Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Jaanuar 2014
Detsember 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

312864

30 Juuni 2008
Tere!
Ei tea kas ja millal oleks siia üldse asja kirjutada olnud, sest käsitöö himu on mind endiselt maha jätnud. No eile tegin küll algust juuli sinisega, ega siis sellest pääsu pole aga midagi suurt küll nii pea ei tule. Ja kollast ka rohkem välja ei punnita. Praegu aina sööks puuvilju ja liha, mõnuleks nii sama või reisiks pisut eestit mööda. Aga miks ma siia kirjutama hakkasin, selleks on ometigi põhjus olemas. Tükk aega seikles mööda eestimaad ringi üks postipakk Reelu'lt ja täna tõi postionu selle mulle otse koju! Ma isegi ei teadnud, et nii peen saatmise värk, et ma ei pea sidesse ronimagi. Noh, pakis leidusid Reelu pärlijäägid, mis minu käsitöölagedas peas isegi mitu mõtet liikuma panid ja KILPKONN!!! Meie ammune unistus!
Kilps oli mitmeid kordi suurem, kui ma ettekujutasin. Nelja padjajagu vatiini läks sisse. Ja väga tipp-topp korralik töö on! Ma ei teeks sellist iialgi valmis, ma isegi ei saa aru, kus otsast seda alustatud või lõpetatud on. Aga noh, lõppviimistlusega sain hakkama küll!
Kõigepealt tahtsin Kilpsile suured silmad panna aga ohh lolli, olin Abakhanist valed tagused ostnud. Topi mis sa topid, ikka kuidagi kokku ei hakanud. Õnneks saab need kunagi ringi vaheteda, kui õiged tagused toodud saan. Njuh, ja mu kaks kannatamatut poega aitasid vatiinikangast ribadeks rebida ja vaevu suutsid ära oodata, kuni kilps liha ka nahavahele sai.Pisike pildireportaaz kah Kilpsist ja tema fännklubist!
Kõigepealt terepai!

Pisut kallistamist ja mõnulemist:


Siis korralik ratsasõit:


Väsinud vennikesed:

Ja lõpuks Raineri harvaesinev lõunauinak Kilpsiga või õigemini Kilpsi all! Silveri võrevoodisse kahjuks Kilps ei mahtunud.


Kõik pildid SELLEL LEHEL kui keegi viitsib vaadata.
Ei tea, miks mu lapsed täna nii ehmatanud nägudega piltidele on jäänud. Küllap lõunauinaku aeg.

Nii palju siis veel, et alates 2 juulist on mul internetiga mõneks ajaks kökk, ei tea. kaua aega läheb, nädal vast ikka. Aga no see pole ka ühendus, mis mul viimasel ajal olnud on!
Tänu Reelule sain nii pika postituse, ise pole kärbse pesagi teinud. Aga nüüd võtan oma pisikese juuli sinise ja lähen seda õue edendama, poisid mul möllavad aias, aeg endal ka kommikotist eemale kobida!
Vast homme jõuan veel selle sinise ka üles panna.
Tsauki tänaseks!
Ossasiga...vihma hakkas sadama jälle!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 16:23 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
21 Juuni 2008
TÄNA SAI MEIE VÄIKE SILVER KAHE AASTASEKS!!!

Lapse pidu peetud! Mõned pildid teile ka vaadata.
Emme tegi poole päeva torti, küünlaid ei raadsitud kuidagi ära puhuda, venna abiga sai lõpuks ikka see töö ka tehtud. Tegelikult paningi need tema tordi tükile just selle pärast, et neid sai ikka mitu korda uuesti põlema pandud ja kogu selle puristamise peale oleks tort uue kihi peale saanud.


