Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Jaanuar 2014
Detsember 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

300261

31 Mai 2008
AGA MUL ON TUNNE, ET ON SUVI !!!
Aidaa, roosa mai!!!
Foto NAGI's: Aidaa, roosa mai !
Kuidagi vähevõitu asju sain kokku, ju pole rohkem siis teinudki.
Internet on ka täna nii hüva, kaob alalõpmata ära. Hakkan siis postitust jupikaupa ära saatma, muidu mine tea, mitu korda tuleb otsast alata.

Tänase päeva valmistusin kollaseks juuniks! Hommikul hakkasin kohe seepi viltima ja poole päevani tegin ehete komplekti. No said natuke kollased küll.
Seep nimega" Põhjamaa Suvi "

Ülejäänud kollasusele kalduvad pudinad said sellised.
Kogu kupatus:
Pabulavaagen :
Asjandus käepeale:
Kehvake pilt kõrvakatest:
Kuu jooksul tuleb midagi kootut, heegeldatut kindlasti juurde.
Nii, päeva norm pontšost on ka kootuid, kui nii edasi läheb, saan selle ka 5-e päevapärast valmis. (aprillis vist juba alustasin)
Nüüd Värvispektris ka õige leht vaja üles otsida, pilt üles, ise magama! Hommikul päikesega palju toredam toimetada kui praegu.
Praegusel ajal juhtub tihti, et enne läheb valgeks kui mina kotile kobin. Aga ööbik laksutab mul aiataga ja kägu pole ka kaugel!
PAI KÕIGILE LASTELE!!! LASTEKAITSEPÄEV JU!
JA KÕIGILE TEISTELE ILUSAT JUUNIT!!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:56 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
30 Mai 2008
Õhtust.
Panen täna ka paar rida kirja. Lisaks suuremale koristustööle ja toa ringi tõstmisele, tegin puhkepausidel poistele ühe mütsi. Korrastasin oma lõnga - niidi tagavarasid ja pool kotti iriseid ja muud sarnast niidikraami jäi pihku. Kohe tekkis ka mütsi idee. Noh, ei midagi erilist, algul oli mõeldud väiksemale aga kuidagi kole ruttu edenes see töö, nii et lõpuks läks suuremale pähe. Kaheliitrise purgipeal näeb veel hoopis tagurpidi tõmmatud poekoti moodi välja aga ega asi nii hull ka ole..Lõpuks kraamisin kapist välja ka oma ülearused raamatud, neist tuleb nüüd kuidagi "ostan-müün-vahetan" meetoodil vabaneda.Tegelikult mõned hiljuti ostetud raamatud on veel, vast panen kunagi oksjonile. Aga hetkel on üle sellised:
Aga nüüd ruttu kuduma! Tänane päevaplaan selles osas veel täitmata!
Nähh, juba unustasin...,ema keris mu omaloomingu täna ära. 240g kaalus. (klikitav)
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 19:37 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
29 Mai 2008
Hüva lõunat!
Oleks hetk tagasi juba postitusega lõpule saanud aga internet otsustas kokku joosta ja nüüd ma enam nii pikka ja hoolikat värki ei hakka tegema. Panen lihtsalt klikitavad pildid, mis viivad Nagisse ja kel soovi saab seal ise neid uurida.
Ühesõnaga siis värk selline, et ööpimeduses kudusin poisile calorimetry valmis. Hommikul koos viimistlesime ja need "koletise käpajäljed" pidid sinna külge minema. Soov oli muidugi terve peotäis jälgi aga saime poole peotäiega ka kuidagi kaubale.
Algul oli ilma nokata:
Foto NAGI's: P5290004Foto NAGI's: P5290002
Siis nokaga:
Foto NAGI's: P5290012 Foto NAGI's: P5290014 Foto NAGI's: P5290016Foto NAGI's: P5290017
Nüüd pean oma käsi veidi köögi ja koristustöödele rakendama, eks õhuks näe, mida veel kokku veeretada jõuan. Üldiselt pusin oma pooliku pontšo kallal jälle väikest viisi.
Kena päeva teile!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 09:28 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
28 Mai 2008
Tere tänast päikeselist päeva!
Üks pisike postitus on tulemas.
Sain lõpule Calorimetry'ga. See siis lapse mõõdus ja endale ei tehtnud pähe venitama hakata. Õnneks on mul vanem poeg, kes vajadusel kasvõi kleite demonsreeriks. Ja siis tekkis mul mõte, miks poisil ei võiks ka selline peapael olla ? Kui teha poisile sobivas värvitoonis....mõni nõelvilditud poisipärane aplikatsioon peal... Mis te arvate?
Muidu poisile need emme kootud ja heegeldatud peakatted väga meeldivad, päeval käib oma heegeldatud mütsiga ja õhtul on Nuuskmõmmik.
No see pidi ju lühike postitus tulema. Pildid ritta!
Foto NAGI's: P5280003 Foto NAGI's: P5280002


