Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Jaanuar 2014
Detsember 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

300328

30 Oktoober 2008
Õhtust!
Täna käsitööd ei näe! Homme, peale südaööd luban küll midagi üles seada, siin võib veel homse päevaga lisa tulla.
Aga käsitööga miskit moodi seonduvaid "arva ära" pilte on mõned küll. Avastasin nii tunnike tagasi, et minu suur 15 liitrine lõnga värvimisa pott on elu sisse saanud. Vedeleb siin miskit üsna naturaalset! Kas ka värvimist tasub....
Suht pime oli pilti teha, ehkki moblal välk peal, ei mina mõista, mis sellest kasu peaks olema. Aga eks seda arusaamatum algul paistab.

Miskit seal nagu oleks...

Nüüd on selge pilt sellest räimi täis pookinud vedelvorstist.

Kuna viimase köögimööbeldamisega sain sinna ka omele käsitöö nurgakese, ei pea ma enam päevad läbi arvuti nurgas köögutama. Nüüd näen hoopis telekat vahelduseks. Tigedaks teeb, et sealt hommikust saati peale seebikate mitte midagi vaadata pole. Mina ei fänna neist aga ühtegi.
Siin aga pistis põnn nahka võileiva vorsti, ikka ilma leivata. See see on, kui emme on omale sihukese pesa tugitooli ehitanud, et ei viidsi ennast sealt üles ajada. Aga ilus punane poiss oli meil täna.

Olgu, aitab plärast, järgmine kord näete näputööd!
Tsau!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:35 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
28 Oktoober 2008
Tere teisipäeva!

Üks mitte tänaseks plaanitud hommikune näputöö.
Kuna Silver ajab ennast varakult üles ja ülejäänud pesakond tahab lõunani põõnata, tuleb kuidagi lärmaka kutiga köögis püsida. Tavaliselt ma ei lase teda enne voodist välja, kui enam vähem Rainer ka juba ärkama hakkab. Aga täna ei saanud ise ka magada, üks norskas lakkamatult ja mu puusad valutasid igas asendis. Mis sa hing ikka magad niimoodi. Ja niisama ka voodis konte valutada ei viidsi.
Eile jätsin paar muna karpi , et eks ükspäev proovin ka neid süüte roose teha. See ükspäev jõudiski nüüd kätte. Küünala juppe läks päris hulga ja lõpuks viskasin ühe punase rasvakriidi jäänuse kah hulka. Tulemus sai päris kobe, eks õhtul näeb, kas ka põlevad. Aga miks nad ei peaks põlema.
Pildid, nagu ikka hirmus kehvad. Proovisin neid ka töödelda, aga kui ikka pilti pole, pole midagi ka redigeerida. Nii, et need junnid on tegelikuses veidi heledamad ja värvilisemad. Ei hakanud ma neid ka kuhugi kaussi toppima, et kaunimat pilti saada, sorry, aga mul oli ju väike abimees, kes selle kausi oleks kindlasti minema tassinud.
Nüüd tuleb kolm karpi mune ära süüa, saab jälle mäkerdada.
Eile alustatud "karumütsi" kudumine on mul üsna algstaadiumis, ainult suu ja nina valmis kootud. Mees otsustas köögist kappe välja viskama hakata, lihtsalt vahelduse mõttes. No ja mina pidin siis kõik asjad ju välja rookima ja pärast teise kappi tagasi laduma. Poole ööni läks ära. Täna lubati magamistuba ette võtta, mu tagument veel eilsest kange. Tahaks hoopis kuduma hakata. Rainer jõudid veel hädaldada, et tema musta metsakaru mütsiga ei saa õue minna, peab olema oranz Puhhi müts. No ma ikka teen musta, ehk paneb pähe. Teiseks taheti juba tiigri musta-oranzi rtiibulist. Sellest mul idee, võiks sellise lõnga värvida! Kui musta värvi soetan, teen selle tembu ära, polegi näinud sellist värvivarianti!
Loba jälle tüütult pikaks läinud!
Tsauki, ma vaatan, mis täna veel kasuliku teha annab!*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 09:19 - Link - kommentaarid (6)

