Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Jaanuar 2014
Detsember 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

300328

26 Veebruar 2010
Tere taas.

Sain valmis Raineri kampsuni. Täna hommikul võtsin lihtsalt kätte ja kudusin selle viimase varruka valmis!Poiss ise asjaga väga rahul. Kui pildi kudumiseni jõudsin, andsin talle valida, mida ta sinna ette tahab. Valikus oli laevu, loomi ja multikategelasi. Tema aga leidis mu mustri albumi servast banaani ja tahtis seda! Mul muidugi lihtsam oli. Nii ongi banaan kõhupeal, need pidavat talle maitsema!
Varrukad on jälle otsa kootud. Üritasin seda kokkuvõtmise kolmnurka pildile ka saada, vast on midagi arusaadavat näha. Lapse kampunile on nii köki-möki kududa. Mu enda 1,6 kilost kampsunit andis ikka süles keerutada.
Nüüd tulevad pildid, viimane kui üks, mis tehtud said.Ega kudumise pulgad ei seisa, miskit tüdrukule on juba varrastel!


Nüüd miskit muud ilusat ka.

Vabariigi aastapäeva õhtuks tegi kits meile kingituse. Üks talleke ja see ka veel sokk.
Noh külm oli ju ja märg kah teine. Otsisin ühe plika väikseks jäänud kampsuni selga. Suur oli, lõikasin veel hõlmad maha!Öösel siis renoveerisin üht teist kampsunit. Olin selle just päeval kapist välja võtnud, et lõpuks ometi üles harutada. Nüüd jääb harutamata. Ajasin nööbid poole hõlmani koomale ja pael ka kaelusesse ja ümber keha. On ikka tilluke loomake, selle kampsuniga tõin oma plika aasta tagasi haiglast koju ja eriti kauem see talle selga ei mahtunudki. Tallel on kasvuruumi küll veel! Kõhualt annab pool laiust juurde lasta.

Loodan, et tal on nüüd soojem.
Ah jaa, nimi pandi ka! Leo! Vanem õde on Liisi. Nimede panija on mul muidugi vanem poeg Rainer.

Jäädvustasin enne sula veel oma õunapuid. Vinged lume nutsakad on harude vahel.Täna tuli katuselt lumi alla. Nagu seda enne maja ees vähe oleks olnud! Otse tee peale, kust ma lauda juurde käin!!! Nüüd pean veel alpinist ka mitu korda päevas olema! Ära rookimisele pole lootustki, see on ikka metsik mägi!

Ok, kevad veel ei pidavat tulema, nii et koome nüüd aga usinasti sooja varustust edasi!

Aga homme lähen talvist Haapsalut imetlema. Tervitused selle kandi rahvale!


Tsauki!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 22:46 - Link - kommentaarid (7)

*************************************************** ***************************************************
23 Veebruar 2010
PALJU ÕNNE EESTIMAA !

MÕNUSAT KUDUMISE JA KÜPSETAMISE PÄEVA, KALLID ISETEGIJAD!


Mida iganes keegi selle lisa vaba päevaga peale hakkab! Mul nagu vahet pole, mul kogu aeg puhkepäev, või siis vastupidi, et töö päev.
Lastele on hirmus tähtsad igasugused sünnipäevad, eks siis katsun aega leida ka kodumaa sünnipäevaks miskit küpsetada. Ega saa siis lastest miskeid mühakaid kasvatada!

****************************************************


Poisi kampsun on ikka pooleli. No seda viimast varrukat ikka alustasin, 10 cm on tehtud ka. Poiss kodus haige ikka, sai mingid (minu jaoks) ropp kallid rohud peale. Ma ei saa aru küll, et asi nii hull oleks. Teine poiss köhib ja tatistab mul palju rohkem ja ise haugun ka täna jälle koeraga võidu. Nii ma siis ei viitsi kududa ja suurt kiiret ka nagu pole.
Hakkasin hoopis enda töölaua ümbert lõnga jääke hävitama.(olulist auku selles juphunnikus nagu märgata ikka pole) Tegin tagavaraks veel ühed ümbriku laadsed sussid. Tunduvad suured aga jalas igatahes püsivad. Ma peaks nendele lappidele vist ühe ringi vähem heegeldama.
Poisid susse jalga ei pane. Tegin siis tüdrukule veel ühed. Kuna paelad kisutakse meil kohe seest välja, ajasin kõige tavalisema püksikummi sisse ja õmblesin tagant nööbiga kokku. Eks ta kisub need jalast ära ikka.
Ja siis jahtisin modelli! Ei saanudki pildile seda mida tahtsin. Jõudis ikka enne maha istuda kui fotokas klõpsu tegi. Mõned näited siin:

Mõned päevad tagasi tegin poiste kinnastele pikendused. Mida lühem kinnas seda pikem jupp otsa sai. Elmise aasta lõpus täiendasin ühtesid tite kombe varrukatega. Ei ole pähe tulnud neist pilti teha ja vaevalt need nüüd enam eriti fotogeenilised on. Aga viimane tegemine on sihuke lihtsake:

Noh, siis üks õhtu uurisin siin foorumis ringi. Ohhooo! Mis vahva värk käsil! Koome koos slip-stich (mosaic) tehnikas.
Leht ise siin.
Paar laiska õhtut tagasi tegin proovilapi. No ei mingit mustrit, lihtsalt kaks silma ühe ja kaks teise värviga. Isegi silmuste arvu ei arvutanud täpselt, et oleks teine serv ka oranz jäänud. Aga see ju kõigest jupike proovilappi.
Aega oluliselt rohkem ei kulu, kui mitme värviga kududes ja teist lõnga järgi vedades. Kas ma selles tehnikas just endale kampsunit viitsiks kududa, on kahtlane aga lapsele kooks küll. Mõnus, paks ja omapärane. Ja mõlemalt poolt täpselt ühesugune.
Hää silm muidugi tsekkab ära - mul siin viga ka sees! Kudusin vahepeal kaks korda ühe värviga.
Lapp ise sihuke, ühelt ja teiselt küljelt.

Ja nüüd näitan, mis mu aknast paistab! Umbes nädal tagasi naersin, et varsti on lumehang akanalauani, nüüd on juba kena hunnik üle. Poistele räägin, et seal see karu talveund magabki!Lumememm kõigepealt elevandistus, kõrvade poolest ja nüüd ähvardab teda lumme uppumine. Uskumatu, et see lumememm on kokku veeretatud 23 detsembril ja vahepeal pole ühtegi sula olnud! Talv kõigi nende eelmiste eest, kus me kirume, et mis talv see on, pole lund, pole külma....

Tahate lapse nalja ka?Ok!
Ükspäev ütlen oma energiapommist Silverile, kes tuhandendat tuuri mööda tuba kihutab: sa oled tõesti nagu Duraccelli jänes!
--Ei ole , sina oled duraccelli patarei pakk!
Ja siis hakkas meil pikk sõna treening, sest tal algas see sõna rõhutatult tugevaT-ga ja u asemel Ü.
Ega enne õpetust tõsiselt ei võtnud, kui selgitasin, et see on üks teine rumal sõna ja selle eest pannakse lasteaias kindlasti pahalapse toolile. Siis hakkas õieti välja tulema.

Olgu, selleks korraks ehk jälle aitab! Vaja magama ka kobida.
Järgmisel korral üritan kampsuniga esineda.

Tsau!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 23:10 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
16 Veebruar 2010
Tere, üle pika aja.

Täna on siis see päev, kus ma saan jälle sada aastat vanemaks.
Ei tea, siiani pole mu vanuse lisandumine mulle veel muret valmistanud, äkki pole veel selles eas?!

Olen juba ammu sada mõtet mõelnud, et mida siia tahaks kirjutada ja puha. Aga mis sa ikka kirjutad, kui ühtegi näputööd pole ette näidata. No ei edene need asjad enam kuidagi.
Tüdruk hakkas kõndima. No nii, et ükspäev kõnnib, hoiab kahe käega lutist kinni ja muudkui astub. Teine päev jälle laseb käpuli ringi, ei astu sammukestki. Ja roomamise päev on ikka siis, kui heledam kleit selga pandud. (nagu täna)
Nüüd muud kui lase traavi plika sabas, ega ta ennast nüüd voodisse kinni panna lase. Nii ma siis teen näputööd! Poisi kampsun juba kaks nädalat pooleli. Poiss jälle haigevõitu ka, (Rainer) lasteaias ei käi, suur kiire selle kampsuniga läks üle. No küll ma selle nädala lõpuks ikka valmis teen, üks varrukas ainult teha vaja.

Oi, ma pole tüdruku sünnipäevast ka ühtegi pilti ju näidanud!


Tordinägu:Vanaema kinkis lapsele uhke komplekti. Selga sain aga ära enam mitte. Lõpuks kolmekesi katkusime, sai ikka ilma lõhki lõikamata. Nüüd pean hakkama miskit ümber tegema, kahju ju ka kohe kaltsukotti ajada.


Üks tore hommiku pilt veel:Ise pidasin ka juba ühe osa sünnipäevast ära, tegin ühe sellise kaku:Käsitööst ka õige natuke. Sain täna hommikul tutid peale paarile sussidele. Esimesed motiividest heegeldatud sussid mul. Küll oli nuputamist selle kokku heegeldamisega. Skeemi sain õnneks esimese korraga klappima. Pärast leidsin netist ühe õpetuse ka, paistab, et päris õieti olin asjale lähenenud. Eks kunagi võiks värvilisemad ka teha. See ühe suguste lappide heegeldamine polnudki väga hull. Ma selle pärast motiividest asju ei teegi, et ei viidsi kuigi palju ühe suguseid lappe teha. Aga need 14 tükki sai isegi paari tunniga valmis. Noh, natuke suured on aga jalas püsivad. Ega eelmised ka veel sugugi kulunud pole, tahtsin lihtsalt proovida, kas mõistan teha. Sihukesed need siis on:
Ega ei anta aega siin rohkem lobisedagi. Neiu tahab jälle voodist välja!

Aga Silver laulis mulle hommikul enne lasteaeda minekut sünnipäeva laulu: sügisel on sünnipäev, sünnipäev, sünnipäev....
Ei tea, kas on lasteaias õppinud või lastelaulude plaadi pealt meelde jätnud.
Igatahes tore seegi!


Hüva vastlapäeva!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 10:28 - Link - kommentaarid (15)

*************************************************** ***************************************************