Emme ja venna tegid sellise lillekimbu:

Torditükk oli selline:
ja tegin selle leiutise nii:
Küpsetasin muretaigna põhjapeal rabarberi koogi, hapukoore-muna kattega, millele lisasin ka natuke vahvlitaigna pulbrit. Peale jahtumist läks peale vahukoore kohupiima tarretis, siis natuke külmkapis seismist, samale segule natuke vaarikajoogi pulbrit sisse ja roosaga poja nimi ja nr 2 peale. Siis jälle külmkappi ja kõige lõpuks 1,5 l sidrunitarretist peale. Täitsa mõnus kooktort tuli. Poisid pistsid isuga ja isegi järgi on veel .Sai ikka suurema ahju vormiga tehtud. Nüüd sai põhitõed siia kirja ka, kui teinekord ise veel teha plaanin ja tehnoloogiat ei mäleta, saan siit vaadata.
Ja sünnipäeva kink läheb ka hästi peale mõlemale, isegi issi proovis, emmest rääkimata....

Ise olen ka päevale vapralt vastu pidanud. Nüüd tuleb veel oksjon üles panna.
Kena jaani teile!!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:27 - Link - kommentaarid (6)

*************************************************** ***************************************************
19 Juuni 2008
Õhtust!
Kuidas päeva veetsite? Mina otsisin välja retsepti "hakkliha supp marineeritud kurgiga" ja nii mu päev rõõmsasti õhtusse saigi. Lisaks on nahka läinud kaks shokolaadi, nuudlisupp piimaga,juustusaiad,hulk piima, kaks kohvi ja kindlasti veel midagi. Ja kui ma nüüd küsiks, kuidas mitte 34 kg juurde võtta, nagu kahel eelmisel korral, siis soovitaksite mul kindlasti üle lugeda mida ma just oma päeva menüü kohta kirjutasin.
Aga rätik sai juba päeval narmad külge ja nüüd enne pimedat ka pildile! Sellega on siis asi ühelpool! Nüüd heegeldan motiive, teen poistele ühe teki. Nii proovitööks.

Ise vahin, lõug lõunas,sest mul on jube londiummistus ehk nohu ja kust mina pidin veel teadma millal see pilt just täpselt tuleb!
Aga asjanduse mõõtmed ka. Ülemine serv 160, äär 120 ja keskelt läbilõige 90 cm. Minu suurusega parema võrdluse saamisks võin öelda, et olen 180 cm pikk.
Ohh, ja nüüd ruttu kitse lüpsma!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:50 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
18 Juuni 2008
No tere!
Minu kohta jube pikk vahe, mis ma pole siia kirjutanud. Isetegija keskkonnas olen sellegi poolest endiselt palju tunde veetnud.
Nii mõndagi oleks nüüd öelda ka, hakkan vist ikka sellest käsitööst pihta, mis otseselt kätega tehtud!
Eile sai valmis mu kirju õlarätt. Narmaid veel pole, küll homme panen. Küll oli vaevaline töö ! Kui algul läks lõbusalt siis vahepeal selgus, et olen ka sellise isetegemisega tegelenud, milleks käsi küll vaja pole.... nimelt selgus, et ootan oma kolmandat jõmpsikat! Neli päeva ei võtnud ühtegi näputööd kätte, seedisin .... siis hakkasin ikka edasi kuduma. Ja sada häda sellega, lõnga "hais" ei meeldinud kohe üldse... Kuna ma õnneks just kemmergujumala kummardaja pole ühegi lapsega olnud, siis kirtsutasin nina ja kudusin ikka asja valmis. Siin ta nüüd on ja varsti läheb mõnele oksjonile, ehk aitate mul sellest asjandusest vabaneda!


