Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Jaanuar 2014
Detsember 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

300326

30 Juuli 2009
Päevast!

Tahtsin sellesse kuusse veel midagi teha jõuda. Tegin algust veel ühe laste särgiga.Mis sest,et suve veel kuu jagu järgi, küll meie kliimas tuleb kunagi mõni suvi veel. Aga särk ei edene, no aega pole. Sai natuke rohkem liha ostetud kui tavaliselt ja nüüd süldid, kotletid, hakkliha ja mida kõike veel vaja tükeldada ja külmutada. Lisaks olen veel nelja lapsega, mehe vennapoeg otsustas ka siia maanduda.Minu arust ma ei saagi muud, kui neile süüa teha.
Ime kombel kobisid eile õhtul kõik 10-est magama. Sain heeheldama hakata. Südaööks sain tirtsule pearäti valmis. Täna siis veel servad ja nööp.
Siin see on ja modell ka mitmes variandis, no ei seisa tema enam sekundit ühes asendis.
Ja kaalub ainult 25g.
Vähemalt kuu aega olen blogides vaadanud, et näe, teevad pearätte! Tahaks ka aga kus kohast mustrit saab. Rätid on aga mustrit pole kusagil. Siis hakkasin blogisid hoolega lappama. Ei saanudki kaua otsida, kõigepealt vaatan ju ikka "omad" üle ja siin see ongi! Aitähh, Pets, vähemalt mina koppisin selle omale ära! No tegelikult oleks ju võinud ise ka välja mõelda ja eks oleks mõelnudki, kui poleks (oleks, poleks, oleks )leidnud. Aga mina oma loogikaga oleksin hakanud tegema teravamast otsast, siin aga laiemast. Nüüd tahaks juba endale ka! Vast nuputangi midagi.
Aga särk on pooleli ja peab seda edasi tegema. Sel kuul küll rohkem midagi näidata ei jõua.
Poistele tegin ühe "indiaanlase peavõru", kui mõne indu õuest üles leian ja see nõus poseerima on, siis on ka lootust ,et see pilt siia postituse lõppu varsti jõuab.

--------------------------------------------------------------

No sain kaubale oma valge indiaanlasega.
Ja üks sihuke tegelane kükitas ka põõsas:


-------------------------------------------------------------
Tsau, minge marju korjama! (ma ei viidsi seda teha, vähemalt mitte aias )

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 13:21 - Link - kommentaarid (7)

*************************************************** ***************************************************
27 Juuli 2009
No tere jälle!

Sain ometi valmis! Tite teki! Alustasin jaanuari algul. Asi seegi, saab selle kuu kaalulangetamisse veel 501g lisada.
Mõõdult 100 x 80 cm. Kootud Huoppanen'i villaheidest, ringvardad nr 3.
Väjanägemine selline:
Rohkem pole käsitöös midagi jõudnud. Keedan ja küpsetan, koristan ja kraamin.... Ja Janerini pooleaasta sünnipäeva pidasime ka eile natuke. Vanaisa, vanaema käisid külas. Kena pisike vabaõhu üritus oli. Ja eks ma öelnud, et Janerini hambad kohe tulevad! Laupäeva õhtuks tulidki! Ja kohe kaks tükki korraga!!!

No mõned pikniku ja muud pildid ka teiel!Vot nii, lõbus elu meil siin Põllu talu murul.

Kui kähku näpud tööle panen, ehk jõuan sel kuul veel midagi tehtud. Esialgu ei tea, mida tegema hakkangi.

Tsauki !


*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 14:56 - Link - kommentaarid (7)

*************************************************** ***************************************************
24 Juuli 2009
Tere.

Pole natuke aega blogida saanud ja üht-teist on kogunenud.
Tegelesin vahepeal lõngade värvimisega. Ammu oli juba plaanis ja nüüd sai asi lõpuks ette võetud. Ohh häda, vahepeal olid enamus Sunny joogi pulbreid teistmoodi kasutust leidnud ja suur hulk kokku kogutud vanu vildikaid ka jalad alla võtnud. Tagatipuks sai otsa ka briljantroheline. Aga kõigest sellest, mis veel koku kaapida andis sai värvitud kilo jagu lõnga.
Paar õhtut tegelesin kerimisega. Nagu mahti anti, siis kerisin ja nii jäid suurem osa vihis pildistamata. Aga eks õieti ole tulemus siis näha, kui midagi valmis kududa. Mis neist tuleb --- veel ei tea.

