Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Jaanuar 2014
Detsember 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

300326

31 August 2008
Hei hilisõhtut!
Küll on mõnus, meil on täna ahi köetud!
Kuna meie issi vurab täna öösel jälle Tallinnas taksot, siis sai poistele võimalikuls emme pessa magama kobida. Väike vend kiusas vaest suurt venda kella 11 ni. Nüüd on ometi vaikus, saan postitust kirjutama hakata.

Kõigepealt siis kõige tähtsam - SEPTEMBRI ORANZ!
Käevõrud:
Käekett:

Sõrmused:

Kudumismarkerid:

Hetkel siis nende vidinatega kõik. Katsun kuu jooksul ikka midagi asjalikumat ka juurde teha.

Viimased päevad on suuremalt jaolt läinud õuna mahla ja moosi tegemisele. Poiste abiga sai kartuli natuke üles võetud ja seenel käisime kah. Pildireportaaz kah neist asjust.Silver kaldus üle minema luuateole.

"See oli raske töö!" ütles Rainer ja asusid koos jalgu puhkama.

Kuidagi õnnestus tallinurgas pildile saada ka kõik kolm meie metslast.

Ja siin on koer, kes neid kassipoegi tissitab.

Kuna ta enda kutsika tegu läks aiataha, suutis ta kuidagi kassid ära meelitada. Äkki õnnestub mul sellest teost kah mõni päev fotosüüdistus teha. Mis on küll suht kahtlane, sest need kasulapsed on kole arad ja pole nii head zuumi millega kaugelt pilti saaks teha. Aga eks ma üritan...
No ja eilne seenelkäik. See olla ilus seen ja pidi metsa edasi kasvama jääma.

Aga sellest taheti pirukat! ( mida kahjuks ei saadud, issi praadis niisama ää )

Seenel käik lõppes mitte just kuigi lõbusalt. Auto otsustas enam mitte käima minna ja meil tuli 5 km jala koju vantsida. Kus juures Rainer oli üsna usin astuja, mul andis ikka järgi jõuda. Hea, et Silverit kaasas polnud. Algul ta muidugi keeldus autost lahkuma, toppis aga turvavöö peale ja uskus, et kohe läheb käima. Noh, aga mina tark ju võtsin kaasa selle telefoni, millega välja helistada ei saanud. Muidu oleks issi appi kutsunud. Täna oli vähemalt hea poissi norida, kas seenele tahad minna?
Vott ja osa näputööd oleksin näitamata unustanud. Hakkasin täna õhtupoolikul kudumismarkereid tegema. Eks neid ole ennegi tehtud ja äragi kaotatud. Mõtlesin teha 6 oranzi, ettejuhtuvatest helmestest. Siis tuli asjale ka Rainer, kes sattus nii hoogu, et muudkui teeks ja teeks. Tegin siis ise ka veel. Kokku sai 22 tükki. Ja minu meelest Raineri omad on veel kõige ilusamad, mis sest , et pisut kõverad.
Raineri omad:


Ja kogu see kupatus, oranzid on juba eespool eraldi näidatud.

Ähh, laupäev oli tegelikult meil üks äparduste päev aga kõik lõppesid õnnelikult. Seda küll inimeste mitte masinate suhtes.
Nii, nüüd ma vist enam kuduma ei hakka. Üks sokk ikka tegemata. Teen parem tassikese teed ja katsun voodisse ära mahtuda. See viimane asi tundub küll kahtlane olema aga kus mul ikka minna... laste voodisse kokku ikka ei paki ennast.
Nüüd te ei näe siin enne ühtki värsket sündmust, kui ma mõne käsitööga valmis saan.
ILUSAT SÜGIST JA KOOLIMINEJATELE KA TUBLIT ALGUST!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 21:51 - Link - kommentaarid (9)