Õhtupäikesega sai kuidagi kollane ja mage pilt, nii suur kah teine, et ei taha kuidagi pildile ära mahtuda. Roni või kaameraga laealla.
Sellega on mul siis hetkel suuremate tööde isu täis! Ei tea, kas värvispektrilegi kollast lisa tuleb. Muudkui tahaks magada, mida ma muidugi ei saa ja siis sööks....24H ! Mida iganes, shokolaadi, halvaad, kartulikrõpse, öösel kell kaks küüslauguleivakesi. Ja hommikune piimasupp läheb hästi nahavahele. Muidu ma seda nagu üldse ei söö...
Täna tuli seene isu. Tegin siis seene-singi-pärmitaigna piruka. Tuli küll rohkem saia moodi välja aga küll läks hästi nahka, kogu perele ja isegi mulle! Üritaks teile ka isu peale ajada

Nii nämma oli!!!
Laupäeval saab väike Silver kahe aastaseks, peaks selleks puhuks ka mingi taolise kaku kokku keerama, kes teab, kas mul endal sel hetkel tordi isu on, äkki tahan hoopis heeringat.
Nüüd siis katsun oma õnnist olukorda nautida ja teha just neid asju, mis tahtmine parasjagu peale tuleb. Seelikute ja kleitide kudumine - heegeldamine jääb ära! Sügisepoole hakkn vast titeriideid ka aretama, sest ega mul esimese eluaasta jaoks mitte ühtegi asja ei ole küll. Kuna mees arvas, et kolmandat meil küll ei tule, siis said titekad kõik kohe ära antud. Aga vott tuleb ikka küll ja appi, appi, kõik hilbud peab uued muretsema. Tegelt, meil isegi oli mõte, et sügise poole võiks...aga tema juba olemas!
Nii et siis mina ka kaheliitrise kannuga taimekeste kastja!

Kena õhtukest teile, ma lähen vaatan, mida jälle nahka pista....
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:17 - Link - kommentaarid (18)

*************************************************** ***************************************************
13 Juuni 2008
Tere tänast, vahelduva pilvisusega päeva!
Kuna seda päikest on täna vähem kui pilvi, ei viitsinud oma kirjut lõnga kuduma hakata. Täna oli mütsiheegeldamise päev!
Väikesele poisile sai küll nii auguline sääskede söögilaud...Niidijuppe jäi ikka veel järgi, saab veel teha. Eks neil ole siis mitu korda päevas võimalus valida, millise mütsiga õue uuele tuurile minna.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:20 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
11 Juuni 2008
Lisan lõnga värvimise kohta mõned read.
Kuna see briljantrohelisega värvitud türkiissinine lõng teile huvi pakub, hakkasin ise ka mõtlema, miks ta ikka sinine tuli. Algul värvisin nende joogipulbritega aga ega ma vett ei vahetenud, suht selge oli teine, kui lõnga välja võtsin. Panin siis kirsijoogile punased vildika südamikud ja apelsiini omale briljantrohelise. Igat pidi pidanuks kollane ja roheline andma rohelise kokku. Ju siis mingi nähtamatu vinge keemiline rektsioon! Või kuivab roheliseks tagasi... No nii märg ta ka ju enam ei olnud. Paistab, et pean teist korda veel proovima!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 19:08 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
Tere üle mitme päeva.
Pole tükk aega midagi kirjutanud ega teinud ka. Oma rätti ikka koon tasapisi, 200 silmust juba ja natuke alla poole kera lõnga veel järgi.
Täna värvisin vahelduseks natuke lõnga. Kollase - punase kirju on joogipulbritega värvitud, punane - sinine punaste vildikate südamike ja briljantrohelise jäänusega. Jah, just see sama roheline, mida tuulerõugetele pandi! Törts äädikat kah hulgas ikka. Ei tea, miks ta sinine on!
Pesin mõlemad lõngad seebivees läbi, värvi ei andnud. 100% villased ei ole.
Netiühendus on täna nii jube, et teen juba teist korda sama postitust ja MSN-is ei saa üldse üle poole minuti olla. See pärst kõigepealt tekst ja kohe hakkan pilte lisama!

Kuivavad vihmaeest peidus Eks annab selle risu-räsu seest neid üles leid!

