Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Jaanuar 2014
Detsember 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

300328

30 August 2009
Õhtust.


Selle kuu viimane tegu, 64g mütsi.Rohkem juttu täna ei tule, väike perenaine väänleb süles ja taob juukse harjaga mu silma siniseks.

Tsauki!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 13:56 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
25 August 2009
Tere hilist õhtut,

Pikka juttu sellisel kellaajal enam ei tule. Mõned pildid viimaste päevade töödest.

Rainerile sain korraks mütsi päehe - suur, nagu ma arvasingi. (järgmine on juba tegemisel)Poistele sain ühe komplekti kotte tehtud, ehk ei lähe esialgu rohkem vaja. No mitte ei viidsi kanga ja õmblusmasinaga jamada.

Täna tegin kella ka lõpuni valmis. Pildile ei saanud hästi .

Hüva ööd!*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:10 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
22 August 2009
Õhtust.

Kuna hetkel aega arvutis istuda, panen tänase töö üles. Tegin veel ühe mütsi vara-sügiseks. Modelle pole kahjuks kodus, ühe pisikese poisi sünnipäeval alles issiga. Plika magab, nii et saan vast pildi pandud. Kui pea koju jõuab, teen uue pildi aga seniks läheb arvesse seegi. Eks ju?!


Kaalub 59g.

Murran siin mitu päeva pead selle printsessi seeliku projekti kallal. Vana-vanaema soovitab õmmelda, ma aga pole just kõige vägevam õmbleja. Parem heegeldaks aga selleski tegevuses piisavalt nõrk, et skeemi vajada. Kõik uhked seelikud, mis nagu meeldiks, on netis ilma skeemita.

Õnneks aega veel on ja kui see kauge esiema mul näpuga masinakõrval järge ajab, juhendab ja kaagutab...vast saan õmmeldudki. Poistele on nagu pükse tehtud ju.

Homme on aga tagumine aeg poistele lasteaeda riiete hoidmiseks kotikesi õmblema hakata. Uskumatu, kui palju erinevaid hilbukomplekte neil ühes päevas vaja on! Need riided, millega tullakse ja minnakse, õue riided, toas mängimise riided, magamise riided, võimlemise riided ja üks komplekt veel igaks juhuks, no kui näiteks supi kaela kallab või püksi laseb. No seda viimast pole meie omadega küll juhtunud, peale seda kui mähkutamine ära lõppes aga see supi värk on ülimalt võimalik. Nii siis, hunnik nimede ja pealkirjadega kotte, kust see kasvataja muidu teab, kelle oma ja mille jäoks. Riiete pakkimisel käin nagunii kogu aeg marker näpus. Pagan, nad siis korraga pidid lasteaeda minema, kõike tuleb topelt koguses teha. Aga samas on päeval topelt kogus vaikust ka kodus.

No nii, mu sünnipäevalised saabusid ja mul postitus kah just valmis!

Tsau!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:35 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
21 August 2009
Tervitus.

Niigi harva saan aega postitust nikerdada ja nüüd õnnestus üle hulga aja veel enne lõppu ära ka kustutada.
No mis siis ikka, topelt ei kärisevat!

Teinud vahepeal ikka natuke olen, nii üht ja teist.

Heegeldasin elu esimesed sõrmkindad. Kogu idee ja teostus omast peast. Muidu poleks vigagi aga lõng sai liiga jäme. (Ju ei viidsinud peenemaga heegeldada
No ja sellised need on, 95g kaaluvad kah.Ei ole ühe käe kindad! Ma täpselt ei tea, kuidas suutsin neid nii eksponeerida. Küllap asi selle, et pöidlad on vähe rohkem külgedel kui tavalistel kootud kinnastel. Selle tõestuseks teine pilt veel.Igatahes minema ma neid ei viska ja üles ka ei haruta. Sügisel hea lehtigi riisuda, töökindad omast käest. Ja eks nii mõnigi esimene vasikas......

No mütsiga vast nii metsa ei läinud. Noppisin kokku väikese osa suvistest lõnga jääkidest ja tegin ühe "Kõrvad sees sügisesse!" mütsi. Ei tea, kas peaks teise veel tegema...
Kaaluks 54g.

Eile lõpuks leidsin aega poiste särkidele pildidi kinni triikida. Sihukesed said siis need:

Mulle endale meeldivad rohkem ikka need pildid, kus sai ise ka miskit juurde pläkerdatud. Ja sellel paljaks lõigatud tüübil pole ka väga viga. Aga üldiselt hakkab mind see ämblikpeletiste teema juba ära tüütama. Poisid, need muidugi kleebiks toa ka maast laeni igasugu monstrumeid täis.

Kella tegu on mul pooleli. Tegelikult endiselt esimese krundi kihiga. Suutsin ju valida ikka sellise värvi, mis 4 päeva kuivas. Järgmised kihid panen küll tavalise seina värviga! Järgmiseks postiks katsun valmis saada aga millal see päev tuleb - no kes seda teab!

Sellest nädalast hakkasid mu väiksed vanamehed lasteaias käima. Mõlemil esimene kord selle asutusega tutvust teha. Tänavu on nad ühes rühmas, kuna vanuse vahe õnneks nii väikene. Ja väikene lsteaed ka. Kümmekond jõmpsikat seal vast ikka on.
Poisid on väga rahul, kasvatajad nendega ka. Nad mul ju sihukesed iseseisvas. Ei jonni ja kõik omad vajalikud toimetused ajavad ise jonksu. Ma arvan, et ega kasvatajatel nendega igav ka ei hakka. Neil ju sihuke jutt ja veel paremad mängud. Teisel päeval oli Rainer juba kasvatajaga sünnitusmaja mänginud! Nii et nüüd siis teab kasvatajagi, kuidas lapsed tulevad, et kodus saab ka aga haiglas on ikka parem jne... Silver läheb aga igal hommikul pannkooke tegema. Tehku mis tahes, pea asi, et ei jonni ja ma ei pea nendega seal koos harjutamas käima. Kaovad hommikul oma mängutuppa veel enne, kui mina garderoobist jalga jõuan lasta.