Ja sellele isevärvitud lõngale mõtlesin ka rakenduse välja, kunagi tuleb sellest pontšo. Kui mu eelmine pontšo valmis saab, teksaprojekt ühelpool, tikkimistööle riie taha õmmeldud, seelik kootud jne....
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 10:25 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
27 Mai 2008
Hei!
Jälle tüüpiline MINU postituse kirjutamise kellaaeg. On põhjust kah, sain jonksu oma "rahvuslikuga". Ammu oli vajadus sõbrantsi plikale vest kududa, kord juba tegin aga kolm korda väiksem sai kui vaja. Nüüd oli paras hetk see rahvuslikuks teha. Kuna vest läheb Juuru lähistele siis kasutasin mustriks Juuru kihelkonna kinda mustrit. Nii et siis rahvuslikel ainetel. Värvideks sai sinine ja kollane seepärast, et selle saaja selline 7 aastane poissplika, ei kujutaks ette teda õhtul kanadega õrrel istumas, roosa vest seljas.... aga sinisekirju on kohe teine tubakas! Koon talle ühe kirju calorimetry kah, pool juba tehtud. Ega seda või ka punast teha, saab veel kukekäest nahapeale. ( sigadusi tuleb tema puhul küll koormate viisi, minu poisid on selle kõrval kukununnud. Pean ikka vaatama, et poistele liiga ei tehta.
Ok, näitan vahepeal pildid ära!


Ülemine ots sai küll väga improviseeritud aga loodan, et see ei riku rahvusliku osa ära?! No kui ikka ei kõlba selleks, eks siis teen midagi uut.
Pressida ka ei julgenud, akrüülisegu lõng, mul õnnestub see enamasti sõelapõhjaks triikida, isegi läbi frotee rätiku. Aga ega pole vist erilist vajadust kah.
Eile ma siiski selle vestiga valmis ei jõudnud. Käisime hoopis suurema poisiga meie vana koera jalutamas. Polnud teine 5-6 aastat jalutusnööri otsas käinud aga käitus korralikult. Korjasime metsas piibelehti ja söötsime hulk sääski ära. Poiss juhtus veel nägema et tema "pruudi" juurde läks üks punane auto, vaesel vennikesel ei andnud magama minnes ka ikka veel asi rahu, miks need "pullid" tema pruudi juurde läksid?! Nii et plika peab ükskord ühe hea seletuse andma!

Jah, ja üks ülimalt hea sündmus leidis ka täna aset, meie issi sai üle kahe kuu jälle tööle!!! Nüüd on siis Smarteni kaubavedaja, st. autojuht ja transa kõik ühes. Töö seegi ja selleks puhuks tegin ühe piduliku ....ühepajatoidu!
Aga mulle meeldib kõige rohkem see, et ta läheb hommikul 5-e paiku juba ära ja oiii kus mul on siin privaatset toimetamist!!!
No nii, kas nüüd koon edasi või lähen magama... Oi , magada ikka kole vara veel. Tõusin ise ka hommikul pool 5 aga ega ühest korrast minu hull unetu rezhiim veel sassi lähe!
Kui ennast käsile võtan, näitan teile veel töid, osa on pildistamata ja mõni lõpetamata, nii sutsuke puudu aga ei viitsi lõpuni teha. Pean ennast noomima kuidagi.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 21:40 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
26 Mai 2008
Tere kaunist esmaspäeva.
(on vist ikka esmaspäev, ega siin kodus istudes ei tea küll täpselt öelda, mis aeg maapeal on )
Lisaks rahvusliku kudumisele tuli kange tahtmine lõnga värvida. Eelmisel nädalal leitsin ema kapist paraja piraka vihi maavillast naturaalvalget lõnga. Selle olemasolu ei mäletanud keegi. Ja poistel paras saapakarbitäis vildikaid.... Sortisin sealt siis igavese pinutäie tühjasid välja, mõned markerid kah sekka. Sain kolm värvitooni: lilla, sinine, roheline. Kollane oli ka, aga see ei mahtunud potti ja kallasin rohelisele juurde. Pool päeva kuumenes purkidega potis. Tavalist äädikat kah polnud, jagasin pudeli õunaäädikat kolme purgi peale ära. Kinnitus küll, loputusvesi jäi täitsa puhas ja ega seal purkideski erlist värvitooni enam polnud.
Pildid tehtud ja kuivab veel õues. Nüüd peab nuputama, mida sellega teha. Sokideks oleks kahju kududa Kahju, et ei vaadanud palju viht kaalus aga eks selle saab kuivalt jälle ära kaaluda. No näis mis sest jutilisest saab aga kui hästi läheb ja miskit ootamatut ette ei tule, saan täna ööseks "rahvusliku" asjanduse valmis.
LÕNG:Päris valge ei jäänud kusagilt,(ehkki pildil tundub mõni koht puha lumivalge aga seda polnud seal isegi enne värvimist mitte ) sest kallasin purkidevahelistele osadele kollast peale ja roheline ka sedasi kirjumaks saadud.
Pisut pastellsed toonid jäid aga käib kah. Vildikaid jäi veel hulk järgi, nüüd peab valget lõnga juurde soetama
See ei olnud mul elu esimene lõngavärvimine, seda asja on ikka hulk kordi tehtud ja igasuguste värvidega, ka taimedega aga vildikate ja õunaäädikaga oli küll esimene lend.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:55 - Link - kommentaarid (7)

