Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Jaanuar 2014
Detsember 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

300328

29 Jaanuar 2009
Tervitus!
No kas jõudsite ära oodata? Ma ise ikka kuidagi jõudsin. Vahepeal oli igasugust jampsi, millest ei viidsi kirjutadagi. Siis olin nii vinge mutt, et suutsin öösel oma valud maha magada, kui pool 6 ärkasin, olid juba 5 minutilised. Arst aga käskis sellistega juba haiglas olla. Noh, see oli siis eile, 28 jaanuari hommik. Ma muidugi pakkisin veel asjad ringi, keetsin kohvi valmis. Mehe ajasin alles pool 7 üles, see siis käis tõi mul sõbrantsi lapsi valvama. Peaaegu 9 ni ootasin, et lapsed üles tõusevad aga need suvatsesid just kauem magada. Läsin siis ikka lõpuks minema. Haiglasse jõudes kadusid järjekordselt valud ära. Sellegi poolest täpselt kell kümme panid spetsialistid mulle käe külge ja tagasiteed enam polnud. Sel päeval pidi ta lõpuks sündima. Ja sündiski. Ja lausa kell 11.10 oli olemas. Täitsa lõpp, kui lihtsalt mõni asi võib käia, kümmekond valuhoohu, mis polnudki nagu eriti valusad, kolm korda punnitada ja oligi olemas.
Saage siis tuttavaks tulevase isetegijaga, eks ta miskit ju ikka ise tagama hakkab!

JANERIN. 4030g ja 53 cm.Ülejäänud pildid on hetkel SIIN.
Vennad on õekesega rahul, issi vist kah. Silveriga koos pole veel jõudnud pilti teha aga keerutavad seal ümber kogu aeg. Täna lõunast oleme siis jälle kodus kah. Isegi koer tahtis kõige nelja käpaga köögi akna peale ronida, et sisse vahtida ja uut ilmakodaniku uurida. Minu seisund on ka normaalne, igaljuhul etem kui enne või eelmistel kordadel. Varsti jälle vardad pihku!
Tsauki hetkel!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 14:33 - Link - kommentaarid (78)

*************************************************** ***************************************************
25 Jaanuar 2009
MINU ÜLE OOTUSTE ARVUKALE FÄNNKLUBILE!

Täna ei näita ma teile midagi.Nokitsesin küll seda tekki aga üks jupp ikka pooleli. Panin kotti, las ootab. Ise valutan siin hommikust saati oma alumist otsa, ei tea, kas minna või mitte minna. Tänane kuupäev saab vist küll enne läbi aga vaevalt mind siin homme enam on. Või kes teab, kaua venib. Igaljuhul on mul lootust sest vaevast varsti pääseda ja loodan, et järgmises postituses on juba midagi rääkida ja näidata. Nii tore on teada, et hulk rahvast ootab seda isetegemise tulemust koos minuga ja ma olen 100% kindel, et jõuan seal laual ka teie peale vahepeal mõelda! Kahju, et seal kududa ei lubata.
Olge ise ka tublid, nikerdage näputöid! Varsti tulen ja tuhnin kõik blogid jälle ilusti läbi!!!
Tsauuuu!!!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:43 - Link - kommentaarid (24)

*************************************************** ***************************************************
24 Jaanuar 2009
Mina siin! Ikka siin!