*************************************************** ***************************************************
28 August 2008
Tere tänast!
Lubasin täna näidata, mida ema mulle kudus. Saab tehtud! Pildid muidugi mehe tehtud, üle auto ukse ja eriliseks posängiks aega ei antud. Ihukate ise suur ja lai aga näe, kõhupealt kisub ikka juba üles.Ise tegelesin täna helmejääkide realiseerimisega. Tulemuseks on:
kaheksarealine käevõru eelpainutatud traadil,

kolmerealine käevõru eelpainutatud traadil

ja veel mitu vidinat, mida ei saa enne esimest septembrit näidata. Oranzid nimelt.
Soki kudumine ikka venib. Käisime mehevenna aiast õunu ahnitsemas. Omal on kah teisi aga ega saa siis ahnitsemata jätta. Nüüd tuleb veel lähi päevil suurem mahlatamine ette võtta.
Eile proovisin Rainerile poolikut sokk jalga, no polnud veel pooles pöiaski. Poiss arvas see peale, et koo ikka natuke veel, varbad alles väljas! Tore, kui vähemalt kududa lubatakse. Kust ma selle aja võtn on juba minu probleem. Ma küll lubasin aretada uue soki sordi, kus varbad väljas nagu kinnastel sõrmed aga seepeale oli noormees kindel, et tal hakkavad ju talvel varbad külmetama. Ju ma siis nii kergelt ei pääse ja hakkan kohe jälle kuduma. Uskumatu, kuidas mul asjad kohe kuidagi ei edene! Aga igasuguseid ideid tuleb küll iga päev juurde. Seepärast annangi mõne asja emale nokitseda. Ahvatlesin teda sokke kuduma aga ta ei võtnud vedu.
Tsauki, hiljemalt pühapäeva öösel sirgeldan siia jälle!
.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 19:05 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
27 August 2008
Tervitus!
Kuna mulle ikka tundub, et see topp (või kuidas seda üldse õige nimeteda oleks...? Topp oli see siis, kui tegema hakkasin, välja tuli miskit muud. ) seal õues kuivades jätab endast hulk viletsama mulje, kui see tegelikult on siis toppisin selle ikka selga ja tegime uued pildid. No muidugi ma jõudsin selle pressimiseni ka alles täna. No siis otsustas fotoka aku tühjaks saada ja kõik pildid, mis teha õnnestusid, siia nüüd ritta ka saavad. Ise ma muidugi igasugustes ime asendites, no ei tulnud ega tulnud seda pilti ja siis kui ennast keerama hakkasin, et küsida kas saab ka või ei saa....siis pilt tuli. Valiku võimalust pole, tuleb nüüd neid pilte vaadata.Muidugi pole see nüüd mingine kunstiteos, eks olnud ju teada, et ananassi muster kipub kleidiks saama ja olekski võinud saada kui lõnga oleks rohkem olnud. Seda kohlakat ma muidugi kunagi pikemaks tegema ei hakka. Kui järgmisel suvel olen pisut peenem ja beebiga, vast leian aega seeliku tegemiseks. Mõtlen siin küll, et järgmisel aastal ei võta osa ühesti projektist ja teen seda, mis endal parasjagu pähe tuleb.(Aga jutuks hea küll! Mõtlete jälle mõne huvitava projekti välja ja ikka mina ka vusserdama.)
Käsil on mul pregu sokitege, mis kaks päeva pole edenenud. No ei saa mina aru kust tulevad kõik need mustad nõud, mida ma alalõpmata küürima pean (vaatamata sellele, et oman nõudepesu masinat) ja millest koosneb kiht minu köögi lauapeal... selles ma ei suvatse ammu enam selgusele jõuda. Üks millest ma sealt kindlasti lahti ei saa on Super liim. Sama hoogsalt kasvab mustapesu hunnik ja kuivatamisest pole nagu juttugi, hea, kui saan nädalas ühe õuetäie kuivaks.
Minu mees otsustas poole kohaga taksojuhiks hakata. Hull tegu, nagunii maksab lõpuks ise peale aga noh, las siis proovib! Ega millal siis mind enne kuulda on võetud. Noh, öösel siis oli oma uhke Mersu roolis ja et mul voodi kole lage ei oleks, võtsin pesamuna kaissu. Selleks ajaks, kui mina pessa kobida tahtsin, oli kogu ruum hõivatud. Kutt keset voodit, panter kah! See elukas peab tal alati kõrval olema.