*************************************************** ***************************************************
22 Mai 2008
Päevast jälle!
Väga pikka juttu vist ei tule.
Sain hommikupoole LaanteLapselt seebiviltimise õpetust ja lisasin ka omaloomingut. Üks teistmoodi tehtud seep on valma!

Seda on nüüd küll nõelatud ja nõelutud! Õmblesin villase lõngaga koti seebi ümber kinni, enne nokitsesin lille peal. Sukasääres viltisin. Sihuke katse eksemplar! Igaljuhul vildi kiht on korralik ümber ja kui teinekord aega rohkem, võib iluasjandusega ka rohkem vaeva näha.
Aga nüüd ruttu rahvusliku kallale. Vahepeal ei saanud arvuti ligi, mees otsib tööd ja tuhnib siin cv keskuses. Ja mul muster arvutis. Enamasti see arvuti asjandus minu pärusmaa, isegi laps ütles, et issi istub sinu arvutis.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 11:56 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
21 Mai 2008
Õhtust!
Nüüd lõpuks saan ära näidata oma lõngajääkidest padja ja üleeilsed seebid ka.
Padjast siis nii palju, et arvake ära palju kate kaalub? Enne kui padja sisse toppisin, kaalusin ära, kange tahtmine oli teada saada kui paljust jääkidest lahti sain. 530g ! On teine ikka juppidest kokku aretatud küll, üsna erineva jämedusega olid ka. Küllap sellepärast hakkas asi ka viltu kiskuma. No peaasi, et servadest ikka kandiline on. Ja pisut ikka pingutasin üle ka, liiga suur sai. Kui vahepeal oli liiga väike siis nüüd läheks sinna juba kogukam padi sisse.
Tegin selle siis nooremale pojale, istumise jaoks. Talle meeldib padjaga põrandal või oma voodis istuda ja midagi nosida. Tegin ka viltuse tasku, kuhu hea nänni peita.Taskuga patja pole ma ise veel enne näinud, mees ajas ka silmad punni, kui kuulis, et teen taskut. Algul heegeldasin taskule terve poja nime aga see sai peaaegu sama suur kui padi, ja üles ka ei hargu... hea monitorilt tolmu pühkida vähemalt, õnneks päris lõpuni valmis ei teinud. Vahest saan ikka enne pidama... Katselennuks panin sinna shokolaadi ja kui see leitud oli, saime suurema poisiga väikest venda tükk aega mööda õuet taga ajada! Pistis punuma, va võrukael!
Seebid on na nukilised ja karvased, mul oli ju abiline.... Punased on tomatid! Tahab teine praegugi seepe viltima hakata, ise tirib pükse jalast, et magama minna.
Ok, pildid lagedale. saab õhtale ja homme uute projektide kallale! ( nii õues kui toas, täna panin maha 110 kartulit. mõned aastad tagasi sai ikka oma paar hektarit pandud.... )
Padi eest:

Poja nimetähega tasku:

Tagumine pool:

Nänni noolijad:


Seebid, seebid, seebid... ämbrike juba täis, peab tihedamalt pesema hakkama vist?!
Pildid ei tulnud ka täna suuremad asjad välja aga mis siin ikka nii väga näidata oligi.
HEAD ÖÖD !!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 21:08 - Link - kommentaarid (6)