Laisklen siin, tekikudumine edeneb ikka häbiväärselt viletsalt. Pole teab mis palju teha aga kui ikka ei tee, ega siis edene kah. Tahaks ikka sel kuul veel kaalulangetamisse kirja saada, muidu ei tea, kuhu kuusse üldse kuuluma paeks hakkama. Eks ma ikka üritan nokitseda. Nii palju muid mõttesid ja ideesid tuleb kogu aeg päehe, et tekikudumise isu kaob puha ära. Juba tahaks sada seitse muud asja ette võtta. Eile ma siis kah õhtul ei kudunud, ehhki lubasin. Hakkasin hoopis helmestega jamama. Sain ühe traadist heegeldatud kee plast helmestega, mis ei tulnud just suurem asi, või just tuligi suurem.... oleks võinud juppmaad lühem olla. Poisile tegin kah paelaotsa ühe värganduse aga sellest pilti pole ja nüüd ei tea, kus see juba asub.
Lõpuks nokitsesin veel ühed kõrvakad. No on ikka imelikud toorikud, nuputa kuidas tahad, ikka jääb ju teine teistpidi kõrva. Konksu tesitpidi panemine siin ei aita. Peaks nagu teine teistpidi tehtud olema. Noh, olgu siis, katsun edaspidi seda praaki mitte tellida. Oleks neil siis teine pool ka pressitud mustriga, olekski ok aga kus sa sellega, teine külg puhta sile. Kaelakee ripatsiks vast sobiksid, sinna pole kahte korraga vaja.
Pildid kah, äkki tahate näha.

Et ma midagi teha ei viidsi ja lastega õue pole ka läinud, on mul selle talve pildidki puha tegemata. Issi ikka käib nendega iga päev kelgutamas ja ma ei tea kus veel. Täna olid oma mänguaeda kobinud. Ma siis ruttu aken lahti ja pildistama. Hunnik pilte siis ka teile vaadata, nii palju kui mul siit köögi aknast midagi vaadata on.


Nii palju siis tänaseks. Olin tubli, tegin hunniku pannkooke kah! Küll oleks tore, kui nüüd kududa viidsiks! Homme oleks nagu tähtaeg haiglasse minekuks aga sellist tunnet pole ikka veel peale tulnud. Vaat, et hakkan olukorraga juba ära harjuma. Ega ma siin eriti enam ohkida ja puhkida ei viidsi küll. See lihtsalt ainuke koht, kuhu ma oma tegemistest ja olemistest midagi kirja panen. Seatap kirjutan kah asjust millest teised ei kirjuta. Mine tea, äkki mõne aastapärast endal jälle hea lugeda, kuidas siis oli ja tundus....Tegelikult pole ju hullu midagi, nii mõnigi vahetaks 9 kuud iiveldust minu paari kuu lomberdamise vastu. Mul nagu muid probleeme poe ju. Kes ütleb, et see mu viimane "kõhutäis" on, ma nõnna noor veel pole 36-tki täis saanud ( aga mõne nädala pärast saan )
Olgu aitab jamast, katsuks veel kuidagi kasulik olla ja miskit tegema hakata! Ei tea, kui paigutaks mööbli ringi...?!? või
Tsauki siis ja Raplakatele homseks head koosnokitsemist. Ma ei riski ikka kohale tulla. Eks mõtlen teie peale ja lõpetan ka oma poolikut tööd - tekki! kui ma ikka kodus olen....

Hüva õdaku jätku kõigile!!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 17:35 - Link - kommentaarid (6)

*************************************************** ***************************************************
23 Jaanuar 2009
Hei!

Tegin täna oma tasside dekoreerimis töö lõpuni. Ühe tegin siis endajaoks, liblikatega. Rainer sai ühe lemmiklooma oma lambipeale, kuna see enam tassi peale ei mahtunud ja mõned klaasid said kah ää mäkerdatud. Neid ei õnnestu kuidagi pildistada, ühe käkerdise sain kuidagi pildidle. Peab hakkama vist valgeid tasse juurde ostma. Minu puhul ongi nii, et kogumise ja kokkuostmise tõbi ei piirdu ainult lõngade ja muu sellise käsitöö värgiga, sinna haiguse alla lähevad veel tassid ja pastapliiatsid kah! Nüüd tundub et tuleb salvräti maanija ka veel. Kus juures, kuramus, kallid on teised kah, isegi Tiimaris oli ikka sihuke hind, et ei tea mitut pakki ei raadsi korraga osta. Appi, hea, et mees mu blogis ei käi ja pole tal õrna aimugi, mis see jamps kõik maksma läheb...
Tulemused siis siin.Kui tasse pildistama hakkasin, sättis Silver ennast laua äärepeale paika ja nõudis, et tee pärdikust kaaaa.... Tegin, kaks pärdikut jäi peale!