*************************************************** ***************************************************
27 Oktoober 2008
Tere märga nädalaalgust!
Kuna minu hüva tööots ( ) venib ja venib, tegin Silverile eile ühe tuukri mütsi. Tükk tegu oli, et poiss paigale saada ja et ta seda mütsi peast ää ei kisu ja siis muidugi oli fotokas nõus kümnest klõpsust ühe ka tegema... ja niiiii vilets seegi! Ma ei jõua uut aparaati ära oodata, siis visklan vana nii kaugele kui jaksan või saavad poisid selle lahkesti omale mängimiseks.
No müts selline: (ja musi halvaane, mille MINA ENDALE ostsin ja raasugi ei saanud)

Järgmise nädala lõpuks ehk saan uue fotoka, siis hakkab vast normaalsemaid pilte ka saama.
Nagu öeldud, tööots venib ja kui nii edasi venib, kahtlen sügavalt, kas seda võtangi.
Praegu on pooleli üks proovitöö sall, 30 cm otsast puudu. No ei viidsi....homme....
Tänaseks otsisin välja musta lõnga varud, idee olemas ja kohe löön vardad sisse. Ehkki asi peaks õhtuks valmis olema, ei saa seda enne novembrit näidata. Tegelikult tuleb välja, et mul seda musta igasuguses jämeduses, saab veel nii mõndagi teha. Ja musti helmeid on kah teve pinutäis. Niiet muud kui näpud tööle jälle.
Ja Silverile pole talveks käpikuid kah, vennast jäänud ikka puhta suured talle. Üritan siin vanaemale teha anda aga ei see võta vedu, muudkui koob neid sokke....ei tea kui palju neid juba valmis vorpinud.
Ok, tsauki, ei tea kas lähipäevil on mida näidata aga uueks kuuks kindlasti!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 09:33 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
22 Oktoober 2008
Hilisõhtust!
Pean vist läpaka ostma, kole kehva on lauataga istuda, kaks kätt kõhu all ja tähti toksida pole millegiga.
Aga lühiülevaade minu tegemistest.
Hommikul nikerdasin ühe omamoodi käekee aga pildile ei õnnestunud seda kuidagi saada. Eks proovin mõni päev õues.
Äsja sai aga nööbid külge minu järjekordne titehilbu lisa.

Mustrivärgi aretasin sellise, kuna mu jämeda lõngaga ei kohanenud originaal kuidagi.

Sinised on need selle pärast, et see lõng oli kodus olemas. Ja on 200 g veel. Ostetud sai Silveri vesti või kampsuni jaoks aga see osutus pruuniks hoopis. Eks vajadusel heegeldan mõne punase lille peale.
Kui minust nüüd jupp aega miskit kuulda pole, tuleb see sellest, et ma omas hüvas seisus ja hullu aruga võtsin omale töö kaela. Küll koduse ja käsitöise aga parajalt mahuka, et ei tea, kas magamiseks ka lähi nädalatel aega leian. Isiklikeks nokitsemisteks kindlasti mitte. Ehk ikka novembri lõpuks jõuan selle musta asja ära teha.
Homme kappan Karnaluksi, sest ruttu, ruttu on nr 5 bambus vardaid vaja. Ehk õnnestub saada. Miks küll meie poodides pole kunagi seda, mida vaja oleks.

Eks ma oma tegemistest mingi ülevaate ikka teen, kui tegemiseks läheb!
Tsauki praeguseks!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 21:01 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
18 Oktoober 2008
Hei, hei!!!
Mul käis täna päkapikk. Ei noh, mitte see jõulu oma aga Eesti Posti oma küll. Mitte et ma mõnest vahetus projektist oleksin osa võtnud, vaid Karnaluksi pakk, mille alles eile öösel tellisin ja kätte pidin saama postkontorist, oli varahommikul minu tuulekotta sattunud! Igavene tore üllatus vahtis vastu! Vahest ikka hea siin külavahel elada, mõni linna postiljon poleks seda tasuta tööd küll tegama hakanud.
Tellisin siis hunniku lõnga (nagu mul toas muidu veel palju ruumi oleks....), sipupükste lõike (niivõrd-kuivõrd) ja igaks juhuks ka Novita Muksu extra. Vot see viimane on küll nagu rusikas silmaauku!!! See on mulle parim! Palju toredaid, lihtsaid asju, korralikud lõiked ja skeemid, no ja kes siis soome keelest aru ei saaks. Mõned pildid mind ahvatlevatest asjadest, need on tõesti ainult mõned... KLIKI SUUREMAKS!

