Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Jaanuar 2014
Detsember 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

300324

21 Aprill 2009
Tere!

Mu postitused on ikka kole harvaks jäänud. Aga näpud on endiselt terved ja üht-teist on nede vahelt ka läbi käinud.
Alustame mütsibuumist. Tahtsin tüdrukule soojemateks ilmadeks ühe mütsi valmis teha. No tüüpiline mina, ikka suur ja suur... siis tegingi vahepeal ühe Silverile ja viimane sai lõpuks ometi ka Janerinile paras.
Koku mütse 5 tükki ja 169 g jagu, + mõned kaunistused, mis jäid kaalumata.
Kogupauk:

Punamütsike

Järgmine fliisimoodi paellõngast (rohkem nagu kapron sukk...), küll oli kehv heegeldada. Mu palju teinud ja näinud "karvased" käed jäid lõnga külge kinni. Väga ebameeldiv ja ebamugav, kreemitamisest polnud ka tolku. Muude materjalide puhul pole nagu sellist jama täheldanud. Aga Silver tahtis ja ta sai:Janerinile kasvuruumiga:


Sellest võrgust siis selline arvamus...

ja üks suurem jäi peas pildistamata.

No ja siis muidugi ussid! Need ka ju ammu valmis.
Enamusel kasutatud läbipaistvaid klaashelmeid, tooni annab rohelise kirju niit.

See viimane ei tahtnud kuidagi õnnestuda.Miljon korda arutasin ja lõpuks tegin nagu tegin. Jama selles, et mingil imelikul kombel lähevad need helmed paigast ära. Teen kõik õieti aga kui sentimeetri edasi jõuan on juba muist paigast ära. Nagu libiseksid välja sellest läbi heegeldatud kohast. Aru ma ei saa!


KÕIK!!!

Saalomoni sõlmimine on mul pooleli ja pooleli on veel mõni teinegi suurem töö. Huvitav, et tegemise mast läheb just siis üle, kui lõpuni on jäänud umbes 1/5 tööst. Samas, mütse võiks praegu heegeldada veel mitu tükki päevas.

Kohe - kohe peaksid ilmad soojaks minema (vähemalt mõneks ajaks) siis saan jälle õues kiige peal heegeldada. Janekene mul selline hea õues magaja, nossab tundide viisi.

Ok, kena kevadet ja teeme ikka Jüriöö lõket ka! Mul on küll plaanis!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 19:24 - Link - kommentaarid (7)

*************************************************** ***************************************************
12 Aprill 2009
Tere pühapäeva viimastel minutitel.

Ei tule ussipidilist postitust - ussidel kinnised tegemata. Plaanin veel juurde ussitada. Sellest tööst ei saa iial vist kõrini, on ju nii palju erinevaid helmeid, mis annavad erineva tulemuse....oh kui ma vaid elaks näiteks Helmehaldja poes.... ja kui aega oleks natukenegi rohkem.
Poolikuid töid on päris mitu. Ainsana on ette näidata kolm paari kõrvakaid, mis said loodud nii mööda minnes. Hakkasin siin üks õhtu helmeid sorteerima ja siis ei saanudki üle ahvatlusest, mõned ka "asjadeks" teha.

Munesime ka muidugi, need munad on tehtud lastepoolt vanaemale, kes ka pühadeks haiglast välja sai.

Igalt lapselt üks muna, Raineri sinine, Silveri kuldne ja mina siis tegin Janerini eest punase.
Tegemisel kasutasime pärliliimi, millega mäkerdasime munad kokku. Siis puistasime peale mingit Tiimaris müüdavat glitripulbrit. Imekombel saime viimane kui üks isegi käed pärast puhtaks.
Mune sõime ja värvisime veel tänagi, aga seda korda küünelakkidega. Ja koksimise tulemus selline, et minu muna ikka veel terve!


Kogu perega õnnestus õhtul metsas ka ära käia. Mõni koht on mudane, mõnes metsaservas veel lumi. Sinililled olid täiesti olemas, küll ainult mõnes päikeselisemas kohas, aga siiski! Neli tükki jõudsin korjata ka. Neiukene vankris (või mis vanker, suvekäru loksuga ronisin sinna mudarallile) paneb silma kinni ainult seniks kui käru kolina ja raginaga liigub. Nagu seisma jääd on paari sekundiga silm punnis jälle. Ei tea, kuidas ma nii hoovi riisuma kavatsen hakata.
Pildid metsaskäigust jällegi minu laste albumis, kel huvi, eks kaege.
Ja lõpetuseks minu väike armas kullaterakene kärupõhjast piilumas.