Tekikudumisest on täielik siiber. Aga ikka teen. Neljas mustrijagu viiest juba käsil. Nii ma siis nikerdan siin vahepeal muid asju, kui kudumine tüütuks läheb ja ihuosad kangeks jäävad. Eks nüüd peabki jälle vardad pihku võtma, muidu jääb päeva plaan täitmata. Äkki jõuan veel homme õhtuks teki ette näidata.
Uute tegudeni, tsau!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 14:23 - Link - kommentaarid (5)

*************************************************** ***************************************************
21 Jaanuar 2009
Jälle mina siin! Või ikka veel siin...

Silver sai aasta alguses omale kellukestega sussid. Just nende kõlinate pärast hakkas Rainer ka susse tahtma. Muidu mingi hinna eest susse jalas ei hoita. Täna ennelõunal, kui poisid issiga kelgutamas käisid, tegingi ühed kõlisevad valmis. Ja oh imet, siiani on isegi jalas olnud! Tegemine ise ühegi projekti alla ei lähe, kuna sussid ise on juba eelmisel aastal tehtud. No hulk kordi käisid masinas, heegeldatud värk, lõpuks tõmbasid ikka kokku sedapidi, et jäid nagu pikad torud. Veel täna hommikul proovisn poisile jalga ja tundus üsna lootusetu värk. Kui jalga sikutada siis varbaotsast jäi mitu cm-t tühjaks ja mujalt nagu kitsa võitu. Tõstsin korraks isegi kõrvale. Sekundi pärast tuli idee! Lõikaks varbaotsa maha ja õmbleks uuesti kokku, pealt ka natuke sisse lõigata. Poiss tahtis, et ei õmbleks otsast kokku, siis tal hea varbaid liigutada. Nii saigi tehtud. Nüüd muidugi surub varbad otsast nii palju välja, et käivad vastu maad, nagu Kingpoolil ja kannataga ruumi küll veel. Aga eks parem ikka kui paljajalu.
Sihukesed need siis on:
Tenekord jätan varbaaluse osa jupp maad pikema. Siis vast ei jää varbad nii üle ääre. Oma arust nagu jätsin ka aga ju siis ikka vähe.

Nii, ja nüüd törts aega tagasi tegin eilsele keele juurde käevõru, või mis asi see nüüd täpselt ongi. Üritasin kasutada ära kaelakeest järgi jäänud klaaspärleid aga muist on ikka veel alles. Äkki peab kõrvakad ka tegema. See värk siis selline:
Ja nii need ehted siis hakkavad jälle kogunema! Alles sain seinad suht lagedaks, et oli mure, kas endal midagi kanda ongi. Juba üht-teist on.
Nüüd aga elu unistust täitma, seapraadi tegema! ;P Vot selline vastupandamatu isu tuli täna!
Tsauki!!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 16:56 - Link - kommentaarid (10)

*************************************************** ***************************************************
20 Jaanuar 2009
ÕHTUST!

Otsin siin vahelduseks tegevust , käin vahin tuima tursa näoga foorumis ringi. Õpetused on kõik ammu läbi uuritud ja mis huvi pakkunud, see ka proovitud. Õnneks nikerdan mitmel rindel ja nii ma täna sattusin Pärlimänge uurima. No mitte, et ma nüüd oleks mõne uue ja huvitava nikerdamise ette võtnud aga jähi silma see arutlus pärlipiduritest ja nende kokusurumis tangidest. On mulgi aegade algusest need instrumendid olemas ja eriti midagi teha pole õnnestunud. Võtsin siis jupi helmetrossi ja peotäie helmeid, mis hetkel meelepärased tundusid. Katsetasin erinevaid pärlipidureid ja nagu alati - läksid katki! Ainukesena kannatasid selle valu ja vaeva välja ühed pronksikarva veidi suuremad pidurid. Lõpptulemuseks tegin aga oma kee ikka valmis lihtsalt laiaks pigistatud piduriplönnidega. Kahju muidugi. Pisikesed ja ümmarrgused oleksid ju palju ilusamad ja pealegi need lapikuks pigistatud plönnid kipuvad torkima. Kee ise tuli selline , välguga ja ilma:


Tahaks helmestega mässata küll. Nii mõndagi huvitavat on vahepeal koju juurde soetatud. Aga pean ootama, kuni käed jälle lauani hakkvad ulatuma. Peale ussiheegeldamise ei saa praegu suurt millegagi hakkma. Rohkem pudinaid on ikka lauaall kui niidiotsas. Vähemalt Silveril on tööd, ta käib kaevab sealt kusagilt veel mõned sellised arheoloogilised leiud välja, millede olemasolu ise ei mäletagi.
Tegelikult hakkas mind kummitama see Luiselotte ühelõngajupi seelik. Aga katsun ikka kannatada, äkki ei olegi tüdruk, siis vähe sellest et suurem osa riideid roosad, kleit kah veel!!! Ja ammuks ma ütlesin, et mina titele kleiti ei tee ega osta, mis mõtet sel on. Aga vot see see on, iial ära ütle iial....
Poisid mässasid täna ikka jälle oma voolomissaviga. No on ikka kannatust, rohkem kui 5 tundi mäkerdada. Andsin täna neile lisatarvikud ka kätte, said rullida ja tähti-numbreid välja lõigata. Pärast Rainer käis pani põse mulle kõhu vastu ja küsis kas ta võib titale ka oma numbritest rääkida. Võib ju ikka. Ja siis ta seal jutustas, kukal minu poole, ei mina kõike kuulnud, pidi ju tasa rääkima, väikevend magas lõunaund. Aga pikk jutt oli! Väga imelik laps, mu vanem poja. Küll ta hoolitseb emme eest, masseerib, kreemitab,küsib kuidas ma ennast tunnen ja lohutb, et küll varsti läheb kergemaks. Ja beebiga kõhus on ta ka rohkem tegelenud kui ma ise, ma vahest pai ikka teen, vaatan kas hakkab siputama. Hakkab küll.
Ok, ma vaatan, kuis õhta otsa ja öö mööda saan. Midagi peaks veel tegema, igav hakkab ju! Täna ma isegi koorisin kartuleid, tänutäheks,et mees on kaks päeva kööki kraaminud ja nõusid pesnud. Ta on vist ikka lõpuks aru saanud, et MINA SEDA TEHA EI KAVATSE! Tegelikult natukehaaval ikka teen küll ja söömata pole ka keegi jäänud. No ega ma haige pole ju.
Noh, tsauki siis, vaatame mis homme teeb või toob!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:10 - Link - kommentaarid (10)

*************************************************** ***************************************************
19 Jaanuar 2009
Tere hilisõhtut!

Noh, ma siis nagu ikka veel kodus omadega. Viimane nädal läheb ja pole ikka veel sellist tunnet, et saaks maakonnahaiglasse puhkusele.
Eile tegin uue juuksekummi, heegeldasin kokku poisi mütsist järgi jäänud Teddy ja jupi efektlõnga. Ei õnnestunud oma kukalt korralikult pildile saada ja ega pole kah teine teab mis vaatamisväärsus.
Täna sisustasin poistel aega, lasin neil voolimis massiga mäkerdada. Näitasin ühe lilleteo ette ja nii nad siis tegid järgi, kuidas keegi oskas.
Emme tehtud näidised.
Foto NAGI's: P1190009
Raineri lilled:
Foto NAGI's: P1190024
Silveri lill:
Foto NAGI's: P1190012
Raineri lilleaed:
Foto NAGI's: P1190030
Ükskõik millisele pildile klikates, saab albumisse, kus on veel mõni pilt nende toimetamistest.
Vahepeal tehti ka vahvaid maju ja helikoptereid aga ma tegelesin oma kudumisega ja need asjad jäid pildistamata.

