Tuulily toimetamisi


Tuulily toimetamisi
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..


Endast

Vanus: 33
Asukoht: Usa
Tähtkuju: vähk

Toimetan ja asjatan nii, kuidas aega jätkub

Meeldib & Ei meeldi

Meeldib
suvi ja maasikamarjade lõhn


Ei meeldi
keedetud porgand


Arhiiv

Viimased postitused
Jaanuar 2010
Detsember 2009
September 2009
Aprill 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
August 2008
Juuli 2008
Mai 2008
Märts 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
Juuli 2007
Mai 2007
Märts 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006
Jaanuar 2006


Link

Minu käsitööd
Autorikaitse


......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
25 Jaanuar 2010
See blogi on kolinud

Minu blogi esimene postitus oli 4 aastat tagasi 21. jaanuaril 2006. aastal. Selle aja jooksul on palju toimunud, palju tehtud ja õpitud. Mõnda aega tagasi hakkasin pidama paralleelselt käsitööblogi ka bloggeris. Nüüd tunnen, et selline kahte kohta postitamine läheb liiga tülikaks. Seega otsustasin ühe kasuks.

Siia ma enam ei postita, kuid blogi ka ära ei kustuta, sest selles on palju toredaid kommentaare ja häid mõtteid, millest mul pole südant loobuda.

Olete kõik oodatud ka minu teises blogis : Siiliste käsitööd

Suur aitäh teile kallid isetegijad nende aastate eest!

Sik-sakilised sokid
Külmast ilmast tingituna kudusin omale sokid. Kui ma nii väga usse ei kardaks, siis nimetaksin neid vist rästikusokkideks, aga las nad jäävad praegu sik-sakilise nimega. Mustri leidsin Simply Knittingust, kuid päris üksühele maha ei teinud. Mõlemad lõngad on ülejäägid teistest töödest. Kokku kulus u. 150 grammi. Kootud vardaga 4.5 mm. Väga hea muster tuletamaks meelde kahe lõngaga kudumist.
07 Jaanuar 2010
Puulehtedega õlasall
Selle õlasalli kudusin / heegeldasin ma endale, mõeldud mantli peal kandmiseks. Seni pole veel otsustanud, kas panna ka narmad külge või mitte.Suurus: 183x47 cm
Muster: Vogue Knitting
Materjal: 200 gr, lõng GGH Cumba (42% villa, 28% alpakat ja 30% akrüüli). Väga mõnus nii kududa kui heegeldada.
Kootud vardaga nr. 5, äärepits heegeldatud nõelaga 3.5.


Punaste pohlalehtede rätik
Kootud inimesele, kes ei armasta suuri salle, kuid talvel siiski kaelasoojendajat vajab ja miski muu kui punane värv ei tule tema puhul kõne allagi.Suurus: 65x70 cm
Muster: pohlalehe muster Haapsalu sallide raamatust, äär kinnissilmustega üle heegeldatud.
Lõnga kulus 50 g, varras nr. 4


20 Detsember 2009
Lumememmede pereLumememmede õpetuse leidsin SIIT ja kohandasin seda veidi. Memmed on üsna pisikesed, kõige suurem ainult umbes 12 cm pikk.


Inglitega laudlina
See ümmargune 12 ingliga laudlina on tikitud 10-11 aastat tagasi ja on siiani üks mu kõige ajamahukamaid ettevõtmisi, vahelduva eduga tikkisin vist kokku kaks aastat. Vaatamata sellele, et ma nüüd seda uuesti tikkides, värvid teised valiksin, on see ikkagi üks mu kõige lemmikumaid esemeid, mis ma üldse kunagi teinud olen.


Ilusat pühadeaega kõigile isetegijatele!

