Sireti pesakast.
Sireti pesakast.
Summer Tagaplaanil banner Spring countdown banner MINU TROBIKOND: Foto NAGI's: P7070016 Foto NAGI's: Picture or Video 023
Free Blog Content

2012 tegemised...... 2011 tegemised ...................................... 2010 tegemised ....................................... ........................................................
SÜNNIST: 16.02 seisuga 42 talve
ASUN: Viitka, Vastseliina vald.
TÄHTKUULT: Veevalaja
ÜLDISELT...
üritan kõike, mõni asi isegi õnnestub.
MULLE MEELDIVAD...
Kuulata muusikat, jalutada lastega metsas, korjata seeni-marju ,teha üks hea praad, küpsetada üks hea pirukas või kook, pannkooke teen hea meelega, ja muidugi minu armastatud käsitöö, juba päris väikesena hakkasin ema eeskujul kuduma ja tikkima,niisama ei suuda 10min. paigal istuda,midagi peab näppudevahel olema.
Eriline tõbi on arutul hulgal lõngu ja helmeid kokku osta, et oleks ikka valikut, kui mõni idee pähe torkab! Aga ikka seda ei ole, mida vaja...
EI MEELDI...
Asjad ja olukorrad mis kuhugi edasi ei vii,millel pole tulemust. Sügisene külm vihm, vinge tuul, must kohv, alkohol, virisejad - torisejad inimesed. Kamandamine ei lähe ka mitte!
Ja see kui raha on otsas.
MINU ARHIIVIKE
Viimased postitused
Jaanuar 2014
Detsember 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
KÄIN PIILUMAS: ;)
LOEKSIN...
Võrumaa ajalehed, enamasti internetist.
Mustrilehed!
Ja juba mitu aastat Aabitsat! Õnneks on erinevad! ;)
MUUSIKAT IKKA !!!
Muusikat kuulan täitsa seinast-seina,igast stiilist mõni lugu kõlbab. Viimasel ajal tuleb kohustuslikus korras palju laste laule kuulata :)
Ooo, ja minu jõmpsikad jõutsid nüüd klubimuusikani... mõni ikka meeldib mulle ka!
FILMIDEST...
Mõned eesti seebid, telemängud, Reporter... kui meelde tuleb.
NII MÕTLEN MINAGI :
Mis siin ikka tsiteerida, elu ongi ju lihtsalt ilus!


NII MITU KORDA ON MIND KÜLASTATUD:

314158

01 Jaanuar 2014
HEAD UUT AASTAT!*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:47 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
24 Detsember 2013
HÄID PÜHI KALLIKESED!Enne pühi sai kõvasti näputöid tehtud, erinevaid asju. Eriti meeldisid mulle mõned kaardid, kuna pole varem eriti sellised asju teinud.
Joonistanud ja printinud küll aga mitte heegeldanud. Aga pilte mul pole ühtegi. Kuna kõik nänn läks eestimaad mööda laiali, kingitusteks, siis tänavu olen nii aus tegelane, et kingitud asjadega ei eputa ja teistele ei näita. Eks ta natuke kahju on jah...
Endale tegime ka kuusetäie ehteid aga need ka vildi munad, nagu varasematel aastatel. Kuusk sai ka luuavarre sarnane aga kobedamat ei raatsinud maha võtta.

Enne aasta lõppu vast tulen näitan veel mõned pildid, nüüd vaja pere õhtusöök lõpuni vaaritada!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:45 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
31 Oktoober 2013
Tervitused Luhamaalt!Pole tükk aega siia kirjutanud. Tehtud on palju. Peamiselt kolimine ja remont.
Mitme aastase otsimise peale leidsime mai kuus lõpuks selle oma ja õige. Luhamaalt, otse piiripunkti aiatagant. Juuni algul kolisime siia. Kõigepealt mina tüdrukuga, siis tasapisi ülejäänud pesakond.
Esialgu oli maja vilets, katus tilkus igast otsast, uksed enam vähem, aknaid ka ei ollagi. Vesi tiigis ja elektrit ka ei olnud. Aga sääski oli mitut sorti ja rikkalikult.
Aga koht on ilus ja tiik suur. Praeguseks on asi ikka elatav, katus peal, muist aknaid vahetatud. Vesi veel tuppa ei tule aga välja juba läheb.
Lapsed käivad Missos koolis ja lasteaias, neil ka väga meeldib siin.
Käsitööd teen ka natuke, kui aega on. Pildid lendavad Facebook'i, seal kiire ja lihtne enda tegemistest ülevaadet anda.
Kel tahtmist vaadata meie tegemisi, panen siia pilte/klippe.
Nii me käisime siin mai kuus maadkuulamas.Nii nägi välja meie Kunnimäe talu, kui me esimest korda asja uurimas käisime.Suvi oli sisukas, vahepeal oli "juunikuu lumi" maas, augustis olid Seto Kuningriigipäevad, väikestviisi raiusime maja võsast välja, kiskusime savi krohvi seintelt maha, kolisime mööblintaukest hommikul õue ja õhtul tuppa, köök oli poole septembrini aidas ja küünis, süüa tegime õues kivideotsas. Maasikaid sai mägedest nii palju korjatud, et kogu eelneva elu jooksul kokku pole kindlasti nii palju maasikaid näinudki.Siis läksime kooli. Silveril on esimeses klassis üks klassivend, Raineril kolmandas klaasiõde ja klassivend, Janerinil on 17 lapsega lasteaia liitrühm, päris pisikestest koolieelikuteni. Meis seni veel nelja aastane üritab eelkooliga usinesti õppida, esimese klassi jõmm aga ei saa õppimise tähtsusest üldse aru. Rainer ikka rohkem viie kui nelja mees aga Silveril on kolm tavaline nähtus. Esimene tunnisus oli küll mõlemil kolme vaba aga selle keskmise jõmpsikaga on meil ikka paras jama.Näputöösid on poole aasta kohta nii natuke:Eelmisel nädalal käisime Luhamaa rahvaga Obinitsas. Uudistasime seal kõike mis andis. Käisime ka Kauksi Ülle juures pakutrükki tegemas. Pilte sai vähe tehud, kuna olin ise ka usinasti uudistamisega ametis. Teised tegid väga ilusaid asju aga pidile said meie paar asja. Tegin prooviks plikale padjapüüri tarvis pildikese ja meie issi, kes sai esimest korda käsitöö üritusele kaasa veetud, tegi poisile hobuserauaga pildi T-särgile.
Tahan talvejooksul kindlasti endale ja plikale Seto rahvariiete ainetel kleidid või seelikud teha. Panin seal siis uurimisele rõhku, kuidas ja mida eha. Selle pakutrüki teen kindlasti järgi ja kleidilõike ideid sain ka.

Kes oskab paela pudelisse heegeldada, õpetagu mulle ka. Tehnikalt tundub nagu pärliussi heegeldamine, võis siis nagu "nööritegijaga" tehud pael. Aga pidavat olema ümber pudeli suu tehtud.


Kleidiideed... (Obinitsa endises koolimajas tegutsevat õmblustöökoda külsatasime ka, sealt ka sellised kleidid muuhulgas tulevad)
Lemmik tegumood.


Muuseumi külastasime.


Seto talu makett


ja veel ja veel... kõigest käidust kahjuks pilte pole.
Mõned sügisesed pildid veel ka meie Kunnimäest.
Köögirenoveerimine...
Mõned aknad ees...


Vaade tagumisest aknast.


Kokkukukkunud talli kause alt tulevad välja paljutõotavad kivimüürid.


Ilusa ilmaga käisime perega Mauri külas kanepit koristamas.
No nii, nüüd te siis teate, et ma olen endiselt ikka olemas, Setomaal, lõpuks ometi oma päris kodus! Just täpselt siin, kus olen alati tahtnud olla! Kes ütles, et unistused ei täitu? Vahel läheb lihtsalt natuke rohkem aega...

Aga nüüd hüva Helloweeni ja mina ka kõrvitsa kallale. Lapsed hommikul ütlesid, et õhtuks olgu naabrimehele hirmutis olemas! Sisust tuleb kõrvitsa-ploomi moos!

Kohtumiseni!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 11:59 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
10 Aprill 2013
No tere kena kevadet!

Küll ma olen ikka usin blogija!
Vahepeal on nii palju tegemisi olnud, et pole aegagi piltidega jamada. Vabast tahtest pole saanud suurt midagi teha, aina tellimus tööd. Sokid, kindad. Hetkel 25 paari laste labakaid veel teha.
Tehtud tööd panime poisige video klipile, katsun selle siia trantsportida, kui muidu ei saa, siis lingina ehk ikka õnnestub.Aga kui eelmist postitust jätka siis tuleb alustada aastavahetusest. Selle vihmase õhtu veetsime oma pesakonnaga.Siis sai preilna nelja aastaseks.Issi sai ka vahepeal 35 aga siis ma olin sihukeses tõbes, et anna otsad. Kogu üritus jäi pidamata. Sain vaevu paar päeva enne enda sünnipäeva jalad alla. Midagi suuremat siiski teha ei jaksanud. Lapsed tegid mulle küpsisetordi. Rainer tegi tordi ja väikesed kaunistused. No vähe kõvad kommid seal peal ju olid aga ikkagi laste esimene tordi tegu.Vaevalt sain enese ihuharimise lõpetatud, kui tuli kähku torti jagama hakata. Nii ma siis sorakil pildile sain.Vabariigi aastapäeval käisin väikestega Valingul mäge vallutamas.