Ise tegelen siis järjekordse titeteki kudumisega. Heidest koon ja aega võtab aga seda ajakest mul näikse olevat. Täna sain isegi 2/5 valmis. Ühesõnaga kolm mustrijagu veel teha. Üks mustrijagu on 100g heiet. Eks paistab kas saab enne "puhkust" valmis või tuleb pärast lõpetada.
Igatahes kui mul kõik muud asjad haiglasse minekuks on kokku panemeta, siis käsitöövärk on ettevalmistatud. Mõned meetrid helmeid on niidipeal ja ootavad ussiks saamist, ning üks sokitegu on ka kaasa võtmiseks.
Täitsa ootan seda minekut, just nimelt loodan seal mõne päeva rahus puhata, et ei pea kogu aeg poisse kantseldama. Tehku siin siis mis tahavad, vast katus ikka jääb peale. Praegu on nii, et nagu saan maha istuda ja mugavalt sisse sättida, juba karga püsti, küll käis keegi kakil ja vaja peput pühkida, küll on miskit vaja kapiotsast kätte saada või teeb väikemees mingit kahtlast värki kusagil, kuhu silm ei ulatu. Ohh, ää tüütavad küll vaese paksukese.
Hüva ööd, ma lähen tekialla telefoni mängu mängima!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 22:12 - Link - kommentaarid (5)

*************************************************** ***************************************************
15 Jaanuar 2009
Ega rohkemat pole päevasele postitusele lisada, kui sain oma ussitamise himu rahuldatud! Ega tegelikult väga kaua aega ei võtnudki ja sihuke jupike see siis sai:


Helmeste niidile ajamisega olin ikka paar apsu kah sisse teinud aga see mu teine uss ka alles. Heegeldamise poolest pole vigagi, eks?!
Ilusaid unenägusid teile ja mulle hüva wc käimist telefonimängude mängimise vahele.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 21:16 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
Tervitus!

Kudusin mis ma kudusin oma tite tekki, neli korda harutasin üles. Küll ei meeldinud ikka muster, küll ei olnud varda jämedus sobiv. Lõpuks sai kudumisest siiber ja heegeldasin hoopis. Sai teine nüüd küll selline silguvõrgu moodi hõredakene aga ehk kuhugi teise teki ümber või hiljem päevatekina ikka kasutada kannatab.
Valmis sai tegelikult juba eile ja aega võttis ka ainult ühe päeva aga ma ei viitsinud õhtul enam pressima hakata.
Lõngaks Steinbach Wolle Rübezahl, selline jämedam. Heegelnõel nr 5 ja kaaluks sai lõpuks 240g. Muster
selline, ja valmis toodang selline:Mõõdud 130 x 134 cm. Natuke jäi ikka servadest lainetama, muster kiskus laineliseks ja ega ma pole miskine spets, seda sirgeks heegeldama. Ei tea, äkki ei saagi päris sirgeks.
Põhimõtteliselt olen asjaga rahul, ime, et niigi palju eelmise aastaga heegeldama olen õppinud. Vähemalt tingmärkide lugemise olen vist selgeks saanud.
Nüüd tahaks kohe veel midagi teha. Kuni nuputan, millist lõngatööd ette võtta, lähen vahelduseks ussitama! Pärlid juba kausis, kohe hakkan niidiotsa ajama.
Eile tegin poisi kaisukarule öömütsi, täna peaks veel papud ka tegema. Neid pisividinaid ma ei hakka siin näitamagi.
Nüüd ussitama!
Tsuki!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 11:33 - Link - kommentaarid (8)

*************************************************** ***************************************************
12 Jaanuar 2009
Järjekordne tervitus!

