Heliivika võlumaailm
Minu blogi nupuke
vanus: Parasjagu
asukoht: Päikesesaar
Päiksemärgi esindaja: Lõvi
LINGID

fotoalbum
KONKURSID

TEEME KOOS

ÕPETUSED

Pärliussi põimimine
Pärlikorallid
Liitpärlid
Türgi pärliuss
Pärliussi mustrid
Ehtekarbi valmistamine
Pärlitest rist
Pärlitega kaetud pärlid
Ogalala
Peyote T-kinnis ja rõngas
Pärlitest leheskeem
Pärlitest ratas
Õhuline pärlitest lill
Pärlitest lips
ARHIIV
Viimased postitused
Oktoober 2011

Huvitavaid blogisidHeliivika võlumaailm
Käsitööna valminud ehted ning teised armsad südameasjad
info@heliivika.com
07 Oktoober 2011

Mütsid pähe, sokid jalga

Aru ma ei mõista, kuhu sel ajal kiiret on. Kahe pisikesega kodus tegeledes kaob aeg käest nii kähkusti. Ei saa arugi kui jälle õhtu käes ja oodatust vähem on jõutud teha. Noh-jah, või pigem on asi selles, et eesmärgid iga päeva kohta kipuvad oluliselt suuremad olema kui luust ja lihast inimene neid täita suudab.

Ehtete tegemist olen natukese kaupa teinud, kuid mitte väga palju. Vahepeal hoopis otsisin heegelnõela ja vardad välja. Isegi õmblusmasinal pühkisin tolmukorra maha.

Nikerdasin lastele ühed mütsikesed. Oli ripakil üks kahepoolne fliissall, millest ühest küljest lõikasin ristkülikukujulised tükid. Õmblesin servad kokku ja vormistasin heegeldades mütsideks. Punusin näpunööri ja neist said mütsidele paelad.Suuremale pliksile kudusin ka sokid. Pidid algselt üleni lillad saama, aga polnud kindel kas lõngast välja tuleb. Võtsin abiks punase lõnga ja nii saidki vallatud triibulised sokid. Mis marki lõng?... kes seda enam teabSokid on pildistatud ühe liniku taustal. Tegin selle veel siis kui põhikoolis käisin, so oma 10a tagasi. Vahepeal oli see linik mitmetel näitustel ja kui kooli tagasi jõudis, olin mina juba kooli lõpetanud. Ühel ajal siis tehti käsitööklassi ruumides inventuuri või mõnd muud koristusüritust ja nuputati, mida kõige nende seisma jäänud õpilaste asjadega peale hakata. Ja peaaegu oleks mu linik sattunud tõenäoliselt ära viskamisele, aga õnneks päästis üks hea hing selle töö ja sain ka mitmeid aastaid hiljem selle tagasi.

Üks lähivõte ka:Kaunist sügist kõigile!
heliivika posted @ 10:18 - Link - kommentaarid (5)348767 külastust