*************************************************** ***************************************************
19 Mai 2008
Tervitus!
Täna ma vist enam käsitööd ei tee!!! Pidin hakkama üht rahvusliku asja tegema, nädalalõpuks oleks seda juba vaja aga kus sa sellega. Patjagi paar tuuri heegeldada ja kokku õmmelda aga pole heegelnõela ka täna näppu võtnud. (kuna ei viitsinud õmblusmasinaga jamama hakata, otsustasin padjale teise poole ka heegeldada ja padi osutus ka natuke suuremaks, kui algselt arvestataud. Nii et nüüd on natuke veel teha)
Poisid kippusid kangesti naabrinaisele külla, suuremal (4 a) on seal pruut! Pruut hakkab veel sel aastal 18 saama....
Nii siis pidin mina ettevalmistused tegema. Neiule kaelakee ja "ämmale" viltisime seepe. Sai neid muidugi rohkem tehtud, nüüd lõpuks on ikka vasaku käe peopesa osadest kohtadest nahatu. Pole hullu, inimene paraneb vähemalt ise ! Küll proovisin paremaga rohkem nühkida aga vasakpoolne nagu ma suuremas osas asjades olen, ei tulnud sest värgist nii välja midagi.
Minu seebi varu kuivab alles õues, igaks juhuks vihmavarjus ka. Kui just koer öösel nahka ei pista. Homme teen pilte, kui on millest teha...
Aga keest jõutsin kiiruga ikka mingid pildid ära teha! Et nad kiiruga ja enne pimedat na viletsad said, panen mitu tükki, ehk annavad mingi ettekujutluse. Mulle on need villajunnid täitsa meeldima hakanud. Tegelikult saavad need keed kõige tugevamad ,kuna sinna vahejubinatesse annab kõik korralikult kinni nõeluda.
Ah jaa, poisi pruudist rääkides.... väike vend (varsti 2 aastane) lõi tolle üle! Muudkui käis pai tegemas ja suurem õiendas :" ei võta minu pruuti endale!!!"
Üleeile õnnestus ilma igasuguse rebimiseta jälle oksjon võita, hind jäi küll alla igasuguse omahinna. Kahju kohe et konkurentsi ei olnud. Miskipärast tunnen ennast süüdi, et müüjal na kehvasti läks aga tegelikult pole ju minu süü....
Aga eelmise võidu Lilianakese poekott on juba hulk kaupa koju toonud, hea pisike käekotti pista ja hulk manti mahutab ära. Sihukest oli juba ammu vaja. Kilekotid unustan alati koju ja siis ostan uusi. Pidin juba Reelut kauplema hakkama ,et äkki õmbleb mulle ka ühe. Tal see asi käpas. Aga tegelikult võiks vähemalt üks olla küll veel! Kangaid on mul küll mitmeid aga õmblusmasina suhtes ei tunne miskist tõmmet.
Aga nüüd kee pildid ja siis vaatan, mis te siin oma blogides ka päevotsa teinud olete. Ja oksjonit lähen piilun ka....Tahtsin teha kogu kee mummulise aga aega jäi kole napiks, nii tegingi ruttu ülemise osa ketist. Eks teine kord teen parema ja kui käe nahk pisut taastub, nühin jubinaid ka juurde. Tegelikult, fimot oleks ka jälle vaja kruttima hakata. No ei jõua enam kuidagi kõiki oma soove täita... Või olen kole palju soovima hakanud ?!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 22:00 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
16 Mai 2008
No nii, nüüd olen ennast jälle miljoni asjaga sidunud!
Kui mehele rääkima läksin millisest projektist kavatsen osa võtta, vaatas too just telekast Saaremaa Vodka reklaami... Ja sealt tuli siis hulk rahvuslike vihjeid. Noh eks pulli võib ju ka teha aga katsuks ikka õiged asjad enne ära teha!
Ja täna ma ühtegi pilti ei näita. Võin niisama natuke lobiseda.
Kogu päeva ponnistustena on mul valmis üks padjakate aga patja ennast tuleb veel tegema hakata. Ei midagi erilist, kasutasin lihtsalt mõned lõngajäägid ära.
Avastasin endajaoks, et rohkem kui üks poolik käsitöö on päris hea! Nimelt kui kudumine ära tüütab siis heegeldan ja kui kumbagi ei taha, teen mõne ehte. Muidu ma ei tahtnud enne uut tööd ette võtta kui eelmine valmis. No ja siis aja ennast mõne suurema asjapuhul kaikaga takka!
Üks kolmandik kasvuhoonest on ka haritud. St. vana muld väljas ja kõik need uued kihid mis seal olema peavad on sees. Mõnusalt tolmas see kaks aastat kuivas seisnud muld! Homme katsume asjaga jätkata.
Meie issi tõi eile hilisõhtul "traktori", suurem poiss ootas õues, nii et mul tuli juba hirm, et külmetab ennast ära. No ja kui see siis saabus pusisid issiga mõlemad nagu kaks last uue mänguasja kallal. Igaljuhul poisil seda traktori juttu jätkus seni kuni magama jäi ja hommikul alustas enne kui ma silmad lahti sain. Ja täna sai sellega veel sõita....! Teoreetiliselt on mulle siis selgeks tehtud millest traktor koosneb ja kuidas seda juhitakse....nii siis tuli mu põllumehekene alles pool 1 öösel vannist! Ja traktor pole miski traktor, motoploki kärakas kõigest!
No ja selle pärast mul ongi ainult 1/3 kasvuhoonest valmis, meespere aeles ju selle asjanduse all ja peal ja küljepeal... ??:

Aga mina lõikasin omale käsitööks aega söögitegemise arvelt. Tegin hernesuppi, sellele polnud muud vaja kui paar korda vett juurde panna...ja saingi padjakatte valmis heegeldada! Ega mees selle peale ei tulnud, et mul polnud midagi koorida ega tükeldada vaja. Orikapale panin ka terviga sisse, kes seda rasvast sea põske ikka tahab peale issi! Aga selle mõtted olid traktori küljes...
Üks saavutus - katsetus veel tänasest päevast. Proovisin siis ise ka lõpuks oma vilditud seebi ära. Kuidas seda mullakihti muidu näost kätte oleks saanud. Ma muidu kole kuiva nahaga ja seepe ei kannata ültse kasutada aga nüüd proovisin. Küüris küll korralikult - mu väärt Avoni võlts päevitus tuli hoobilt maha! Mõni puhastus vaht oleks ehk leebemalt käitunud aga katsu sa seda viltida... Vott idee! Pean endale villase näopesu nuustiku tegema! Ja seda ma teen, kohe kui aega saan! Ilusa lillelise !!!
Noh, kägu polegi enam kuulda, ööbik lärmab küll kenasti toataga võpsikus... vist tuleb magama minna, muidu on hommikuks jäetud hernesupp suures ohus!
TEHKE OMA NÄDALAVAHETUS ILUSAKS, ISEGI KUI ILM SUUREM ASI EI JUHTU OLEMA!!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 23:37 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
15 Mai 2008
Tervist!
Sain eile pool pontšot valmis ja vahelduseks tegin paar rohelist käevõru.

Eile käisime Hortes'est ploomi istikuid ostmas ja õhtul istutasime need aeda. Täna tuli Bakker'ist pakk istikutega. Peab jälle aeda sonkima minema. Poistele sai 25 maasika taime. Plaanin need vanasse haobusevankri kasti istutada. Tänavu hakkab juba aias asi looma! Kuu lõpuks tahaks kasvuhoone ka korda saada. Igavene jurakas teine, no mitte ei jõua kõiki asju tehtud. Ahvatlen siin praegu meest kasvuhoonet majandama. Vihma sajab, ega eriti muud teha saagi. Mu suurem poeg on selline põllumehe tüüpi, tema peab ilmtingimata loomi söötma ja toimetama ja ootab ka taimi, mida istutada ja kasta. Kaheselt juba istutas minuga suvelilli ja sügisel küsis, kuhu need said...? Ja kui õunapuud õitsesid, siis tahtis teada, kus õunad on?
Ta mul selline hästi pikk poiss, 7-8 aastase mõõdu annab välja.(neljane tegelikult) Seega on tal ka jaksu päris palju. Toob mulle suured kärud aiamaale kohale, kui õhtul loomadele rohtu niitma lähen. Ja katsu sa see töö ise ära teha !
Mis siis ikka, toimetama!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 10:48 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
13 Mai 2008
Tehtud! Üks suurem pisividinate viltimise ööpäev!
Öösel kell 2 lõpetasin nühkimise. Ei olegi käed haiged ja isegi nahk on peal. Tundub, et võib teine kordki teha.
Nüüd on osa asju valmis ka tehtud, mugulad, mis alles jäid ootavad uut ideed.
Seebi viltimine kukkus sedasi välja:

Poja nühitud seebid. (südaööni pidas vastu )

Roosad seebid, mis kohe kuidagi ei taha roosad välja näha:

Mummude tagavara kuivamas:

Kaks roosakat prossi: ( tuleb ju suve kleitidele midagi ette panna, kui tootja on nööpidega koonerdanud)

Ja mummudest kee kah:


Hommikul leitsin eelmisel suvel pisemale pojele tehtud mütsi - papu komplekti.