Mees viskas paar aastat tagasi ei tea mille pähe, mu kerilauad minema. Nüüd ma nii tooli jalgade ümber nikerdan. Lausa kahed korralikud kodukootud kerilauad olid!!!
Nii, nüüd on käsil poolikute asjade lõpetamine. Lõpule jõudis viimaks mu saalomonisõlmes nikerdis. No ma ei oska öelda, mis nimi sel peaks olema. Vest ei ole, särk ei ole....aga mulle meeldib!
Oleks palju varem valmis olnud, kui ma poleks algul alla soonikut kudunud. 400 silma ringvarrastel, peenike lõng, andis ikka teha ja aega ka polnud. Ja nüüd lõpuks arutasin üles ja hoopis heegeldasin. Mulle meeldib nii rohkem. Millised need alumine ja ülemine äär välja näevad, on paremini näha ühe kaeluse pildi pealt. Seal on ka värvid õiged. Päris selget sotti ei õnnestunudki pildile saada.
Kaaluks tuli ainult 155g.

Eile öösel vaikust ja rahu nautides nikerdasin üle hulga aja ühed kõrvakad ja käeketi. Plikal vähemal midagi, mille küljes rippuda. Eks ma varsti olen kõrvutu!
Muudest tegemistest kah natuke.
Õpetan siin kassi ja tüdrukut. Ühed tited mõlemad. Kass mõistab sitsida (pilti pole veel teinud nende tegemistest), tüdruk hoiab ise oma lutipudelit ja eile hakkasime ka lusikast sööma. Lõpuks ometi! Küll ikka arenevad erinevalt. Tüdruk muidu tragi aga poisid sõid lusikast juba 4 kuuselt. Tibil pole ikka veel ühtegi hammast aga varsti vist tuleb, tunda juba on. Aga muidu keerab ennast igat pidi ja roomab ka natuke. Mõne päeva pärast saab poole aastaseks.
Käisime arstitädi ka vaatamas. Saime teada, et kaalume 8,9 kg ja pikkust on 72 cm. Ja täidsa terve laps.
Siin nad siis pikutavad, Janerin ja Piibi-Robi.

Kass käib selle nuku juures kogu aeg magamas, ikka parem kui puhta üksinda.


Igavene aktiivne kassike on. Kihutab ringi nagu pöörane, ronib mulle teki alla ja seda lõnga temaga koos kerida oli ikka "eriline lust"!

Ükspäev tuunisin üht T-särki ka. Raineri ämblikmees koorus lahti. Seda oli ammu näha, et tuleks uus liimi kiht panna aga kas ma siis viidsisin! Silveri oma sai järelikult paremini pintseldatud, üht moodi on pesus käinud mõlemad, aga Silveri oma nagu uus. Nokkisin siis maha, nii palju kui sain, ja sirgeldasin niisama ühe mänguämbliku asemele. Rainerile see enam ei kõlvanud. Nüüd siis Silver sellega ringi lippabki. Pole viidsinud Rainerile seda õiget Ämblikmeest ka uuesti tegema hakata. Aga eks ma ükspäev ikka pean. Nad on hullemad kui mõned kaksikud, kõik mis nende meelest vägev, peab ikka mõlemal olema. Pulga kommid peab ka üht värvi ostma, kui ei taha suuremaid perkondlike dragöödiaid üle elada!

Nüüd siis katsun veel sel kuul ära lõpetada oma jaanuarikuu titeteki ja ostsin uued materjalid lõnga värvimiseks. Esialgu on küll apelsini joogi pulber ja briljantroheline aga oranz ja roheline võib päris huvitav tulla.
Saaks poolikute töödega lõpuks ühele poole, eks siis näis, mis edasi. Ei noh, kõik poolikud ei saa valmis. Mul üks tikkimine ka kaks aastat pooleli, ei ole praegugi selle tegemise masti. Las ootab veel!

Muuseas,eelmise postituse pesunuustik on juba jupp maad koomale nühitud!

Ok, asume tegudele, postitus on poolteist kilomeetrit pikk ja kudumist mite sentimeetritki! Ja nüüd hakkas plika ka juba laulma! Noh, hea et siia kirjutadagi jõudsin. See ka viimasel ajal tükk ette võtmist.

Mõnusat juuli lõppu!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 10:49 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
16 Juuli 2009
Õhtust!

Minu esimene triibuline.

Imetegu sai eile valmis. Nüüd toppsin švammi ka sisse. Tehtud heide jääkidest, just nii pikk, kui neid mugulaid oli.
Mõõdud 90 x 15cm ja kaal enne täistoppimist 170g.
Nimetuseks pesemis nuustik ehk matšalka.

Mees tahtis ja sai, eks aeg näitab, kuidas praktikas vastu peab. Vaevalt mul eneselgi katsetamata jääb.
Vanutasin teist kah ainult nii palju, et veits koomale läks. Küll kasutamise käigus veel kokku jõuab minna. Päris huvitav, mis tast nii poole aasta pärast järgi on... (kui üldse midagi on)

Rohkemat pole esialgu näidata. Täiendasin oma lõngavarusid, ikka kordades rohkem kui kulutada jõuan! Sortiment ka ühest seinast teise - puuvillane ja maavillane. Kõike seda muud, mis jääb nende kahe sordi vahele, on mul veel kolm suurt säilitus kotitäit + emast jäänud kapiotsatäis "midaiganesmugulaid". No aga ikka on mul otse loomulikult vaja just seda, mida neis kottides ei ole!
Mingi aeg, kui jõmpsikad aega annavad, plaanin seda maavillast värvima hakata.