Märtsis vahetasime jälle elukohta. Kõigi ebamugavustega korterist kõigi mugavustega korterisse, nagu meie isa nentis. Kaks nädalat peatust vanemate juures ja nüüd oleme Nissi valla kodanikud, Riisiperes. Rainer käib ikka Keilas koolis, väiksemad segavad kõigiti kodus mu kudumist.
Silver läheb sügisel kooli ja Janerinile siin kah lasteaia kohta pole, vähemalt praegu.
Kaua me siin pesitseme, kes teab, sest tegelikult otsin ikka üht vana head talu maja, kus kodu tunne tekiks. Kuni seda pole leidnud, koon korteris!
Kritseldaks siin heameelega veel veidi aga tundub, et mu neti pulk hakkab jupsima. Teen enne lõpu, kui kõik vastu taevast lendab.

Vast varsti kohtume siin lehel jälle, sest suur kiire on mul nüüd möödas ja väljas pole veel miskit teha.

Tsau!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 17:46 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
25 Detsember 2012

Tere kena pühade keskpaika


Aasta lõpp pole enam kaugel, üsna viimane aeg enda selle kuu tegemised ette näidata.
Kõige pealt tegin värvispektri tarvis rohelise mütsi. Et oleks ikka punast ka, viltisin jõulutähe moodi lille. See käib küljest ära.

Ja teine lill, plikal oli ka kangesti vaja.Kahele väiksemale tegin kindad.
Poisile...plikale...

Plika sai tegelikult teise paari veel. Vot ma märtsis hakkasin ühest ime peenest lõngast kindaid tegema. 1,25 varrastega. Tegin siis ühe valmis ja kevad hakkas tulema, igasugu muud mõtted ja tegemised. Lubasin siin ikka mitu korda selle valmis teha aga ei tuhkagi. Nüüd ükspäev polnud midagi teha, no ideed olid otsas ja jõuluni oli ka veel aega. Võtsin siis kindavärgi korvist välja ja tegin ühe jutiga valmis ka. Ega need nüüd midagi erilist ole aga andis ikka nikerdada küll.Vahepeal tegin pisiasju, nagu nuku sussid...ja kõrvarõngad.Ja üks kaelakee.

Paar junni kokkusobivat jämedat lõnga oli üle jäänud, sain veel ühe mütsi.Plika tegi paberinutsakatest roose. Lõikas, voltis, liimis. Ma arvasin, et ta seal omaette lihtsalt prahti teeb aga tema väitis, et tegi roose. Uurisin lähemalt - nagu olekski. Poisid imestasid, kuidas ta oskas, pole päevagi lasteaias käinud. Ju on siis hea leiutaja. Minul neid hästi ehedalt pildile saada iagatahes ei õnnestunud aga eks vaadake ise, ongi ju nagu roosi moodi...Käsitööga kõik.

Laste jõulupeod on ka peetud. Mõned pildid siis kah ritta, kui keegi pole meid ammu näinud ja tahaks teada kuidas mu vaevaga tehtud kullakesed juba välja näevad.

Silver

Janerin

RainerKõik kolm.Ja Raineri tunnistus oli ka ikka endiselt igavalt eeskujulik.

Üks ehtne kuusk meile tänavu tuppa ei mhtunud, surkasin kaks oksa vaasi püsti, preilna ehtis ära. Kuuse lõhn on igatahes olemas.Aga nüüd pole muud, kui ruttu tuttu. Neli paari suuri ja õhukesi sokke telliti, äkki hakkan neid homme kuduma. Ammu oleks juba aeg...

ILUSAT PÜHADE JÄTKU, UUEL AASTAL KOHTUME JÄLLE!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 21:45 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
28 November 2012
Tere taassaabunud talveõhtukest.

Sel kuul olen küll rohkem tööl kui kodus olnud. Ja minu töö tähendab seda, et hommikul lähen, lõunapaiku tulen, õhul jälle lähen ja ööseks saan koju magama. Nii palju kui ma siis päeval nokitseda olen saanud, paistab, et päris mitu asja on ikka jälle valmis.

Esimese lume päevil tegin suuremale poisile salli. Mingi 140 cm pikk. Pole siis talle kaameraga pihta saanud, kui sall kaelas, hetkel veel ära kaotamata, äkki joppab veel millalgi aparaadi ette. Aga kapi otsas krunnis on sihuke:

Ah näe, kuu algul oli ju see kõrvitsa värk. Suuremal poisil oli seda ilmtingimata teha vaja. Kihutasime siis õhtul Selverisse ja mitte ühtegi kõrvitsat seal ei müüdud. Ostsime siis mingi suurema tsitruselise, mis oli oodatust palju lihtsam tühjaks tõmmata ja isegi süüa kõlbas. Saime sellest sihukese asjanduse, mis ajas asja kenasti ära:

No siis hakkas tööhooaeg pihta ja poodi eriti enam ei jõudnud. Selgus, et Värvispektri vajalike värve pole nagu ollagi. Musta pole raasugi, mõned hallid nutsakad olid vaid järgi. Mõtlesin, et vast paari sokke või kindaid saab teha. Siis oli eelmise lume aegu plika avastanud, et tema titel hakkab ju ka külm. Emme sa pead talle soojad riided tegema. Hea mõte, seda väikest asja peaks neist nutsakatest küll saama. Nii tegingi kõigepealt mütsi, siis kampsuni kah. Pärast sai veel papud aga need pole enam hallid.

Vahepeal ostsin rohelist, hõbeniidikestega lõnga, 200g. Pidin seda detsembris kuduma hakkama aga ikka jäi päeval nii palju aega, tegin plikale mütsi. See olla tema kroon!Ühed tite papud ka, töökaaslase lapselapsele.

Rohkem ei midagi.

Muidugi jah, vahepeal joonistasime siin Raineriga linde. Hakkas tema kusagilt netist mingeid "tigedaid linde kosmosest" maha joonistama. Arvas, et mina ei oskaks ikka niiii hästi. Joonistasin siis ka. Siis oli joonistuspaberi kaanepeal papagoide pilt. Soovitasin tal sealt üks suurem järgi teha. Sellega ei pidavat isegi mina hakkama saama. Ma siis järgmisel päeval võtsin asja ette.Pole hea 20 aastat vist joonistanud aga ei tulnudki kõige hullem välja. Ainult liiga suurelt sai ette võetud, paber jähi väikeseks, pool saba ei mahtunud ää. Noh sellised ajaviite asjad siis- poisi linnud:minu:

originaal:Loomingulise tööga kogu lugu.

Raineril tuleb nädalapärast sünnipäev, saab 9 aastaseks juba. Mõtlesin talle mõne lemmiklooma kinkida. Töökaaslane jõudis aga ette ja nats üle nädala on meil neli deegut. Nüüd pole muud, kui isased emastest eraldada, sest need viimased näikse juba hirmus jämedad olevat. Jääb üle poisile veel üks puur kinkida. Isa ja vanaema läksid täna talle puutekat ostma, minu palk sellele ette ei löö, jõulud ju ka veel tulemas, va roti puurgi läheb mul mitu päeva palka maksma.
Aga elukad on lahedad, kassil ka tegemist.
Üleeile öösel olid kaks väiksemat puurist välja roninud, küll hakkas laste toas mürgel pihta. Siis kihutas minu voodist kass kohale. Mina järgi! Kuna need pidavat kõike närima, hakkasid kõigepealt mu lõnga kotid nurgast välja, lauale lendama. Siis pidasime kassiga kella kaheni klaperjahti. Kui nad puuris ennast katsuda lasevad ja käe peale ronivad siis vabaduses vot seda keskmist näppu!! Lootsin, et ehk kass püüab mõne kinni, ja jälegi seda keskmist.... Muidu hea hiire püüdja kass aga kodulooma ei puutu. Ajas taga küll aga kui oleks võinud sada korda krapsti teha, siis jõllitas elukaga vastamisi, kuni see jälle mõne lapse voodi alla silkas. Sealt välja ajas õnneks küll. Nii siis oli kass mulle jahikoera eest ja mina kahe palja peoga jahimees. Nii me nad lõpuks kätte saimegi. Siis oli muidugi tuba sassis kui sea pesa ja uni hommikuni rikutud. Aga noh, naljakas kah natuke, kahju et publik kõik magas.No nii, nüüd on kohe jõulukuu algamas, poistele vaja mõlemale etenduste jaoks kostüümid nuputada. Ühest saab päkapikk ja teisest, olge lahked, detsembri kuu... Lisaks sellele saab veel jõulukaunistusi nokitseda ja värvispektri materjalid ja idee on ka olemas. Äkki vean lõpuks oma pärlikarbid ka lagedale ja hakkan jälle ehteid nokitsema. Muidugi, ei me ette tea, kui palju ma tööl või kodus olen. Mul mingit graafikut pole, kui vaja siis lähen. Hetkel on õnnestunudki juba kolm päeva kodus olla.

Aga ok, ilusat algavat advendi aega teile ja päkapikke kah ikka sussi kallale... !!!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 14:41 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
30 Oktoober 2012
No tere siis kah, üle pika aja!

Tule taevas appi, miks ma kogu aeg arvasin, et vähemalt septembris siia midagi kirjutamas käisin!
Kõik asjad ju puha näitamata

Ok, parandame asja, nii palju kui pilte ja asju veel järel on.
Sügise algatuseks tegin väiksematele ämblikuga mütsid, plika oma kadus enne ära, kui pildistada jõutsin. Poisil selline:Poja nii õnnetu ei ole, kui välja paistab, ta passis erilise hoolega telekat.

Siis sai valmis paar lõngajäägi vaipa, üks on ka pildile jäänud. Suurust sai ka mõõdetud, enam ei mäleta aga suts üle poole meetri oli.Siis käisin septembris kaks päeva lehmakarjas. Mis seal ikka passida, pistsin varustuse tasku ja nikerdasin lapikesi. Õhtuks sain ühe pajalapi jälle kokku.Nüüd tuleb kilomeeter oktoobrikuu sokke, igas mõõdus. Kõige tillukesemad tegin ja kohe pistsin saajale pihku, jälle jähid pildistamata. Ah, tühja kah, aga teate, muidu , ilusad olid! Ülejäänud nüüd joondugu siia ritta:

Ühed sokk-papud tegin kah eile:

Enne esimest lund tegin ükspäev plikale mütsi. Ühe korra sai käia, nüüd, ei tea, kas ootab kevadet. Järgmisel hommikul oli lumi maas ja tuli hoopis paksemad mütsid välja otsida.