21 September 2009
Allpool oleva mängu teatepulk läheb edasi Mospikule!

20 September 2009
Untsuläinud ehk Iiri pitsi sall
Alguses oli keskmiste lillede muster, mis mulle venekeelsest Modast silma oli jäänud. Heegeldasin lilli üksteise külge salliks ritta, aga heegeldis ei jäänud kuidagi hoidma ja lõpuks said mul ideed otsa ja isu täis. Nii siis ootas see poolik asi oma aega peaaegu 2 aastat, juhtus mulle ikka aegajalt käsitöökorvist vastu ja tekitas meelehärmi, et ma nii ilusast mustrist ja lõngast midagi asjalikku teha ei osanud. Sel sügisel juhtus see uuesti kätte ja lähtudes loogikast, et ega enam asja ikka hullemaks teha ei saa, hakkasin talle serva heegeldama. Servaks sai rida allolevate kardinate mustrist ja minu arvates sobib väga hästi. Esialgsest untsuläinud sallist tuli ilus ja omapärane kaelasoojendaja välja.Roosa unistus suvest ja merest ehk merikarbisall
Muster pärineb Vogue Knittingust, seal oli küll kampsuniks kootud, kuid minu arvates sobib ka salliks ilusti. Kootud samast lõngast, mis eelminegi.Barett
Kuna mul oli seda lõnga kokku 2 tokki, siis valmis kolmanda esemena ka müts, mis sallidega kokku sobiks. Muster Designer Knittingust. Sellises lamavas asendis näib see müts veidi kummalise kujuga, kuid peas on tegelikult ilus.


Lõng on igal juhul nii ära kasutatud, et alles jäi vist ainult 30 cm.

06 September 2009
Kardina ja liniku mustriskeemid:
punase kardina muster
liniku muster
Head heegeldamist!

Kampsun
Sellegi kampsuni idee pärineb ilukuduja blogist. Ma loodan, et ta annab mulle andeks, et tema ideesid kasutan, aga see kampsun jäi mul peale esimest nägemist pikalt kummitama. Lõpuks otsustasin ära teha. Siin see on ja julgen öelda, et olen tulemusega rahul. Tuli umbes suurusele 86/92.


Kampsun on terves ulatuses palmikutega kaetud ning eest nööpidega. Kapuutsi kudusin otse külge.

Kaks sügisest mütsi
Sügiseste ilmade tarbeks kudusin kaks lihtsat mütsi, ühe endale ja teise pojale. Poja mütsi idee on pärit ilukuduja blogist, enda oma mustri leidsin ühest ajakirjast. Kuna pisem modell polnud nõus endale mütsi pähe proovida laskma, siis sai müts veidi suur, aga küll see ka parajaks saab
13 Aprill 2009
Koostegemine
Juba mõnda aega tagasi panin end kirja projekti "Heegeldame koos linikuid ka patju" ning esimene linik tuli selline:


Liniku suuruseks on 57x57 cm ning see koosneb 9 suurest ja 4 väiksemast motiivist, mis siis omavahel kokkuheegeldatud. Mustri leidsin ühest vanemast Magic Crochetist. Selle mustri puhul on hea, et liniku võib teha täpselt nii suure kui tahtmist. Mulle sobis selline motiivide hulk lihtsalt kõige paremini. Materjalina on kasutasin juba eelnevalt kodus olemasolnud heegelniiti ning seda kulus kokku umbes 100gr.


11 Jaanuar 2009
Jõulutähe kardinad
Saksamaal elades olen tähele pannud, et inimesed eelistavad akende ees nö. poolikuid kardinaid, mis siin tuntud bistrookardinate nime all. Kuna ma kaubandusest ei leidnud ühtegi sellist, mis täpselt mu nägemusele vastaks ja akna ette sobiks, siis võtsin kätte ja heegeldasin ise. Nii kaunistavadki edaspidi me kontoriruumi need kardinad, mis ma töö käigus "jõulutähe kardinateks" ristisin.


Suurus: ühe kardina suurus on u. 40x80 cm
Materjal: punane puuvillane heegelniit, kahe kardina peale kulus natuke üle 200gr.
Heegelnõel: 1,5
Muster on pärit Lea kardinate spetsiaalväljaandest.
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Lemmikud

Kirjandusest
Ühte ja ainukest on raske välja tuua, loen erinevat kirjandust ja raamatu valin vastavalt meeleolule.Kinolinalt
Dear Frankie
Phantom of the Opera

Muusikast
Muse
Blue October
Jaan Tätte
Norah Jones


Tsitaat

ükskõik, mis ka ei juhtuks, tee nägu, et nii pidigi olema


Külalisi

058581 Visits...


Mõnusad blogid