Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Jaanuar 2014
Detsember 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

300264

27 August 2010
Terekest!

Tegin vahepeal paar asja, nüüd näitan teile ka.

Mõtlesin algust teha sügise pruuni projektiga. Plaanisin Silverile kampsunit. Nagu neid vähe oleks aga kui ikka teeks ühe kõrge kaelusega ka. Küsin siis mis värvi ja kas laeva või auto pildiga. Ei, lepatriinud peavad peal olema ja roheline peab tingimata olema!
Nii palju siis minu pruunist esimesel katsel.

Varrukad tunduvad lühikese võitu. Venivad küll põlvini aga tõmbavad tagasi ka. Kui kasutamise käigus välja ei veni, eks siis koon jupi juurde.
Täna hommikune pidireportaaz meie moelavalt! Sügiskollektsioon 2010!

Moelavale tikkujaid oli teisigi:Tagasi tee tuppa oli vaevaline:Eile üritasin pruuni teisele katsele minna. Teeks Rainerile vesti, kõrgema kaelusega, sest banaaniga kampsuni ta eelmisel talvel juba sai. Uurin siis jälle, mis pilt ja mis värvid. Oranz sajajalgne, tingimata saja jalaga ja vesti värv kas punane või kollane. Nii palju saime siiki kaubale, et need pole nii suurele poisile enam eriti sobilikud värvid aga lõpuks sai kokkulepitud sinise-valge kirju lõng. See mul juba varrastel ja pruun ootab kolmandat katset. Äkki tuleb hoopis tüdrukule midagi oranzi, see oli ju ka üks võimalikest värvidest, eks?

Janerin-baleriin sai seeliku. See oli ühe päeva töö. Traksid olid algul risti, ei püsinud üleval. Siis tegin vahetüki taha, natuke paremini püsivad. Nüüd on seelik muidugi juba poole pikemaks venitatud.

Eile tegin ühe kaelakee ka.Njuh, aitab küll tänaseks. Koon oma sinisetriibulist edasi. Varsti läheb 2/3 seltskonnast lasteaeda, saan siis natuke rohkem nokitseda. Ehk....


Tsauki!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 09:38 - Link - kommentaarid (8)

*************************************************** ***************************************************
16 August 2010
Tere taas!

No on ikka jama nende piltidega mul. Kohe kuidagi ei taha Nagisse minna. Vaevalt, et mõnda teisegi albumisse paremini läheksid. Praegu alles viimased laevad, kell on oi oi oi kui palju! Aga katsun ruttu kõik ette näidata, mis meil toimunud on.

Tegin tüdrukule "tuunika minu moodi". Päris parajaks saab vast kolme aastaselt aga ega tasugi selliseid teha, mida kuu aja pärast jälle harutama hakkan.
Värv sai siin vist kõige õigem.Viksilt ja viisakalt näeb selline välja:

Selga toppisime ka. Nägi küll välja nagu kartulikotist kleit aga küll varsti parajaks saab. Modell ei olnud mul ka sugugi poseerimise tujus, telekast tuli parasjagu mingi laste laulu saade.Tutid kah. Paela vorpisin selle punumis masinaga valmis, mida käsitöö poodides müüakse. Tuli äkki meelde selle asjanduse olemasolu.Mingil hetkel jäi pildile hoopis üks teine tutt, ok, selle kummi ju ka hommikul meisterdasime.Mõned päevad tagasi tegin ühe kaelakee ka. Isetehtud vildimummud ja fimomummud. Pidile ma seda muidugi jälle ei saanud. No ei oska või mis värk! Ehteid mina korralikult kunagi pildile ei saa. Liiga tark fotokas on, mina loll ei oska õiget reziimi valida.Nii, ja rohkem pole ma midagi teinud. Plaanis on veel tüdrukule kleite teha ja ehte unistus on ka.
Eks ma juba homme millegagi algust teen.

Rainer hakkas jälle indiaanlaseks:Silveri arvates on isa tööpüksid talle enam-vähem parajad:Mängumaja on mul ikka pildistamata. Nad elavad seal vahepeal koos koertega, vaevalt, et see enam eriti vaatamisväärne ongi.

