Heliivika võlumaailm
Minu blogi nupuke
vanus: Parasjagu
asukoht: Päikesesaar
Päiksemärgi esindaja: Lõvi
LINGID

fotoalbum
KONKURSID

TEEME KOOS

ÕPETUSED

Pärliussi põimimine
Pärlikorallid
Liitpärlid
Türgi pärliuss
Pärliussi mustrid
Ehtekarbi valmistamine
Pärlitest rist
Pärlitega kaetud pärlid
Ogalala
Peyote T-kinnis ja rõngas
Pärlitest leheskeem
Pärlitest ratas
Õhuline pärlitest lill
Pärlitest lips
ARHIIV
Viimased postitused
Aprill 2014
Märts 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
August 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Oktoober 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
November 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Aprill 2008
Veebruar 2008

Huvitavaid blogisidHeliivika võlumaailm
Käsitööna valminud ehted ning teised armsad südameasjad
info@heliivika.com
23 Aprill 2014
Kuu aega möödas viimasest postitusest. Selle aja jooksul on nii mõndagi tehtud.

Näppisin uut savi nimega Claycraft by Deco. Igal savil omad plussid ja miinused.
Plussiks on see, et õied jäävad imekerged. Suuremates seadetes, kus on oluline ka materjali kergus, on see suurepärane. Kuid savi kuivab kiiresti ning keerukamaid värvimänge on halb teha, sest kokkupanemise ajaks on materjal liiga kuivanud. Ka imetillukesi detailidega on keeruline ning vormidega lõigates jääb serv kiuline.
Kasutasin seda savi ühe kimbu tegemisel. Kõik roosid ja rohekad ning valged nupud on selle kerge saviga. Liiliad fimost.
Kimp oli kaaluga mõni gramm alla 200. Seega pea samas kaalus kui 200 grammine šokolaadi tahvel.Rohkem pilte kimbust (palun veidike lehte allapoole kerida) SIIT.

Vahepeal on mitu albumit tehtud. Kuid pildi panen ülesse kahest toredast minimalistliku kujundusega albumitest. Albumid mõeldud vendadele ja sinna sisse peaks mahtuma lasteaia käimise aja jooksul tehtud pildid.Üks omaette mahukas projekt olid ühed ilusad kutsed. Muidu seni olen teinud pitsilisi, romantilis sitside ja satsidega, kuid sedakorda haakub kutsete teema mere, ankrute ja sedasorti sümbolitega. Infolehti vahel mitu ning ühed neist isegi kahepoolsed. Siinkohal tuli printeriga kuidagi koostööd teha, aga viimaks saime ikka hakkamaVeel ühed romantilised pulmad koos piibelehtede ja valgete freesiatega + kolm albumit.
Esimene pilt ennem eheteks lõppvormistamist.


Ehete pilt tehtud albumite põhjal.


Juuksenõelte proov minu piiga juustes.Aprillis toimus meie saarel Kärdla Käsitöö Moeshow ja võtsin oma ehetega ka sealt osa. Seal oli palju toredat käsitööd ja modellideks olid kohalikud noored (nii ajsalikud ja tublid!).Ehte pilte koos modelidega saab näha minu FB lehel.
Kõik selle ürituse pildid on üleval fotograaf Triin Lukase FB lehel.

Katsetasin ka sireleleid... soojenduseks. Sirelid on nii toredad, kahju, et nende õitsemiseiga nii kiiresti möödub. Tehtud kõrvarõngad said imekiiresti läbimüüdud ning uuesti voolin neid aprilli viimasel poolikul nädalal. Teen igasuguseid muid variante ka nii ehete poole pealt kui ka kompositsiooniliselt. Nt teen veel õiekobaraid koos lehtedega jne. Kui kellegil tekib sirelitega seoses mõtteid, mida sooviks enda küljes näha, siis hõigakuInfo pildiloleval kõrvarõngastest SIIN.

Eelinfoks. Tõenäoliselt tuleb peagi tegemisele ka Saarde kandi triibulised ehted. Kui kedagi peaks huvitavama, siis võib samuti enda mõtetest märku anda


Pilt on laenatud Elegia pildivaramust
Senitehtud küüdutriibulitest ehetest saab aimu minu senitehtud ehete põhjal. Tule ja vaata.

Päikseliste tervitustega,
Heliivika

heliivika posted @ 05:48 - Link - kommentaarid (4)

21 Märts 2014
Suvine õiterohkus ja looduse poolt pakutav ilu ja küllus tundub nii iseenesestmõistetav, et ehk paljud ei märkagi neid erilisi nüansse. Kuid nähes esimesi väikseid, kuid vapraid õiekesi lund trotsides, tärkab meiski see miski, mis väga kevadet ootab.

Ruttasin korraks sinilillede ja maikellukestega lumikellukestest ette.

Minu esimesed voolitud lumikellukesed:Need õiekesed leidsid kiiresti omale omanikud. Kes veel soovib endale kevadist õrnust, andku sellest märku.