Sellega oleks siis tänaseks kõik tegusam ära näidatud ja öeldud. Niisama meeleoluks võin näidata pilte - meie issi uued papud!
.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:18 - Link - kommentaarid (11)

*************************************************** ***************************************************
05 Juuni 2008
Lõpuks ometi
katsun ühelepoole saada oma rätiku mustri näitamisega. Eile ei tulnud sellest tööst miskit välja. Läksime korraks poodi, siis otsustas bussi kumm katki minna....firma masina värk, tagavararatas oli, tungraud oli...aga rattavõtit polnud! Mees jooksis pool küla läbi, õnneks läksime tema vanemate lähedale poodi.(Laitse) Seal oli tuttavaid kellelt küsida aga kes see ikka õhtul telekat vaatab, rattavõti kohvitassi kõrval. Nii me siis saimegi alles pool 11 koju, rohtu niitma, kitse lüpsma, lapsi magama panema....mis pilti ma siin enam tegin.
Aga nüüd tegin küll peotäie klõpsatusi. Nagu arvata oli, ege eriti efektne ilma pressimata välja ei näe ja mustrist suurt aru ei saa. Aga seda ikka näha on, kuidas värvid jooksevad. Panen oma mustri sirgelduse ka nähtavale, ehk aitab asjast aru saada. Koppimine lubatud! Pole võimatu, et selline mõnes mustriraamatus ka leidub, minu omades küll identset polnud aga mul pole ka kõiki maailma raamatuid.

Ja lõngakera nagu üldse ei vähene....
Noh, nüüd on silmeeest kirju küll!!!
Tundub palav ilm tulevat, lähen päästan oma kasvuhoone ukse lahti ja edendan oma käsitöö värki edasi. Äkki saab siis kunagi ikka valmis kah!


Lisa kell 15.30.
Kahtlane vaikus ja kadunud pannkoogid!
Üks mees tuli õuest, teine ärkas lõunaunest ja võidu nõudsid pannkooki, pannkooki! Eks tuli teha siis. Väike oli alles oma puuris kinni kui tõstsin tema tuppa lauale koogid seniks jahtuma, kuni küpsetamise lõpetan ja suur vend köögis söönuks saab. Mõne hetkepärast enam kooki ei nõutud... aga vaikus on meie majas üks väääga kahtlane asi, üle ukse avanes selline pilt....:Foto NAGI's: P6050001
Pildile klikates saab albumisse, kus on ülejäänud seeria....
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 09:25 - Link - kommentaarid (5)

*************************************************** ***************************************************
04 Juuni 2008

Ei saa täna ka ikka ilma blogimata läbi. Eile küsis mees auto võtmetele võtmehoidjat, no ega mul kusagil sahtlis ühtegi ei vedelenud küll. Leiutasin siis ruttu midagi. Eelduseks oli, et ei tohi olld "kulinatega" nagu mu mobla ripatsid ja kerge pidi olema. Keerasin siis jupi traati spiraali ja sebisin puupärleid külge. Läks loosi küll.
Täna hommikul leitsin karbist paar meetrit niidile aetud seemnehelmeid. Ei tea, mida ma talvel neist teha olin mõelnud, ussi jaoks nagu kole vähe. Tegin neis ühe pusakee.
Oma kirju lõnga võtsin ka käsile. Ei tea kas viitsin sellest ühe suure õleräti teha või kui väga laiaks läheb ja ära tüütab, eks siis tuleb jälle üks pontšo. Mustri kohandasin ka ise, tegin ühe lehemustri nii väikeseks kui andis. Aga ega selle sigri-migri kirju lõngaga muster eriti välja ei paista. Koon teist veel natuke suuremaks, siis näitan, mis teoksil. Muidu kes siin huvi tundnud on , mis teoksil ja kuidas välja näeb, võite ootama jäädagi kuni see päris valmis saab. Aga noh, eks ma üritan.
Ema on ka paar pitsilist värki valmis kudunud aga tal need korralikult venitamata, ei saa pilti teha veel.
Ok, ma siis koon ja ehk õhtuks näitan ka natuke!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 09:42 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
03 Juuni 2008
MA EI OLE ÕMBLEJA...!!!
...ja minu õmblusmasin on sõnnikulaotaja!
Aga seeliku renoveerisin ära.Õmblejale väike töö, mulle igavene jama! Harutasin värvli maha, voltisin just nii palju kokku, et parajalt ümber mahub, isegi proovisin vahepea selga. Algul voltisin isegi liiga usinalt, tuli muist lahti võtta. Aga olgu mis on, nüüd püsib vähemalt seljas ja saan kanda. Muidu, pane või traksid peale. Kaugeltki mitte ilus töö ei jäänud aga ega ma nagunii ühtki särki seeliku ega pükste sees ei kanna, ikka peal ja nii ei jää mu kortsimistöö näha. Värvlil tuli ju ka hea jupp vahelt välja võtta, seda polnud masin kuidagi nõus kokku õmblema. Nii toksisin siis käsitsi. Suuremat pilti ma teile ei näita, ei kannata näidata.... (triikisin küll aga näh, pildipeal ikka kortsus. )


