Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Detsember 2010
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

300324

21 Detsember 2010
No tere jälle!

Kuni mu pildilaar alles netti laeb, sirvisin siin blogisid. Tüdruk, selle asemel, et magama keerata, kõlgub mul laua äärepeal. Kommenteerib kõike mida näeb, näe - müts, näe - sall, näe juuksed, kui Minuliisu blogis juukseklambrini jõudsime. Ja kõik saavad pärjatud omadussõnaga - ILUS! Selles on tal muidugi õigus.
Uurisin ka järgmise aasta suurprojekti otsast otsani läbi. Lõpuks ikka otsustasin, ei võta osa. Näis, kas mul hakkab sellest väga igav. Kodukaunistamise plaane on mul küll. Mõningad mööbli esemed vajavad tuunimist ja poiste tuba remonti... aga kas igal kuul jõuan midagi? Vaadates, kui harvaks viimasel aastal mu postitused on jäänud ,oleks vist ikka parem ennast mitte siduda. Küllap teen oma plaanitud asjad ära kui vastav tuur peale tuleb ja kui piisavalt hoogu olen võtnud siis jõuab midagi siia blogisse ka. Seda enam ootan põnevusega väiksemaid projekte.

Täna oli poistel lasteaias jõulupidu. Neiukene käis ka seal kisa tõstmas. Ega tema ei suuda siis pool tundi toolil istuda ja teiste esinemist vaadata. Tahaks ju ka sinna tormata ja kogu ürituse vussi ajada. Kui seda ei saa, siis kisab ja kisa on tal kõva!
Nüüd on kõht "lakaroolisid" (makaronid)täis söödud, söögi riistaks" piuga". Laulab mulle iga õhtust laulukest- "kes elab etsa sees... seal elab äkaikk..." Kõik salmis laulab ära aga kui üleeile tema jõulupidu oli, ei öelnud Jõuluvanale teregi, kommikoti andis ka lahkesti kolm korda tagasi.
Aga muinasjutu raamatus on meil peded! (pildid)

******************************
Viimasel ajal olen natuke jälle ehteid meisterdanud. Tüdruk on kohe jaol, kui oma karbilaari kapist välja laon. Küll on ikka kannatust neid jubinaid lugeda. Kallab kotitäie helmeid, neid riisiterasid, voodisse, ütleb, et koristan ja korjab kõik kotti tagasi ja sis kallab jälle välja. Mitu korda on mu karbid laua alla ka käinud aga pole hullu, ta ikka koristab ja saabki kõik jälle karpi. Eile keeras lahti seemnehelme torni, no neid me küll enam ühekaupa kokku noppima ei hakanud. Osa lükati vaiba alla peitu aga tolmuimeja imeb neid toredasti, ikka krõbinal....
Jah, aga tihti vaadates oma kahte viimast last on mul tunne, et nende ema on ahv! Ja see on alles puu otsas! Kuidas nad söövad, nii et põrandal ja riietel oleks nagu rohkem toitu kui enne üldse potis oli! Seepeale ütleb Silver, et tema küll sööb nagu siga! Vot loomariiki...
Ja kuidas ronivad!!! Plika ka! Lähevad tõesti kasvõi paljast seina mööda üles. Plika ronib kapi otsa ja Silver võtab tooli alt ära. Ega ta sealt siis alla kuku, pistab kisama, kui midagi jamasti on. No vahest ikka kukub ka, kasvõi köögi tooliga ja kolm korda päevas.

*******************************

No nii, nüüd on kell paar tundi edasi loksunud arvestades postituse algusega, lapsed kõik magavad ja pildid on lõpuks üles laetud. Saab asjalikuma osa juurde asuda. Tehtud on rohkem kui ette näidata, osa sai lihtsalt enne laiali jagatud kui pildistada jõudsin.

Kõigepealt oli naabritüdrukul sünnipäev.Kuna Rainer sai neilt kingituseks kitse aga meil hobust kinkida polnud, tegime ise, mis suutsime. Rainer viltis seebi, ülejäänu minu looming:

Siis sai Rainer 7. On küll 7 küünalt aga ta on need nii koogile ladunud, et 6 saab vast kokku kugeda.Tegin endale uue kee. Pikad helmed on paberist. Avoni viimane kataloog kulus marjaks ära.

Muid asju, millest muist pildid puuduvad:Pildistemise vahele sättis ennast kõige kaunim ehe, ikka teda peab pildistama, no olgu siis...Ja teised isethtud asjad edasi...Jälle "pildista mind!"...

Neiukese kommilaegas:

Veel üks vilditud karp. Vaba, saadaval!

Eile tegin endale ja igale lapsele ühe kuuseehte. Peale Janerini said kõik ise valida, mis pudinad sinna käivad ja kui palju. Minu oma:Janerini oma:

Raineri oma:Silveri meremiin:Kõik neli:Praegu tuli järjekorras ette pilt, kuidast Jane oma komme lunastamas käis, panen selle siis siia ära:Vot nii, ainult kukalt näitab meile. Ju ta teab, et tal ilusad pikad lokid kuklas.

Meie issi sai suve lõpus vanaonuks. Kõige tillemal tüdrukutirtsul ei pidavat papusid olema. Jõuluks siis saab!Sula ei ole, lumememme teha ei saa! Saab ikka!!! Eile tegin kolm tükki.

Niisama kaunistuseks:

Kuuse otsa riputamiseks:

Mängimiseks, Lumememm Luule:

Kuidas ma ka ei üritanud teha erineva suurusega pallikesi - lõpuks olid ikka kõik ühe suurused Aga omaniku leidis kohe ja tehtud sai nii, et ikka mängida kannataks.


Et vennale seda memme ei antud, pidi ta tingimatta seal kõrval ulakust tegema.

Ohh, pildid said õnneks otsa!
Muist on mul arvutis kuhugi kaduma läinud aga ega pole nii oluline ka.

Lähimal ajal plaanis omale seinale üks meisterdada. Poisid lähevad homme issiga oma kuuske lumest välja kaevama. Katsun ilma õue minemata hakkama saada. Näis, näis... Kui välja tuleb, siis näitan teile ka, kui ei siis ajalugu vaikib....

Tegusaid pühade-eelseid päevi teile ja mõnusaid pühi ka. Loodan sel aastal veel vähemalt korra siia kirjutada.


Kõike kaunist!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 23:48 - Link - kommentaarid (10)

*************************************************** ***************************************************