Paar päeva nikerdasin Silverile susse. Mulle meeldivad üllatused, eriti need, mis vanutamisel pesumasinast välja tulevad. Seekord ei tulnud kuigi meeldiv üllatus. Sussid, mis algul läksid mulle vabalt jalga, olid pisikesed krimpsus nutsakud, üks pikuti teine lapiti kokku nutserdatud. Roosa tõllaratta muster, mille ma hoolega sisse kudusin, oli kui mitte olematuks siis vähemalt nähtamatuks uhtunud. Kahju, et ma neist enne pilti ei teinud.
Kuidagi venitasin ikka vajaliku suuruseni , tõllarattad jäid puhta erinevalt lopergused, no mis sa teed!? Täna siis asusin asja lõpetama. Otsisin mingi peenema punase lõnga ja tikkisin need Kihnu Roosi "tõllarattad" uuesti peale. Identsed ei saanud, sest alumine roosa muster oli ühel ilus ümmargune, teisel puhta lopergune. Aga said, nagu said, poiss tahtis juba ühe sussiga punuma panna. Õnneks oli tal täna pikem lõunauinak, mil jõudsin ikka teise ka valmis teha. Siis kaalule, 145g ja veidi vidinaid ja kellukesed küljepeale. Kaalumata on siis kõik mis pole lõngast ja see kaks silmatäit kah, millega neid vidinaid külge õmblesin. Ah jaa, materjalik oli Huopanen'i heie, mida läks rohkem kui üks tokk, nii peaaegu poolteist.
Igal juhul jooksu need sussid panid, ka kahekaupa pildile püüda oli keeruline tegevus. Nüüd tal vähemalt head laia säärega sussid, mida saab ise jalga toppida, muidu jalutavad minu sussid alalõpmata kusagil ilma minu teadmata ringi. Uusi esialgu tegema küll ei hakka, ehkki nende kõlisevate kellukest pärast hakkas nüüd Rainer ka selliseid tahtma aga ma tean, et ta ei kanna susse nagunii. Laulgu need siis kasvõi "Valge Mersu" laulu.
No aitab plärast, peotäis kehvekesi pilte sellest peesse läinud sussiteost kah.


Käsil on ka titeteki kudumine. Ei teinud lappidest. Vähemalt seekord mitte. Otsisin sellist pahempidi-parembidi mustrit, et tekk kõlbaks kasutada mõlemat pidi. Ega midagi erilist ei leidnud ja päris ruutudega või kolmnurkadega ka ei tahtnud teha. Miskit ma siin nüüd nikerdan. Ei tea, millal valmis saab. Ega kiiret pole, otsest vajadust kah mitte. Aga niisama ei saa vahtida ju!
Tsauki tänaseks!

PS: poisid mängivad mul siin just mingit mulle arusaamatut mängu. Kuulan ja imestan, no mida juttu! Suurem ütleb väiksemale, rahune maha, pole hullu, sul on kõigest elektrikilp seljas..... No aru ma ei saa... see milles asub voolumõõtja või on see mingi sõjaline kaitsevahend?

Ja millise võimsa seapesa nad mul toast kogu aeg teevad!
Lõpuks õnnestus neist ka üks video jupp teha.

Kes viitsib, see vaatab!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:08 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
09 Jaanuar 2009
Hei!

Täna hommikune näputöö. Sai siis lõpuks tehtud ka üks korralik paks beebi talvemüts. Ikka need eile ostetud lõngad,oranz Helen ja kirju Emmebi Vogue. Kaks koos, parajalt karvane, vast mitte liiga. Kaaluks sain 60g. Kirjut jäi palju rohkem järgi kui Helenit, ju siis on nii palju peenem.

Siin värv õigem, õnnestus tänasel päeval päikseline hetk leida.