Ja vist on ikka õige küll, et vasikas läheb ikka vana lehma nina alla, minu vassu puges mulle nii vastu nina, et hingamisega oli probleemi, kuigi voodis hulk vabu ruutmeetreid. See see on, kui harva emme kaissu saab vist.
No ja hommikul kell 7 viivad kahepeale või voodi küljealt minema!
Ok, ma nüüd hakkan sokke kuduma. Homme üritan näidata, mis ema mulle kudus. Kuivab praegu....
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:47 - Link - kommentaarid (10)

*************************************************** ***************************************************
23 August 2008
No terekest siis kah, üle mitme nädala!
Olen siin mütanud mitmesuguste asjadega ja lõpuks ometi sai valmis ka minu topi tegu. Tuli teine küll rohkem kleidi moodi aga eks ma ju tahtsingi midagi lohmakat, kuhu sisse mahtuda. Ja mahun kah! Kõhukene kohe eriti punnis! Kahju, et mul ühtegi rasedat mannekeeni pole, enda seljas ma vist ei hakka seda esitlema. Eks enamus teist ole neid punukesi peeglistki näinud. Aga topist enesest siis nii palju, et otsustasin lõpuks alumise poole tegemisel ananassi mustri kasuks. Päris originaal mustrit pole olemaski, kuna kaohandasin seda igat pidi oma keha kummaliste kujundite järgi. Kui kunagi on õnne kõhnemaks saada, eks siis ripub kenasti. Piltidel ta veel märg ja kortsus aga kuna nägemise huvilisi oli hulgim, panen need pildid üles. Mingi ettekujutluse ikka asjast annavad.
Seljatagune:

Puuvillast lõnga kirjaga "Mariposa" kulus 18 x 50g +50g sünteetilist alumiseks servaks.
Kogu pikkust asjal 92 cm. Väiksema inimese minikleit!
Vahepeal jõudsin teha ka paari kirjuid sokke. See oli küll ühe päeva töö ja sokid täitsa tavalised.

Naljakas, ühest kohast ja korraga ostetud kaks sama sorti lõnga tokki, olid üsna erinevad. Täiesti silmariivav tooni vahe ja mustrijooks oli ka hoopis teine. Pildil pole eriti märgata, aga tegelikuses on teine sokk ikka teist moodi küll. Ja suuruse vahe kah! Ma loen alati ridu, et kaks sokki ikka saaks identsed aga need küll ei saanud. Vot kahju, et lõnga silte alles pole, oleksin saanud öelda kust selline jamps pärit.
Käsitöiselt pole vist rohkem midagi ette näidata, tuleb jälle usinasti tööle hakata.
Kui nüüd just mitte seda poiste "paraadi laeva" (just nimelt paraadi, mitte piraadi! sest nii nad seda nimetavad.) ka mingiks käsitööks nimetada. Seal siis emme idee, issi teostus ja jõmpsikate mängulust.

Minu ainukene lillepeenar ja peasüüdlane ka taustal, kelle pärast mul neid just nii palju ja sellisel kujul on.

Eile õnnestus enne vihma lõpuks metsas käia. Selgus, et oodatud vesi hakkab karjääri tagasi tulema. Poisid seal möllasid, kangutasid kive ja puhkasid jalga.
Kaks väsinud väikest vanameest.

No jah, ja mõned päevad tagasi sai mu vanem poeg Rainer omale kaua igatsetud sokupoisi. Kogus teine ammu juba soku raha, muidu ei tulevat tema täiesti toimival kitsel tallesid!
Sokupoiss jõudis täna pildile kah.