Sooh, rohkem ei paista vähemalt albumis pilte olvat.

Muidu elame ikka tasa-pisi. Remondid on puha pooleli. Vahest saab miskit tööd tehtud, kui seda pole, eks siin koon, heegeldan, keedan küpsetan. Ja esmaspäeval koristan!

Silveri sain ka lõpuks lasteaeda. Pole neid kohti kusagilt võtta ja eelkooli ka Keilas ei tehtud. Nüüd käib Rukkilille lasteaias, erakas küll, raha läheb hulka maksma aga vähemalt õpivad ka seal korralikult. Hommiku poole kohe puha tunnid, peaaegu nagu koolis. Las saab siis targemaks, kasvõi emme viimaste veeringute eest.
Näh, tegi seal ükspäev põdra.Väike õde kusjuures oskab enam-vähem sama suguseid asju teha nagu Silver. Plikal on lihtsalt rohkem tahtmist ja püsivust joonistada, kirjutada, tähti uurida jne. Vahel, kui vend mõnda tähte ei tea, küsime õe käest. See siis tuleb ja kiidab - nohh, kas sa siis ei tea, et see on Janerini jott või hobuse hõhhh!

Esimesel hommikul, kui mõlemad poisid olid oma õpingutele läinud, tõusus Jane üles ja põrnitses tühja Silveri voodit. Seletasin, et Silver on lasteaijas ja õpib seal parajasti. Plika põrnitses veel tükk aega sinna voodi poole, lõpuks ütles hästi läbimõeldud ilmega - ega ta minust targemaks ikka ei saa!!!

Nii aga nüüd on pidu läbi, tuleb see loba ää lõpetada. Meie issi tuli koju ja kohe läheme Rõõmu Kaubamaija poistele talve saapaid ostma. Tali tuli ju ootamatult! Ainult autol olid talverehvid juba paar nädalat varem all.

Ok, talvituge kenasti, ärge väga ää külmetage. Ma üritan siia ikka natuke rutem tagasi jõuda, kui kahe kuu pärast.

Sauuu!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 09:22 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
21 August 2012
Tervitused Valingult!

Jah, just siin ma nüüd olen, just täpselt nädal aega.Võiks öelda, et naudin tõelist maa elu, vilja põldude ja lehma koplitega. Kui mul muidugi oleks eriti aega siin midagi nautida.
Terve nädal on läinud oma kola ringi vedamisele. Ühtki meest, peale enda oma polnud appi ka võtta. Ise paki kõik vidinad kokku, aita mööbel autole laadida ja pärast maha ka tirida. Ptüi, ma ütlen, oleks see siis viimane kolimine aga ei! See oma ja õige talu on ikka leidmata - ostmata. Aga nüüd on vähemalt aega oodata ja vaadata, on vähemalt ruumi elada. Pole enam pisike suvila paarikümne ruutmeetriga. Tervelt kaks korterit, õigemini terve maja ots. Alumine korter tahab küll kap-remonti, sellega on juba algus tehtudki. Üleval saame seni pesitseda.Kui oktoobri lõpuks kõik valmis saame, siis on hästi saadud, ma arvan. Aiamaa koerale ja lastele on ka olemas, kui takjate seest üles otsida.
Aga muidu meie meeldib siin, eriti lastele, neid pean igal õhtul karjalaudast pimedas ära lohistamas käima, õnneks saab seal ka kohe suurema s... maha küürida. Noh, tegin siin üleeile mõned pildid ka. Akanast paistab meil kurepesa. "Kurgid" hakkavad vist juba lõunamaale sättima, algul oli neid seal 5, nüüd veel kaks tulevad õhtuks pessa.

Meie ainukesed püsililled...Laudarõõmud...Kirjud ühes aias...Mie lapse loomaaed.Mitte ainult kaanid...

Meie onn...

Jalutuskäigul...

No nii, aga ma siiski arvan endiselt, et see siin on käsitöö blogi!
Vahepeal olen teinud poolteist vannitoa vaipa. Kulutan jälle jääke. Aga neid ma vähemalt veel ei näita.
Kolm linikut on valmis aga triikimata. Triikraua olen jube hästi ära pakkinud, äkki kunagi leian üles.
Augusti beez tuli aga ette näidata ja nii ta saigi, kuhu vaja aga kortsus ja lainetav.Teised kaks nii samuti, tahaks tublit venitustki aga kus sa neid siin praegu venitad!? Kui elamise valmis saame, eks siis kamandan nad sirgu ja võtan kasutusele. Sihukesed on:Pajalappe olen nikerdanud, kui väheke aega on. Lastele eile näitasin, et head jõuluks maha müüa või ära kinkida. Suurem arvas, et need niisamagi ilusad üles riputada. Aga jälle võimalus, kuidas ülearuseid lõnga juppe ära kasutada. Kuna need on kahekordsed, kannatavad kartulit kurnata küll. Praadi pole ahjust võtta proovinud, akrüül lõngad äkki ei peaks sellele vastu. Aga võib ju puuvillaseid ja maavillased kah teha.
Nii palju on hetkel ette näidata:Noh, ja nüüd tuli mu lille vaas ka meelde!
Eelmistel jõuludel sain endale veini pudeli. Tühja! Hoidsin ja võtsin hoogu, et vaasiks teha. Nüüd enne kolimist jõudsin valmis teha. Mingid tuubis õli värvid on mul, ei oska neid millegiga vedeldada. Sodisin vedelamaks portselani lakiga.Sellest sai roheline põhi, tegelikult siniste juttidega. Ja siis salhvakad peale. Saaks selliseid pudeleid veel kusagilt, küll leiutaks! Aga veini ostma ma selle pärast kah ei hakka.

Vast aitab tänaseks! Enamus edasist loomingulist tööd tuleb mul lähi kuudel küll vist korteri remondi näol. kui miskit valmis saab, näitan teilegi. Ideid mul igatahes on ja materjale ka. Kahjuks korteri remondi ja mööbli renoveerimisega värvispektrisse ei saa, nii et nokitsen lõngaga ka edasi.

Ilusat suve lõppu ja peagi algavat uut kooliaastat!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:56 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
19 Juuli 2012
Tere suve keskpaika.

Mu juuli sinine juba ammu valmis aga ei viitsi kuidagi üles panna. Nüüd, enne kui kiiremaks remondiks ja kolimiseks läheb, sain ikka albumisse pandud. Ja eks ikka natuke siia kah siis juttu ja paar pilti.
Tegin jälle sellise ühes tükis särgi. Kui pilti sai tehtud, oli veel selline vesti ilm. Plika oli ametis ehitusmehe mängimisega ja nii ta töiselt tegus pilt saigi.Kaks sinise-roosa triibulist linikut olen ka heegeldanud aga triikida pole aega olnud. Seega - pole ka pilte.
Eks teen neid vabast ajast veel, nii palju kui seda aega nüüd jääb. Uue elamise võtmed käes, läheb remondiks ja siis kolimiseks.
Ei läinudki me selle korraga põhjapoolt kaugemale, Saue valda, Keila lähedale. Aga otsin oma ürgset talukohta ikka edasi. Kuna head töövõimalused on praegu just seal, oli hetkel vast õige otsus omale sinna ka elamine leida. Mehel vast 100m tööle minna ja ma ise saan ka miskit tegusamat oma ajaga peale hakata. Ühesõnaga plaanin ka tööle minna - lõpuks!
Nüüd aga, öine loom nagu ma olen, saan kohe kana supi valmis ja lähen "lõunatama"

Mõnusat rannahooaega!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 22:41 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
29 Juuni 2012
Tere.

Selle suve pühad ja sünnipäevad on siis meie peres läbi, selleks korraks. Kui see suvi ise ka üks kord kohale jõuaks. Ei ole veel jopesid kappi saanud panna ja suve särgid on ka vestidena kasutuses.
Aga enne jaani tegin veel ühe kollase vest-särgi. Mõnus tegemine, kõik ühes tükis, ei mingit õmblemist. Ainult viimase lõngajupi tõmbasin nõelaga peitu. Juuli sinise plaanin sama süsteemiga kududa.

Aega võttis ühe õhtu ja pool järgmisest päevast.

Silver poiss sai ka 6-e aastaseks. Jaanilaupäeval plaanisime sünnipäeva pidu pidada. Hommikul sadas nii mis ladises, õuses kõik lainetas ja igasugune suur väliüritus läks mahakandmisele. Vanaema arvas, et tema ei viitsi sellise ilmaga isegi 500 m meie juurde kõmpida, ammugi vanaisa ja sõbrad olid ka kõik tubades peidus. Nii siis võtsime oma padajanni kaasa ja läksime hoopis vanaema juurde. Nii nad siis pidasidki pidu naabritüdruku seltsis, neljakesi nagu talvistelgi sünnipäevadel. Lapsed majandasid küll õues, vihmamantlitega ja ilma. Ise ei tahtunud seal sugugi külmetada. Õhtusele jaanitulelegi poleks oma väärt konte vedanud aga lapsed!!! Neil ikka vaja seal ratsutada ja tantsida. Poisid hakkasid küll hoopis taarat korjama. Tassisisd nagu taarakollid kottidega haisvat õlle taarat koju. No mis teed, kui nemad avastasid võimaluse taskuraha teenida. Raha oli neil pärast mitu päeva laiutada.
Aga mõned pildid sellest sünnipäeva-jaanipäevast:

Ilm kehva ja pildid ka.

Aga tänaseks jälle kõik. Reede õhtu kätte jõudmas, vaja tube koristama hakata.

