...ja sokke...ja kindaid...ja pitse ....ja nuppeEelmisel nädalal alustatud kindad on jõudsalt edasi arenenud:

Ja täna alustasime uute pitssokkidega (mustri olid tegijad ise Triine tegemistest välja valinud). Minu katsetus nr 3 varraste ja kahekordse villase lõngaga:

Nüüd jääb kudumises 1 nädal vahele, et kõik sokid-kindad ilusti valmiks saaks ja
saaks rahulikult alustada rätikuga.

ehteid tegime tänases käsitööringis.
Kuna käevõru tegin helekollastest poolläbipaistvatest litritest, on pilt ka poolnähtamatu
Idee ja litriskeem Perla blogist.


Eelmise aasta lõpus käisime ametikoolis savi voolimas. Varem olen savitanud mitmetel kursustel: treinud ja kleepinud ning teinud igasuguseid muid vigureid. Seekordne vaagnategu oli mõnus ja lihtne. Tuli vaid rullida ja teist värvi saviga mustrit teha. Struktuurseks muutsin pinna lihavasaraga. Ja parajaks lõikamisel tekkinud tükkidest tegin prosse ja nööpe.
Siis toimus eelpõletus.
Jaanuari alguses käisin glasuurimas ning tööd läksid glasuurpõletusse.
Eile käisin vaagnat ära toomas. Õpetaja võttis riiulilt kohe esimese töö, pööras selle kohe tagurpidi ja näitas, et põhja alla oli jäänud natuke valget savi, mida võiks kergelt maha lihvida ja kuumade ahjude vahel libistasin vaagna ettevaatlikult kotti.
Mulle tundus, et glasuurpõletuses oli töö kuidagi väga kauniks ja läikivaks saanud.
Ja mis siis selgus: see ei olnudki minu vaagen
Kui läksin seda ilusat vaagnat tagasi viima, oli õpetajalgi juba kahtlus tekkinud, et midagi läks vist valesti.
Põletuses ikka kuju ja muster ei muutu.
Igal juhul savitakas edaspidigi!
Valge jaanuar ja valge boolero:

Värvispekter oli 2008. aastal minu esimene IT projekt ja nüüd, kui peaaegu iga kuu on mingis projektis osaletud, olen uuesti nende värvide juures tagasi.
Kudusin 3,5 varrastega Katia scotch Tweed lõngast. Kuigi lõng näeb ütlemata jäme ja krobeline välja, on kiud iseenesest väga mõnus (65% siidi, 26% villa ja 9% viskoosi). Kuna lõnga oli vaid poolteist tokki (natuke üle 100 m), proovisin lõpupoole kiiremini kududa, et ikka jätkuks. Tuli välja küll, ainult kokku õmblesin ühe peenema lõngaga.

Täna tegime boolerod Aste rahvaga. Siin hakkasid sündima väga eriilmelised tööd: erineva tegumoe ja mustriga ning üks isegi heegeldatud. Minu uued varrukad tulevad jaanuarile kohaselt valged.
Lea demonstreeris emale kootud baretti (ei tea, kas valmis veel eelmisel või juba sel aastal)


Esimest korda sai käsitööring kokku 10. jaanuaril 2008 Kaarmal ja siis viltisime kolleegidega seepe.
Tänane kokkusaamine oli linnas ja kudusime susse. Järgmisel nädalal saame ikka Kaarmal ka kokku. Ja jälle koome, aga siis käpikuid. Talv on tulnud.
Eelmise aasta viimasest sokiteost päkapikud just palju ei säästnud, aga Eeve oli nii tugev, et temalt päkapikkudel kogu saaki kätte saada ei õnnestunud ja neid saimegi nüüd näha:

Ja vahepeal kootud müts NOVITA Isovelist (ringvarras nr 6):

Õpetus ajakirjas ,,Käsitöö" sügis 2009.
Vägeva väega vanutatud käpikudKaua tehtud käpikud. Cati juhend 2009. aasta IT kalendris: eks ma sel aastal siis alustasingi. Ma ei tea, kas sai siis kudumistuhin otsa või tuli suvi peale, aga siis jäid nad pikaks ajaks sahtli põhja oma aega ootama.

Eelmisel aastal said lõpuni kootud ja vanutatud ning uuel aastal sai vägi peale tikitud.
Kudusin kahekordsest heidest varrastega 2,5 (vardal 16 silmust). Mõõdud peale kudumist: käelaba ümbermõõt 30 cm, pikkus 33 cm. Vanutasin käsitsi, kuigi kiusatus pesumasinasse panna oli suur. Mõõdud peale vanutamist: käelaba ümbermõõt 21 cm ja pikkus 30 cm. Tikkisin kahekordselt võetud peenvillaste lõngadega.
Cati juhendist: Eesti ornamentikas sümboliseerib sõõr lõpmatust, kõiksust, aga ka korda ja harmooniat, ning on elu ja aja ringkäigu tähis.
Selle postitusega lõpetan oma IT blogi pidamise 4. aastaringi.


Uue aasta esimene isetegemine on litritest juukseklambrid.
Litritest lille õpetuse leidsin Perla blogist ja sobivad tugevamad ja suuremad ruumilised litrid leidsin Kangadžunglist.