Tegin piisavalt pikad paelad, et vajadusel issi ka oma suurte kämmaldega siduda saaks ja et tal oleks lihtsam esimesel ja tagumisel poolel vahet teha, supsasin peale ka üha lillekese.
Nüüd peaks hakkama lapitekki kuduma. Kuna heegeldada hästi ei mõista, vaatan, mis kududes välja kukub. Midagi peab ju ajaviiteks tegema.
Õhtuseks ajaviiteks küpsetasin neljaviljahelbe küpsiseid. See kord veeretsin kätevahel nagu väikesed kotletid ja pärast realiseerisin nede peale piparkoogi klasuuri, mida on üks toru veelgi järgi. Täitsa suva sodi keerasin kokku ja uskumatult head tulid.
Rainer mul ikka tõbine aga paistab, et oleme õiged köha ravimid leidnud, nüüd saab ikka suu kinni ka vahepeal panna. Öösel muidugi tuleb ka korra rohitsemis tuur teha, aga ega mul vahet pole, nagunii pole see magamine üheski asendis soodustatud.
Pole hullu, me positiivne pesakond, elame üle!
Lõpetuseks üks meie lapse jutuke.
Panin mina mõned päevad tagasi kuuse otsast ehteid karpi ja räägin poistele, et kui need järgmine kord jälle välja võtame, olete teie juba kolmekesi. Rainer ohkab selle peale ja ütleb, Sul on siis ikka raske see lastekasvatus.

Tsauki!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 17:46 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
08 Jaanuar 2009
Tervitus!

Pole ma kadunud kuhugi, ikka ühestükis ja mõned pisiasjad ka nikerdanud.
Täna käisin ostsin terve 200.- eest nööpe. No et oleks ikks valik lauasahtlis olemas. On teisu küll, mitu karbitäit aga vot ühesuguseid hakkas nappima. Ja ega ei saanud siis käsitöö poest ilma lõngata ka ää tulla. Autosse ronides keerasin ikka lõngadega koti poolt enda poole, et kaasale mu hullus silma ei hakkaks. Ei hakanud! Kodus võib juba vabalt kummutile paigutada, ega siin enam keegi mu varusid tea, mis oli ja mis mitte. Isegi juba olin poes hädas, et ei mäleta, kas mul selline juba on või mitte.
No mis meil siis selle aasta sees veel toimunud on. Üks hea uudis on, et kolm kuud tööd otsinud mees sai sel nädalal lõpuks tööle.Mul ajab muidugi kiruma, et nüüd kui ma siin oma viimaseid päevi tonnist keret valu ja vaevaga järgi vean, pean veel päevläbi poistega jamama. Siiani oli hea mugav, mees jamas. No küll elan üle, peaasi, et eestis üks töötu vähem ja see ikka meie peresse kuulub!
Teine, kehveke lugu see, et suurem poiss on mingi tõbe korjanud. Jubedam köha ja nüüd kaks päeva kisub palaviku ka 39 peale. Peaasi, et ma seda tõbe endale ei saa.
Aga nüüd üks pilt pühapäevast, kus lund oli veel vähevõitu:

Olevat lumeliblikas. Tea, kas sealt see tõbi pärit ongi?!
Nüüd näputööd. Tegin siis beebile veel igaks juhuks asju ja ühtlasi vähendasin lõnga kaalu.
Kampsuni sain täpselt sama suguse tehtud pühapäevase päevaga. Siis vaatasin, et vist ikka liiga väike, otsast kinni ja harutasin üles. 20 silma juurde ja nüüd on nagu võrreldes ostetud riietega ikka normaalsema suurusega.
Lõng Kolibry ja kaal ilma nööpideta 87g. Mingi nutsakas jäi järgi, nii saab kunagi lõngajääke ka veel hävitada.

Et hommikul polnud veel paremaid nööpe, said sellised vantsudega ette aetud (kannaga nööbid, oleks ilma tahtnud), päike ju paistis, vaja pilt ää teha. Ja ega ma neid nööpe nüüd vahetama küll ei hakka, kuniks see kampsik....