Kohtumiseni juulis! Päikeselisi päevi ja kuuvalgeid öid!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 11:58 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
17 Juuni 2012
Tere.

Meil täna sihuke vihmane ja pime ilm, ei näe näputööd tehagi. Just paras aeg juba tehtud asjandused ette näidata.

Juuni esimeseks kollaseks heegeldasin plikale pluusi moodi asja. Hirmsa palavaga on vast liiga paks, aga palju seda palavat ikka on. Samas, saab jahedamaga teise pluusi alla panna või T-särgi. Igatahes, sel päeval, kui pilti tegime, oli seda just paras nii kanda.

Eelmisel aastal, vast mais, tegin plikale kleidi ja jaki. Nüüd oli pepu puha väljas. Tegin lõngajuppidest triibud serva ja jätsin viimase reaga veel võimaluse juppi juurde heegeldada. Peaks jälle tükk aega kanda saama.Eks need heegeldatud kleidid olegi sellised head ümber tuunimise asjad. Algul teed ikka saba pikemaks, kui ülevalt enam ei mahu, harutad selle maha ja teed uue. Mõni asi kasvab meil niisama lapsega kaasa, kleit - tuunika- särk ja siis harutan üles, saan paar mütsi.

Ahsoo jah, kollasele pluusile sai suur lill ka peale nikerdatud. Preilna paneb ennasi ise riidesse ja siis tal kergem leida, kumb pool ette käib.

Tuli midagi võõrasema sarnast.

Silver käib katusel sõda pidamas, mille peale Janerin manitseb - küll issi sinuga suhtleb pärast, pepu kaudu!Rainer lõpetas esimese klassi tänu -ja kiituskirjadega. Eile läks iseseisvalt rongiga Keilasse, vana-vanaemale seltsik. Memm sai eelmisel kuul 85 aastaseks. Oli temalgi seal üksi igav, nüüd Rainer puhkab oma väikeste kisast ja kärast, keerab Memme juures head ja paremat keresse.

Ise otsime ikka seda oma kodu. Tundub, et meist võivad võrumaalased saada. Varsti selgub kõik ja kui, siis tulen ja vaatan, miks võrumaa isetegijad pole foorumi järgi ammu kokku saanud ja kui palju teid seal ültse on!
Üks variant on veel läänemaal ka kaalumisel. Nii et näis, mis otsustame.

Nüüd siis järgmist kollast kuduma, jaani plaane pidama ja kohe tuleb Silveril sünnipäev ka. Tegemist jagub.

Ehk peale jaani teen uue reportaaži.Kohtumiseni!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 10:15 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
29 Mai 2012
Tervitused harjumaalt!

No eks ma öelnud, et mais tuleb veel üks postitus teha.
Vahepeal valutasid lapsed kõrvu, siis heegeldasin neile ruttu peapaelad.

Poisile roheline:Preili käeaukudega pontšo:

Üks müts sai ka jälle tehtud:Mõned niisama pildid ka:

Nüüd pean minema vaasi uued lilled korjama, plika siin ootab ja viriseb juba jupp aega.

Ilusat algavat suvekuud!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 14:20 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
14 Mai 2012
Tere jälle.

Aeg ette näidata mai roosa.Üks valmis, loodetavasti lõpetan enne kuu lõppu ka teise.


Ega mul rohkemat täna öelda ega näidata olegi.Selle vesti tegu võttis kaks päeva aega ja nüüd teist teen juba kaks nädalat. Lubatud roheline kindapaar on ka ikka pooleli.

Aga ilusta maid teile!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 16:35 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
28 Aprill 2012
Tere!

Tegin veel ühe aprilli rohelise. Jälle selline kombineeritud tehnika, kootud ja heegeldatud. Plikal praegu hea selliste vestipikendustega ringi joosta. Tegemisele läks paar päeva aga blogimise hoovõtule ikka rohkem. Õnneks saab kuu läbi ja pole aega kauem mökutada. Plikale kindaid teen juba kuu aega, udupeen lõng, 1,25 varrastega nikerdan. Vahepeal saab isu otsa, siis teen muid asju. Need ka küll rohelised aga ei sellesse kuusse jõua.Ega ma jonni jäta, küll varsti valmis pusin.
Aga valmis asi on selline: (see mis sinine tundub on tegelikult ikka roheline, mis roheline, selle tumerohelise kõrval hakkas veel rohkem sinine tunduma kui üksikult.) Kõik lõngad "Helen"

Pidistasin siin natuke majaümbrust ka. Ei tea, mis lilled need võiksid olla? Meie eelmises elamiskandis selliseid ei olnud. Nagu mingid varsakabjad?
Muidu meil siin suuresti sinetab ja igasuguseid muid lilli tärkab iga sentimeetri pealt. Üsna hooldamata aed aga mul hulk põnevat avastamist.Kohtumiseni mais ja ikka ilusat kevadet teile!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:59 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
09 Aprill 2012
Tere viimast munadehommikut.

Laps kooli saadetud, pildid ritta seatud ja mis muud kui blogima.
Palju pole sel kuul veel jõudnud. Kui lumi poleks maha tulnud, ei jõuaks sedagi. Kaks krunti vaja puhtaks riisuda.Oleks usinam välitööline olnud, olnuks juba riisutud võinud olla. Aga nüüd jah, on paras kiht lund maas. Lapsed otsisid jälle kelgud välja ja ootasid jõuluvana.
Aga mul paar aprilli rohelist valmis ja üks veel valmimisel. Ei miskit keerulist, ikka seda, mida vaja. Sokid...ja vast selleks korraks viimane kaelus. Vähe väiksem kui teised...

Igasugu jäänustest tegin Silverile kindad. Esimene üritus lahtiste sõrmeotste suhtes. No said liiga pikad sõrmed tehtud.Mune harjutasime ka kaunistama. Kaks väiksemat tegid lepatriinudega, Rainer ruudulise ja kõige vanem, onupoeg, läks igaks juhuks lihtsama vastupanu teed ja värvis pliiatsitega.
Lõpuks oli neid mune ikka rohkem, lapsed said esivanematega vahetamas käia. Minu roosiline oli kõige tugevam, tagusin sellega kõik teised katki. Kui mees seda eile lõpuks vastu lauda katki koksis, avastas, et ma olla sohki teinud, salhvakaga otsad puha tugevaks polsterdanud! Ole loll aga ole kaval!!!

Nu vott, polegi praegu rohkem midagist.Vahin läbi akna oravaga tõtt ja pisiröövlid hakkavad ka juba ärkama.

Ilusat kevadet teiel ikka, see ilusam aeg jõuab kohe - kohe kohale!
Tsau.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 05:20 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
19 Märts 2012
Tere kõigile!

Laisk olen ikka postitusi tegema. Märtsi lilla juba ammu valmis ja mõned teised asjad ka.
Aprilliks saab veel villaseid asju teha, vähemalt plaanis on aga siis kisub vist ikka nii soojaks ära, et villased sokid enam ei ahvatle. Näis ,mis mõtted siis tulevad.
Siin aga kõik minu selle kuu villased ja alustame lillast. Ikka jälle kaelus ja kindlasti mitte viimane...Viimati ostsin Selverist kaks tokki lõnga. Nii ilusad kirevad, mulle,harakale, et jätsin kohe teised tööd kõrvale ja hakkasin õhtul kuduma. Ühest tokist üks ja teisest teine sokk. Suuruse poolest parajad mu keskmisele jõmpsikale.Hävitasin natuke lõngajääke ja preili sai kleidi. Ei jäänud just kõige kaunim. Oleks selle sikk-sakk mustri pidanud tegemata jätma. Aga hea soe ikka viimaste viludega veel selga visata.Suurem poiss sai ka sokid.Meie issile ka topeltkoes müts. Ise ta poseerima polnud nõus, mul olevat neid päid küll, kes vabatahtlikult poseerivad. Ma sain pihta ainult kõige väiksemale.Preilile üks õlasoojendaja. Tegin jupike pikema kui õpetuses oli ja tekitasin mingid käeaugu moodi asjad ka. Et seljas paremini püsiks - üks suur nööp. Õpetus raamatust "Ühe lõngatoki imed". Ma ei tea, mitu tokki mul läks, olid kõik tokilõpud.

Aga selle kuuse taga on jupike meie praegusest elamisest............
...ja see on arvatavasti laste selle talve viimane lumememm.Ehitustöö oli rohkem naabritüdruku kanda, minu keskmine lollitas seal nii sama kõrval.

Ok, pidu läbi, ma lähen nüüd ämma juurde kohvi jooma... !

Ilust kevadet teile!!!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:04 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************
13 Veebruar 2012
Terekest.

Alustuseks kõige tähtsam teema - värvispektri veebruar. Üritan ära kasutada olemasolevaid materjale ja punasest lõngast oli olemas ainult üks nutsakas peenemat Novitat. Nalle vist oli.Mõtlesin, et teen sellest siis plikale madala säärega toasokid. 15 ringi soonikut ja kohe kand, ei jäänudki väga madal säär.
Täitsa kärtspunane lõng aga pildil jääb ikka kuidagi roosakas.

Palju muudki on vahepeal toimunud ja toimumas. Mu preilna võttis kätte ja saigi 3e aastaseks.

Kolmepeale tõsteti sünnipäevalaps ikka kolm korda üles ka, kuigi peategelane üritas kõik kätte ulatuva mööbli kaasa haarata.Peale tordi söömist nägi preili väga sünnipäevalik välja....Meie issi sai kah Kristuse ea üle elatud ja sai 34, mõne päevapärast kukub aga mulgi viimane kolmega algav...