Nuh, ja ise tegin kah väikese muutuse läbi. Hulk karvu sai vähemaks ja mina igatahes täitsa rahul. Ma ikka paari aastatagant teen sellist trikki.

Pisike pilt kah, et te mind ikka poodides kolades ära tunneksite!
No ja nüüd ongi vist kõik! Hetkel tegeleme ülemise korruse remondiga, mis vist kunagi valmis ei saa.... Nagu mahti on, hakkan ruttu midagi rahvusliku tegema. Tähtaeg varsti kaelas, ega suurt tööd, mis algselt plaanis oli, enam teha ei jõuagi. Aga eks neid tähtaegu tuleb veel.
Tsauki praegu, nautige suve lõppu olge muidu mõnusad!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 19:47 - Link - kommentaarid (9)

*************************************************** ***************************************************
02 August 2008
Hei!
Näitan mõned pisividinad.
Eilsed võtmehoidjad,tõenäoliselt lähevad poja arvukatele auto võtmetele:


Selle viimase materjal peaks Reelule 100% tuttav ette tulema. Ja esimesest midagi Adelliinele.
Täna tuli tahtmine millegi ilusa ja kireva järgi. Kuna mu kolm karva on ikka veel maha lõikamata, tegin juukseklambri. Kõigepealt nõelusin vilditüki ümber suure klambri ja siis tikkisin vabas vormis erinevad helmed peale. No päris pandav sai.
Küll see helme töö on ikka üks hea asi, kui suuremad tegemised ära tüütavad, saab ruttu vahelduseks midagi väikest teha.
Nüüd võtan vist nädalakese puhkust igasugusest internetist, eriti MSN ja puzzle mängud. Katsun vähemalt topi valmis teha ja välja mõelda, milline mitmest mõttest lõpuks rahvuslikuks projektiks saab.
Nobedaid näppe ja pidage vastu lubatud ilma muutustele, küll läheb jälle paremaks! Ma kappan nüüd ruttu marju korjama!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:03 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
01 August 2008
Tere üle tüki aja!
Pole siia jupp aega midagi kirjutanud aga ega ma kogu vahepealse aja maganud ka pole. Käsitööd ei tule küll nagu Vändrast saelaudu aga midagi siiski. Kõigepealt natuke pilte meie suvest ja miks pole aega lõngakera veeretada.
Lihtsalt üks ilus õhtu oma heinamaal... (kus küll heina pole enam üsna mitu aastat tehtud )
( Pildid viletsad, telefoniga tehtud.)


Palava ilmapuhul oli algul nii...


Suure venna kord...

Väikese venna arvamus sellest...

Lahendus....

Noh, ja ega seal kaussides ei jää siis vesi pritsimata ja hüppamised hüppamata! Nii mõnigi kord käib kauss kummuli ja emme muudkui tassi vett juurde! Mis asja sa nii moodi kood või heegeldad!!!
No ronisin siis ükspäev jälle poolest ööst mehega linna kaasa, et jõmpsikatele mingi suurem anum osta. Eelmisel suvel oli küll ilus suur bassein, aga kass kurivaim hakkas seal joomas käima ja sel ju küüned.... ei pidanud nädalapärast enam õhku ega vett!
Nüüd on siis kassikindel lomp aga suuremal poisil ikka mure koera pärast. Ei saa õhtul rahus magama jääda, bassein jäi õue ja Kusti ka. No seni pole veel miskit juhtunud ja ega see koer lausa nende mänguaias ei ela ka.
Poiste rõõm näeb selline välja:
Mul muidugi uus jama, väikevanamees läheb sinna ju riietega ka! Ja ega ta niisama eemalt hõikamist karda, muudkui käi ja õienda seal ääres! No ültse ei saa enam kiigepeal istuda ja näputööd nokitseda.
Aga midagi siiski. Kuna ilmaolud nõudsid ja augusti värvispekter ka, siis sai tehtud selline asjandus:

Ehk on piisavalt beez. Alumist poolt ei teinud, sest selle suurus muutub praegu nagu iga päevaga. Eks järgmisel suvel saab ju uued teha.
Eile siis tahtsin midagi helmestest ka teha. No ikka beezi. Ega kaua oma helmehunnikuga tõtt ei pidanudki vaatama, idee puuduse lahendas helmepuudus. Nimel olid ainult ühed beezid helmed ja need said kunagi ussitamise jaoks ostetud. Kahju ka neid millekski muuks ära raisata. Mis siis ikka, viimane kui üks niidiotsa, samas suuruses musti kah kulka ja ussitama! Nii 9-10 vahel õhtul sain heegeldama hakata, vahepeal oli muidugi kitse lüps ja poiste magama panek aga kell 1 öösel oli valmis! Olen alati arvanud, et selle tegemiseks kulub ikka mitu päeva aga ei kulunudki. Hommikul siis otsad külge ja valma!


(kaks viga on ka sees, olin 5e beezi asemel 4 niidile ajanud ja sellest ka musta triibu katkestused)
Pikkust 54 cm.+ natuke kinnitust kah.
Rainer, mu suurem jõmm, oli küll tige, et ma need kinnitused panin, tema lootis selle mängu ussiks saada! Tegin talle lohutuseks seni kuni pildid Nagisse laadisid ühe auto võtmetmehoidja. Pilti sellest pole ja ei tea kas tulebki, sest asjandus läks juba õue oma seiklusradadele! Aga noh, põhimõtteliselt traatisin südamekujulisele kõrvarõnga toorikule siniseid ja punaseid klaas südamekesi külge. Ega see kaua püsi, ma arvan, traadid murduvad ära. Aga vähemelt mu uss on selleks korraks päästetud!
Juuli sinine on pooleli.Kohe esimesel võimalusel teen edasi. Näitan pooliku katsetuse ette kah, et pärast poleks kahtlust, kas ma seda mitte augustis ei alustanud.

Sellele peaks alumine pool ka tulema, midagi lahedat, kuhu kõhtu peitma hakata.
Mis täpselt tuleb, ei tea enne kui valmis. Kumbagi heegeldustöö jaoks ei kasutanus muud kui oma pead ja isiklike mõõte. Kõik selgub tegemise käigus ja kui see esimene osa mulle edaspidi endiselt ei meeldi, harutan üles kah veel!
Ema koob mulle ka üht sinist pitspluusi moodi asja, peab ju temagi hoolitsema selle eest, et kolmas lapselaps emanahast kattes sügisele vastu ei peaks minema.
Vabaõhu käsitööst veel nii palju, et kui teie teete päikeseprinti ikka riidele, siis mina tegin oma kehale.
Pilti mul muidugi näidata pole aga katsuge ette kujutada, kuidas peaks välja nägema üks keha, mis tundide paupa on ühte pidi päikese poole..... No jalad näiteks--- üks on praetud välimiselt küljelt, teine sisemiselt. Ja ikka korralikult kohe! Ei tea, kuidas ma nüüd teise poole sama suguseks kavatsen saada.
Oh ja pere suurenemine oli meil ka paar päeva tagasi! Naabrinaine tõi kolm metsikut kassipoega.Lõpuks ometi on meil ka jälle kassi lõhn majapidamises! Esialgu küll susisevad ja turtsuvad tallis aga küll nad kunagi taltsamaks saavad. Kui kellelgi on ära anda u. aastast tubaste kommetege kassi, võite mulle pakkuda! Meil on hiiri hirmasati! Ja poisid on loomasõbrad, ära ei väntsuta.
Aga ok, kui ma siin kaua lobisen, tuleb sügis kätte ja ma jäängi pool tooreks!

Hüva eneseprintimist teilegi ja tehke seda ikka mõistlikult!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 11:28 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************