Ei teinud mustrit ega midagi, vaatasin kuidas värvid jooksevad. Nii väikese asja ikka viitsisin labases koes valmis teha.
Täna siis tegin ühe mütsikese ka juurde. No näidata pole kallegi ega millegi peas. Pole veel ühtegi nukku ka kodus. Toppisin siis lõpuks poisi kaisukarule pähe. No ega ta sinna kõrvade otsa just hästi ei istu ja õiget pilti ei saa aga mis siin siis nii erilist ikka näidata peakski olema. Lihtsalt üks leiutis ja neid tuleb vast veel, kui mul mõni päev veel aega on antud. (Karule tehti nüüd ka mütsitellimus ja miks ka mitte, äkki teengi.)Lõnga marki ei mäleta, mingi beebikas oli aga seltsimehed väikesedvanamehed panid juba sildi pihta. Igal juhul kaalub ainult 32g. Paras suts veel lõnga järgi ja kui äkki oma varudest veel sellist leian, saab miskit veel teha.
Noh, kas aitab jamast? Aitab ikka! Mees tegi miskit smoorungit, lähen kah nillima!

Tsaukiii!!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:17 - Link - kommentaarid (6)

*************************************************** ***************************************************
03 Jaanuar 2009
Tere seda-aastat!

Minu esimene töö lõngahävitamise valdkonnast. Ilm külm, tegin ruttu ühed väiksemad karukad, no mine tea mis ilmaga meil see minek ja tulek toimuma hakkab. Eelmised püksid kampsunid tunduvad ikka kole suured olema. Nüüd vähemalt kummutitäis poekraami näidiseks võtta, vast saan nii parajad ka tehtud.

Lõng Oslo ja kulutasin ära täpselt 100g ehk kaks 50g-st tokki. Viimasest jupist keerutasin paela, sai nii pikk kui sai.Pole vist mingit mõtet pükse üle kaaluma hakata.
Vast jõuan veel ka kampsuni, mütsi ja kindad teha. Magamiskott oleks ju hea küll, aga just ükspäev asju koku pannes avastasin, et sellest ei saa ju turvahälli trakse läbi panna! Mis siis muud kui näpud jälle ruttu tööle. Hea, et liiga hilja ei avastanud!
Ilusat talvekest teile!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 13:04 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
01 Jaanuar 2009
HEAD UUT AASTAT!!!


Väike ülevaade meie aastavahetusest, mille veetsime esivanemate pool Laitses.

Kuidas poisid rakette imetlesid...(väiksema jutujärgi lendasid küll kotletid! )Viimasel pildil on tegu ikka rõõmuavaldusega.
Ja kuna on mingi tava kusagilt kõrvu jäänud, et aastavahetusel peab (ei oska öelda miks) kandma midagi punast, siis tegin lisaks punasele kampsunile ka kiirkorras ühed punased ehted. Esiotsa ikka endale.


Foto NAGI's: PC310027 Foto NAGI's: PC310026
Mäkkasin ka mõnedele tassidele ja klaasidele salvakatega pilte peale aga need alles ahjust läbi käimata. Kui selle asja ka tehtud viitsin saada, eks siis saate pilte ka näha.
Täna siis uus aasta, ja ilus päikeseline päev. Looderdan siin veel niisama aga eks kohe hakkan tegutsema ka.(Pagana pihta, poes peab jälle käima, keegi on kõik piima ää joonud, kuis ma nii kohvi või kakaod teha saan. Saia kah põle!) Hakkan siis usinasti (niivõrd-kiuvõrd) lõngakilosid vähendama. Kindlasti jõuan neid rohkem juurde osta kui hävitada. Kiiremas korras vaja ühed püksid titale teha, näe talveks läheb ja mu seni kootud asjad kõik suure võitu. Rainer juba küsis hommikul ärgates, kas ma nüüd lähen haiglasse!? Sai ju kogu aeg öeldud, et uuel aastal lähen! Nüüd on ju uus aasta küll juba! Ohh, oleks see oma teha, läheks ajaks selle väikese asja ära küll!
Päikest teiel kõigile paljudesse päevadesse sel aastal!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 12:11 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************