Parem lugu on see, et kolisime vahepeal jälle. Tegelikult lõplikult kõik kola kohale veetud loodame saada alles järgmisel nädalavahetusel aga oleme ikkagi oma perega omaette ja ruumi on rohkem. Vanematest 500m kaugusel kõrvaltänavas. Linnulennult on napilt 200m aga keegi kuramus on siia majad vahele ehitanud ja tee ringiga teinud.
Nüüd saavad lapsed aknast elektrironge vaadata.
Ära me seda maja vist ei osta, vanemate juures ootab ju ikkagi teine korrus kevadet ja edasi ehitamist. Tegelikult aga tahame juba päris maale tagasi ja hoiame silma peal talude müügipakkumistel. Enne kooliaasta lõppu muidugi kaugemale kolima ei hakka ja kui sel suvel midagi meelepärast ei leia, jääme vähemalt aastaks veel siia.

No vot, aga käsitööd teen ka ikka vahepeal. Rainer tõi mulle raamatukogust (ta ikka toob, kui midagi leiab) raamatu" Eesti mütsid".
Ühtegi päris täpselt ma sealt maha ei viksinud aga tuletasin üht-teist unustatut meelde. Esimese tegin proovi tööks, et vaadata, kui palju simi peaks kellegi pea jaoks rohkem või vähem tegema. Proovikas sai selline:Ühevärvilised osad on topeltkoes, st. seest on teist värvi.Preilna tahab kogu aeg, et ma temale midagi teeks. Igavene hilpharakas! Tal on sokipaarist rohken rõõmu kui nukust. Tegin talle siis sünnipäeva kingiks triibulise mütsi, ikka kahekordse. Õhtul sai valmis ja proovisime pähe. Enam ära ei tahtnud võtta, higistas mitu tundi toas, müts peas. Järgmisel hommikul pidi issi Raineri kooli saatma ja mina lootsin, et saan lõpuks ometi natuke kauem magada. Muidu meil on äratus 6.20. Kus sa sellega! Kell 5 istus plika padjapel ka kisas - kus mu müüüts onnn? - kus mu müüüts onnn.....
aga müüüts onnn selline:

seest


väljast


omanikuga:Poisid midugi tahtsid ka. Kõigepealt tegin koolipoisile, see pöörane fännab oma Ruila koolivormi rohelisi värve, sai siis selline triibuline: (ikka kahekordne)Kuna mul selles majapidamises on lõpuks ometi normaalne neti levi (ptüi, ptüi ptüi), pistan siia lõppu veel eelmise aasta töid, mis näikse näitamata olevat.6 aastat lõpetamist oodanud vaip Rainerile sai ka viimaks valmis.Jälle üks proovitööks tikitud müts, vale mehe peas ja originaali olen hoopis tegemata unustanud...Aga nüüd said vist lõpuks peaaegu kõik tööd blogisse pandud. Mis siis muud, kui lillat lõnga otsima ja mõtlema mis märtsi kuuks saab. Või teen enne ikka Silverile ka selle topeltkoes tutimütsi valmis?!Igatahes, ILUSAT SÕBRAPÄEVA KÕIGILE!!!Kohtumiseni!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 12:10 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
17 Jaanuar 2012
TERE!

Avastasin ükspäev, et minu lemmik projekt on jälle käimas. Värvispekter muidugi! Algatuseks oli idee aga valget lõnga polnud. Kähku tiir Rõõmu kaubamaija ja kuduma. Tahtsin endale kaelust. Kui tegema hakkasin, nuias preili, et teed ikka minule, teed ikka minule?! No kuidas ma siis ei tee. Eks teen endale mõne teise ja teisest värvist.
Värvispektri esimene töö on selline ja õuest tulnud preili küsis kohe, kas on valmis ning asus proovima.


(preilna ei ole hambutu, tal on nii pikad vampiiri kihvad, et ülejäänud kikusid nagu polekski)


(lõpuks soovitasin tal parem suu kinni panna)

Jahh, Janerin saab selle kuu lõpus juba kolmeseks... jälle polegi mul titat...

Aga kaeluse idee sain siit:
Drops'i kaelussall


Silmuste arv sama, vardad 3,5, lõng Helen ühekordselt. Kududsin lapsejaoks ühe neljase vaheringi jagu vähem, lõppes 9 pahempidise silmusega. Kulus täpselt kaks kera. Serva tegin selle õpetuse järgi:
Drops'i video

Nii palju siis sellest.
Kohe aasta esimestel päevadel tegin Rainerile kooli vesti. Originaal vormi tel ei õnnestunud saada ja see nüüd enam-vähem sama värvi. Pildid said hommikul enne kooli tehtud, sestap seda unist nägu ei fikseerinud.

Jõuluks tegin endale paksema mütsi:Idee sain ka Dropsi lehti lapates, kahest mütsist kokku.

Kindaid - sokke olen ka teinud. Mõned neist on sellised:Rainer sai detsembris 8 aastaseks.

No kui ma enda eelmist postitust vaatan, siis peale seda päeva on veel olnud kadripäev. Mina saatsin sellised "tüdrukud" kommi jahtima... ( ikka Rainer ja Silver)Ja otsin mõned jõulu pildid kah välja...Seda moodi siis. Eelmisest aastast on veel mitukümmend asja näitamata. Katsun käesolevategagi hakkama saada. Mul on selle arvuti ja interneti majandusega mingi eriline suhe. Kui ei jampsi üks siis jampsib teine. Arvutiga on enam - vähem ok, nüüd jonkab see EMT internet. Kui ühte postitust peab 3,4,5 korda uuesti tegeme, siis kaob ikka igasugune isu ära. Ehk piirdub täna ainult mõningaste parandustega ja õnnestub see post nüüd ära saata.
Kõike ilusat teile sellel äsja alanud talvel!

Kohtumiseni!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 11:51 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
09 November 2011
Tere maripäeva eelõhtut.

Mul läks ka üks sant teele...

Oma värskematest tegudest kaks paari sokke.

Ja kui ma siin juba olen, siis ikka mõned meenutused möödunud kevadesse. Ehk uueks kevadeks saan nii vana võlaga tasa ka.

Viimane kevad meie kruusaaugus. Edaspidi käime seal vaid nagu külalised.

Kleite ka.Silveri suvepüksid:

Janerinile:

Proovisin kombekat teha:

Noh, tänaseks aitab. Koerad hauguvad, äkki tulevad sandid...Tsau.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 16:40 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
27 Oktoober 2011
Tervitus.

Nii, nüüd ma hakkan kolmandat korda seda postitust tegema. Ühe korra lülitas asvuti välja, teisel korral tegin ise näpuka ja panin lehe kinni. Näis kas nüüd....

Mees sai Narva saadetud ja sokid leitsin ka kaasa anda, ei pidanud öösel villaseid kuduma hakkama.

Pool seitse õhtul tõusis preili "oina oinakust" (lõunauinak), keeras jalad padjale, vaatas aknast välja : ko-ko-koradi pime on!

Nüüd katsun siis mullusuist - kevadist reportaazi käsitööst ja muust kraamist jätkata.

Igal kevadel heegeldan ringi eelmisel aastal "lehma magudeks" välja venitatud mütsid. Üks sai selline:Siis valmistusin suveks ja tegin preilile kleite. Sel aastal kombineeritud heegeldamine ja õmblemine. Kevadistel piltidel tunduvad veel suure võitu aga praegu on muist juba väikesed. Eriti mokas on selgapanemise lugu selle kolmanda, lillaga.


Kuramuse läpakas, ei taha koostööd kuidagi teha. Teist arvutit pole jälle ruumi kuhugi üles panna. Küllap siis peangi oma käsitöö postitusest korraliku seebiseriaali venitama ja mõne pildi kaupa jätkub seda materjali veel üpris kauaks.
Olgu, hüva õhtut, enne kui imevigur pildi kotti paneb jälle.!

Tsauki!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 16:14 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
25 Oktoober 2011
Tere soktoobrit.


Kolm paari sokke kudusin, suure vandumisega leidsin kaks paari üles. On küll jube kitsas elamine aga lapsed suudavad asjad kuhugi nii ära sokutada, et ei tea kust ja millal välja tulevad. Need kaks aga sellised lihtsad:

Nädala olin juba tõbine, ei teinud midagi kasuliku. Täna ikka kõva läkastamise saatel sain toad koristatud ja äkki homme hakkan jälle kuduma.
Kevadisi käsitöö pilte laadisin küll netti ja nüüd laon muist lagedale ka.

Viltisime autosid.

Rainer tegi ise:Kits tegi sellise, ise kasvatada ei tahtnud. Me siis Raineriga poputasime ta üles. Nimeks sai Juss.

Siis jälle toksisin villa:

Ja Juss kasvas kahe pliidi vahel kastis.... kuni ta seal kastis muidugi püsis...

Vahepeal kudusin mütse:

Juss ikka kasvas...Jüripäeva mäletate? Vot nüüd jõutsime piltidega sinna välja! Laste jüripäeva trapvanker ja lõke.Sellega tänaseks lõpetan. Serjaal jätkub kindlasti lähipäevil.

Mees läheb homme varahommikul Narva tööle, vaja talle sokke otsima hakata!

Tsau!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:48 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
10 Oktoober 2011
Quote:


Oot-oot, mismoodi viimane koht? Igal koolil peaks praegu hea meel olema uue lapse üle.
10 Okt 2011 - 22:38
Kommenteerib luiselotte

luiselotte - Ruila koolis on igat klassi üks. Esimeses klassis on ettenähtud 20 kohta. 19 õpilast oli olemas ja minu oma siis 20-nes. Sama valla teises koolis aga ainult 3-4 esimese klassi õpilast. See kool aga siit suht kaugel, samahästi meie eelmisesse elukohta tagasi. Katsume aasta vastu pidada, eks siis paistab, kas vahetame kaugema kooli vastu. Lapsest kahju, ta sihuke tasane nokitseja. Teised jooksevad tast lihtsalt üle. Kaks väiksemat on selle eest suht tavalised rööveldised, need saavad igal pool hakkama.
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:46 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
Terekest!