Siis tuli õmblemise himu! Kupatasin poisid õue, vedasi masina kohvrist välja. Hakkasin lõikeid ümber joonistama. No ega polnud siis õiget paberit, paber paks kui lehma nahk. Kuidagi uurides ja puurides sain ikka jooned õigeks ja välja ka lõigatud. Siis tuli röövlipolk tuppa tagasi. No üks on hull igasuguste masinate järgi, teine muudkui uurib, näpib, teisaldab ja pärib - mis see on, mis see on.... Ei hakanud mina riiet välja lõikamagi. Tegelikult tuleks seda hoopis juurde osta. Vähemalt lõige on nüüd olemas. Kuna masin oli välja võetud, tegin valmis vähemalt teki. Kui kõik viltused servad (Abakhani kaalu kangas) sirgeks lõikasin, sai teki mõõduks 170 x 135. Kuidagi moodi ääristasin ära, masin õmbleb nagu kirbu essu. Ammu oleks uut vaja. Pilte võin ju näidata aga mis sealt ikka näha on. Kanga mustrit ja kõveravõitu õmblusi. Pildid jälle klikitavad!

Valmis on ka kaelus. On piisavalt pisike ja küllalt veniv, et üle pea mahtuda. Krae osa ei pea tagasi pöörama, siis ei jää liiga paks rull. No eks kolme kuu pärast saab proovida. Sinna maale veel hulk asju vaja valmis nikerdada.

Nüüd aga pesema ja magama. Poisid ka alles kaklevad mul siin.
Tervis on viimased päevad nii vilets. Aru ma ei saa mis viga. Nagu oleks palavik aga ei ole... Hirmus sundimine on, et pikali ei viskaks. No kus sa siin saad päeval voodis aeleda, kes siis kärbsepiitsaga poistele korda loob. Need turakad toovad mulle veel kööki jäänud piitsa siia tagasi ka!
Homsest Rapla minekust ei tule mul ka miskit välja. Autot pole ja kus ma tõbine selle rongiga ikka lähen. Kahju, kole kahju kohe.
Aga teile kõigile tegusat pühapäeva!!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 19:52 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
17 Oktoober 2008
PÄEVAST!
Teen vahelduseks pisikese aruande oma väikestest tegemistest.
Valmis on müts ja kindad. Need peaksid nüüd küll sobiva suurusega olema. Kindad tegin spetsiaalselt sellised ümmargused kotikesed, teadagi on tite käed nagunii kogu aeg rusikas ja milleks siis neid pikki tühje kinda otsi. Muide see lõng ei ole nii terav ja karune nagu pildil paistab. Karvast ka ei saa ju teha...

Praegu on varrastel kaeluseleiutis, ei tea veel, mis täpselt välja tuleb. Pole neil ju seda kaela ollagi, üle pea on paha sikutada ja nööpe nagu ka ei tahaks panna.... Aga kindel see, et sinna midagi ümber peab saama. Võibolla teen lõpuks veel ka ühe kitsama ja paraja pikkusega salli, mis ümber kombe krae siduda. Suuremal poisil mul need asjad nii käisidki. On temagi mul detsembrikuu laps. Ja tänu tema hüüratule suurusele ei sobinud eakohased riided, suurematele mõeldud riided aga on juba sellise lõikega, et ei saa ülemisi nööpe, trukke või lukku kinni panna. Kaela ju pole... Eks peab igaks juhuks jälle kõigeks valmis olema.
Sellest kirjust lõngast tulevad kindlasti veel ka ühed tillukesed sokid.
Karnaluksist tellisin uusi lõngu ja ühe lõikelehe. Nüüd ootan pakki! Vast koon siis ikka ühe kampsiku ka, ideid olen igasuguseid leidnud. Kui veel kusagilt sipupükste lõikeid leiaks, hakkaks ruttu õmblema, kuni ma veel kuidagi masinani ulatun! Lõigetega see jama, et ega ma poodidesse tuhnima pääse, ikka sõber internet. Siit pole aga suurt midagi võtta või ei oska otsida. Kõik õmblemis lõigete otsingud lõpevad ikka kudumise-heegeldamise mustrite jms-ga.
Kui keegi teaks mõnd kohta soovitada, kust võiks beebile lõikeid leida, oi, ma oleks väga tänulik!
Täna hommikuseks näpusoojenduseks tegin lõpuks ometi spetsiaalse aluse teekannule. Kaua see vedeleb pajalapi peal. Külma laua peal ei tohi ju kuuma vett sisse kallata. Nüüd on meie piparmündi teel isiklik madrats küljeall.