Kuna see teksa riie ja uue elu ta nii sisse sai, pistan ta projekti.
Nüüd hakkan tikitud vaibale tagust külge aretama, siis saab selle ka varsti pildile sättida.

2 tundi hiljem:
poiste magamistuba sai kahe loomavõrra rikkamaks.
Mõõdud 56 X 56 cm.

Tükk tegu oli selle seina mahutamisega. Seal enne hulk vaipu ja suurem poiss sokutab oma joonistusi ka iga nurga vahele. Seepärast lõikasingi pildi parajaks ja raamisin ära, et lendavad laevad ja muu sihuke kraam servapidi peale ei jää.
Nüüd pole mul teile tükk aega midagi näidata. Üks tikkimine on veel pooleli aga selle masti ei tule praegu mitte peale....
Ei teagi, mida nüüd tegema hakkan, kõik projektid peaksid hetkel täidetud olema. Plaane on küllaga, ei tea millest pihta hakata. Peab minema uue " minu käsitööd" ostma, seal oli heegeldatud seelikuid....
Tehke siis kõik ilusti aia -ja käsitöid, tänane tuul just põllule ei kutsu aga küll see ilm ka jälle paraneb. Saatke meile vihma kui kusagil leidub!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 10:05 - Link - kommentaarid (7)

*************************************************** ***************************************************
Hommik!
Vaatasin kella kümne paiku, et täna peaks üks ümmargusem number täis saama, nüüd jõudsin vahepeal nõud ära pesta ja juba lõhki mu ilus ümmargune!
NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:
056006
Igaljuhul tänud, et viitsite siin minu loba lugemas käia. Varsti saab 8 kuud minu blogimist, pole just väike külastajate hulk selle aja kohta.
Nüüd hakkan seelikut kitsamaks aretama, poisid juba kaklevad ääres. Mõne tunni pärast peaks paar tööd ette näidata olema. (ehk kannatavad mingit kriitikat)

.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 08:06 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
02 Juuni 2008
Tere selle nädala esimest õhtut!
Mu elutöö sai valmis! Pontšo. Pidin ikka narmastege tegema aga kui valmis hakkas saama, tuli hoopis üle heegeldamise idee. No päris kobe sai. Tuleb teine müüki panna, mul endal selle isu juba ära läinud, nüüd tahaks teist värvi. See see on, kui ühte asja nii kaua teha.
No mis siin ikka pikalt piinata, panan pildid ritta!
Siin alles pressimata ja kuivab:

Selline valmiskujul:
Ühe sellise ülearuse raamatu leidsin veel ja terve hunniku soome keelseid käsitöö ajakirju.
Nüüd tuleb teksade projektiks üks seelik kuidagi ära kohendada ja siis jälle vardad või heegelnõel näppu! Noh, rohimistööd tuleb ka ikka teha. Peenraid ja taimi tuleb aina juurde ja maltslevik paistab ka hea olema.
Tšau praeguseks, mu kaks jõmpsikat on kokku saanud ja möllavad siin mis hirmus, viivad tooli alt minema!

.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:54 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************