Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Jaanuar 2014
Detsember 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

300326

22 Juuli 2008


Vihmase päeva ajaviide - käekett.


Rohkem pole midagi käsitöölist teha viidsinud.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:47 - Link - kommentaarid (6)

*************************************************** ***************************************************
17 Juuli 2008
Õhtust!
Olen sel nädalal kaks päeva mehega tööl kaasas käiniud, see siis nagu Tallinna ekskursioon. Kuna hommikune äratus on kaubavedajal kell 4, siis pole õhtuti midagi nokitseda viidsinud. Aga laevu ja lennukeid olen vahtida saanud küll ja poisil esmaspäeval puhta vedas, käisid loomaaeda kaupa viimas. Kena küll vihmaga autos istuda, sõita ja loomi vaadata. Kas teadsite, et ahvid joovad mahla ja allikavett? Seda sama, mida meiegi poest ostame! Mina nüüd tean.
Minu seni parim vaatamisväärsus oli Tallinna vanalinn, hommikul 7-9.30-ni. Kas olete nii inimtühja Raekojaplatsi näinud?

Ja kus oli ikka käsitöö poode! Mitte just Raekojaplatsis aga pea igas pisikeses kõrvaltänavas. Vahtisin seal vaateaknaid, suu ammuli ja ahmisin ideid. No rahvuslikule projektile saab sealt küll rohkelt inspiratsiooni! Ise asi, kas ma neid teostada viidsin. Ja Raekojaplatsi nurgapeal on tore Eesti Käsitöö pood. Seal paistis ka toorainet olema, igatahes villaheiet ja loori paistis küll kenades kirevates värvides olema ja 27.- loori tuustaka eest, mis mitte väga väike ei olnud, polegi ju hirmus kallis, nagu vanalinna kohta arvata võiks. Noh, usun, et paljud teist on neid poode ka külastanud (ja kindlasti teeb keegi sinna ka neid käsitöid) ja on asjaga rohkem kursis, aga ma polnud vanalinna no vähemalt 10 aastat sattunud. Kahju ainult, et poed kella 10-est lahti tehakse aga selleks ajaks on kaubikud sealt juba oma teed läinud. Homme lähen jälle vesistama.... võtan poja ka kaasa, tal seal ka puust autosid vahtida ja vessata.
Aga täna tööpäeva ei olnud ja ilm oli ka rohkem vihmane kui ilus. Minu meeskond vahtis minu selja taga DVD-lt multikaid. Vot niimoodi:

Aga mina teostasin oma sinise vol.2-e. Tulemusest õnnestus mingil päikeselisel hetkel ka liivakasti kaanel pildiseeria ära teha. Ainult kaelas unustasin teha ja meelde tuli siis kui fotoka patareid olid juba laadima pandud. Tegin telefoniga, ei tulnud suurem asi pilt aga massiivsusest ehk ettekujutluse ikka annab. Nüüd hunnik pilte: (klikitavad peaksid olema!)
Foto NAGI's: P7170059
No seda viimast pilti ei saanud siia ühelgi muul moel panna, sorry ebakorrektsuse pärast.
Materjaliks siis 100% klaashelmed, tamiil ja helmeniit.Hõbedased kinnituse vidinad. Kahju et täpset kaalu käepärat pole, päris raske teine. Ja miks ei peakski olema, risttehnikas põhi on 6mm helmestest ja ega need teisedki seemnehelmed pole. Nüüd ei oskagi öelda, on see pidulik või igapäevane ehe?! Igaljuhul õnnestus teha 100% veatult ja üle hulga aja olen ise täiesti rahul. Muidu ikka kipub niit väga ebasobivas kohas otsa lõppema või avastad hiljem mõne praoga helme, mis hullemal juhul suvatseb veel lõppviimistluse käigus pooleks minna. Omaette töö on alati helmeid enne töösse panemist ükshaaval üle vaadata, nö. kvaliteedi kontroll.
Veel sai pildile sihukene kraam, mis kasvab mul otse maja ees, endises lillepeenras.

Maitsvad kollased vaarikad. Ime, et sellise vihmaga üldse valmis saavad.
Muide, just praegu näen aknast meetrijagu vikerkaart. Vedeleb teine kahe pilve vahel ja sugugi mitte väga madalal. Ma arvasin, et päike juba loojunud aga ju siis ikka on veel kusagil.
Ok, hüva ööd! Ma hakkan nüüd igavlema, sest teha enam midagi ei viidsi ja magama ka ei taha minna.
Tsaukiiiii!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:48 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
14 Juuli 2008
TERE oleks ka lõpuks viiaskas öelda.
Minu suured mehed käisid täna koos tööl. Praegu on mu seljataga selline pilt!
Mina hakkasin hoolega värvispektrile lisa tegama, idee ilusti olems,risttehnikas sinine põhi valmis, siis selgus, et mul on ainult kaks sinist lehekest! Vaja üle 50. Mis siis ikka, lugesin kokku ühed mitte väga särtsakad rohelised ja idee sai ikka teostatud. Ainult "sinise" pean uue tegema. Järgmise idee jaoks on materjalid olemas, ainult vaja vaadata, millal tegemise mast peale tuleb. Tänane siis siin:


Kinniseks on suur karabinhaak, see klaasihunnik on suht raske, nii et sinna sobis selline kinnis suurepäraselt. Pildistada unustasin selle koha, aga eks katsuge uskuda, et kinnis on olemas!
Vaatasin siin oma materjali varu ja avastasin, et beezi pole mul mitte midagi....kohe M-I-T-T-E-M-I-D-A-G-I-!-!-! (raha ka põle.) No näis, kuis ma ennast sedakorda välja vingerdan....
Täna ma vist rohkem käsitööd ei tee, tuleb köök ja söök ette võtta ja poes veel käia. Ilm ka nii tore, hommikul pool 11 hakkas sadama ja sajab siia maani. Aga vähemalt nädalavahetus oli ilus, kui mujal olla sadanud. Ja nii mu õuetäis eile pestud pesu siis kuivab!
Hüva vesist õdakupoolist!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 14:54 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
Eilne:*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 09:42 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
13 Juuli 2008
Tere.
Ei miskit muud ole öelda ega näidata, kui leitsin jupi traati ja väänasin ühed kõrvakad. Mul täna suur pesu päev, kui vahepeal aega jääb, väänan veel mõned kõrvakad.No nüüd kui polnud õieti midagi näidatagi, läks piltide üles panek paar minutit, üks õhtu oma oksjoni üles paneku ja piltide trantsportimisega läks üle tunni aja!

Ilusat pühapäeva!!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 11:50 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
12 Juuli 2008
Päevast.
Lõpetasin siin lõunaks ühe ümbertöötluse---minu seelikust pojale püksid. No püksid said küll enam-vähem aga vot pildile ei saa neid kuidagi moodi nii nagu tahaks. Küll ajasin tükk aega poissi fotokaga taga aga korralik ülevaade jäigi saamata. Tigedaks hakkas juba tegema. Kuidas üks laps ei saa sekunditki paigal püsida.
Noh, need paar pilti, kuhu midagi ikka peale jäi on siis siin:Eile panin oma pontšo oksjonile. Kellel huvi, minge vaadake. Odavamalt ei kannatanud panna, suurem osa sellest puht lõnga raha. Aga eks minu võit on igat pidi, kui ää ei osteta, on sõbrannele sünnipäeva kink varnast võtta. Ei pea paari nädalaga midagi uut kokku pusma! Aga kui vaja, pusin uue ka. Tervis praegu päris inimlik juba.
Nii, hea pilves ilm, kihutan jälle kasvuhoonet korrastama. Panin kevadel "pulli pärast" sinna 20 kartulit maha. Need on nüüd nii pikaks kasvanud, et puha vahekäigus omadega. Peab kuidagi üles siduma. Ei tea, kas nad mul seal midagi alla ka kasvatavad või ainult peale. Eks varsti saan teada, juba õitsevad.
Kena nädalavahetuse jätku kõigile! Ehk laus sajuks ei lähe. Meil küll hommikul juba tegi maa märjaks aga praegu vaat et hakkab päike välja tulema. Ruttu kasvuhoonesse.....
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 10:56 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
09 Juuli 2008
Tere taas!
Nädal läinud nagu niuhti! Ja ega ma sellest internetist eriti puudust ei tundnudki. Kuidagi ruttu läks see aeg. Ühe näputöö tegin ka ikka vahepeal valmis. Lubasin poisile ammu juba seljakoti teha, nüüd sai siis tehtud. Paistab, et käsitöö soolikas on jälle tööle hakanud, miskit on ikka jälle käsil. Muidugi on nüüd selg alt vedama hakanud, ega igas asendis ikka olla ei saa ja sellises, millises olla saaks, ei saa kududa. Aga noh, küll ma tasa pisi....
Kott sai selline, heegeldatud, päevotsa masinas vanutatud, tunnike käsitsi nühitud ja ausalt öeldes ikka karvane.


Praegu on üks sinisekirju asi ka käsil aga vaevalt seda juulis valmis jõuan. Nii palju on ikka muud tegemist, et ei saa kogu aeg vardad näpus istuda.
Tsauki praegu, mul arbuusi söömine pooleli....
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 11:31 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
01 Juuli 2008
Tere õhtupoolikut!
Sain siis oma eilsete ja tänaste töödega nii kaugele, et võin ette näidata värvispektri SINISE JUULI. Häbemata pisike küll ja juuni kollane jäi ka pisikeseks. Ei oska öelda, kas sel kuul ennast parandada suudan, vähemalt loodan. Vast see nädal - paar, mis ma siin ilma netita istun, hakkan midagi ka näpuvahel veeretama. Eks näis, ei hakka midagi lubama. Täna on istudes tunne nagu oleksid kõhus angerjad....
Laon oma üliviletsa ühendusega siia kuidagi mõned pildid ja siis lähen internetipuhkusele!
Proovisin teha midagi käevõru moodi asjandust eelpainutatud traadile:

Pusakee ja sarnased kõrvakad:

Midagi suviselt värvikat kah. Reelu, need vidinad peaksid Sulle väääga tuttavad olema!

Pildid viletsad ja lähemalt ka uurida ei anna, kuna Nagi minuga koostööd täna ei tee, toppisin pildid Foto 24-a. Seal ma neid töödelda ega suurendada ei mõista.
Mis seals ikka, ILUST JUULIT TEILE! PUHAKE, KEL VÕIMALIK, VAST TULEB ILMA KA!
Tsau!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 14:59 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************