Õnneks on kuuma ilma ikka jätkunud ja minu "kolm kanget" ei pea enam suures mustas tünnis korda mööda käima. Poisid käivad seal lausa vihmaga, eriti Silver. Mu kaks viimast on täiesti vee hullud!Ja tubastes oludes peab plika ka muidugi kõigiga pesus kaasas käima. Issi teda ei võta aga mina ja poisid ei pääse. Vahest mitu korda päevas! Muudkui pesema ja pesema!Ja kus peseb hambaid! Sa jeerum! Nühib kohe nädala jao ühe korraga! Miskipärast mu lapsed on kõik enne hakanud hambaid pesema kui potil käima. Tüdruk on mul nüüd poolteist aastat vana.Kammib pead, mis siis, et täna näiteks kahvliga. Mänguasjad korjab ilusti kasti kokku. Laiali loobib ka muidugi sama ruttu. Sööb ise, kahvliga läheb paremini kui lusikaga. Pükse kisub ise üles-alla. Natuke räägib ka, nimisõnad ja kamandamine on selged. Aga vot see kakaralli käib meil ikka mööda tube!

Vai nüid mis kell oo! Aga tehtud sain ja kui aparaat õnnistab, panen homme selle tuunika albumisse ka. Kui ei õnnista, pean enne sügisest pööripäeva naabreid tüütama minema. See mu "nelja aastaaja" suve kollane töö. Rohkem kollaseid ega punaseid esialgu ei tule. Mul pole lihtsalt seda värvi mittevillast lõnga.

Tsau! Praadige ennast ikka hästi, ega seda suve enam teab mis kauaks ole!

PS.
Mu blogi on kehvasti loetav, eks? Vähemalt minu jaoks küll virvendab ja annab ikka kindlaks teha, mis tähega tegemist on. Varem oli kõik ok aga nüüd juba oma pool aastat seline. Ei tea mis ma tegema peaks, et asja parandada? Tausta värvi muutmine pole aidanud ja tähtede suurus ka mitte.

No nüüd sai poole suurem, isegi mina näen. Olgu siis suur ja sinine. Kole kehva ikka kirjutada, kui ise ka ei näe, mis ja kuidas on. Äkki on mu silmanägemine mind maha jätnud?!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 00:07 - Link - kommentaarid (9)

*************************************************** ***************************************************
03 August 2010
No tere!

Vai, kui kaua ma pole siia miskit kirjutanud! Aga mis sa ikka kirjutad, kui pilte netti laetud ei saa. Eile siis jamasin pool päeva. Aina katkeb laadimine ära. Miskit ikka õnnestus Nagisse saada ja nüüd katsun siia edasi toimetada. Noh, aga kõigepealt lobiseme niisama.
Ega selle suure kuumaga pole midagi erilist valmis teinudki. Näpud higistavad arvuti hiire külgegi kinni, mis siin veel varrastest rääkida. Rohkem aega ongi arvuti mängudele kulunud. Mis teha, kui Facebook'is nende valik nii lai! Selle "töö" vahele olen tarbetuid asju üles harutanud. Ja neid on ikka veel ja veel... Aega nõudev töö aga ettenäidata pole nagu midagi.

Jaanipäevaks sai mu keskmine jõmpsikas 4 aastaseks. Naabrinaistelt sai koerakutsika. Nüüd on meil ka selline 90 kg-ne loomake.Sünnipäevalaps, va vigurivänt ise ka:

Veel üks loomaarmastaja:Vahepeal saime selle tuultrõuge nuhtluse ka ära põetud. Poistel läks kergelt. Sääsepunne oli sada ja kaks-kolm rõuge punni ka. Ma mitte ei saanud arugi, et need sellid ka kallal olid. Paar nädalat hiljem jäi tüdruk. No temal ikka punnivaba kohta polnudki. Siis sain alles aru, et poistel olid ju ka mõned sellised. Aga muidu kergelt läks. Tegin aga kohaliku "viinaravi", st. muudkui tupsutasin teda viinaga. Vapper pliks, lasi toimetada, ei mingit pirsemist. Õnneks ei pea tänapäeval enam lapsi roheliseks mäkerdama. Ja siis oleksin selle rohelisega pidanud ta küll lihtsalt üle valama. Hulk punne oli juuste sees. Plikal paksud juuksed, sinna lasin vurtsupudelist viinalahust peale lastud.. Kuidas ma selle rohelise talle pähe oleks saanud?