Selline lihtne aga vajalik.

Paari päeva tagant pean veel marju korjama. Põõsas tänavu palju lahmakamaks kasvanud kui eelmisel aastal ja marjad valmivad ikka jälle oktoobri kuus. Imelik, külma ka ei karda.
Siin on muidugi juba isuäratavam osa pintsli pistetud. Aga üldiselt ühe toormoosi pannkookide kõrvale saab ikka korraga kätte küll.


Fotokas on ikka nii peetis, et see ei tee enam valgel ajal ka pilti. Aitab jamast, kohe kui siin lõpetan, asun Hobby Hall'ist uut tellima! Ja siis
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 11:02 - Link - kommentaarid (7)

*************************************************** ***************************************************
14 Oktoober 2008
Ei jätnudki järele...
...seda mütside tootmist. Õhtuks ajasin ikka jälle ühe mütsiteo varrastele. Valmis veel pole, vast homseks. Täna on madal vererõhk mind kiusanud ja õige eluvaim hakkab alles nüüd sisse tulama.
Midagi ikka ma täna valmis tegin. Hakkasin hommikul Silverile eelmise aasta papusid jalga panema. No sokid kulutatakse nii ära, et odavam on mõned lõngajäägid varbaotsa tõmmata. Vanaema ütleb küll, et see naiste asi ja villane lõng pidavat venima andma aga ega ikka lõputult veni miski.... Otsisin aga välja peotäie hästi jämedaid lõngapabulaid ja heegelnõela. Tunni aja töö sain ikka päevajooksul tehtud. Talla tegin ühest heinepressi paela meenutavast materjalist ja heegeldasin pärast spiraalselt kinnissilmustega veel põhla läbi. Läbiheegeldamiseks võtsin ühe hästi jämeda lõnga, sai hea paks tald. Fotokas peetis, välku pole ja patareid peavad ka ainult mõne pildijagu vastu aga mõned pildid sain. Lambivalgel veel poisi jalas ka.

Aga nüüd jätkub mütsitegu, sest mul neid tegelikult plaanis veel endalegi teha.
Rainerilt küsisin, mida talle vaja oleks - mitte midagi! Tema ju kardab, et kõik mis kootud või heegeldatud, see ka nõelab!
Ohib teine siin ikka oma haiget kätt ja kasutab väikest venda orjana, kes kõike kätte andma peab ja mängu asju ühest toast teise veab. Silveri igaõhtune lemmik mäng on pissil käimine.... lubab pissile minna ja läheb riidekappi....! Õnneks ikka ei pissi sinna.
Tsauki, varsti saab jälle üht teist valmis....
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:37 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
13 Oktoober 2008
Mütsi päev!

Tänasel päeval jõudsin vabalt valmis kaks mütsi. Nagu ma varemgi öelnud olen, ei oska mina väikeseid asju teha. Kõigepealt kudusin mütsi. No loll ma olen aga mitte nii loll, et poleks juba algul aru saanud - suur tuleb! No las tuleb, läheb mõnele olemasolevale jõmpsikale. Lõngaks Novita Kolibri. Kangesti roosaks läks kah veel . Suuruselt sobib suurepäraselt Silverile, kes sellega heameelega tükk aega ringi vantsis, lootuses, et saab õue! Pilte sai kah terve voor:


Igatahes mütsi triibud ja tehnoloogia peaks igati poseeritud olema. Klapid tegelikult kudusin pühapäeva õhtul.Lõnga kulus 1 tokk, (50g) peale tuti tegemist jäi üks nõelatäis lillat veel järgi. Saab mõnele tutile veel paar karva.
No et see suur sai, hakkasin uut tegema. Seda korda siis heegeldasin. Et igav teha poleks kasutasin sinn vabas vormis mustriks ühe jupi punast lõngajääki. Noh, ühelegi olemasolevale see küll pähe ei mahu aga laus titele on kah ilmselgelt suur. Vast 4 kuusele... klapid ka vististi kuidagi jurakad.