Hindadega saab tutvuda SIIT.

Nüüd kamandan omad näpud jälle tööle

Päikseliselt,
Heliivika
heliivika posted @ 10:00 - Link - kommentaarid (10)

20 Märts 2014
Sinililled


Kuigi lumi sadas taas maha, siis minu lilleaias pistsid pea välja esimesed sinililled.

Rohkem pilte SIIN.

Kohtumiseni,
Heliivika
heliivika posted @ 07:54 - Link - kommentaarid (4)

09 Märts 2014
Rahvariide triipu, moone, karikakraid ja rukkililli

Aeg lendab linnutiivul. Kuhu küll, ei tea. Aga vahepeal on valminud palju-palju ilu.

Kõige värskemad on moonide ja karikakarde kompositsioon. Mõnedel lisaks ka väike rukkilille nupp.

Lisaks saab kaeda poest.

Natuke triibulist arendust toredate savitikandite näol.


Käina ja Pühalepa


Käina triip


Pühalepa triipVahetult enne Vabariigi aastapäeva oli väga rukkililleline periood. Eks see veel omamoodi jätkub. Ees on veel laulupidu
Juuksenõelad

Kes veel soovib roositegemise õpetust, siis seda saab nüüd lugeda koos piltjuhendiga ajakirjast TIIU (märts).Uute põnevate tegemisteni,
Heliivikaheliivika posted @ 21:05 - Link - kommentaarid (6)

21 Jaanuar 2014
Südamed südames

Natuke südameid sõbrapäeva eel.Ainult täna ja homme (21.-22.01) on Sõbrapäeva hõngulised ehted -10%


Mu käest on ikka küsitud, et kuidas laste kõrvalt niimoodi teha on? Siin on üks näide. Minu viieaastase tütre plastiliinist roosid. Mina õpetanud ei ole. Nii juhtub kui maast madalast emme toimetustel silma peal hoidaEhk siis, kui väike saab hakkama, siis suurem kohe kindlasti

Heliivika
heliivika posted @ 17:58 - Link - kommentaarid (3)

16 Jaanuar 2014
Uus kollektsioon: Attractive Metal

Natuke teistsugusemad, eriti metalliküllased isendid. Osades varieerub sihilikult erinevas toonis osiseid, et kõik ikka väkja paistaksid. Natuke vahele ka helmeid ja nii sündiski uus koolektsioon.Rohkem pilte kollektsioonist Attractive Metal


Ja algavaks hobuseaastaks mõned temaatilised ripatsitega keed.Hobusepere lähemalt SIIT

Kapates hobuse aastasse!


heliivika posted @ 18:54 - Link - kommentaarid (2)

06 Jaanuar 2014
Konkurss

Võtan taas Helmehaldja poolt korraldatud konkursist osa. Teemaks "Seemnehelmed".

Esindatud on üks täitsa spetsiaalselt selle konkursi jaoks valmistatud kee ja teised kaks on varasemast.
Uskumatu kuidas mõni tegemine võib laua taha kinni naelutada. Muudkui teed ja teed, kõik ümberringi juba magavad ja kui kella vaadata, siis seierid tähistavad aega pool neli... öösel või siis varahommikul... inspiratsioon ei küsi lubaOma sümpaatiat saab avaldada hääletades (vajutades nuppu meeldib/like) SIIT

Ja natuke vanemad tööd:

Aitäh teile!


heliivika posted @ 13:50 - Link - kommentaarid (4)

29 Detsember 2013
Moonid, moonid ja veelkord moonid...


Ei saa mitte kohe olla muidu. Mõtlesin nädalapäevad tagasi, et selleks aastaks tõmban voolimisega joone alla, kuid mittemillegi tegelemisega on päris raskusi. Eriti veel siis kui pea on ideedest paks ja kahjuks peab jääma inimvõimete piiresse, sest mitte ei saa kõik ideed realiseeritud.Eriti toredad on rinnanõelad/prossid. Pole varem teinud ja nüüd armusin neisse päris ära. Edaspidi saab neid kindlasti veel minu poolt pakutavas tootevalikus näha.

Rohkem moonilisust SIIN.

Tõenäoliselt kohtume uuesti juba peagi algaval aastal. Soovin kõigile teile rõõmurohket aastavahetust ja palju inspiratsiooni!

Heliivika
heliivika posted @ 13:36 - Link - kommentaarid (3)

11 Detsember 2013

Tänutunne


Tänane postitus ei kõnele ehetest ega nende saamise loost. Tahan jagada hoopis üht kogemust-tunnet, millest võimaldati mul hetkeks osa saada.

Tihti kuuleme enda ümber räägitavast andmisrõõmust ja saamisrõõmust. Nende kahe vahele tahaksin mahutada veel ühe komponendi - tänutunde. See on midagi sellist, mis kipub meelest minema. Ikka tahaks püüelda suurema, kaugema, väärtuslikuma poole... aga kipume unustama seda, mis juba olemas on. Vahel ei oskagi mõnda asja, hetke, olukorda hinnata kuniks midagi juhtub... Võibolla ehk sellest, et tihti peame paljusid asju eneste ümber nii iseenesest mõistetavaks, et unustame olla tänulikud. Püüeldes mõtetega aina edasi tulevikku oma suurte plaandiega, unustame elada olevikus.