No müttsi saab ehk veel kuidagi kasutada aga papud puha väikesed. Näevad küll rohkem soki moodi välja aga tegelikult on paelad peal, mis tagant poolt kinni seotud. Jama aga selline, et tegin need ühest " Targu talita" eelmise aasta numbrist, oli beebi papude õpetus. Isegi natuke suurendasin seda ja hea oli neid teha. Teeks veel aga leht muidugi ammu kadunud ja siin meie õpitoas selliseid pole. Kas keegi tsekkab ära, millega tegemist ja kas seda õpetust võiks internetist leida? Mütsiga pole probleemi, see on oma looming ja lihtsalt üks suur soki kand.
Soohhh, hetkel on vist kõik räägitud ja näidatud, hapukapsasupp saab varsti valmis ja siis õue oksi korjama. Meil ikka uute aedade tegu käsil ja suurem võitlus võsaga! On mingid tüütud põõsad, ema nimetab neid "teeäärseteks", mis need tegelikult on, ei teagi. Tüütu tihe võpsik igatahes.
Mõnusat päikese nautimis läbi akna, neile kes ei pea õue minema !
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 14:50 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
12 Mai 2008
Päikeselist teist nelipüha!
Sai valmis jälle üks roosa! Enam roosam ei anna olla.
eest:

tagant:

Efektlõngast kootud vest umbes 2 aastasele neiule. Laiusesse venib päris kõvast, nii et minu nelja aastane poeg on 122 cm pikk, talle laiuselt läheb aga siis jääb nabakas. Pilti näidata ei õnnestu, kuna mu modell hulgub õues ja väiksemat ei hakka selle tööga peedistama.
Muuseas - see vest OTSIB OMANIKU!
Aga nüüd hakkan seepe viltima. Teooriat ammutasin internetiavarustes, praktikaga hakkan kohe pihta, näis mis välja tuleb. Midagi igatahes saate õhtupoole veel näha!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:04 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
10 Mai 2008


Ja minu poegadel on püapäevakooli lõpupidu!
Vaatamata sellele, et lähipäevil pidi ilm külmaks minema, tundub, et hakkab suvi tulema.... koolid saavad läbi...
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:46 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
Tänased jutud.

Minu vana - poja uus!

Rainer sai omale Nuuskmõmmiku kübara. Kuna mulle oli see kübar väikese võitu, lasin veel korra masinast läbi ja poisi valitud lisandid külge. Poiss väga rahul, ootab jahedamat ilma ja kübar peab kõrgel kapi otsas olema seni, et väikevend sulge pealt ära ei kitku. Miskipärast valis ta just roosa sule, ehhkki kõik muud värvid olid ka saadaval. Nuuskmõmmiku kaabu on küll pigem rohekas või pruunikas aga see polnud ka hetkel oluline. Mul siin kaks Muumide fänni, eks saan kunagi neid aksessuaare veel teha.Taustaks on muidugi sassis tuba, röövlid on siin juba hommikulahingu ära pidanud. Väike millegi pärast peab tingimatta kõike teisaldama, mis pihku juhtub, eriti riideid.

Ja nüüd austatud maanaised, mis soost see lind on? Kukk või kana?

Eelmisel suvel haudus pisike tiukre kana külapealt toodud munadest välja erinevat sorti tibud. Nüüd on nad muidugi suured ja muist suht tavalise välimusega. Üks põnevam sort on selline tutiga kana:

See on igatahes kindlalt kana, muneb! Ise nägin!
Muist seltskonda on sellised:

ja kukk nagu kukk ikka.( ainult viisi peab viletsalt)
Aga see hall näeb igati kanamoodi välja, pole tal kuke harja ega saba.....aga kirema hakkas! Ja kireb palju ilusamini kui vana kukk!
Nii, et kes ütleb, mis toimub! Kas kana läks kukeks või ongi mõni selline kanasabaga kuke tõug???
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 10:39 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
09 Mai 2008
Hei!
Tegelikult on mu "ämmaema" sussid juba mitu tundi valmis aga ma olen ühe roosa asjaga nii ametis, et ei saanud aega pilte üles pannagi. Kogu tegemise, vanutamise ja kaunistamisega läks ikka kolm õhtut ja natuke päevast aega kah ära.
Toorikud olid ikka igavesed lahmakad, 71 silmust laiust, 42 rida kõrgust + kokkuvõtmise 15rida. Heegeldasin poolsammastega. Kaks korda käisid masinas ära, siis tegin lilled peale. Põhiosa lillest on ka sussidega koos vanutatud, ainult külge õmblesin enne viimast pesukorda. Nõelasin siis lille lehed ja varred peale ja kannatasid korra ( mis oli päris pikk kord, mu masin ise loputusse ei lähe, üle 2-e tunni loksusid küll) veel kogu kupatusega vanutada küll. Ootasin lõpuks küll nagu ilma imet masina ääres, üritasin isegi taskulambiga sisse piiluda... et noh, kas on lilled alles või on sussid juba nii väikesed, et ei lähe pisemale pojalegi jalga. Aga õnneks kõik on ok! Siin siis nüüd mõned pildid enne viimast lihvi:
lill lähemalt ja mõlemad lilled et isegi mingi sarnasus sai saavutatud