Ei tea, kas proovin veel või jätan järele....
Vist oleks see esmatarbekaup kavalam poest osta. Ja varsti hakkan õmblejast isetegijat otsima, milleks osta sipusid, bodisid ja särke poest, kui võiks osta riide ja tegemise raha minna kellegi isiklikku tasku. Äkki saab keegi kombekaga ka hakkama?!
Ja rohkem polegi ma täna miskit teinud. Koti nööbid on ikka veel tegemisel, vast homme saan need ka kohale paigutada. Mis näputööga homme hommikul alustan, ei teagi veel, plaane on niiiii palju!
Kõhus on nagu konna tiik, täielik elu sellisel kellaajal.... Katsun varst magama kobida.
Tsauki sellekski korraks!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 21:39 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
12 Oktoober 2008
Enam-vähem valmis!

Hakkan siis sellest enam-vähem valmis asjast pihta. See see ammu alustadud ja vähemalt 5 korda harutatud tite magamiskott. Iga kord vahetasin ka lõngad välja. Nüüd sai selline:


Nööbid on puudu. Algul mõtlesin need Fimost nikerdada aga siis mõtlesin, tea kui vastupidavad need on. Silver igatahes hammustab mul kõik kuulid katki, mis kätte saab. Viisin hoopis oma järgijäänud lõnganutsaka emale, nüüd teeb sellest nööpe. Las teeb, mul täielik kopp ees sest asjast juba. Aretasin veel kapuutsile mõned sinised lilled peale. Ole Sa siis poiss või plika, siniste lilledega tuleb nüüd leppida.Veel viimase sekundi päikesega sain pildid tehtud, tunduvad sinine ja kollane aga tegelikult on see kapuuts ja varrukad ikka rohkem rohelised.
Kui nüüd mõni päev viidsiks muti sokivabriku ka pildile ajada, kuni veel on, mida pildistada.
Üldiselt on elu väga lahe. Ühtäkki avastad, et ei saa enam öösel normaalselt külge keerata ja arvutitaga istudes ei tea mitu kätt kõhualla toppida....ja millega siis kirjutada.... Millegi maast kätte saamisega on probleeme ja nagu nuhtlus kukuvad kogu aeg varras või heegelnõel maha... käärid ka muidugi. Ei tea kas ma olen kogu aeg selline kobakäpp või muidu ei pane lihtsalt tähele. Tigedaks teeb!
Kõigele imemõnusale lisaks on suurem poiss ka veel lombakas. Paar päeva tagasi lükkas väike suurema kapiotsast alla. Kapp pole küll kõrge, mu kirjutuslauast suts madalamgi aga õnnestus maanduda küünarnukile. Käisid siis issiga igaks juhuks traumapunktis ära. Korralik põrutus, muud miskit. Oh sa heldene aeg ja suur seanaha vedamine. Järgmine päev ei tulnud voodist väljagi. Suure luuberdamisega sai wc-sse ja vingus seal - ei oska parema käega asja ajada.... vasakukäelised mul ju. No mina ka hoidma ei lähe, sai ikka kuidagi hakkma.
Ok, äkki ongi kole valus. Aga nüüd juba simuleerib! Mis nii viga, vaata aga multikaid, kõik saiakesed ja limonaadid tuuakse voodisse. Kui pesast välja peab tulema lonkab kõiki keha osi, mis veel vähegi annab. Täna lõpetasime toateeninduse ära, kui ikka multikat peale ei panda, saab ise hakkama küll....piilub, et ega keegi ei näe! Ai sullerid küll!!!
Väiksem näitab nüüd ka, et tal on käsi valus ja ikka mõlemad kohe!
Nihuke lõbus värk meil siin. Ainult see päev oli hea rahulik, kui Rainer voodis kükitas, nad ei kakelnud. Nüüd juba jama jätkub jälle ja kärbsepiits peab käepärast olema!
Noh, täna siis vaja Tantsud Tähtedega vaatama hakata. Selle asja kõrvale vaja mingi näputöö ka jälle ette võtta. Ma olen küll suht olematu teleka vaataja aga seda vist hakkn ikka vaatama. Eelmisel aastal, mäletan, heegeldasin lõppvooru ajal pusakeed, terve tuba oli lõpuks seda ketti täis laotatud.
Hakkan vist beebi mütsi leiutama.
Adelliine, Sa oma Nalle sokkidega! Käisin ka seda lõnga nüüd ostmas, eile vist! Ei tea kas sellest just sokke raatsin teha aga no kohe hirmasati oli vaja minna ja see lõng ää osta.
Oki, pühapäevatage kenasti edasi, mul vaja veel õhtusöögiks kartuleid heeringa kõrvale keeta ja siis telekat passima!
Tsauki, kui kotile nööbid ette saan, siis kohtume jälle!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:53 - Link - kommentaarid (11)