Minu elu üheks oluliseks osaks on saanud tänutunde avaldamine kõigele sellele, mis mulle rõõmu teeb või mis mõnel muul moel tundub oluline. Üha enam pööran tähelepanu ka väikestele asjadele. Mul on siiralt hea meel kui hommik algab ilusa päiksepaistelise ilmaga või et esimesed miinuskraadid on kuivanud puulehed katnud hõbedase rüüga. Võtangi kohe väikse hetke aega ja naudin looduse poolt pakutud kaunist vaadet ja seda iga päev. Tänan kui lapsed ärkvad hea tujuga või kui aknalaual olevas lillepotis taas üks õis puhkeb õide. Need on need väiksed hetked.

Vahel kiirematel perioodidel lükkub päevase tänamise koht õhtusse, õigemini vahetult enne magamaminekut. Voodis ja teki all tõmban päevale joone alla ning avaldan tänu kõigele olulisele. Minu jaoks on üsna maagiline moment on see kui veel päris ei maga, aga enam päris ärkvel ka pole. Vahel on olnud momente, kus just sellistel hetkedel olen üht-teist näha saanud. Need üksikud korrad, mis on ette tulnud, on olnud senini pigem hoiatavad ohumärgid mõnest seigast ja nende olemuslik vorm pole olnud just kõige meeldivam. Aga ühel sellisel tänamise korral jäin just niimoodi „poolunne“ kui viimasena tänasin oma abikaasat. Olin näoga veel tema poole. Üks hetk avasin silmad ja tulin justkui sellest poolunest jälle ärkvele ning nägin kaasa kohal kummalist sigrimigri õhus. Raputasin pead ja nühkisin silmi ja üha enam hakkas midagi joonduma. Alguses oli see sigrmigri nagu mustvalge. Siis hakkasid tekkima kaasa pea ja südame kohale kaks samba moodi valgussammast ning nende vahele tekkisid sellest sigrimgrist miskid eriskummalised sümbolid. Enam ei olnud see sigrimigri mustvalge vaid sambad ja selle vahel oli meeldiv ja sume valgus. Soe kollakas-rooskas-punakas valgus. Kummalise vastuolu tekitas see, et sambaid oli justkui kaks tükki, kuid sümbolid samal ajal hõljusid ruumiliselt mitmes kihis. Tahtsin enam neisse sümbolitesse süveneda, kuis mida enam püüdsin ratsionaalse mõistusega süveneda, seda enam kogu nähtu hakkas hajuma. Viimaks oli tuba jälle pime nagu algselt. Ei tea, kust tuli see valgus ja kõik muu nähtu.

Uni see ei olnud, sest olin sel momendil täiesti ärkvel. Üldse on kõigele sellele mingit adekvaatset seletust raske anda. Õigemini enda sees ma saan aru, mis toimus, kuid sõnadesse on seda raske panna. Tänutunne on justkui samasugune maksevahend nagu materiaalses maailmas raha. Tänuavaldamine annab midagi sellele „objektile“, hetkele või mis iganes meid paneb tänulikkust tundma erilise lisandväärtuse. Kõik me teame kui hea tunne on siis kui meid tasustatakse või väärtustatakse asja eest, mida oleme hästi teinud või kui meie panust märgatakse. On ju hea tunne? Ja seda head tunned jagame päeva(de) edenedes ju teistelegi edasi. Tänu avaldamisega on sama lugu. Kui seda avaldada/jagada, siis see kandub kogu universumi ruumis edasi ja mõjutab kõiki asjaosalisi. See nähtud valguse, sammaste ja sümbolite mäng oli pilt (loe kood) astraalsest tasandist. Kujutan ette, et igasugune siiralt tulnud tänu annab taolise koodi astraalsel tasandil igale „objektile“ ning kõik see peegeldab omakorda tagasi. Kindlasti on see midagi positiivset, sest eelnev nähtus tekitas niivõrd positiivse ja sooja tunde. Minu jaoks sai tänu avaldamine hoopis teise tähenduse edaspidise suhtes. Olen märganud, et kui päeva lõpetan niimoodi tänades ja mõeldes ka nendele kõige väiksematele hetkedele, siis on magama minnes naeratus suul. Hea on minna mgama hea tundega.

Ilusaid unenägusid!

heliivika posted @ 23:45 - Link - kommentaarid (6)

29 November 2013

Vaikselt langeb lund...


... see pigem küll väike esimese advendieelne ootus. Kuid lumehelbed on südames ja tahtsid sealt välja tulla.
Ehk siis natuke talvist silmailu.Tule uudistama: www.heliivika.com

Heliivika


heliivika posted @ 15:35 - Link - kommentaarid (5)357025 külastust