Ja nüüd lõpptulemus:


Pildid ei saanud kõige paremad, ei päikese ega lambivalgusega. Aga millegi pärast nii roosad enam ei ole, kui heie oli, kuidagi lillamaks läksid. Mai roosaks ei sobigi! Tühja kah, mul muudki roosat teoksil.
Oi jahh, ja täna käisin ostsin endale seeliku lõnga ära..... (mitte roosa! )Endal veel pontšo puhta pooleli...ja see heegeldamise plaan pole ka kuhugi kadunud.
Päevad on küll pikad aga miski pärast mina enam nii palju ja nii ruttu ei jõua asju tehtud kui talvel. Küllap selle pärast, et vara läheb valgeks ja mu jõmsikad vudivad juba kell 7 ringi. Ei jaksa ikka ööläbi kududa midagi kui hommikul põõnata ei saa.
No ja mehel ka puhkus veel, teeme õues miljon asja ja kahju kohe, et ei saa kõiki plaane teostatud.
Aga täna oli meil pulma aastapäev... grillisime ilusasti liha, mina ja mu kolm meest! Mõnus õhtu oli , seda sama arvasid sääsedki! Igaljuhul on nüüd need vennikesed ka platsis.
Aitab plärast, kui magada ei mõista siis kuduma!!!
HEAD ÖÖD!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 22:38 - Link - kommentaarid (7)

*************************************************** ***************************************************
08 Mai 2008

Avastasin eile endajaoks Ameerika, ehk õpitosat heegeldamise õpetuse. Tegin kohe paar proovilappi
f4_m.jpg" border="0" alt="" />
ja nii meeldima hakkas see nupuvärk, et varsti on midagi selles tehnikas oodata. Hea paks asi ja hästipalju lõnga võtab, mis on hea lõngajääkidest ruttu lahti saamiseks! Ja neid jääke mul ikka on...!
Praegu teen ikka ämmaema susse, üks on valmis, teisest vaevalt pool. Tõin eile oma kitsed ära ja nendele oli vaja lauta ettevalmistada. Pealegi - lõpp küüntekasvatamisele! Täna pean juba kitse lüpsma.
Loodan sussitoorikud täna ikka valmis saada ja homme õhtuks ehk vanutatud ka.
Eile õnnestus istegijate oksionil villaheie endale võita. Napp võit oli, mu esimene katsetus sellel alal. Aga tundub, et minu arvuti kell ja foorumi kell käivad üsna ühta jalga. Nüüd ootan pakki ja uusi lõngu oksionile, et jälle proovida! Ega pole mõtet ju punnitada asjade pärast, mida eriti vaja ei lähe. Samas, ega ei kurvastaks ka väga, kui ei võida. Kui mingit lõnga värki ikka hirmsasti vaja, tasub mõnd interneti poodi külastada. Lähengi vaatam, mis uued pakkumised on...
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 11:45 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
06 Mai 2008
Hommikust!
Keerasin öösel veel mõned vidinad kokku. Nüüd vist aitab roosast küll, vähemalt ehete osas. Sain siis tehtud ühed kõrvakad ja tegin veel ühe sarnase kaelakee, nagu eelmises postituses. Sestap ei hakanud eraldi pilti tegema. Vahet ainult nii palju, et kasutasin helmetrossi ja panin mõned tumedamad roosad helmed sisse. Ehk ei ole nii mage.


Sinistest jääkidest sai ka üks selline vigur. Mõtetu vidin, kõige paremini sobib oma mõõdult jalaümber. Aga just nii palju neid üle oli.

Ei tea mida täna tegema hakkan. Pontšo on muidugi pooleli, ämmaema susse pole alustanudki, pikemat aega mõlgub meeles tegemata pärliuss ja nüüd ajas Reelu mulle Hunditädi padja isu ka veel peale. Ja sõbranna tütrele hakkan juba talvest (kui mitte sügisest) saati vesti tegema. Veebruaris ostsin mehele kampsunitäie lõnga ära, muster ka välja mõeldud... Hirmus peenike lõng ja suuuuur mees. Sellest saab ükskord jälle sihuke töö mille kõrval tuhat muud asja ära teen. Aga eks talveni ju aega küllll....
Nüüd igatahes peab midagi tegema hakkama!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 09:02 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
05 Mai 2008
Õhtust jällegi!
Hing ei saanud rahu, et roosa ikka tegemata. Nikerdasin siis täna ehteid. Pilte käisin küll õues tegemas aga kuigi head need välja ei tulnud. Toas said isegi paremad. Eks vaadake ise.
1. kaelakee


2. kaelakee


käekett

Üht - teist on veel tegemisel ka.
Ja siis veel üks pilt sellest, kuidas ma avastasin, et kasvatan kodus kilpkonna!