*************************************************** ***************************************************
08 Oktoober 2008
Tervist!!! Seda sõna otseses mõttes.
Nagu näha ja kuulda on paljud omale juba mingi viiruse soetanud. Meil on veel seni vedanud aga peaks ka igaks juhuks ühe apteegi tuuri ära tegema.
Tegelikult hakkasin postitama selle pärast, et tuli meelde - mul näitamata, mis neist heegeldatud sokkidest sai. Leidsin siis oma lõnga varudest teise kera vajaminevat lõnga ja heegeldasin ükspäev teise soki ka valmis. Nüüd käisid need igaks juhuks kottidega koos masinast ka läbi ja said pehmed, karvased küll. Nägu ja tegu siis selline:

Hetkel pusin ikka oma beebi kotti kududa , tasapisi ikka edenb. Pole eriti aega teha olnud aga vast nädala lõpuks saan valmis.
Seniks jälle tsauki, tehke lahedaid asju, mul tore vaatamas käia!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 13:51 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
05 Oktoober 2008
Õhtust kõigile!


Noh, täna siis sai lõpuks teoks minu ammu unistatud paeltikandi õppetund. Ühesõnaga - oli tegus raplakate kokkusaamine!
Hommik algas minu jaok miskipärast peavaluga, mis ennast just kõige paremini tunda ei lasknud. Haige nagu pole aga ei tea miks just täna... Sellegi poolest sain paelaga mässamise põhimõtted ja põhivõtted selgeks ja aega nüüd omaloominguga kodus tegeleda küll, kui see mast peale tuleb. Minu proovilapp selline:

Suuruse võrdluseks ei hakanud sahtlist paremat midagi näppu kui AA patarei.
Ülejäänud aja mässasid teised lilleprossi tegemisega, mina krõbistasin sel ajal küpsiseid. Küll kodus jälle järgi teen, kui õige hetk tundub olema. Ürituse lõpuks tegime pojaga mõned pildid ka, veel viimastest kohalolijatest.
Need vist poja lemmik tädid, sest sarnaseid pilte oli hulgim tehtud.


mõni pilt teise nurga alt ka:
Natuke muud juttu ka.
Eile öösel kell kaks sain valmis oma mütsi. Tahtsin üleminekuga lõngast triibulist aga sel ju nii pikad üleminekud, et pealagi sai natuke pleekindkarva oranz. No ja suure võitu on ka. Aga see puht villane, ehk annab masinas koomale uhada. Igatahes on mul plaanis neid veel teha. See siis selline:Mõtlesin, kas teha pealaele bareti moodi nupp või tutt. Otsustasin väikese tuti kasuks. Ma sihuke (vähemalt)pool napakas, et minu olemusega peaks see hästi sobima. Ja tutitegemise maania on ka ju!
Ja siis veel õnnestus eile pisike suller vesti ja mütsiga pildile saad. Siin siis tõestus, et need talle selga ikka lähevad. (ja tegelikult täiesti vabalt ka suuremale vennale)


Selleks korraks vist kõik näidatud ja öeldud. Käsil pole ka mitte midagi. Valutan oma pea ära ja siis vaatan, mis tuur peale tuleb.
Tite kotti pole ka keegi vahepeal edasi kudunud....