Kuna hetkel kehva, märja ja pimeda õhtuga midagi kasulikumat teha ei saa, üritan siia toimetada natuke pildikesi möödunud kevade näputöödest. Muidugi on mul neid veel ühes arvutis ja teises arvutis ja ise olen hetkel hoopis kolmandas. Midagi ikka olen jõudnud suve jooksul netti ka laadida. Hakkan siis vana võilga tasa tegema. Sel kuul tulevad muidugi värskemad tegemised ka vahele. Koon ju ikka "soktoobri" sokke ka. Küll mitte palju aga natuke ikka.

Viimaste külmadega tegin kindaid, sokke ja põlvikuid:

Kudusin Janerinile kaeluse....

... ja Rainer nõelviltis mustrid peale.Plikale samast lõngast põlvikud ka.

Siin kohal sai mu fotoalbumi limiit täis ja muist on veel teises. Lähen koon vahepeal ja toimetan siin mõni järgmine päev edasi.

Oma isiklikust elust kah teile nii palju teadmiseks, et saime kenasti kolitud. Elame vanaisa - vanaema juures pead-jalad koos ja ehitame teist korrust peale. Katus on peal ja aknad peaksin ka lähipäevil kohale jõudma. Kas jõuluks üles ära saame, ei oska öelda. Eelkäijate praak tahab parandamist , võtab aega, materjali ja muidugi raha. Päris valmis ei loodagi enne saada kui aasta pärast. Saaks esialgu natukenegi hingamis ruumi juurde.
Olen sellest ehitusest siin natuke pilte ka teinud, et kuidas asjad edenevad. Milline oli ja milline saab olema. Kas neid enne näitangi kui asi päris valmis, ei oska öelda. Nagunii on praegu hulk pilte fotokas, läpakal pole veel pildi programmegi ja ühendusjuhe on ka voodi all, kusagil kõige selle keskel.
Lastest ka nii paljukest, et Silver ja Janerin on kodused, kuna Kernu vallal pole lasteaia kohti aga Rainer sai 1. oktoobrist Ruila Põhikooli viimase esimese klassi koha. Ega ta rahul pole, Hageris oli rahulikum ja sõbrad kõik olid lasteaiast saati omad. Õppimisega saab vähemalt esialgu hakkama ja mis tal ikka parata. Eks näis mis lähi aastad toovad. Praegu pole küll plaanis siia igaveseks jääda, ikka mõnda talusse tagasi, kui see onn siin valmis saab! Aga äkki hakkab siin isegi meeldima...

Ok, tänaseks siis nii palju. Arvuteid mul nüüd mitu tükki, küll varsti tulen ja kirjutan jälle. Neti leviga on siin ainult veel hullemad lood, kui Kohila vallas.

Jälle kohtumiseni!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 18:15 - Link - kommentaarid (3)

*************************************************** ***************************************************
28 August 2011
Tere, tere, tere!

Vot nüüd on küll kahe postituse vahe olnud rohkem kui pool aastat.
Ega siit nüüd suurt ja huvitavat tänagi tulemas pole. Mõtlesin, et annan teile teada - olen ikka elus, täie mõistuse ja tervise juures! (nii "täied" kui need mul just on... )
Käsitööd tegin veebruarist maini, ikka paraja portsu. Arvuti ja internet on siin vahepeal viperusi teinud, nüüd muist pildid ühes, teised teises arvutis. Osa on ikka netti ka lohistatud. Kogu selle arvutimajanduse peale on üks monitor ja kuidagi ei viitsi neid juhtmeid ringi laduma hakata.

Suvel pole ma käsitöö tarbeid rohkem kätte võtnud, kui hädapäraste aukude kinni nõelumiseks ja kummipaelte sisse ajamiseks tarvis on läinud.
Nii pea pole aega nokitsema hakata ka. Tuleb üks pikk - pikk paus minu näputöö olevikus ja minevikus. Hakkan nimelt kolima. Juba pooles septembris olen praegusest elukohast läinud. Pika kaalumise ja erinevate elukohtade valimise tulemusena jõudsime ikka lõpuks otsusele ämma-äia maja lõpuni ehitada. Seal nüüd tööd jätkub ja mees unistab jõuluks oma uude elamisse sisse kolimisest. Kuna aga praegune maja on samahästi kui müüdud, paari päevapärast juba notar, siis katsun esialgu leida üüripinna siit lähedalt. Minu vanem poiss on just parasjagu nii vana, et läheb esimesse klassi. Las ta siis käib siin kodukandi koolis nii kaua kui võimalik. Seni veel hea rahulik maja ehitusega tegeleda.
See kõik aga tähendab mulle kaks korda järjest kolimist, samal ajal peame pojaga mõlemad harjuma selle kooli asjandusega ja äkki ikka õppima ka natuke. Vabad hetked lähevad kõik pakkimisele, ehitamisele ja igapäevasele toimetamisele lastega. Loomadest saan küll hetkel lahti, no koer ja kass jäävad. Neid ei pea õnneks lüpsma.
Nii et minu näputööga te nii pea tutvuda ei saa. Tegelen selle asjaga siis, kui normaalne elurütm taastuma hakkab. Kui see üldse kunagi taastub?!

Igatahes nüüd te siis teate, et ma olen endiselt olemas ja mul on palju, palju asju varuks, mida esimesel helgemal momendil vähemalt jupikaupa näitama hakkan.

Ilusat kooli aasta algust kõigile jõmpsikatele ja nende tublidele vanematele!

Tsau!


Ok, panen mõned pildid ka, sajandusest, milles eelmises postituses jutt pooleli on jäänud. Vähemal seegi töö siis tehtud....Üks sihuke sai ka kokku kootud-heegeldatud:*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 23:29 - Link - kommentaarid (4)

*************************************************** ***************************************************
12 Veebruar 2011
Hei!

Ei läinud järgmise postitusega kevadeni.
Sain hommikul plikale selle asjanduse valmis. Algul mõtlesin pluusi teha aga kiskus ikka tuunikaks. Nüüd proovisime selga - puhta kleit! Käiseid pole vist mõtet tehagi, nagu algul plaanis oli. Vast käe augud heegeldan natuke väiksemaks.
Lõng on mingi tundmatuloomanahk. Rapla kaltsukast suvel ostsin. Kolm tokki, a´ 100g - 300m. Hollandi päritolu. Jube hea heegeldada. Tavaliselt mul jääb ikka lõngast puudu aga nüüd on rohkem kui 1,5 tokki järgi, peaaegu kaks. Nüüd siis üritan selle hilbu peale jakikest teha. No ei tea, mis asi sellest lõpuks välja tuleb. Mingit mustrit, lõiget ma ju ei kasuta. Hakkan omaloominguga kusagilt pihta ja vaatan mis välja tuleb. Põhiline puusse panek on mul venivusega. Käes hoides tundus, et see ei mahu mu plikale selgagi, nii ikka heegeldasin pikemaks ja pikemaks. Kui valmis, arvasin ikka, et ei mahu. Aga vott mahub küll ja asi pluusi toorikust kaugel. Muidu, oleks ikka nii püksivärvli kohal pidama saanud ja varrukad otsa teinud - oleks ju mingi pluusimoodi asi olnud?

Eks kaege nüüd ise, ma siin mingid pildid klõpsisin. Katsun päeva - paariga selle jaki ka valmis saada, siis ehk näitan seda Sireti imet teile jälle.Mis siis muud kui kohtumiseni!


*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 20:26 - Link - kommentaarid

*************************************************** ***************************************************
11 Veebruar 2011
Tere.

Tuleb ikka lõpuks blogima hakata. Asju läheb nii paljuks, et lõpuks ei mahu ühte postitusse ära.
Terve jaanuari kuu läks sokkide tähe all. Et mul nende tegemisest tegelikult lõpmatu siiber ees on, tegin vahepeal natuke ehteid ja algatuseks värvisin lõnga. Aga hakkame nüüd siis otsast peale. Kohe jaanuari esimesel päeval lõpetasin ära tüdruku poolikud sokid. Need siis viimased sarjast " mis saab ühest pontšost ja kahest paarist karupükstest".(vt eelmine postitus)Kuna laste lemmik onu oli külla oodata, tegin talle ruttu paari sokke.Ja lubasin aga lahkesti veel kududa. Rainer arvas, et kuna onu peab mesilasi, siis talle kindasti meeldivad mesilased. Tuleb mesilasesokid teha. Otsisin netist sobivat putukat aga kõik olid liiga suured. Siis joonistasin kolm päeva kärje mustreid - ükski ei jäänud kärje moodi. Lõpuks ikka nuputasin midagi sarnast. Mesilase aga joonistas Rainer ise. No nii mesilane kui mesilane see siis nüüd on.Aga kui laps mustri tegi, peab emme selle ju sokiks ka kuduma Tehtud saime! Poisi mustri originaal siin ja sokid ka:

Kuna aga kodus polnud juppigi maavillast kollast lõnga, tuli enne sokitegu veel lõnga värvima hakata. Millega värvida? Vildikaid pole, kõik kaovad kuhugi jäljetult. Aga kapis seisab karp printeri tinti, mida sihtotstarbeliselt kasutada ei saanud. Neid ma siis mixima asusin. Uhasin igaks juhuks keedu vette soola ja äädikat ka. Lõngakülge jäi ime hästi, käed ja emailkauss jäid puhtaks. Järelikult hakkab peale ainult naturaalsele materjalile. Ja ega ma käsi otse sinna keedu vette ju ei pistnudki. Kui külm vesi juba üle voolanud, ei siis määrinud enam raasugi. Etteruttavalt võin veel öelda, et pesemist kannatab väga hästi. Tegin siin mehele sokke, mida pesumasinas paksemaks uhtusin ja värv säilis 100%.
Aga nüüd siis aeg need lõngad ette näidata.