Kasvatavad vanema vennaga võidu hambaid. Raineril on juba üks uus hammas suus, Janerin ikka veel nühib ja kaevab! Iga päevaga üha hullem näppude suhu ajamine käib, õhtul tükk tegemist, et saaks magama jäädud. Aga hammas, see.... hea kui jaanipäevaks kohale jõuab!

Ok, luban, et järgmine kord esinen mõne toekama näputööga kui 10 minuti kõrvakad.

Väljas kene kevade, muru riisuma, kel see veel tegemata! Figuurile ikka kasuks tuleb ja silmal kah ilus vaadata!

Tsauki!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:53 - Link - kommentaarid (7)

*************************************************** ***************************************************
10 Aprill 2009
ILUSAID LIHAVÕTTEID, KALLID KAASMAALASED JA NÄPUTÖÖLISED!

Ah et teete siin jälle teste! Ma siis kah seekord testisin. Üsna mitmele küsimusele päris minu varianti ei olnudki aga eks katsusin siis olemasolevate hulgast valida.
Kes teinud pole ei saa muidugi miskit aru neist pildivärkidest aga slline see tulemus mul sai:

Näputööd olen ka natuke teinud aga sellest siis, kui saan aega pildid arvutisse laadida. (ehk juba täna õhtuks... )

Tsau praeguseks!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 08:21 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
03 Aprill 2009
No tere siis ka aprilli kuus!

Imede ime, mu beebi magab ja ma EHK saan natuke arvutis istuda.
Viimane nädal on ikka paras hullumaja. Tüdrukul hakkavad hambad tulema, no mokas mu hea laps. Hullem veel kui ta kaks venda kõigi aastate jooksul kokku. Terve päev peab temaga tegelema. Kui vanker ei liigu või turvahäll ei kiigu on kohe kisa lahti. Ja kisa selline, et... no kohe on!!! Kaevab aga pealegi näppupidi suus, luti eemale pritsimises võiksime vist mõnest rekordi üritusest osa võtta! Isegi söögi agal käivad vahepeal näpud suhu ja siis muidugi kõik kohad kördised. Eks seda jama nüüd jätkub pikemas ajaks, ta alles kahe kuune, ega enne nelja kuud sinna suhu ühtegi kikut jõua. Vähemalt poistega on küll nii olnud, kaks kuud sügamist ikka enne hammast. Muidu jah, nelja kuuselt on neil kõigil esimene hammas tulnud, ju nad ka tüütud olid aga ei mäleta ju enam. (üle kahe aasta ju möödas, pikk aeg.... ) Õnneks öösel ikka veel magame.
Kogu selle sokutamise ja kiigutamise juures, remondist ja koristustöödest segatuna, tegin ikkagi valmis elu esimesed põlvikud! Sellised lihtsad. Idee raamatust, õigemini silmuste ja ridade arv. Serv ja soonikud oma looming, et ikka jalas püsiks. Sääre muster jälle raamatust "Eesti kindakirjad".
Kaaluvad 154g ja lähevad emale sünnipäeva kingiks. Poiss täna juba vanaemale mainis, et kingitus on kodus ootamas ja tema tuba olevat kah üllatus, No kui üllatus, siis üllatus, vähemalt välja ei lobisenud, mis täpselt teoksil.
Põlvikud aga sellised:

Need kokku tõmbuvad kohad siis soonikud ja üleval servas kumm kah sees.
Muster täpsemalt selline:

Tegemine oli vägev!!! 90% tööst on tehtud nii, et jalaga liigutasin-kiigutasin vankrit, iga natukese ajatagant toppisin neiukesele lutti suhu ja kui siis käed jälle vabad---kudusin, kudusin, kudusin,ruttu, ruttu! Ei muud hullu, aga jalad jäid küll valusaks. Nii et kudusin jalad kangeks!

Üleeile jälle kiigutasin siin käru ja sirvisin poole silmaga arvutit. Tegin teoreetiliselt selgeks, kuidas see Saalomonisõlm käib. Öösel katsetasin, oi esimene proovilapp tuli väga omapärane leiutis välja. Uurisin uuesti õpetust ja siis sain aru küll, hakkas kohe asi õieti minema. Polegi keerulist midagi. Nüüd siis teen juba "asja". Mis sellest tuleb ja millal valmis saab... kui saab, eks siis näitan. Ise enda tarbeks teen, nii et kiiret pole. Tükike tööst selline:
Kas ikka näeb õige asja moodi välja? (või teen ikka midagi valesti)

Vahepeal pean ussitama minema jälle, vajadusi koguneb.
Nii et tõenäoliselt järgmine kohtumine juba ussipildiline!

Nautige kevadet! Meil hakkavad ka juba hanged kokku kuivama!
Tsauki!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:28 - Link - kommentaarid (7)

*************************************************** ***************************************************