Kuidas teile siis meie kuum suvi meeldib? Mulle tegelikult meeldib kuum suvi ja külm talv. Mõlemal juhul ma toast välja ei lähe! Aga kui on vihmane ilm, siis miskipärast öösel rohutirtsud ei sirista. Neid ikka hea siin lahtisest aknast kuulata. Ja meil on neid ikka palju! No jah, need sirtsud-tirtsud! Oli mul küll üks sirteutamise öö. Üks tegelintski oli siis minu lahtisest aknast sisse hüpanud. No nii öösel kell 1. Algul arvasin, et mu arvuti on puhta lolliks läinud, mis kriuksuvat häält see teeb!? Siis selgus, et see hääl tuleb minu voodi alt, otse padjapoolt otsast. Ja mu plika magab sael! Mis teha, kaasüüriline oli ennast minu magamistuppa sisse seadnus ja ta ei olnud siin teps mitte vait! Muidugi, mul oli tarvis hilisõhtul veel pool jurakat arbuusi ka ära süüa, nii siis jätkus seda sirtsutamist igat moodi! Rohutirtsu saime järgmiseks õhtuks köögist kätte. Polnudki eriti suur aga küll siutsus ikka kõvasti! Ja ega teda nii lihtne kätte saada polnudki. Terve peregs hüppasime nagu konnad mööda köögi põrandat, kes sai juba korraks puutude ja kuhu ta nüüd hüppas...! Vot nii on selle suvesoojaga ja sirtustamistega lood1

Ujuma sai ka vahepeal. Nüüd kuivas see lomp ära. Poisid vedelevad hoovis suures tünnis ja peavad tünni kõrval kuurorti!

Eile said lapsed endale lõpuks mängumaja. Tegelikult üks hoovipoole sauna eesruum. Tuli lihtsalt kolast tühjaks teha ja korralikult ära küürida. Pidi tulema küll suur avamispidu ja lindi läbilõokamine (mida tegema Savisaart ei kutsuta, Rainer ütles, et ta võib seda ise ka teha! ) aga õhtul tulid külalised, kuni ma nendega aega veetsin kolisid poisid juba oma suvilasse sisse. Aga eks pidu ja pildid ikka tulevad, kui ma nende aianduskrundi ka korda saan. Praegu sihuke kahtlane ilm, alles sadas, ei hakka aiatööle minema.
Nii, aga käsitööst ka huvitatud olete? Mul üks asi sai sii paar päeva tagasi ikka valmis küll. Harutasin üles oma tuunika moodi asja, mida ma ei kandnud. Lootsin saada mehele särgi aga tema mõõdud osutusid liiga tohututeks selle lõnga koguse jaoks. Sai hoopis tüdrukule kleit ja teise saab veel. Pidid said õhtul peale äikest tehtud, plika keskmiselt blondid juuksed on kah miskipärast punasevõitu jäänud aga kleidil on õige värv.

Rainer on mul ikka endist viisi leiutaja. Nüüd leiutab ta igasuguseid ime riistapuid, mis ümber käe käivad ja ime trikke teevad. Üks päev tegi maski, ma ei tea, mis võlujõud sellel pidavat olema. Ma proovisin ka korra, õnneks pole seni veel kosmosesse lennanud:


Avon'il ka uus klient olemas.No nii, aitab küll, eks?

Igaks juhuks küsin, kas keegi ei tahaks seda õmblusmasinat vahetada mõne natuke rohkem töökorras arvuti vastu, kui minu oma. Mul on sellest remondi vahet jooksmisest juba ammu siiber, korralikult tööle see ikka ei hakka. Uue ostmisest ei tule siin vist veel aastaid juttugi. Mees alles sai tööle. Mõnd sõidukorras autot võib ka pakkuda. Mees nüüd tööl ja koos autoga, ei tea, kuidas ma neid poisse lasteaeda jälle vedama hakkan. Igaljuhul oleks mul neid kaht asja rohkem vaja kui lihtsalt ruumi võtvat õmblusmasinat. Massin, muide, on tipp-topp töökorras. Süstal puha uus sees.

Ok, peab lõpetama. Tüdruk õpib potil käimist, jookseb palja taguotsaga ringi . Potti teha ei taha. Rainer ehitas pappkastist lennuki, õde s.... eile sisse!
Täna juba valas endale pudelitäie siirupivett pähe. Kammimisel pole lootustki. Vanni minek kindlustatud!

Tsauki, mul üks näputöö pooleli, tänane ilm laseb seda ka edasi teha!
Oi, ja mu virtuaalsed maltsad Facebook'is.... .

Ilusat suve viimast kuud!!!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 09:03 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************