Millegipärast nii talle meeldib magada. Kui ärkab, loobib kõik asjad voodist välja ja võimalusel ka kõik selle, mis tal endal seljas.
Ohh, ma mässan siis veel siin natuke helmestega, kui need juba on lauale kord tiritud.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 19:24 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
03 Mai 2008
Pean ikka korra veel kirjutama, siis peaks kõik tehtud ja teoksil ära näidatud olema ja ei tea millal midagi jälle valmis saab.
( Üks põrsas on mu monitori rohelise vidikaga ära jõudnud kaunistada! Eks see kevad....)
Tahtsin näidata, et ma vahel natuke mingi õmblustööga ka hakkama saan aga ma ei saanud kuidagi hakkama nende pükste pildile saamisaga. Pilte sai terve kaarditäis ja nii paljukest on siis näidata.


Reelu õmblustöödega pole muidugi mõtet võrreldagi (ehkki ma neid piilumas käin ) aga ma pole seda tööd päevagi õppinud ka. Headest õmblejatest siin muidugi puudust ei ole.
Hetkel õueskudumiseks on üks pontšo käsil, 111 silmust oli juba varrastel aga pole suurust veel ollagi. Näitan siis ära, mis käsil ja kes teab millal valmis saab. Ega siin enam päevadläbi nokitseda pole aega.

Nädalaga pean ühed vanutatud sussid tegema, laste vana-vanaemal (minu ämma emal) on sünnipäev. Mida muud 81 aastasele ikka kinkida. Eks siis neid saab mingi aeg näha kah.
Ja minu ema hakkas ka omale pontšot kuduma! Eks saame näha varsti!
Ilusat kevade jätku !
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 17:17 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
Kena laupäeva!
Lubatud calorimetry pildid. Esimene siis see lahmakas, kahju, et peas pilti ei teinud. Oli teine ikka poole suurem kui tarvis aga ega pildipealt eriti aru pole saada.

See on nüüd paras:

Natuke veel pilte sellest asjandusest:Igal juhul on nüüd kõrvad soojas ja karvad ei saa ka silmevahele....
Peaks ühe suvisema ja puuvillase ka millalgi tegema.
Käsitööga jälle hetkel kõik, nüüd ootavad aiatööd ja kaks kitse on vaja oma majapidamisse tuua. Kui saaks kusagilt ühe soku ka sügiseks.... Vana karvane pandi möödunud sügisel hoovipealt lihtsalt pihta ja kolm hane läksid sama teed....
Kui keegi teaks juhatada, kust saaks omale uue soku normaalse hinnaga (mitte poole lehma raha eest nagu tõuloomad maksavad) oleksime väga
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 09:15 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
02 Mai 2008
Ma ei tea, mida peaks praegusel kellaajal tervituseks ütlema...head ööd?!
Sain ka lõpuks aega oma aprilli tööd kokku koguda. Proovin ikka igal kuul pildiülevaate teha, hea endalgi vaadata kas ja kui paju sai. Tundub küll, et midagi jäi veel albumitest üles leidmata aga aitab sellestki.

Möödunud päeva saavutustest nii palju, et lisaks aia-ja mullatöödele sain oma calorimetry valmis. Tegelikult sain kohe kaks korda! Esimesel katsel ei tulnud "meeter", tuli "kaksmeetert". Harutasin aga jälle üles, kolm numbrit väiksemad vardad sisse ja hoopis teine tubakas. Loll ja jonni täis, nagu ma olen, sain ammu aru, et kole suur tuleb aga tahtsin ikka näha kui suur! No nüüd on asi käpas vähemalt. Homme panen pildid. Sellest suurest ikka tegin ka ühe pildi aga õige asi on mul praegu peas, pime pilti teha. Ok, praeguseks siis magama.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 23:28 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
01 Mai 2008
KENA KEVADPÜHA JÄTKU!

Hetkel pole ei päikest ega vihma, selline kahtlane värk! Hommikul käisin kevadet otsimas, nii palju siis leidsin:

.

.

.
.
.

Sihukene kevadine ja karvane leidus ka aiamaal
See on siis see peapael , mille ma üksõhtu siin aretasin. Praegu on see calorimetry ka pooleli, tahtsin põrssapadja ära lõpetada.
Nihuke see siis on, eest - tagant ja koos ühe omanikuga. 100% lõngajäägid!

.

.

Roosa sai see nüüd küll aga värvispektrisse ma seda vist ei topi, terve kuu veel ees, katsun midagi korralikumat ka teha.
Nüüd lähen tuulutan ennast natuke õues ja vaatan mis head ideed pähe tulevad!
.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 14:22 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************