Nii et meil läheb siin hästi. Ilm on ilus ja õunu palju. Punased sõstrad on korjamata ja seda need minust ka jäävad. Olgu lindudelgi siis rõõmu. Kuidagi sügise tunne tuli ainult peale. Hetkel ju ikka nagu suvi veel...
Lapsed lähevad ikka sügisel kooli ja siis on september, mul nüüd selle lasteaia värgi pärast ka septembri tunne. Aga vähemalt üle hulga aja kuidagi ilus tunne!

Hüva nädalalõppu!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:24 - Link - kommentaarid (5)

*************************************************** ***************************************************
14 August 2009
Lubatud õhtujutt.Tänast päeva sisustasin värvide ja liimidega. Hakkasin kella tegema. No aru ma ei saa, kui kaua üks õlivärv kuivab!!! Sain ainult põhja ära kruntida ja nüüd kuivab, kuivab, kuivab... aga ikkagi pole kuiv! Eks vaatan, mis homseks on. Seniks mäkkasin ära poiste 4 uut T-särki. Neid näete homme.

Püüdsin tüdrukut pildile saada, seegi juba kunsttükk! Ei püsi paigal! No mõne pildi võin ju panna aga mis sealt näha on.... kleidist suurt midagi. Eks ta ikka rohkem nagu särk on. Aga hea pehme, veniv ja mugav. Ja tagument ei ole paljaste sukkpükste väel.

Vott, vigurivänt!

Käisime kitsekesi toimetamas. Poisid said preemiaks kumbki klaasitäie piima ka. Eks ülejäänu läheb talle nahka.
Raineril on vähemalt kohustus õunu korjata ja seda ta teeb usinasti.

Nüüd on kõik vajaminevad isendid olemas, et loota järgmisel aastal omas majapidamises kitsede järelkasvule.

Viimase tunni jooksul tegin plikale uued papud. Tahtsin proovida seda omavärvitud lõnga ja papumajandus on kuidagi väikeseks jäänud. Tänane "oktoobrikuu" ilm ahvatles villase lõngaga tegelema. Said sellised hästi lihtsad, pole nii lihtsaid enne teinudki. Paelad käivad sõlme kanna tagant ja mingeid kaunistusi ei tule. Meil on selline iga, kus tiritakse kõike, millele näpud taha hakkavad. Sokid kogu aeg jalast läind. Näpud haaravad kõike, millest lähemalt mööda astume. Ja kui kähku see käib! Siuhh ja jälle midagi maha tõmmatud!
Hommikul kisub mul padja ka pea alt ära.

Maailma lihtsaimad papud vist:

Aga kaaluvad isegi 40g.

No hüva ööd. Järgmisel korral presenteerin oma särgi tegu ja kui veab, saan aastapärast kella ka lõpuni teha!
(p..sse need õlivärvid!!! )
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:38 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
Tervitus!

Üritan siis kah ära näidata, mis vahepeal teoksil on olnud.
Kohe kuu algul sai üks särgimoodi värk juurde heegeldatud.
Kaalub 112g.


Sai pisut suur aga eks see suvi ole ka juba lõpusirgel.

Siis värvisin pisut magedavõitu lõnga. Briljantroheline ja Sunny apelsini joogipulber.


Kasutasin ära 732g lõnga jääke ja heegeldasin vannituppa vaiba. (neid tuleks veel teha)
Tundub, et kerge vaevaga kaalulangetus aga ei ole ta nii kerge midagi! Mustri jälgimist muidugi pole aga 3-4 lõnga kokku kerituna nr 5 konksuga läbi heegeldada.... vahepeal kiskus ikka käe krampi küll. Tahtsin ju ,et jääks hästi kõva ja paks vaip.Päris kinnissilmustega ka ei viidsinud teha, siis oleks käsi vist otsad andnud. Läbimõõtu pole mõõtnud aga törts üle meetri on kindlasti.Ostsin Hinnapommist tüdrukute särgi. 3-e aastaste suurus. Kohe selle mõttega, et teen sellest kleidi. Oleks pidanud mitu tükki ostma, esimene läheb ikka pisut aiataha. Aga selline sai ja kogu heegelduse peale kulus ainult 12g niiti.


Plika praegu magab esimest hommikuund, pärast topin talle selga ja vaatame, kuidas siis välja näeb. Kui jõuan , teen uue postituse uute piltidega.

Vanavanaema kinkis lastele 1000.- kitse raha. Eile said siis oma Roosi kätte. Klappisime issiga ka oma veeringud kokku ja saime kitse koos tillukese tallekesega. No ega ta nii eile sündinud olegi, täpse vanuse unustasin küsida aga silma järgi nii kuu ja natuke peale kah.
Aga neid pilte te ka veel ei näe! Tegemeta alles, kuna pimedas jõudsid kohale ja täna pole ma ise veel laudani jõudnud. Jääb üle loota, et õhtuks näitan teile väikseid ja armsaid.

Praegu ainult sihuke armsake albumist võtta.

Ei tea, kuidas ta piltidel nii kiilakas paistab. Plikal karvu peas, nii et paenahk kusagilt ei paista aga piltidel ikka nagu kaalikas.

Ok, tsau, toimetused ja uued ideed ootavad! Loodan siis õhtul siia lisa tuua!


*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 07:54 - Link - kommentaarid (5)

*************************************************** ***************************************************