Seniks aga vaadake kuidas kasvab meie Piibi. Pikem kui lai veel esialgu.


Lahe tegelane ja möllumees küll. Ma sain oma heiet ikka lugematu hulk kordi jätkata. Tal ikka vaja kõige külge kinni karat, mis liigub. Vahepeal pean valvama, et plika luti külge ei karga. Öösel on ikka igaks juhuks oma residentsis - wc-s.

Noh, ja pojad on mul ka õige naksid! Eile õhtul tuli vanaisa meile, jäi ööseks ka. Oli poistele miskit jama ajanud, et hommikul vara lähme jahile. Ei saagi sotti kas selle pärast või lihtsalt heast meelest vanaisa külsakäigu üle aga hommikul 5.04 nad üles tõusid. Ja enam magama ei läinudki!!! Oi kui lahe oli endal magada üritada. Nad ju lähevad iga 5-e minuti tagant kaklema ja Silver kisendab nagu veduri vile! Jääb üle loota, et see neil harjumuseks ei saa. No mis neil viga, kella nad ei tunne, väljas on valge...kes paneb multika mängima, kes läheb hoopis õue! Vanaisa vedas oma kondid alles 9-ks lagedale ja tal oli nalja kui palju!

Oeh, täna ma ei viidsi enam midagi teha. Mõtlen mis töö järgmiseks ette võtta ja sirvin veits oma mustrivarusid.
Nii, mõtetut möla pole mõtet ajada, head ööd!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:58 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
12 Juuli 2009
Õhtust jällegi!


Kasutasin taas ära heegelniidi jääke. Tänase päeva töö - pudipõll (jälle! ).
Kaalu 37g.


Neid võib veel juurde tulla, jääke veel on ja vajadust ka jätkub.

Hetkel käsil üks korralik "matšalka" tegu. Mis sellest välja tuleb, eks seda varsti näha ole. Mõni päev läheb vast aega veel.

Hüva ööd!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:18 - Link - kommentaarid (5)

*************************************************** ***************************************************
10 Juuli 2009
Tervitus!

Küll võtab vahest aega ühe suht väikese asja tegemine, kui tegemisele üldse pihta ei saa. Eile hilisõhtul sain lõpuks valmis Raineri suvesärgi. Kipuvad küll need minu poiste särgid nii kleidi moodi välja nägema (ja eks nad ükskord tüdrukule tuunimiseks jäävadki, kui kestavad nii kaua) aga uurides käsitöö ajakirju...millised värvid ja mustrid meestele selga tehakse.... siis ei tunne mina küll ühtegi meest, kes sellise selga paneks!
Särk aga selleks korraks selline ja kaalu 112g.Tegingi meelega ülemise otsa tihedama, ta vennike oma heleda nahaga on tänavu juba mitu nahka vahetanud, eriti õlgadelt. Teine vennike palju tugevam, ei see koori kusagilt, jookseb mõni päev puhta alast ringi.
Nii et Reelu, see siis see niidikera, mis sa mulle kaks ja pool aastat tagasi esimese jõulupakiga saadsid! Lõpuks sai esemeks, seni oli vääääga hea nõelapadja asendaja arvuti nuka taga!

Ma siin vaatan, et polegi vist näidanud milline heinasaad mu Janekene oma rohelises kleidis välja näeb. Panen siis paar pilti sellest kah.

Nüüd on juba kuulda luti klõbinat - varsti ärkab üks neiuke ja tahab oma kohupiima portsu! Nii, et emme läheb nüüd ettevalmistusi tegema!


Tsauki seks korraks jälle!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 10:57 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
07 Juuli 2009
Hei!


Rainer tegi mulle lille, mingil ime kombel on sellele õis ka peale tulnud!


Kus juures poiss paistab uskuvat, et see õis sinna tõepoolest iseenesest külge tuli.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:46 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
02 Juuli 2009
Hei, hei!!!


Kui miskit valmis, tuleb see ka ette näidata, eks ju?!
73g seda kuud...
Varasemast on näitamata vähemalt see särk:


Üks nõelapadi on ka juba mõnda aega oma otstarvet täitnud ,sihuke lihtsake aga ikka parem, kui heegelniidi rull...


Aga muidu läheb meil nii, nagu pildid näitavad...
Mina igal võimalikul hetkel...


See kord veel grilli kõrval...


Kas habet leotada aitab...?

Laste isiklik lillekast. (muide, sokk pistis sealt lõpuks osa ikkagi nahka )

Siis, kui emme viidsib mõnisada meetrit kodust eemale kõndida

...ja siis kui ei viidsi...


Igaks juhuks veel paar niisama pildikest.


Lobiseks kah veel, aga peab magama kobima!

Kena suve ja hüva higistamist!!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 21:39 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************