Tsauki siis!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 14:47 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
03 Oktoober 2008
Täna aata tagasi loosin omale selle blog'i...
...ja päev hiljem tegin oma esimese hädise postituse. Kas just sellel põhjusel või muidu ka, aga täna tuleb palju plära, palju pilte ja ainult kaks asja. Nagu minu puhul ikka, eks.
Kõigepealt törts juttu söögist, millest ma harva räägin ja pilte ei tee peaaegu kunagi. Ega täna ka ei teinud.
Hommikul panin pärmitaigna kerkima, et omale pidupäeva saia küpsetada. Kuramuse kuivpärm, raasugi ei kerkinud. Selge see, et saia siit ei saa. Ruttu õunad tükkideks, tainas pannipõhja laiaks, mett ja kaneeli peale....vägev õuna kook sai ikkagi.
Siis õhtuks ühepaja toitu tegema. No liha ja külmutatud aedviljad praadisid, kartul kõik ilusti tükeldatud ja ise...nagu mul see asi käib, 100 asja ikka korraga...vahtisin taskulambiga ikka jälle pesumasinasse, kus kotid vanusid ja vahepeal vist isegi kudusin paar rida mütsi. Pesamuna võttis köögis majanduse üle, ja uhas mulle pannipeale pool kotti tatart! No mis sa hing enam teed, minema ka ei viska. Panin ikka vee ja kartulid ka takkatraavi ja selline naljakas tatrapuder lisanditega saigi. Kus juures kah päris söödav! Tatart köögiviljadega saab ikka tehtud aga kartuleid pole siis küll kunagi hulka toppinud. Selline sai minu Isetegija aastapäeva menüü! Hea, et see oli tarar, valikus oleksid veel olnud suhkrupurk ja kaneel.... Küllap nendeni oleks ka jõutud, kui suurem vend poleks jaole saanud.
No käsitöö! Seda on ju ka natuke.
Tuli tahtmine vahelduseks midagi vanutada. Rainer tahtis vildikatele kotti. No mis see siis ära ei ole, kukkusin toorikut heegeldama. Tegin riba meeter pikk ja 40 cm lai. keerasin kolmeks kokku, sang ka peale ...vaatan, liiga suur ikka jääb. Tegin teise veel. Sedakorda kudusin. Millegi pärast oli poisil kindel soov, et see peab punane olema! Katsetasin vanutamiseks ära selle Abakhanis müüdava üpris jämeda villase Maali. Tasub tegemis küll, vanus kenasti.
Eile öösel uhasin neid toorikuid mõned tunnid masinas, hommikuks olid ahju kohal kenasti ää kah kuivand.
Siis tikkima. Tarvis ju rahvuslikule projektile ka miskit pühendada. Eelnevalt otsisin netist ideid ja see arhailine variant paistis sobivat. Kaasajastasin seda siis omal moel, muist on nõelvilditud ja muist tikitud. Nii siis, kotid enne teist massinasse minekut ja peale lisandite külge saamist.
Punane pliiatsikott. Tooriku mõõdud olid 27 x 22 cm, pele vanutamist 23 x17 cm. Ka peale teist vanutamist jäid mõõdud samaks.Käekotiks osutunud asjandus. Toorik kokkuõmmelduna 29 x36 cm, pele esimest vanutamist 23 x23 cm, lõpptulemus 21 x 21 cm.Ja nüüd siis nii, nagu need on ja jäävad. Ega suurt midagi nendega seal masinas ei juhtunud. Mustrid jäid küll ilusti külge kinni.


Välimine pool täiesti lage, poisi värk ja niigi just nii punane nagu paistab, ei hakka üle kah pingutama.

Käekotike just nii suur, et tavaline vihik mahub täpselt sisse.


Kangesti kõverad teised alles, niisked kah veel. Aga see pole probleem. Probleem on see, et see eestimaine heie jääb JUBE KARVANE!? No mida teha? Tegin ilma tsentrifuugita, ei midagi. Eelmist poisi seljakotti nühkisin lõpmatuseni käsitsi ja veel vildiseebiga ja puha....ikka karvane kui põrguline. Pole miskit parata, tuleb vist eestimaise eelistamine ära lõpetada ja soome oma peale üle minna. Igatahes sellest Huoppanen'i heidest oli palju normaalsem kududa -heegekdada ja kaugeltki mitte nii karvane ei jäänud. Ainult et meie omedel on ju palju rohkem värve... Mis te viltijad - vanutajad arvate sellest karva asjast. Ega ma neid kolm ööd päeva ka nühkida ei viidsi.
Igaljuhul üle 6-e aasta tuli selline töö välja, et isegi minu käsitööst mittemidagi mõikav mees jäi pikemalt vaatama ja arvas päris kobe olevat. Muidu ta sellega harjunud, et ma lakkamatult igasugust s...a kokku keeran ja erilist tähelepanu ei pöörata.
No nii, tänan, kes viidsis selle mula ää lugeda ja üleüldse suur aitäh külastamast. Eks vaadake ise, palju mul neid külastusi aastajooksul on kogunenud. Pole paha! Ise arvasin, et tulen ja kükitan siin vaikselt omaette....
Ja veel, kui keegi tahab neid koti pilte lähemalt uurida, siis panen siia albumi LINGI ka.
Tsauki! Ma hakkan nüüd mütsi kuduma, äkki saan pühapäevaks valmis (väheusutav),muidu mine paljapäi Raplakate kokkusaamisele.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 19:07 - Link - kommentaarid (10)

*************************************************** ***************************************************