Nüüd on need lõngad kõik otsas. Sain valmis sellised asjad:Minu kindad:Need on tegelikult nr 47 sokid, pildil tunduvad küll nagu lapse omad.


Kõige viimastest jäänustest hakkasin tegema Rainerile aga said parajad hoopis Janele. Vot nii täpiskuduja olen ma! Hea, et mul neid jalgu mitmes variandis on!Kuni aga lõngad kuivasid, kudusin veel paari sokke. Tahtsin teha tüdrukule aga said parajad keskmisele vennale.Ega ei või mainimata jätta, et Rainer aitas mul kõik need lõngad ära kerida. Nii palju kannatust oli, keerd haaval mulle ette anda ja mina kerisin. Issi, tark koduloom, küttis mu kerilauad ju ära! Vot linna mees.... Eks olnud ju vanasti mingi ütlemine - kas linna mees teab, mis maa mees lehmaga teeb? Kas ... ise või viib pulli juurde! Nii minu oma jagab palju sellest naiste käsitööst ja lõngamajandusest.

Siis tegid poisid ühel õhtul lumememme:

Siis magasid kolm põrsakest lõunaund:Ja üks põrsake sai kahe aastaseks:
(tort ei ole seda korda minu tehtud! )Kui saab, käime õues. Sõidame kelguga. Kord üks vend hobuseks - siis teine...Kui õue ei saa, kappame voodis...

Vahepeal (tegelikult suurem osa ööpäevast ) pisut musitseerimist:

Kes häälekamat versiooni eelistab, leiab ühe jupi siit.
Minu video.

Aga mina hakkasin karu tegema, sai valmis, lapsed ütlevad et on mutt. No või siis mina ka nüüd tean, kes ta on...

Kui vennad lasteaias, sööb õde koeraga koos leibe, no koerakene jäi sellest küll puhta ilma. Lõpuks loobus üritusest ja keeras hoopis magama. Eelnevalt oli muidugi sõbranna pudrusöömisest päästnud.

Ja siis lihtsalt ja lõbusalt tegin ehteid. Selliseid lihtsaid.KÕIK!

Kindlasti on jälle mõned asjad puudu aga said need, mis Nagis leidusid. Eks ma teen siin ju ikka uusi juurde kogu aeg. Hoopis oma ette ette võtmine on see blogimine. Aga kuna ma muud päevikut enam 7 aastat ei pea, siis pean siia ikka viitsima vahest midagi kirjutada. Kasvõi enda jaoks.

Laste nalju ka tahate? Seda korda on paar meelde jäänud jutukest 4 aastase Silveri suust.

Juba eelmise aasta lõpul lösutas diivanil ja arutles:
Kui mina suureks saan siis minu naine kasvatab mulle terve hunniku lapsi! Küsin siis mina, et mida härra ise siis tegema kavatseb hakata, noh kui "naine kasvatab" ?
Mina kasvatan habet! _ on kiiresti vastus olemas.

Nüüd ükspäev heegeldsain endale selle salli : (modell mugib siin parajast kommi, hea hetk, et ei pidanud teda mööda maja taga ajama)Silver räägib jälle: kui mina suureks saan, võtan endale sellise naise, kes mulle salli heegeldab!
Mina kiidan takka, et võta jah selline, kes ikka käsitööd teha oskab. Et ilus ei pea olema aga peaasi, et tegus on.
Ei, ilus peab ikka ka olema! Ja nii me siis vaidlesime minutit paar, kuni mina suurele vennale bussi vastu läksin ja võit jäigi Silverile. Naine peab salli heegeldama ja ilus peab ka veel olema. Mu vaene minia! Ilus peab olema, salli peab heegeldama ja see terve hunnik lapsi ka veel..... Äkki peab mehe kabet ka veel kasima????

Tüdrukul on aga esimene "R" tähega säna - PÄRRRLID!
Neid peab tal endal muidugi ka igal pool olema. Lutilörakas ka vedeleb rohkem aega kusagil teki all peidus aga "pärrrlid" peavad küljes olema! Moens värk! Mitu luti ketti juba sellist olnud. Kõiksugu jäägid kummipaelale kokku. Temaga pole vähemalt hirmu, et ta need ära sööks. Keskmine vend, naisevõtja, sõi alles möödunud suvel kive....

Üks lutilötakas meil selline:Praegu mul lõpetamisel jälle plikale üks "ei tea mis asi". Heegeldan. Tahaks suveks mingit pluusi moodi asja aga kisub vist jälle tuunikaks. Saba sai juba liiga kohev. Valmis saan selle homme aga kes teab mis aastal see pilt siia jõuab.

Kohe pidi ilm külmaks minema. Pange sokid jalga ja ärge ennast ära külmetage. Mul sokid juba jalas. Siis hiljemalt kevadel ikka jälle kohtume! Siin, minu pesakastis!

Tsaukiiii!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 19:29 - Link - kommentaarid (5)

*************************************************** ***************************************************
31 Detsember 2010Just! Ilusat vana lõppu ja ikka paremat uut aastat teile kõigile!

Mul veel näitamata kuusk, mis jõuluks ikka seinale sai. Päris terves tükis seal siiani. Janerin küll käib imetlemas, et ilus ja ilus aga ära näpitud (mingi ime vist) ei ole. Tüdruku arvates on need küll kindad aga mitte kuusk.Need tegelased leidsid ka koha männi otsas:Vahepeal tegin veel vanast uut, aastavahetuse paiku ju sobib. Oli üks pontšo, kahed väikesed karupüksid. Ühed üleni oranzid ja teised triibulised nagu emane kass. Vana aastaga said neist juba paar sokke ja tüdruku kleit, üks paar sokke, tüdruku omad, on veel pooleli. Midagi peab ju uueks aastaks ka jääma. Ja mul siin südaööd oodates ju ka vaja midagi nokitseda.

Suur vend ka oma imeviguriga. No nii hirmsasti oli seda sajandust ju vaja! Pole eriti oma raha väärt asjandus, ma ütleks aga nohh, oli ju vaja!Nii, lõpetame nüüd siis ilusti ära, mul hakkas kiire. Saan vist lõpuks ometi auto lumehangest välja ja poodi!!!


Tsauki, uuel aastal kohtume!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 15:59 - Link - kommentaarid (5)

*************************************************** ***************************************************
21 Detsember 2010
No tere jälle!

Kuni mu pildilaar alles netti laeb, sirvisin siin blogisid. Tüdruk, selle asemel, et magama keerata, kõlgub mul laua äärepeal. Kommenteerib kõike mida näeb, näe - müts, näe - sall, näe juuksed, kui Minuliisu blogis juukseklambrini jõudsime. Ja kõik saavad pärjatud omadussõnaga - ILUS! Selles on tal muidugi õigus.
Uurisin ka järgmise aasta suurprojekti otsast otsani läbi. Lõpuks ikka otsustasin, ei võta osa. Näis, kas mul hakkab sellest väga igav. Kodukaunistamise plaane on mul küll. Mõningad mööbli esemed vajavad tuunimist ja poiste tuba remonti... aga kas igal kuul jõuan midagi? Vaadates, kui harvaks viimasel aastal mu postitused on jäänud ,oleks vist ikka parem ennast mitte siduda. Küllap teen oma plaanitud asjad ära kui vastav tuur peale tuleb ja kui piisavalt hoogu olen võtnud siis jõuab midagi siia blogisse ka. Seda enam ootan põnevusega väiksemaid projekte.

Täna oli poistel lasteaias jõulupidu. Neiukene käis ka seal kisa tõstmas. Ega tema ei suuda siis pool tundi toolil istuda ja teiste esinemist vaadata. Tahaks ju ka sinna tormata ja kogu ürituse vussi ajada. Kui seda ei saa, siis kisab ja kisa on tal kõva!
Nüüd on kõht "lakaroolisid" (makaronid)täis söödud, söögi riistaks" piuga". Laulab mulle iga õhtust laulukest- "kes elab etsa sees... seal elab äkaikk..." Kõik salmis laulab ära aga kui üleeile tema jõulupidu oli, ei öelnud Jõuluvanale teregi, kommikoti andis ka lahkesti kolm korda tagasi.
Aga muinasjutu raamatus on meil peded! (pildid)

******************************
Viimasel ajal olen natuke jälle ehteid meisterdanud. Tüdruk on kohe jaol, kui oma karbilaari kapist välja laon. Küll on ikka kannatust neid jubinaid lugeda. Kallab kotitäie helmeid, neid riisiterasid, voodisse, ütleb, et koristan ja korjab kõik kotti tagasi ja sis kallab jälle välja. Mitu korda on mu karbid laua alla ka käinud aga pole hullu, ta ikka koristab ja saabki kõik jälle karpi. Eile keeras lahti seemnehelme torni, no neid me küll enam ühekaupa kokku noppima ei hakanud. Osa lükati vaiba alla peitu aga tolmuimeja imeb neid toredasti, ikka krõbinal....
Jah, aga tihti vaadates oma kahte viimast last on mul tunne, et nende ema on ahv! Ja see on alles puu otsas! Kuidas nad söövad, nii et põrandal ja riietel oleks nagu rohkem toitu kui enne üldse potis oli! Seepeale ütleb Silver, et tema küll sööb nagu siga! Vot loomariiki...
Ja kuidas ronivad!!! Plika ka! Lähevad tõesti kasvõi paljast seina mööda üles. Plika ronib kapi otsa ja Silver võtab tooli alt ära. Ega ta sealt siis alla kuku, pistab kisama, kui midagi jamasti on. No vahest ikka kukub ka, kasvõi köögi tooliga ja kolm korda päevas.

