikka viitsima vahest midagi kirjutada. Kasvõi enda jaoks.

Laste nalju ka tahate? Seda korda on paar meelde jäänud jutukest 4 aastase Silveri suust.

Juba eelmise aasta lõpul lösutas diivanil ja arutles:
Kui mina suureks saan siis minu naine kasvatab mulle terve hunniku lapsi! Küsin siis mina, et mida härra ise siis tegema kavatseb hakata, noh kui "naine kasvatab" ?
Mina kasvatan habet! _ on kiiresti vastus olemas.

Nüüd ükspäev heegeldsain endale selle salli : (modell mugib siin parajast kommi, hea hetk, et ei pidanud teda mööda maja taga ajama)Silver räägib jälle: kui mina suureks saan, võtan endale sellise naise, kes mulle salli heegeldab!
Mina kiidan takka, et võta jah selline, kes ikka käsitööd teha oskab. Et ilus ei pea olema aga peaasi, et tegus on.
Ei, ilus peab ikka ka olema! Ja nii me siis vaidlesime minutit paar, kuni mina suurele vennale bussi vastu läksin ja võit jäigi Silverile. Naine peab salli heegeldama ja ilus peab ka veel olema. Mu vaene minia! Ilus peab olema, salli peab heegeldama ja see terve hunnik lapsi ka veel..... Äkki peab mehe kabet ka veel kasima????

Tüdrukul on aga esimene "R" tähega säna - PÄRRRLID!
Neid peab tal endal muidugi ka igal pool olema. Lutilörakas ka vedeleb rohkem aega kusagil teki all peidus aga "pärrrlid" peavad küljes olema! Moens värk! Mitu luti ketti juba sellist olnud. Kõiksugu jäägid kummipaelale kokku. Temaga pole vähemalt hirmu, et ta need ära sööks. Keskmine vend, naisevõtja, sõi alles möödunud suvel kive....

Üks lutilötakas meil selline:Praegu mul lõpetamisel jälle plikale üks "ei tea mis asi". Heegeldan. Tahaks suveks mingit pluusi moodi asja aga kisub vist jälle tuunikaks. Saba sai juba liiga kohev. Valmis saan selle homme aga kes teab mis aastal see pilt siia jõuab.

Kohe pidi ilm külmaks minema. Pange sokid jalga ja ärge ennast ära külmetage. Mul sokid juba jalas. Siis hiljemalt kevadel ikka jälle kohtume! Siin, minu pesakastis!

Tsaukiiii!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 19:29 - Link - kommentaarid (5)

*************************************************** ***************************************************