*******************************

No nii, nüüd on kell paar tundi edasi loksunud arvestades postituse algusega, lapsed kõik magavad ja pildid on lõpuks üles laetud. Saab asjalikuma osa juurde asuda. Tehtud on rohkem kui ette näidata, osa sai lihtsalt enne laiali jagatud kui pildistada jõudsin.

Kõigepealt oli naabritüdrukul sünnipäev.Kuna Rainer sai neilt kingituseks kitse aga meil hobust kinkida polnud, tegime ise, mis suutsime. Rainer viltis seebi, ülejäänu minu looming:

Siis sai Rainer 7. On küll 7 küünalt aga ta on need nii koogile ladunud, et 6 saab vast kokku kugeda.Tegin endale uue kee. Pikad helmed on paberist. Avoni viimane kataloog kulus marjaks ära.

Muid asju, millest muist pildid puuduvad:Pildistemise vahele sättis ennast kõige kaunim ehe, ikka teda peab pildistama, no olgu siis...Ja teised isethtud asjad edasi...Jälle "pildista mind!"...

Neiukese kommilaegas:

Veel üks vilditud karp. Vaba, saadaval!

Eile tegin endale ja igale lapsele ühe kuuseehte. Peale Janerini said kõik ise valida, mis pudinad sinna käivad ja kui palju. Minu oma:Janerini oma:

Raineri oma:Silveri meremiin:Kõik neli:Praegu tuli järjekorras ette pilt, kuidast Jane oma komme lunastamas käis, panen selle siis siia ära:Vot nii, ainult kukalt näitab meile. Ju ta teab, et tal ilusad pikad lokid kuklas.

Meie issi sai suve lõpus vanaonuks. Kõige tillemal tüdrukutirtsul ei pidavat papusid olema. Jõuluks siis saab!Sula ei ole, lumememme teha ei saa! Saab ikka!!! Eile tegin kolm tükki.

Niisama kaunistuseks:

Kuuse otsa riputamiseks:

Mängimiseks, Lumememm Luule:

Kuidas ma ka ei üritanud teha erineva suurusega pallikesi - lõpuks olid ikka kõik ühe suurused Aga omaniku leidis kohe ja tehtud sai nii, et ikka mängida kannataks.


Et vennale seda memme ei antud, pidi ta tingimatta seal kõrval ulakust tegema.

Ohh, pildid said õnneks otsa!
Muist on mul arvutis kuhugi kaduma läinud aga ega pole nii oluline ka.

Lähimal ajal plaanis omale seinale üks meisterdada. Poisid lähevad homme issiga oma kuuske lumest välja kaevama. Katsun ilma õue minemata hakkama saada. Näis, näis... Kui välja tuleb, siis näitan teile ka, kui ei siis ajalugu vaikib....

Tegusaid pühade-eelseid päevi teile ja mõnusaid pühi ka. Loodan sel aastal veel vähemalt korra siia kirjutada.


Kõike kaunist!

*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 23:48 - Link - kommentaarid (10)

*************************************************** ***************************************************
30 November 2010
ILUSAT ESIMEST ADVENDINÄDALAT!Ei ole meil tänavu susse akna laual, on hoopis kotikesed, mis emme esimesel advendiööl valmis heegeldas, et päkakatel oleks ikka koht, kuhu hommikuks miskit pista. Päkakad võtsid koha omaks küll.

Rainer küll hästi enam nendesse väikestesse tegelastesse ei usu. Arvas, küllap issi.... No ega väga palju valesti ei arvanudki, ainult issi poolest oleks tal vast 2 päkapikku seitsme aasta jooksul käinud.

Johhaidii, kus võivad kogu aeg kisada, kakelda ja pahandust teha. Ei tea, kas lasevad mul täna lõpuks ometi postituse lõpuni kirjutada. Haiged ka põrgulised, teist nädalat poisid kodus. Üks köhib, teine tatistab ja siis vastupidi. Õue ka ei saa ja siis polegi muud kui emmet peedistada. Silveril oli just täna pikem nurgaseanss. Ronis riiulisse, valas ülemisel riiulil beebiõli pudeli ümber, mul alumistes riiulites kangad.... Siin ei aita enam asju korviga lakke ka riputada, kõik saadakse igalt poolt kätte.

Vaatasin siin just natuke blogides ringi. Pole ma ise viimasel ajal miskit nii suurt ega ilusat teinud. Eks mul enda jaoks muidugi vabandus ka varnast võtta - jooksevad siin ümber laua ringi...

Aga tegin mõned päkapikud:

Ja ühe suure läikiva muna tegime. Rainer mõtles välja milline peab olema ja mina mõtlesin, kuidas seda teha. Pimedas helendab kah teine natuke.

Kootud said veel mõned kindad lastele:ja sokid:

Tüdrukule enne suurt talve üks müts:Tüdrukule heegeldasin lõngamugulatest ühe sooja kleidi. Kogu tegemise aja vaatasin, et ei sellest ilusat asja saa. Sellised jämedad akrüülisegu lõngad pole ikka heegeldamiseks. Aga kui viimane tumeroheline triip alla serva sai, tundus, et polegi asi nii hull. No igatahes soe ta on ja väjanägemine sai selline:Väike perenaine peab ise ka kudumise plaani, vähemalt mustrit juba valib...Rainer saab nädala pärast seitsme aastaseks. Juba!!! Ikkagi võiksin ma tema sündimiset kõige pikemaid lugusid rääkida. Plika varsti kahene, sellest nagu ei mäletagi midagi erilist. Sups ja valmis, mis seals ikka...
Poisil nädala jagu juba esimene sünnipäeva kink ka käes. Naabrinaised tegid jälle "loomse" kingituse.

Nimeks pandi Viiu. See tal nüüd kolmas kits. Soku sõime vahepeal ära, tuleb kevadel uus otsida.

Ah soo, ma pole nii ammu ju kirjutanud! Mul käisid ammu-ammu Mardid ka...Talv on meil täna selline:No nii, ongi enam-vähem valmis. Nii postitus kui värskekapsa supp. Poole tunni pärast tuleb mees töölt, pean seniks Rainerile appi minema. Väiksemad teevad jälle pahandust.... ohh, k... küll...

Näputöid mul ka ikka pooleli ja plaane on hulgim... tegelikult tahaks kangesti vahepeal pärleid näppida. Muid huvilisi-abilisi selle töö juurde ka muidugi jaguks... näis, näis.... unistada ju ikka võib....

Peab siit eest ära kobima jah. Rainer ütleb, emme , sa oled suur nagu diisel rong.... kui ma terve monitori ära varjan...

Ikka mõnusat advendiaega ja tegusat jõulu ootamist teile!!!


Tsau!


PS: mis sai siis minu eelmise postituse laternast? Ei mädanenud ära, kõrbes sevast pruuniks, kuivas kortsu ja lõpuks kits sõi selle ära!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 17:40 - Link - kommentaarid (2)

*************************************************** ***************************************************
31 Oktoober 2010
NOHH, HALLOWEEN....!!!


Ja see ei ole kõrvits. Grossi poes oli kõrvits suurem kui minu tööstuslik tolmuimeja! Asja ajab ka melon ära. Elu esimeseks laternaks hea väike näputöö. Aega läks 3 minutit lõikamisele ja 5 minutit isal ja lastel selle tühjaks söömisele.
Tea, mis sest nüüd edasi saab? Kuivab ära? Kukub kokku? Mädaned ära?

Ja kui ma siin juba olen, siis veel ühed elu esimesed asjad. Jahimehe kindad! Neid kudus vanasti minu ema, isale, kes oli kõva jahimees. Hiljem jõudis ka Rainerile ühe paari teha, mis nüüd Silveri käes käivad. Lastele meeldib. Ei ole nii kohmakad ,kui tavalised labakad, lihtsam kätte panna kui sõrmikud ja soojemad ka. Proovitööks oli jällegi üks lõngakera lõpp. Järgi jäi kolm meetrit. Kuna sel lõngal nii pikad mustri kordused siis seda ma siin küll jälgida ei saanud. Ja lõpuks, mis vahet neil triipudel? Esimesete õnnelik omanik on Rainer, järgmine lõng ootab juba laual.

Tüdruku sokipaari ajasin ka pildile. Neid saab kanda kahte või isegi kolme moodi. Saapas tõmbame sääre üles nagu põlviku, niisama keerame alla. Kolmandaks kanname neid puuvillaste sokkide all. Sellised alt kummimummudega, mitte libedad. Paljaste villastega on pidevalt mats ja maa ühendus. Siis viimases variandis keeran need karvased sääred teiste sokisäärte peale, jäävad nagu säärised. Eelmise postituse ühel pildil, kus nad Raineriga kummitavad on see sokikandmise värk näha ka.

Muide, need olid enne Raineri sokid. Tuli ükspäev lasteaiast, suur auk talla all. Ise veel targutab, et no jah, ma mõtlesingi kuidas see liiv mulle soki sisse sai?! Lõikasin terve osa maha ja uued pöiad otsa.

Üldiselt olekski tore teada, kas seal lasteaia liivakastis ikka liiva on veel või on kõik minu tuulekoja põrandal? Ma ikka vahel imestan, kuidas Silveril jalg veel kummikusse mahtus? Raineri kummikust pole ma midagi leidnud aga Silveril on ikka kühvlitäis kenasti ära mahutatud!

Sokke ja kindaid tuleb muidugi talve jooksul veel. Kohe hakkab tulema. Vast midagi mustrilist ka. Nüüd aga poisse vannitama, homme läheb röövli polk lasteaeda! Issi ka meil lõpuks jälle eestis tööl. Ptüi, nii lähedal ka veel ,et pean talle homme lõunaks süüa tegema hakkama! Hea, et vannitama ei pea. Aga küll ma koon ka ikka....


Toredat novenbrit kallikesed!
*************************************************** ***************************************************
siret73 sel ajahetkel ise kirjutas . 19:41 - Link - kommentaarid (1)

*************************************************** ***************************************************